|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Antimilerov hormon
11.1.2014 12:01:13   
bubili023
hvala ti Jess! Divna si user posted image

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 551
   RE: Antimilerov hormon
14.1.2014 13:56:59   
Snekile7
Devojke, nije mi jasno, kako funkcionise amh, pre godinu dana bio je 6, sada posle vantelesne oplodnje mi je 2.5.Sta to znaci?

(odgovor članu bubili023)
Direktna veza do poruke: 552
   RE: Antimilerov hormon
14.1.2014 15:17:54   
Štetica
Snekile AMH oznacava rezervu jajnih celija,posle vto je normalno da padne,jer ti je odredjen broj jc izvadjen na aspiraciji. Mada taj amh treba uzeti sa rezervom,ima nas dosta na ovom forumu kojima je skocio posle vto umesto da se smanjio.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Snekile7)
Direktna veza do poruke: 553
   RE: Antimilerov hormon
28.1.2014 8:31:21   
Minja23
cao drage moje :)
ja sam juce radila AMH, a rezultati su tek u petak ...mada ne zuri mi se...javljam sta je bilo user posted image user posted image

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 554
   RE: Antimilerov hormon
29.1.2014 9:07:17   
Minja23
ja samo da se javim da je rezultat stigao i da je 5.5 ng/ml ref.vrednosti su 0.5-5.3ng/ml user posted image moze li mi neko reci sta to znaci???? hvala puno unapred

(odgovor članu Minja23)
Direktna veza do poruke: 555
   RE: Antimilerov hormon
29.1.2014 10:38:36   
nata11
Pa ok je Minja, nije nista strasno sto je malo povisen. Moj je 8,3

< Poruku je uredio nata11 -- 29.1.2014 10:39:24 >


_____________________________





(odgovor članu Minja23)
Direktna veza do poruke: 556
   RE: Antimilerov hormon
29.1.2014 10:45:29   
Maslacak15
Minja znaci da ti je velika rezerva jajnih celija sto je dobra stvar. AMH je samo problematican kad je nizak, visok AMH nije problem sam po sebi. Pozdravljam tee

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 557
   RE: Antimilerov hormon
29.1.2014 13:01:50   
Minja23
Hvala vam puno user posted image ja sam se bas uplasila,jer mi je jedan doktor 2012.rekao da imam tezi oblik PCOS,ok.pila sam siofor,2013.odem kod drugog dr.kaze koji PCO?user posted image ja u haosu...
doduse da napomenem da sam pila rakiju sjerusu ali ne dugo(ako je sve to tacno i ona toliko pomogla ok.)
Tako zbunjena odem opet 2013.u leskovac u spebo,kazu po tim starim rezultatima (od 1.doktora)imate PCOS.Dr.Stojkovic me posalje na pregled na prizemlju i udje u tu prostoriju i kaze -ovulacija bila,ne vidim da imate bilo kakav problem...covek zacudjen prethodnom slikom rezultata...
zato sam se uplasila sada i pitala vas,jer pise da se amh povisen javlja ako zene imaju pcos..user posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 558
   RE: Antimilerov hormon
29.1.2014 13:23:18   
Štetica
Minja za dijagnozu PCOS treba mnogo vise nalaza od ultra zvuka. Tu se gleda i odnos hormona i jos dosta drugih stvari. Hvala bogu imas velike zalihe jajnih celija tako da ja licno mislim da lagano mozes biti trudna ako su jajovodi i spermogram ok. A od 100 dr ces cuti isto toliko misljenja,jer njihova sujeta je cudo.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Minja23)
Direktna veza do poruke: 559
   RE: Antimilerov hormon
29.1.2014 13:42:08   
Minja23
svi hormoni su mi uvek bili ok. sto se tice LH,FSH,estradiol,svi hormoni stitne zlezde,prolaktin...svaki put kad sam radila uvek u granicama ,nista ispod ili preko granica...
Sada po 2.put pocinjem da skupljam nalaze za HSG,a 18.idemo suprug i ja na torlak za ASA test Mar metodom ,da proverimo i to user posted image ...u medjuvremenu radim opet hlamidiju,mikopl,ureapl. itd.sve iz pocetka...papa test,kolposk.,....a znam da je sve ok.
uh...koje cimanje...ne znam sta je jos bitno od hormona za trudnocu da se uradi a da ne znam...user posted image

< Poruku je uredio Minja23 -- 29.1.2014 13:43:14 >

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 560
   RE: Antimilerov hormon
6.2.2014 19:57:52   
marinale
Veliki pozdrav mamama i budućim mamama!

Imam 27 godina i pre 3 meseca uradila sam analizu hormona gde mi je amh 0,84ng/mol, a fsh je 7.70
Muž je radio spermogram i sve je u redu, ja takodje nikakvih problema nemam, tako da me zanima šta vi mislite o ovim rezultatima?

samo da napomenem da godinu dana radimo na bebi i ništa se ne dešava....

(odgovor članu Minja23)
Direktna veza do poruke: 561
   RE: Antimilerov hormon
6.2.2014 20:05:13   
Verolina
Marinale, na AMH se ne obaziri (ali ako ti nesto znaci ok ti je). FSH uzet izolovano nista ne znaci. Jesi li radila analizu nekih drugih hormona?

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu marinale)
Direktna veza do poruke: 562
   RE: Antimilerov hormon
6.2.2014 20:11:35   
marinale
Jesam evo rezultata:
u pitanju je 3. dan ciklusa

hsTSH 2,85
Slobodni T3 5,38
Sobodni T4 15,7
FSH 7,69
LH 8,37
Prolaktin 290
Estradiol 44,1

Anti Milerov hormon 0,84ng/ml

Šta misliš Verolina?
inače ciklusi su mi redovni, dobijam na 29 dan svakog meseca
Doktor kaže da imam ovulacije na osnovu ovih rezultata

Hvala ti puno u napred

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 563
   RE: Antimilerov hormon
6.2.2014 20:21:54   
Verolina
Imas blagu inverziju FSH i LH. Ici ces na UZ da se utvrdi da li imas mikrocisticne jajnike. TSH tyi je povisen, trebalo bi da je ispod dva. Za ostale hormone mi trebaju referentne vrednosti. Sve u svemu nista strasno. Uradi u labu OGTT test i sa tim rezultatima pravac endokrinologuser posted image

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu marinale)
Direktna veza do poruke: 564
   RE: Antimilerov hormon
6.2.2014 20:28:05   
marinale
Ok, svakako sam planirala da krenem na detaljne analize, pa ćemo videti...
Šta su to mikrocistični jajnici?Kako se to popravlja?

Ginekolog mi je za Tsh rekao da je dobar, a referentne vrednosti su od 0.4-4.0

Da li si ovi rezultati ukazuju da zbog ovog mog hormonskog statusa ne ostajem trudna?

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 565
   RE: Antimilerov hormon
6.2.2014 21:53:39   
Skijasica
Evo zenice da se ukljucim i ja.
Marinale hormoni su ti ok. Moja dr. mi je rekla da AMH hormon ne radim 3. dc, jer on tada dozivi nagli pad, vec sredinom ciklusa. Kada pises rezultate pisi pored ref. vred. zbog tumacenja, razliciti su od lab. do lab. Nisu oni uzrok steriliteta. Kakav je mm spermogram?

< Poruku je uredio Skijasica -- 6.2.2014 21:54:59 >

(odgovor članu marinale)
Direktna veza do poruke: 566
   RE: Antimilerov hormon
6.2.2014 22:08:13   
marinale
Mužev spermogram je po tumačenju doktora ok...
Evo rezultata:
Spermatozoida /ml 20x10na 6 /ml
Leukocita nema
Živih spermatozoida 43%
od toga progresivno brzih 30%
progresivno sporih 17%

Mislim da je on na nekoj donjoj granici, ali je ginekolog rekao da se sa ovakvim spermogramom prirodno prave deca

Hvala Vam devojke na informacijama, divne ste

Ja sam se jaaaakoooo jako istripovala oko svih ovih rezultata, još pogotovu što se godinu dana ništa ne dešava, baš sam zabrinuta

(odgovor članu Skijasica)
Direktna veza do poruke: 567
   RE: Antimilerov hormon
7.2.2014 23:29:57   
marinale
e hej devojke gde ste sve pobegle?

(odgovor članu marinale)
Direktna veza do poruke: 568
   RE: Antimilerov hormon
8.2.2014 9:36:07   
Verolina
Treba malo da im se pojaca pokretljivost. Javice se devojke da ti kazu kojim preparatima, ja se u to ne razumem.

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu marinale)
Direktna veza do poruke: 569
   RE: Antimilerov hormon
8.2.2014 17:06:32   
nata11

IZVORNA PORUKA: marinale

e hej devojke gde ste sve pobegle?


Marinale imas temu spermogram, zvirni i u proxeed temu, preparat je super

_____________________________





(odgovor članu marinale)
Direktna veza do poruke: 570
   RE: Antimilerov hormon
8.2.2014 18:41:46   
marinale
Devojke, mi smo ovaj spermogram pokazali ginekologu i rekao je da je ok. Na to je moj muž pitao da li nešto treba da pije i on je rekao da nema potrebe, da neki dodatni lekovi mogu da pogoršaju stanje i da on tu ništa ne bi dirao...
Da se s takvim spermogramom prirodno prave deca...

e sad verovatno će morati da ga ponovi pa ćemo videti za dalje šta kaže...

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 571
   RE: Antimilerov hormon
8.2.2014 21:36:09   
Skijasica
Marinale,

i mom mm je bio spermogram po dr. ok, slabije pokretljiv ali ok. 2,5 godine smo pokusavali i nista. Na kraju smo radili vto. Cekamo ishod. Neka on ipak preduzme nesto, prirodnim preparatima!

(odgovor članu marinale)
Direktna veza do poruke: 572
   RE: Antimilerov hormon
8.2.2014 22:53:50   
marinale
Moguće, ja sutra krećem na detaljne analize svega i konsultacije šta da radimo dalje, pa ćemo videti šta doktor predlaze...

Očigledno da oboje imamo smanjenu plodnost...

user posted image

(odgovor članu Skijasica)
Direktna veza do poruke: 573
   RE: Antimilerov hormon
10.2.2014 13:39:42   
marinale
Bila sam juče kod doktora i evo šta mi je rekao:

"Pošto su vama hormoni u redu i suprugu je dobar spermogram, ono što bi još trebalo uraditi je prohodnost jajovoda.
postoje dva načina da se to ispita a to je hsg ili laparoskopija.
Oba metoda su dobra s tim da je laparoskopija invazivnija"

Ja sad kao treba da odlučim šta od ova dva da radim, šta vi mislite?

jako sam sluđena...

I sad ako su mi i jajovodi prohodni, šta je onda uzrok steriliteta?

(odgovor članu marinale)
Direktna veza do poruke: 574
   RE: Antimilerov hormon
10.2.2014 13:45:23   
Maslacak15
marinale mislim da smo na pogresnom topicu user posted image bolje radi HSG, posto je laparoskopija operacija koja jeste nesto preciznija ali mislim da ti nije neopohodna ako nema indikacija. TSH ti je povisen. To bi moglo da pravi probleme. Ja bih rekla da je spermiogram jos uvek ok kaze se ili vise od 25% rogresivno pokretnih ili ukupna pokretljivost vise od 50 %, znaci ok ste.

(odgovor članu marinale)
Direktna veza do poruke: 575
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...
Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here