|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Antimilerov hormon
27.2.2014 12:18:20   
Verolina
Iva, citala sam neku studiju da zenama sa manjkom vitamina D rezultat nije verodostojan. Samo sto me je nekako mrzelo da ga ponovo radim otkad pijem vit D. A i ja sam radila antralce kojih ima podosta, tako da AMH uzet zasebno ne znaci nista.
AMH koji je nizak, skupa sa malim brojem antralaca i visokim FSH signalizira kriticnost u zalihama.
Dacu ti primer da se smiris. Nasa NINA26 je imala AMH od o.18 i sa tim AMH je na aspiraciji imala oko 17 jc. Opusti se....

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 601
   RE: Antimilerov hormon
28.2.2014 16:55:51   
iva80
Maslackic i Vero hvala vam puno na odgovorima i podrsci!!
Danas sam bila kod Dr i kada sam videla da on ne komentarise AMH (pored ostalih analiza) ja sam ga upitala 'zar nije nizak', on mi je rekao 'jesta, ali je i OK'...malo mi je laknulo, pre svega jer sam dobila sta i kako dalje tj sada konacno imamo plan i korake...
Poznavajuci svoje telo ja osecam da mi preskacu ovulacije...

No, mi zene smo na sve spremne i izguracemo sve zarad tih malih cuda koja nas cekaju tu iza coska!!!

_____________________________

you try-you fail,
you try-you fail,
but the only true failure is when you stop trying!
So, YOU MUST WIN!!!

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 602
   RE: Antimilerov hormon
28.2.2014 18:01:30   
Jassy
Zdravo devojke,
nova sam na forumu. Htela bih da vas pitam, u gde ste radile AMH? Ja sam prosle godine radila u Konzilijumu i pokazao mi je smanjenu plodnost sa rezultatom 0.8 pmo/l, gde je niska plodnost (00-0.3pmo/l). Obzirom da imam 33 godine i da pokusavam vec dve godine da ostanem u drugom stanju, od svih rezultata koje sam radila, ovo mi je jedini problem. Radila sam cak i histeroskopiju gde sam uklonila mali miom od 2cm. Sada treba da radim HSG i nakon toga da probam sa stimulacijom. Mada imam ovulacije, isla sam na folikolumetriju gde mi vodeci folikul dostize velicinu od 20mm i debljinu endometrijuma od 9mm. U sustini moj doktor kaze da je sve ok i da ne zna zasto ne ostajem u drugom stanju. Planiram da uradim AMH u Biomedici. Pa ako mozete da mi prenesete iskustvam bila bih vam zahvalna.
Hvala svima

(odgovor članu iva80)
Direktna veza do poruke: 603
   RE: Antimilerov hormon
28.2.2014 21:03:30   
Jassy
izvinjavam se, nisam upisala dobru jedinicu, u pitanju je rezultat 0.759 ng/ml

(odgovor članu Jassy)
Direktna veza do poruke: 604
   RE: Antimilerov hormon
19.3.2014 10:50:24   
komarac
Zdravo, nova sam na forumu I nisam sigurna gde ce izaci moje pitanje , ali pokusacu. Zanima me da li neko zna kako vrednost AMH moze da se poveca?
Moj je pre pocetka ins. bio ok ali je sada ocajan. Posle insemenacije je bio jos gori ali se nesto malo popravio a ja bih zelela da ga vratim u staro stanje.
Hvala na odgovorima. :-)
user posted image

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 605
   RE: Antimilerov hormon
19.3.2014 11:25:37   
nata11
Ja mislim da nemozes da ucinis nista da ga povecas, ali nisam sigurna 100%.
Kog dana si vadila? Mislim da su devojke pisale da su vadile i sredinom ciklusa, prelistaj unazad. AMH pojedinacno nije neki bas precizan pokazatelj, jesi radila Inhibin B, hormone?

_____________________________





(odgovor članu komarac)
Direktna veza do poruke: 606
   RE: Antimilerov hormon
12.4.2014 13:17:03   
prijepolje82
Evo da se i ja pridruzim,moj amh je 0.2,pa sa takvim ne mogu drugostepenu proci,pa cu sredinom ciklusa vaditi,sad sam zakasnila. U maju mi je drugostepena. Zanimaju me sva iskustva oude devojaka koje su bile na vto i jel ikom uspelo. Hvala puno na odgovoruuser posted image

(odgovor članu anaialeksa)
Direktna veza do poruke: 607
   RE: Antimilerov hormon
14.4.2014 17:00:43   
Štetica
Prijepolje ima dosta trudnica koje su imale mali amh,cini mi se da je Nina 26 imala tako oko 0,2 i dobila 10-12jajnih celija. I moj slucaj je isti,mali amh a imala dva puta po 4 jajne celije.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu prijepolje82)
Direktna veza do poruke: 608
   RE: Antimilerov hormon
14.4.2014 23:10:45   
prijepolje82
Ah,stetice,jel ijednoj uspelo? Sta je sa onim receptom,naisla sam,ren i vino? Jesi probala?..user posted image ... Kad ti opet kreces sa prikupljanjem papira?

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 609
   RE: Antimilerov hormon
14.4.2014 23:58:20   
Štetica
Probala i smucio mi se zivot od toga,ja nista odvratnije nisam probala u zivotu.
Nina ima cerku.
A sam amh i nije neko merilo dal ce da uspe vto ili ne.On do neke granice ukazuje na broj jajnih celija ali ni on se neuzima zdravo za gotovo.
Evo ti dva primera sad iz postupka zena koje su bile samnom u Va.Jedna ima 44god imala jednu jajnu celiju koja joj je vracena kao cetvorocelijski embrion i hvala bogu trudna je.Druga 25-26god imala 20 jajnih celija(AMH 8),vracena 3 embriona od 12celija i ona je trudna,a od 17jajnih celija nijedna nije dosla u fazu blaste da bi joj zamrzli. Jednostavno nema pravila.
Pa imas primer nase Dace 77 gde je amh 0,1 i ona nam je trudna.
Ponovi amh sredinom ciklusa samo zbog komisije da te nebi cimali bezveze,ali nemoj puno da se opterecujes tim rezultatom.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu prijepolje82)
Direktna veza do poruke: 610
   RE: Antimilerov hormon
15.4.2014 8:55:42   
plačljiva
Iskreno AMH ne znači ništa.Ja sam imala AMH 3,6 i očekivala sam da ću na VTO imati oho ho ćelija,međutim ništa dve VTO i na prvoj samo tri ćelije,a na drugoj samo četri...Samnom u sobi bila devojka sa AMH 0,4 i imala 12 ćelija,tako da nema pravila...Nije merodavan parametar...user posted image

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 611
   RE: Antimilerov hormon
21.4.2014 13:07:19   
Jassy
Cao devojke,
ja evo opet da se javim sa veoma cudnim preokretom. Naime, ako ste videle moj post imala sam AMH 0.759 ng/ml u aprilu 2013, a sada sam radila ponovo nakon godinu dana i moja vrednost je sada 3.15 ng/ml. Tako da je meni sve ovo jako cudno i verujem da su Kanadjani u pravu sto su ukinuli gledanje vrednosti AMHa. Ja jedino mogu da vam kazem sta sam uradila u ovih godinu dana, ali da li je to pomoglo ili ne da ova vrednost ovoliko skoci, to ne bih znala. Uradila sam histeroskopiju i uklonila miom, pocela da pijem folnak i pila sam caj od virka, caj od hajducke trave i poslednjih 40 dana sam takodje na nekim cajevima koji se odredjuju po datumu rodjenja.
To sam htela da podelim sa vama, cisto da se mnogo ne sekirate oko AMHa, a ako vam treba za komisiju da prodjete za VTO moj predlog je da promenite kaboratoriju i da pijete folnak i da vidite da li cete dobiti bolji rezultat.
Veliki pozdrav i srecni vam praznici.

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 612
   RE: Antimilerov hormon
21.4.2014 18:30:22   
nata11
Lepa vest Jassy user posted image

_____________________________





(odgovor članu Jassy)
Direktna veza do poruke: 613
   RE: Antimilerov hormon
24.4.2014 22:43:15   
prijepolje82
Svaka cast Jaasyuser posted image user posted image

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 614
   RE: Antimilerov hormon
29.4.2014 20:29:36   
7maki7
Cao svima,
Prvi put pisem iako pratim vase postove mesecima i mogu vam reci da puno znace svi ti redovi iznad, i meni i mojim prijateljicama koje takodje vec par god ne uspevaju da ostanu u drugom stanju...
Htela sam da zamolim za misljenje. Dobila sam danas AMH nalaz - 7.3 ng/ml je, a iako stoji pored da su referentne vrednosti od 0.19 do 9.13, brine me nalaz jer dosta odstupa od mediana koji je 2.56. Nikada do sada mi na ultrazvucnim pregledima nisu konstatovani policisticni jajnici, pa me interesuje vase misljenje? Koliko je to los/dobar nalaz? Ima li povisen AMH veze sa jos necim sem sa policis.jajnicima?
Puno pozdrava i hvala vam svima :)

(odgovor članu prijepolje82)
Direktna veza do poruke: 615
   RE: Antimilerov hormon
30.4.2014 10:40:32   
baki78
AMH hormon je hormon novijeg vremena i lekari neznaju bas da se rukovode sa njim. Ono sto je poznato a to je da on pokazuke zalihu kvalitetnih jc a ne ukupan broj jc. Nemoze da se poveca niti nadoknadi. On svoj pad prirodno dozivljava u 30 i 35 godini zivota zene...tada su nagli padovi. Visoke vrednosti se javljaju kod policisticnih jajnika, kod poremecenog odnosa FSh i LH gde je postojeci sindrom policisticnih jajnika i nekih tumora.

(odgovor članu 7maki7)
Direktna veza do poruke: 616
   RE: Antimilerov hormon
30.4.2014 10:43:02   
baki78
I da jos nesto...doktori kazu da sa niskim vrednostima jako tesko dolazi do prirodne trudnoce ali nije pravilo.

(odgovor članu baki78)
Direktna veza do poruke: 617
   RE: Antimilerov hormon
30.4.2014 11:27:31   
nata11
7maki7 kod mene je potpuno ista situacija, veliki amh a iskljuceni su tumori i pcos. E sada neki dr smatraju da je i sam visok amh dovoljan znak pcos-a i pored redovnih ciklusa i svrstaju te u tu kategoriju.

_____________________________





(odgovor članu baki78)
Direktna veza do poruke: 618
   RE: Antimilerov hormon
30.4.2014 23:38:00   
7maki7
Hvala na odgovorima. Ostaje mi svakako da sacekam pregled kod endokrinologa i cujem sta je njen zakljucak i kakva terapija mi sleduje, posle ovog rezultata i prethodno ustanovljene makroprolaktinemije... uh :)
Pozdrav i srecno svima!!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 619
   RE: Antimilerov hormon
21.5.2014 10:14:35   
Štetica
Za sve koje imaju nizak AMH,malo da vam dam nade. Naime moj amh posle tri neuspele IUI je bio u jednoj labaratoriji 0,2 u drugoj 0,56,sa tim rezultatom prolazim komisiju za vto,i na prvoj vto dobijem 4jajne celije,tri su mi vratili,ali vto neuspeva. Sa istim rezultatom ponovo idem na komisiju(posle 4 meseca) radim drugu vto,opet 4 jajne celije,ali loseg kvaliteta,vracaju mi samo jedan embrion i beta opet 0.DR mi saopstava da se to desava zbog niskog amh i visokog fsh,i da je pitanje kakve bi bile celije u trecem pokusaju ako bi uopste do njih i dosli sa stimulacijom.
U aprilu odem u lab da proverim samo amh i fsh,da vidim kakvo je stanje i tu je usledio sok,FSH 17,5 a AMH <0,1. Nema jajnih celija,i ako ih uopste ima kvalitet je verovatno ravan 0. Dolazi maj,meni ciklus kasni,31dc uradim test i vidim user posted image ,neverujem u to i 32dc odem da uradim betu,iznosila 3116.Desila se prirodna trudnoca. Sutra sam 6+2 i idem na prvi uz da potvrdim trudnocu i ako bog da cujem srcanu radnju.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu 7maki7)
Direktna veza do poruke: 620
   RE: Antimilerov hormon
21.5.2014 16:00:56   
Inda
Divno, divno, divno user posted image user posted image user posted image bas mi je drago! Zelim ti sve najlepse u narednim mesecima i da sve bude u redu!

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 621
   RE: Antimilerov hormon
21.5.2014 22:06:51   
nata11
Dace Stetice user posted image

_____________________________





(odgovor članu Inda)
Direktna veza do poruke: 622
   RE: Antimilerov hormon
21.5.2014 22:18:49   
wivern
Stetice sa tolikom betom nemoj ni da posumnjas u srcanu radnju.user posted image
A AMH se u dosta zemalja vise i ne gleda, nije pouzdan parametar. On bi trebao biti isti svih dana ciklusa ali svi znamo da je najbolje da se vadi petog dana jer su rezultati veci, sto znaci da obn realno ne pokazuje bas pravu sliku rezerve.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 623
   RE: Antimilerov hormon
14.6.2014 21:41:21   
spajas78
drage moje ... i ja sam sa niskim AMH prirodno ostala u drugom stanju ... pripremali se da idemo na komisiju za VTO i dese se
user posted image sad sam u 12-toj nedelji trunoce ...

zato ima nade za sve vas ...

ljubac za sve ...

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 624
   RE: Antimilerov hormon
20.6.2014 18:51:22   
micaubica83
Cure nova sam na forumu,godinu i po dana ne dolazi do trudnoce,suprug i ja smo radili sve analize i sve je ok.Medjutim,uradim AMH ,stigao juce rezultat i ja u soku.Ref. vrednosti (o.19-9.13) a moj rezultat 0.34 ng.Inace imam 31 god,hormoni su mi u redu.Odnesem doktorki danas rezultat i ona kaze malo je snizen ali nista strasno.U septembru ce mi dati uput za inseminaciju pa ako ne uspe onda VTO.Ono sto mene interesuje je da li mogu proci komisiju za VTO sa ovakvim rezultatom i da li je nekoj curi uspela inseminacija sa ovako niskim AMH?Sve vas puno pozdravljam user posted image

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 625
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?
Ringerajina tabela za praćenje plodnih dana
Želite da zatrudnite, a ne znate kad vam je ovulacija? Volite prirodni metod kontracepcije? Pratite plodne dane pomoću R...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here