|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Znaci ovulacije
8.6.2008 10:56:24   
guppy RR
Kako znate da je nastupila ovulacija?
Da li se bavite tim pitanjima dok pokušavate da zatrudnite? Prepustite li se radije prirodnom toku?
Kakvi su znaci ovulacije? Koji metod utvrđivanja ovulacije je najbolji?

Sve o ovulaciji u ovoj temi ...
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Znaci ovulacije
11.6.2008 18:15:04   
spps
kod nekih pali,da gledaju na znakove ovulacije,bol u jajniku,iscjedak ili kontrolirati bazalnu(?) temparaturu...
a ja nisam za to,zbog toga što me to pravi još više loše volje,kad opeet dođe user posted image ....

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Znaci ovulacije
17.6.2008 14:35:39   
Anoniman
Ja mislim da takva preaćenja prave samo opterećenje, i da nije normalno malo meriti temp pa onda zaskakati partnera, ali razumem da neki to tako moraju - ne želim da me sada neko krivo shvati - mislim da ljudi treba da se opuste, da jednostavno uživaju jedno u drugom i u ostalim stvarima koje poseduju, a onda dođe i trudnoća i dete i sve ostalo. Ništa se u životu ne može na silu, pa se ni dete ne pravi tako.
Ja nisam pratila, i nešto ne znam ni dal bih znala tako nešto da radim, jer ne znam da imam bilo kakvih simptoma...

(odgovor članu spps)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Znaci ovulacije
19.6.2008 10:48:25   
masad
Ja trenutno pijem Jeaninne, ali dok nisam pila OK uvek sam znala kada mi je ovulacija. Sekret mi je postajao totalno providan i rastezao se. Uz to i libido bi mi bio na zavidnom nivou. To valjda organizam sam signalizira kada je najbolji trenutak.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Znaci ovulacije
20.6.2008 22:09:45   
guppy RR
ja sam skoro pa morala da obratim pažnju na to, jer sam imala mensturaciju nekad i na 6 meseci zbog policističnih jajnika user posted image
Najbolje se to vidi po sekretu, a merenje bazalne temperature neki jako hvale, mada moraš svako jutro meriti u isto vreme ...

(odgovor članu masad)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Znaci ovulacije
1.7.2008 18:31:37   
dadakg
Pre nego sto sam radila folikulometriju, znala sam da tacno kada imam ovulaciju. Uvek osecam ostra probadanja i bol u donjem delu stomaka. Cak sta vise tacno osetim i momenat kada mi pukne folikul. Kada sam jednom od vise puta bila na folikulometriji, na pregledu koji je bio zakazan za 8 sati ujutru ja sam svom doci rekla da mi je folikul pukao pre sat vremena. Nije mogao da veruje kada je na dopleru bila potvrdjena moja tvrdnja. Ali na zalost i pored svega toga ja dosta dugo vec 4 god. ne mogu da ostanem u drugom stanju. A sve mi je na vreme pa cak i ciljani odnosi. Nece pa nece user posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Znaci ovulacije
2.1.2009 11:20:42   
guppy RR
Možda vreme da opet pokrenemo ovu temu da napišete svoja iskustva. Sad nas ima više user posted image

(odgovor članu dadakg)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Znaci ovulacije
4.2.2009 11:51:26   
Jacaca
Dakota ako imas ovulacije redovno nema razloga da neuspe. Sta je sa muzem? Prohodnost jajovoda?

(odgovor članu dadakg)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Znaci ovulacije
4.2.2009 11:52:29   
Jacaca
Pogresih ti ja ime, kazem da nisam stara a corava sam potpuno, samo gresim.

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Znaci ovulacije
6.2.2009 7:21:40   
guppy RR
Ja bi da vam skrenem pažnju na divne članke o ovulaciji, koje smo pripremili za vas na Ringeraji.

Vidi Ovulacija i plodni dani <-- KLIK
tu su vam i linkovi na pojedini metod praćenja ovulacije, od merenja bazalne temperature, praćenja promena grlića materice, ovulacijskih testova i iscetka iz vagine.

user posted image

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Znaci ovulacije
15.2.2009 15:34:18   
kumara
Iz Čekamo dve crtice - FEBRUAR 09:

IZVORNA PORUKA: Ana80
malopre sam se tusirala pa mi pade na pamet da napipam svoju matericu, gurnuh prst i maltene odmah je osetih, skroz je mekana!

ne mogu da pronadjem gde smo pisale o tome, cini mi se da je mekana kad je plodna. meni su proslog vikenda bili plodni dani, kako je jos uvek mekana? mislim, kakva treba da bude...user posted image ...?


IZVORNA PORUKA: lucia
cao ana,vidim da si tu, ne znam kakva treba kasnije biti materica, to ce jaca da ti kaze kad dodje, mada mi je logicno da se vrati na staro ukoliko...user posted image user posted image nije mozdauser posted image ...ne znam....znam samo da to sto te boli stomak moze biti dobar znak. jel ti bol konstantna ili kao da probada i boli s vremena na vreme?

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Znaci ovulacije
15.2.2009 15:45:29   
kumara
Ana80, kontam da moras neko vreme da pratis te promene i da stalno napipavas, pa ces nakon nekog vremena uci u stos i znati sta znaci kod tebe.

Obicno bi trebalo da ako je mekana bude i tesko dohvatljiva, ali... Nicije telo nije isto. Proba da pratis nekoliko dana za redom, i bitno je da uvek proveravas u istom polozaju i u priblizno isto vreme.

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Znaci ovulacije
15.2.2009 19:38:33   
Verus


Ja osetim probadanja u jajnicima tj. stomaku, ali ne znam da li je to bas u toku ovulacije ili ne....takodje od Jace cuh i nacuh u vezi gledanja grlica pa sam to i od skoro probala mada ne znam jos dovoljno dobro da kazem da li je mekan ili tvrd (zavisi od tela valjda), pa nekad i ja mislim da treba to bataliti i samo mutiti sto vise slaga u toku tih 5,6 gde je sansa za ovulaciju najveca....

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Znaci ovulacije
15.2.2009 19:59:08   
kumara

IZVORNA PORUKA: Verus
i samo mutiti sto vise slaga u toku tih 5,6 gde je sansa za ovulaciju najveca....



user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Znaci ovulacije
15.2.2009 20:02:05   
Anoniman
Ja O obicno prepoznam po sluzi i ziganju jajnika. Ipak desava se da ti simptomi nekada izostanu, ali to ne znaci da nije bilo O. Od ovog meseca sam pocela da pratim dane preko bazalne temperature, veoma je lako i nije tako strasno kako sam ocekivala, a sigurno se prepoznaje dan kada je O.

(odgovor članu kumara)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Znaci ovulacije
15.2.2009 20:35:57   
kumara
Ja sam kupila Maybe Baby, i bio mi je super. Pogledajte temu MAYBE BABY, ako vas zanima.
Za ostale znake nisam znala kako se prate dok na RR nisam procitala.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Znaci ovulacije
16.2.2009 0:00:37   
Buba76
Imam taj iscedak i bolove u jajnicima.Jedino mi nije jasno zasto bolove imam vec kada mi taj iscedak prestane? Da li neko ima slicno iskusvo?
A da,probala sam i MB,tacno ga koristim kako treba i ne pokazuje mi plodne dane,a znam da ih imam bila sam na folikulometriji a i 3 puta trudna

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Znaci ovulacije
16.2.2009 23:18:51   
Buba76
Nije mi jasno da li dr zna kojom brzinom rastu folikuli.Da li je to kod svakoga isto.Meni je prosli poned. radio folikulometriju i rekao da cu u sredu imati ovulaciju.Po cemu je on to mogao znati? Mozda mi i ne prsne folikul. Bio je 15mm .

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Znaci ovulacije
17.2.2009 0:47:07   
kumara
Draga, prebacicu ovo u Folikul nije pukao ili problem sa prolaktinom?, pa ce devojke mozda znati da ti odgovore. Ja se iskreno ne razumem u to uopste.

(odgovor članu Buba76)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Znaci ovulacije
17.2.2009 0:50:17   
Jacaca
Bubo ja sam ti tamo vec odgovorila, procitaj.

(odgovor članu Buba76)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Znaci ovulacije
17.2.2009 0:51:44   
kumara
Hvala Jaco!!!

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Znaci ovulacije
17.2.2009 0:55:22   
Jacaca
MB ce ti pokazati kada poraste hormon LH, to je jedan dan pred ovulaciju, ako ti je folikul danas 15mm, sutra je oko 16,6 recimo, aprekosutra 17,9 e tada raste LH i sutradan mozda folikul puca kada je izmedju 18mm i 23mm

(odgovor članu Buba76)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Znaci ovulacije
17.2.2009 22:44:32   
Buba76
IZVORNA PORUKA: Lenka RR

Draga, prebacicu ovo u Folikul nije pukao ili problem sa prolaktinom?, pa ce devojke mozda znati da ti odgovore. Ja se iskreno ne razumem u to uopste.

Hvala ti puno,dobila sam odgovor,nisam znala gde da postavim pitanje,izvini

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Znaci ovulacije
23.2.2009 3:38:14   
Verus
http://www.nasa-obitelj.com/hr/bracni+parovi/bracne+teme/Prirodno+planiranje+obitelji.html

(odgovor članu Buba76)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Znaci ovulacije
13.7.2009 1:01:25   
Ptičica
Drugari, već drugi dan me bolucka desni jajnik (mislim da je jajnik). Boli me pri kretanju, kada se napregnem i sl, ali pri mirovanju ne. Kao da sam istegla neki mišić, ili tako nešto. Da li je to znak ovulacije, ili nešto drugo? Podsećam da sam imala spontani pre tri nedelje i da mi je dr rekla da očekujem user posted image  oko 25. jula.
user posted image

_____________________________

Neke se pobede dobijaju na- juriš!!!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako izgleda zdrava i plodna sperma?
Ako u ejakulatu muškarca ima manje od deset miliona spermatozoida po mililitru sperme, to se smatra niskim brojem sperma...
Pitali smo doktor-ginekologa: Ovulatornost...
Ringeraja vam je dala priliku da pitate lekara sve što vas zanima u vezi ovulacije kao i rešenja problema sa njom. Farma...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here