|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   MAYBE BABY
1.9.2008 12:49:58   
Anoniman
Jel neko isprobao onaj MAYBE BABY što se reklamirao na TV? Ono za utvrđivanje plodnih dana?

Kakvi su komentari?
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: MAYBE BABY
1.9.2008 15:46:38   
MERYEN
Ja sam probala,godinu dana sam koristila bolje reci mlatila se.....
Ovako:kad smo ga kupovali u apoteci na moje pitanje jel'se kupuje sta vi mislite o ovome,rekli su nam da mi Srbi nemamo tu kulturu da kupujemo ovakve stvari,da smatraju ako se pravilno koristi da sa lakocom se utvrdjuju plodni i ne plodni dani.
Koristila sam ga i stvara opterecenje kod mene je bilo tako mi smo zeleli trudnocu i bilo je sad su plodni dani sad "udri"[da se tako izrazim]a sto vise mislis sve su ti manje sanse i kad smo poceli sa folikulometrijom prestala sam da ga koristim.....
Medjutim moja doktorka kaze da taj aparatic nema pojma i objasnila je i zasto.......
Nasi prijatelji ga koriste jer ne koriste zastitu i njima je super smatraju da nista bolje nisu mogli da naprave.
E da jos nesto kad su mi plodni dani liznem ja pa lizne i mm i njemu su plodni dani user posted image ,mada se to nije desavalo stalno,ali se ipak desavalo,tako da ne mogu da konkretno kazem sta mislim i dal'sam zadovoljna,moze ovako 70% da 30% ne.

< Poruku je uredio MERYEN -- 1.9.2008 15:48:22 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: MAYBE BABY
1.9.2008 15:50:05   
Anoniman
A šta je doktorka rekla o tome? Stavila si samo 3 tačkice.

(odgovor članu MERYEN)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: MAYBE BABY
1.9.2008 19:44:27   
MERYEN
Kaze da na anlizu pljuvacke mogu negativno da uticu upala usne duplje,kao i ostaci hrane,zatim akutna infekcija,alkohol razni lekovi pusenje... kvarni zubi....
i da nije isto kod svake zene da negde stvarno moze da bude mikroskop pouzdan a negde u opste ne i svasta je rekla cak se i ne secam vise uglavnom kaze da bi ga oni preporucivali ne bi radili folikulometriju,sebi oduzimali vreme a pacijente maltrtirali itd...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: MAYBE BABY
2.9.2008 14:17:36   
guppy RR
Ja sam to koristila jer sam imala ciste na jajnicima i nisam znala kad mi je ovulacija, i radilo je po uputstvu
user posted image

napljuvala sam se za ceo život tad, hahahaha.

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: MAYBE BABY
29.10.2008 12:38:08   
Anoniman
Pitanje

Zdravo, interesuje me tačno računanje plodnih i neplodnih dana u menstrualnom ciklusu. Da li je test "MAYBY BABY" pouzdan?

Odgovor
(dr Zoran Roško, ginekolog akušer)

Metoda računanja plodnih i neplodnih dana je jedna od najstarijih metoda koja se koristi u kontroli začeća. Publikovana je 1932 godine i po autorima se zove Ogino-Knausov-a metoda. Ovu metodu primenjuju bračni parovi u cilju kontracepcije ali i u cilju lečenja neplodnosti.
U osnovi ove metode je saznanje da, u pravilnom menstrualnom ciklusu koji traje 28 dana, postoji sazrevanje jedne jajne ćelije koja se oslobađa iz jajnika u periodu 13. – 16. dana od početka menstrualnog krvarenja. Tada je jajna ćelija sazrela i spremna za oplodnju. Ta plodnost jajne ćelije u genitalnom traktu traje do 24h. Kako i život spermatozoida u ženskom genitalnom traktu traje 12-24h, može se računati da je u pravilnom ciklusu najveća mogućnost oplodnje u periodu 11. – 17. dana ciklusa.
Ova metoda je dosta nepouzdana i danas se koristi samo u kombinaciji sa drugim metodama koje mogu tačnije da odrede datum ovulacije (oslobađanje zrele jajne ćelije iz jajnika). Jedna od tih je i metoda „Maybe baby” koja se zasniva na promeni sekrecije sluzi pod dejstvom povišenog nivoa hormona estrogena koji prati ovulaciju. Vizualizacija promena konzistencije pljuvačke može da odredi vreme ovulacije, ali, nažalost, na tačnost ove metode takođe utiču mnogi

Izvor: http://www.zcza.org.yu/s01101.htm#Plodni_i_neplodni_dani
 
Malo je bezveze odgovor, ali po nekada i bezvezno odgovori određenim ljudim znače. user posted image

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: MAYBE BABY
29.11.2008 17:05:37   
kumara
Ja ga kupila, pa cemo da vidimo. Ne opterecujem se nesto previse oko njega, samo usputno, ali eto, podlegla sam iskusenju.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: MAYBE BABY
29.11.2008 23:20:08   
Anoniman
user posted image  Javi nam dal radi!

(odgovor članu kumara)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: MAYBE BABY
30.11.2008 8:36:43   
guppy RR
Šta, meni ne veruješ? user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: MAYBE BABY
30.11.2008 10:47:10   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: MAYBE BABY
1.12.2008 9:09:06   
kumara
Mislim da cete posle muzica i mene vi sigurno biti prve koje cete saznati da li radi!!! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: MAYBE BABY
1.12.2008 9:14:21   
Anoniman
Nećeš valjda prvo reći mužu pa tek onda nama??? user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu kumara)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: MAYBE BABY
1.12.2008 9:15:35   
guppy RR
Ju Ju Ju! Šokirana sam!
user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: MAYBE BABY
1.12.2008 9:20:01   
Jeca*
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: MAYBE BABY
1.12.2008 17:27:35   
kumara
user posted image user posted image user posted image Dobro, dobro... podelicu to prvo sa vama!!! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: MAYBE BABY
1.12.2008 18:26:55   
guppy RR
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: MAYBE BABY
5.12.2008 13:46:54   
Anoniman
Kaže hedonist u temi Test za trudnoću?:

Hvala vam svima , divne ste! Nadam se i navijam za to  da i viuskoro imate radosne vesti! Meni je jako pomogao maby baby! Prvi mesec kad sam ga koristila -ostala sam trudna!

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: MAYBE BABY
5.12.2008 13:55:36   
kumara
E, to su dobre vesti! Valjda i meni donese srecu! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: MAYBE BABY
5.12.2008 13:57:39   
Anoniman
A jesi počela da ga koristiš Lenka?

(odgovor članu kumara)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: MAYBE BABY
5.12.2008 14:07:43   
kumara
Pa naravno!!! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: MAYBE BABY
5.12.2008 14:07:58   
kumara
Pljuckam svaki dan!!! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: MAYBE BABY
5.12.2008 14:08:51   
Anoniman
I? Jel ti radi?

(odgovor članu kumara)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: MAYBE BABY
5.12.2008 14:15:17   
kumara
Pa otkud znam... Pokazuje sve kao na uputstvu, i poklapa se sa mojom racunicom... Ako dobijem bebu, znacemo da radi 100%. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: MAYBE BABY
5.12.2008 14:18:06   
Anoniman
Ih, bre, šta se praviš luda? Jel fiskulturišeš na plodne dane? user posted image

(odgovor članu kumara)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: MAYBE BABY
5.12.2008 14:21:34   
kumara
user posted image user posted image user posted image PA NARAVNO!!! Mada smo ovog meseca predostroznosti radi generalno pojacali aktivnosti. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - promene na grliću mat...
Kako određivati plodne dane pomoću praćenja promena na grliću materice?
Retke bolesti deca češće nasleđuju od oca
Greške u očevoj DNK mogu biti uzročnici retkih bolesti kod dece, jer se upravo od očeva nasleđuje četiri puta više novih...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here