|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Nema te, a htela sam ti reći ...
25.2.2009 19:48:17   
Laura
Danas sam pregledala neke prastare fotografije i kad mi je pod ruku
dosla slika moje bake, rasplakala sam se ...
Nema je, evo vec cetvrta godina ...
A bila mi je sve ...
Neko ko me je voleo najvise na svetu i ko je bio uvek uz mene.
I sad me ponekad jutrom probudi miris njenih krofni user posted image
Otisla je iznenada i brzo,nije mi dala vremena da shvatim da vise nikad
necemo piti prvu jutarnu kafu zajedno, da me nikad niko nece tako nezno
milovati po obrazima kao ona ...
Otisla je, a ja joj nisam uspela reci da sam je volela najvise na svetu user posted image

Povuce li vas proslost ponekad?
Imate li nekog posle koga je ostao samo zagrljaj tuge bez reci, kome
ste imali toliko toga reci, a niste stigle,jer vas je zivot prevario?



< Poruku je uredio guppy RR -- 3.7.2009 9:02:58 >


_____________________________

Snovi nikad ne umiru, umiru samo sanjari ...
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Nema te, a htela sam ti reci ...
25.2.2009 20:22:15   
Jacaca
Otac mi je umro iznenadno u 46. ja sam imala 22godine, izliv krvi na mozgu, za njega sam bila sve na svetu, dok je sestra mladja 9 godina to bila mojoj majci. Osecala sam se bas kako kaze ova tema. Dok su me svi tesili da je to najlepsa smrt, nije bolovao, nisam tada mogla to da shvatim, mislila sam da sam znala da je bolestanuser posted image imala sam toliko toga da mu kazem, a nisam imala prilike za to, to jako boli.

(odgovor članu Laura)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Nema te, a htela sam ti reci ...
25.2.2009 21:12:27   
Maya21
Laura i meni se isto desilo 31. oktobra prosle godine... A baka mi je bila druga mama. Kod nje sam odrasla, cuvala je nas 6 brace i sestara... Mnogo mi nedostaje i jos uvek je skoro svaku noc sanjam...
Nisu mi dali da se oprostim sa njom dan pre nego sto je umrla ( znalo se da ce otici za koji dan jer je imala metastaze raka na mozgu, nazalost jako kasno otkrivene user posted image ), nisam otisla ni na sahranu zato sto sam trudna...user posted image
Na grob sam pokusala da joj odem ali nisam izdrzala... Nosili su me, nisam mogla da se krecem, to je bilo previse za mene iako sam sama trazila da odem, imala sam potrebu...
Sada se ne usudjujem da opet idem na groblje iz straha da necu izdrzati...
Ali ipak... Ona je svaki dan u mojim mislima i zauvek ce biti u mom srcu, jer je neko ko se ne zaboravlja...

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Nema te, a htela sam ti reci ...
25.2.2009 21:19:42   
Anoniman
Nemam iskustvo kao vaše... i možda ćete misliti da sam luda, ali ja eto imam potrebu da napišem.

Ja sam 7 dana plakala za psom kao za nekim najrođenijim.

Imali smo psa, kupili smo ga kada sam ja imala 6-7god, tada smo živeli u stanu, uglavnom, pas je bio kao član porodice, a ne kao kućni ljubimac.
Posle smo se preselili u kuću... kako to u kući i dvorištu biva, psima su uvek prljavi nosevi jer non-stop negde kopaju. user posted image  Taj dan sam došla kod mame, već sam tada živela sa sadašnjim mužem, i pas mi se jako obradovao, međutim ja sam jako žurila, bila sam u crnom, a ona belu kratku dlaku... ma reko "ko će se sada maziti pa posle čistiti?!", i podviknem "Beži!" i samo prođem. Kada sam odlazila, oprezno sam povukla rukom po njenoj glavi, ona je krenula ka meni ali sam samo rekla "Ne, beži!"... i dok sam sedala u auto, bilo mi je čudno što tako dugo stoji na kapiji i gleda za mnom. Obično je odlazila čim izađem na kapiju.

Uveče joj se slošilo (moram tako da kažem), nije imala snage, nije mogla da ustane, nije mogla jezik da drži u ustima, a meni nisu dali da dođem da je vidim. Sedela sam u obližnjem kafiću i plakala kao malo dete. user posted image user posted image user posted image  Tata ju je odveo kod veterinara, i veterinar je rekao da je od starosti... Uspavali su je da se ne bi mučila.

Baš je pre neki dan tata puštao neki snimak iz 90-tih i ona je bila na snimku, onako mlada i vesela.

Od onda se ne vezujem za životinje. Moji roditelji imaju dva psa sada, ok su oni, ali nije to - to.

(odgovor članu Jacaca)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Nema te, a htela sam ti reci ...
25.2.2009 22:33:54   
Verus
Tasha nisi luda.  Ja sam plakala za mojom Mazom kao da je umro clan porodice, isto je zivela u stanu sa nama.  Ja sam vec tada bila u Americi, a mama mi je javila telefonom i zajedno smo sedele na telefonu i samo plakale.  Osecam grizu savesti jer sam je ostavila...ona je mesecima grebala na vrata moje sobe i trazila me a moji roditelji su vrata drzali zatvorenim jer im je bilo tesko sto ja nisam tamo....lose su podneli moj odlazak, mama je cak isla na razgovor kod psihijatra jer je bila jako depresivna.  Umrli su mi teca i tetka sa kojima sam bila jako bliska, kao da su mi drugi roditelji...tesko je kada si daleko jer ne odes na sahranu i nekako uvek mislis da su jos zivi, pa onda odes tamo u posetu a njih nema u kuci.  Zao mi je jer mi teca nije bio na vencanju.  Plakala sam mesecima svaku noc za njim, i onda sam ga jednu noc usnila...nije to bio redovan san, bilo je vise kao neko prikazanje, jer ja sam bila u njihovoj kuci i sve je izgledalo bas kao sto izgleda i u stvarnosti (obicno u snovima sve izgleda malo drugacije)-osecala sam se kao da sam napustila svoje telo i stvarno bila tamo-neopisiv osecaj.  U medjuvremenu je i stvarno umrla mamina tetka, od raka pankreasa.  Ja u svom snu sedim u tecinoj kuci i placem za maminom tetkom.  Odjednom se "setim" kako i tece vise nema...Pocnem jos vise da grcam i odem u sobu i sednem na fotelju.  Odjednom na vratima stoji moj teca.  Isti kao sto ga pamtim, sa crnom kovrdzavom kosom, nasmejanih ociju.  Gledam me i smesi se.  Mi nismo ni rec progovorili ali smo razgovarali, mislima.  On potom krene ka meni, i sedne na naslon za ruku od fotelje.  Milo me pogleda i zagrli me, tako da moja glava nadje naslon na njegovim grudima.  Ja se umirim i cujem-kako mu kuca srce.....To potraje par sekundi, i on me onda uhvati za ramena i nezno udalji od sebe-pogleda me sa puno ljubavi, nasmesi mi se, okrene se i izadje iz sobe i zatvori vrata za sobom.  Ja sam tada znala da je on hteo da mi kaze da je on i dalje tu i da ne treba da se bojim niti da placem za njim.  Posle toga sam nasla mir u dusi i srcu i bila sam ok.  Ja znam daje on uvek tu i da je on moj andjeo cuvar koji me cuva od svega-u to sam se vec uverila.  Uvek cu ga voleti i uvek mi nedostaje, ali znam da cu ga opet videti.  

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Nema te, a htela sam ti reci ...
25.2.2009 23:20:11   
eugenija
Draga bako,

nema te, a htela sam ti reći... sve mi tvoje nedostaje....

Nisam stigla da ti kažem da sve ono što me nervira kod tebe, užasno volim...

Ja ustvari volim kad srčeš supu i to se čuje do ulice...
Ja ustvari volim kad ostaviš trošenu čačklicu na sred stola...
Ja ustvari volim tvoj kreštavi glas kada pevaš...
Ja ustvari volim smrad hidrogena kojim si se farbala u najsvetliju plavu...
Ja ustvari volim tvoje zagorele uštipke...

Sada je tiho, nema ko da srče supu.
Sada na stolu nema čačkalice. Nikad.
Sada u kući niko ne peva, pa ni kreštavim glasom.
Nema šta da smrdi, i nema šta da zagori...
Jer TEBE nema.

Nadam se da ti gore dozvoljavaju sve ono što je nama ovde smetalo...

I nadam se da gore imaju internet, pa ovo možeš da vidišuser posted image Ako ga kojim slučajem ima, onda mora da je izuzetno brz, jer je najbliži satelituuser posted image




_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Nema te, a htela sam ti reci ...
25.2.2009 23:46:44   
Laura
user posted image eugenija, predivno user posted image receno 

_____________________________

Snovi nikad ne umiru, umiru samo sanjari ...

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Nema te, a htela sam ti reci ...
25.2.2009 23:53:10   
eugenija
Laura, i tvoje teme su prelepe...user posted image

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Laura)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Nema te, a htela sam ti reci ...
25.2.2009 23:55:18   
Laura
user posted image Sa vama mi sve nekako ide lako, kao da vas znam citav zivot user posted image

_____________________________

Snovi nikad ne umiru, umiru samo sanjari ...

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Nema te, a htela sam ti reci ...
26.2.2009 0:09:26   
eugenija
Deo iz Besmrtne pesme..

"...Ako ti jave: umro sam,
ti znaš - ja to ne umem. 
Ljubav je jedini vazduh
koji sam udisao.
i osmeh jedini jezik
koji na svetu razumem. 

Na ovu zemlju sam svartio
da ti namignem malo.
Da zamnom ostane nešto
kao lepršav trag.

Nemoj da budeš tužan.
Toliko mi je stalo
da ostanem u tebi budalast,
čudno drag. 

Noću, kad gledaš u nebo,
i ti namigni meni.  
To neka bude tajna. 
Uprkos danima sivim,
kad vidiš neku kometu
da vidik zarumeni,
upamti:
to ja još uvek šašav letim i živim."             

                                            Miroslav Antić

< Poruku je uredio eugenija -- 26.2.2009 0:10:45 >


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Laura)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Nema te, a htela sam ti reci ...
26.2.2009 0:17:02   
dunja RR
au zeno rasplaka me totalno; i mene i mm

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Nema te, a htela sam ti reci ...
26.2.2009 3:46:02   
stella
Imala bi svasta reci,meni dragim osobama,koje vise nisu tu.
Ocu,nani,dedi,dajdzi,dajdzicu,rodzaku,prijatelju.
Bas si me u srce dirnula sa ovom temom.user posted image

Ocu bih imala prepricati cijeli moj zivot.......
Nani udaju,moj plusic,zivot sa mojom malom porodicom...
Dedi od moje 4 godine....
Dedi i nani(ocevim roditeljima)od tinejdzerskih dana...
Dajdzi od moje isto tako....
Dajdzicu isto tako...
Rodzaku od prije tri godine...
Prijatelju od moje 22 godine...




_____________________________

H A N A 26.09.2007

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Nema te, a htela sam ti reci ...
26.2.2009 4:16:14   
kumara
user posted image user posted image user posted image

I meni su iz zivota otisli mnogo dragi ljudi, i uzasno mi nedostaju! Najskoriju veliku tugu osetila sam kad mi je umro svekar, jer je bio predivan covek. I uvek mi bude tesko kad pomislim da cu jednog dana imati decu koje ce odrasti bez njega, a bio bi tako divan deda. I toliko bi se radovao...

A postoji jos jedna vazna osoba u mom zivotu koja je otisla previse rano, sa samo 22 godine i zbog koje mi uvek bude tesko. Ali kad god imam vremena, ja odem na groblje i sve joj ispricam u detalje. Sve sto mi se desava,, i lepo i ruzno. Mozda vam to glupo zvuci, ali bude mi lakse, a srce mi bude nekako punije. Taj gubitak je oziljak koji cu nositi u sebi ceo zivot, i nikada nece zarasti.user posted image

< Poruku je uredio Lenka RR -- 26.2.2009 4:18:32 >

(odgovor članu stella)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Nema te, a htela sam ti reci ...
26.2.2009 12:09:42   
MERYEN
IZVORNA PORUKA: Laura

Povuce li vas proslost ponekad?
Imate li nekog posle koga je ostao samo zagrljaj tuge bez reci, kome
ste imali toliko toga reci, a niste stigle,jer vas je zivot prevario?


Cesto gotovo svaki dan,a to je moj otac.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Laura)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Nema te, a htela sam ti reci ...
26.2.2009 13:13:55   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: Lenka RR

user posted image user posted image user posted image

I meni su iz zivota otisli mnogo dragi ljudi, i uzasno mi nedostaju! Najskoriju veliku tugu osetila sam kad mi je umro svekar, jer je bio predivan covek. I uvek mi bude tesko kad pomislim da cu jednog dana imati decu koje ce odrasti bez njega, a bio bi tako divan deda. I toliko bi se radovao...



user posted image user posted image user posted image  meni je nedavno umrla svekrva. Uspela je samo jednom videti moju bebu...celog života ću patiti zbog toga što Luka nije imao prilike da upozna baku da je se seća, a ona nije mogla da uživa u toliko očekivanom unučetu user posted image

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Nema te, a htela sam ti reci ...
26.2.2009 14:12:06   
maša
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Nema te, a htela sam ti reci ...
4.3.2009 9:47:17   
NadaR
Sinoc je u teskoj saobracajnoj nesreci Zivot izgubila teta Rada, nasa teta Rada....user posted image user posted image user posted image
Tragedija se dogodila kad su se kola hitne pomoci u kojima je teta Rada pokusavala da ozivi cetrnaestogodisnju djevojcicu ranije povrijedjenu u saobracajnoj nesreci sudarila sa drugim automobilomuser posted image
Teta Rada je umrla bas onako kako je i zivjela ,uvijek pomazuci drugima...
20godina je radila i bukvalno zivjela posao medicinske sestre,uvijek je svakome rado pomogla pa makar ustala i usred noci..user posted image
Njena cerka je moje godiste a sin godiste mog brata,odrasli smo zajedno...
Nemam rijeci utjehe, ne mogu ni zamisliti kako im je... od jutros pokusavam okrenuti Danin br telefona, ne znam sta bih rekla osim da gorko zaplacem...user posted image


Teta Rado neka vam je vjecna slava i hvala ...
Bog ce vas nagraditi za sva vasa dobra djela... Sjecacu vas se sa ponosom...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu maša)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Nema te, a htela sam ti reci ...
8.3.2009 1:30:27   
Verus
Bas mi je za za tvoju teta Radu...user posted image user posted image ali umrle ja ko sto kazes, radeci ono sto je najvise volela.  Bog je uzeo sebi jos jednog andjela. 

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Nema te, a htela sam ti reci ...
23.3.2009 10:39:48   
Anoniman
Sećaš se kada smo se igrale u tvojoj kuhinji dok si spremala ručak? Otvorila bi mi vrata od kuhinjskog elementa u koji bih ja poslagala igračke, a ti bi sa varjačom u ruci dolazila kod mene da kupuješ - bila je to moja zamišljena prodavnica.
Sećaš se Licitarskog srca koje si godinama čuvala u ormanu u spavaćoj sobi, a ja ga slomila? Nisi se ljutila.
Sećaš se kako je škripao parket u hodniku tvog stana, nisam uspela nikada da zaspem...?

Onda godine rata... i posle 20 godina te vidim opet. Hm... pomešana osećanja, preselila si se, parket više ne škripi, nije to ona dnevna soba i ona kuhinja, i ni nokti ti više nisu dugački i crveni... Toliko vremena je prošlo da se nisam setila ni da te zagrlim onoliko jako koliko sam to zaista ustvari već godinama želela. Oproštaj uz "Ćao", i od pre koji dan te više nema...

Sećanje na nekog veoma posebnog... 21.03.2009. user posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Nema te, a htela sam ti reci ...
5.4.2009 23:56:37   
eugenija
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Sećaš se kada smo se igrale u tvojoj kuhinji dok si spremala ručak? Otvorila bi mi vrata od kuhinjskog elementa u koji bih ja poslagala igračke, a ti bi sa varjačom u ruci dolazila kod mene da kupuješ - bila je to moja zamišljena prodavnica.
Sećaš se Licitarskog srca koje si godinama čuvala u ormanu u spavaćoj sobi, a ja ga slomila? Nisi se ljutila.
Sećaš se kako je škripao parket u hodniku tvog stana, nisam uspela nikada da zaspem...?

Onda godine rata... i posle 20 godina te vidim opet. Hm... pomešana osećanja, preselila si se, parket više ne škripi, nije to ona dnevna soba i ona kuhinja, i ni nokti ti više nisu dugački i crveni... Toliko vremena je prošlo da se nisam setila ni da te zagrlim onoliko jako koliko sam to zaista ustvari već godinama želela. Oproštaj uz "Ćao", i od pre koji dan te više nema...

Sećanje na nekog veoma posebnog... 21.03.2009. user posted image


Tasho, sad tek vidim... user posted image Primi moje saučešće!


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Nema te, a htela sam ti reci ...
6.4.2009 0:00:49   
Verus
I ja isto Tasho, bas tuzno....ne smem pitati ko je to bio.

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Nema te, a htela sam ti reci ...
8.4.2009 2:17:00   
kumara
Pre 4 dana, bio ti je rodjendan, imao bi 30 godina. 30, zamisli! A kao da sam te juce prvi put poljubila...

Deo mene i dalje tuguje... Nedostajes mi isto onoliko kao i prvog dana kad si nas napustio. Vreme ne leci rane...

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Nema te, a htela sam ti reci ...
8.4.2009 4:45:22   
Verus
user posted image Lenka....user posted image
IZVORNA PORUKA: Lenka RR

Pre 4 dana, bio ti je rodjendan, imao bi 30 godina. 30, zamisli! A kao da sam te juce prvi put poljubila...

Deo mene i dalje tuguje... Nedostajes mi isto onoliko kao i prvog dana kad si nas napustio. Vreme ne leci rane...

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Nema te, a htela sam ti reci ...
8.4.2009 8:51:25   
MERYEN
IZVORNA PORUKA: Lenka RR

Pre 4 dana, bio ti je rodjendan, imao bi 30 godina. 30, zamisli! A kao da sam te juce prvi put poljubila...

Deo mene i dalje tuguje... Nedostajes mi isto onoliko kao i prvog dana kad si nas napustio. Vreme ne leci rane...


user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio Tasha RR -- 8.4.2009 9:00:41 >

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Nema te, a htela sam ti reci ...
8.4.2009 8:59:38   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: eugenija

Tasho, sad tek vidim... user posted image Primi moje saučešće!



Hvala mila. I tebi verus isto.

Lenkice moja!!! user posted image  user posted image

< Poruku je uredio Tasha RR -- 8.4.2009 9:02:05 >

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here