|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Problemi sa poslodavcem
13.6.2012 11:54:31   
boba 11
Proveri sa pravnikom ili knjigovodjom ali koliko sam upucena trudnicko i porodiljsko se placa 100% a ne 65% kao kod bolovanja u slucaju bolesti

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Problemi sa poslodavcem
13.6.2012 12:08:04   
minavb
Trudničko se plaća 65% , samo u nekim gradovima lokalna uprava nadoknađuje trudnicama 35% pa primaju pun iznos.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu boba 11)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Problemi sa poslodavcem
13.6.2012 12:10:57   
Snelle
Ako je zaposlena u radnom odnosu minimum godinu dana plaća se 100%. Ukoliko je manje od godinu dana 65%. Ovo važi za Bg, ne znam kako je u drugim gradovima.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Problemi sa poslodavcem
13.6.2012 12:12:53   
Modessty
može i firma da nadoknadi taj ostatak do 100% za održavanje trudnoće, ali za sada nisam čula da to neko radi

Prvih mesec dana baolovanja plaća firma, posle ideš na komisiju i plaćanje vrši socijalno. Firma može da ti uplati platu pre nego što dobije novac od socijalnog, ali nije u obavezi da to uradi. Tako sam ja čekala dva meseca da primim tih 65%

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Problemi sa poslodavcem
13.6.2012 12:13:47   
Modessty

IZVORNA PORUKA: Snelle

Ako je zaposlena u radnom odnosu minimum godinu dana plaća se 100%. Ukoliko je manje od godinu dana 65%. Ovo važi za Bg, ne znam kako je u drugim gradovima.


Snele u Bg je tako jer grad doplaćuje održavanje. U većini gradova nije taj slučaj

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Problemi sa poslodavcem
13.6.2012 12:15:46   
Modessty
nama su samoinicijativno smanjili platu za 20%. Onda im je ministarstvo uplatilo pune plate pa su nam vraćali tih 20% jer smo mogli da ih tužimo. sad su smislili bolju varijantu. Smanjili su nam koeficijent!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Problemi sa poslodavcem
13.6.2012 12:17:55   
minavb
Samo porodiljsko i bolovanje zbog povrede na radu država plaća 100%, sve drugo je 65%, a samo Beograd, JAgodina i Novi Sad trudnicama nadoknađuju onih 35%.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Problemi sa poslodavcem
13.6.2012 12:19:21   
Modessty
eeehh kad i ako ostanem opet trudna selim se u Bg ili Novi Sad user posted image

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Problemi sa poslodavcem
13.6.2012 12:22:16   
minavb
A ovo je kao godina beba, i vidi šta se dešava.user posted image


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Problemi sa poslodavcem
13.6.2012 12:24:25   
boba 11
sve bi ja njih na lomacu-nasi politicari gori su od vesticauser posted image

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Problemi sa poslodavcem
28.6.2012 15:07:09   
Snelle
Danas sam saznala da će mene na jesen verovatno da sačeka otkaz user posted image
Radim u internacionalnoj firmi i sad je neko tamo, negde u inostransvu odlučio da broj zaposlenih u Srbiji treba da se smanji, a i ovako nas ima prilično malo. Direktor je jako zadovoljan sa mnom i ostalim kolegama i svim silama se trudi da nas sve "sačuva", ali, malo toga zavisi od njega. Još uvek postoji nada da će uspeti da ih ubedi da svi ostanemo na broju, ali mislim da od toga nema vajde. Uspeva već 4 meseca da nas održi na ovom brojnom stanju, ali posustaje i on polako. Jako sam tužna, osećam se tako nemoćno user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu boba 11)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Problemi sa poslodavcem
28.6.2012 15:27:56   
Anoniman
user posted image mislim da je suviše reći da znam kako ti je...
Evo ja se već nekoliko dana vrlo realno suočavam sa nezaposlenošću, i iznenadila sam se koliko su me ljudi u NSZ gledali onako nekako sažaljivo zbog cele situacije-prvi put sam stekla utisak da su i oni u stanju da urade nešto kako valja, a da ne čekaš 3 nedelje user posted image . Evo već danas sam dobila rešenje o novčanoj naknadi, pa ću dalje da se snalazim, kako bude išlo vreme...
A ti draga, bez obzira na uspeh ili neuspeh tvog šefa, počni da konkurišeš polako...Srećno!

P.S. imam jedno pravno pitanje, ako neko zna odgovor- da li postoji neki vremenski rok koji mora da se poštuje kad poslodavac prima trudnu ženu u radni odnos, a ona potom odlazi na porodiljsko?! Mislim, da li je to mesec, tri meseca i sl. Volela bih zbog radnog staža da me ipak neko prijavi, pa državi je svejedno kome će uplaćivati ta sredstva meni ili firmi, zar ne?!

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 87
   RE: Problemi sa poslodavcem
28.6.2012 16:05:20   
Snelle
Hvala ti Nina. Tebe sam se i setila kad sam pisala na ovoj temi.
Ne znam odgovor na tvoje pitanje, ali sam ja tebe htela da pitam u vezi te nadoknade.
Primaš je od poslodavca ili NSZ-a? Ja bih valjda trebalo da dobijem nadoknadu pošto ovde radim skoro 4 godine. Čitala sam u Zakonu o radu, i piše da bi trebalo da se dobije od 3-6 mesečnih plata. Ako sam ja dobro to shvatila user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Problemi sa poslodavcem
28.6.2012 16:14:02   
marince1
Nina poslodavac mze da te zaposli i u 9. mesecu ako hoce,nema nikakve sankcije zbog toga.
I ti mozes posle par dana na bolovanje,prvi mesec t eplaca poslo davac,a posle drzava 65%.
Btw,Mina povredu na radu nikad ne nadoknadjuje drzava,vec poslodavac i to 100%.

Ima neka fora po novom zakonu,ako si u radnom odnosu ispod godinu dana,nemas pravo na porodiljsko celu godinu.

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Problemi sa poslodavcem
28.6.2012 16:21:15   
Snelle
Da, moraš da budeš u radnom stažu godinu dana. Samo mi nije jasno da li se gleda ukupni radni staž ili radni staž u poslednjoj firmi. Mada mi je ovo drugo logično.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Problemi sa poslodavcem
28.6.2012 16:32:43   
dunja RR
U firmi godinu jer se uzima prosek plate za prethodnih godinu dana.

< Poruku je uredio dunja RR -- 28.6.2012 16:33:15 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Problemi sa poslodavcem
28.6.2012 17:35:59   
marince1
tj. godinu dana neprekidnog radnog staza

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Problemi sa poslodavcem
28.6.2012 18:37:05   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Snelle

Primaš je od poslodavca ili NSZ-a?

Naknada se prima od NSZ, i to ovako:
1-5 god. radnog staža pravo na naknadu u trajanju od 3 meseca
5-15 god. naknada u trajanju od 6 meseci
15-25 god. naknada u trajanju od 9 meseci
preko 25god naknada godinu dana
Moraš se javljati svakih 30 dana redovno u NSZ, u suprotnom gubiš pravo na naknadu.

Prepisujem: "Osnovica za utvrđivanje visine novčane naknade je prosečna zarada, nezaposlenog u skladu sa zakonom u poslednjih 6 meseci koji prethode mesecu u kojem je prestao radni odnos. Novčana naknada se utvrđuje u visini 50% osnovice."

Po nekim poslednjim propisima koje sam čitala, svaka žena ima pravo na porodiljsko i to se uzima prosek:
12 zarada isplaćenih porodilji u radnom odnosu;
50% državnog proseka plate za porodilje koje su nezaposlene.
U slučaju da je u proteklih 12 meseci porodilja bila i zaposlena i nezaposlena, za svaki mesec se uzima pripadajuća vrednost po gorenavedenom i utvrđuje porodiljska naknada za godinu dana koji pripadaju porodilji.

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 93
   RE: Problemi sa poslodavcem
18.7.2012 22:09:21   
Anoniman
Moj otkaz je prerastao u javnu tajnu user posted image

Naime, pre par dana cimne me jedna koleginica kako me je videla izdaleka, pa da vidi kako sam i kad ću da svratim da ih obiđem user posted image Ja stala kratko u čudu, pa kao htela da se našalim tipa: ne znam koliko sam dobrodošla... A ona će meni: ne budi smešna, pa svi pitaju za tebe user posted image

Ja kažem mm kako mi nije jasno i zašto me zovu do kancelarija da ih poset_im, ako znaju da sam otpuštena-još je ta koleginica glavni administrator i vodi Delovodnik, gde je moralo da se uvede i moje rešenje o prestanku radnog odnosa koje sam potpisala i na kojem i stoji pečat i broj delovodnika... Pomislim, možda je mehanički odrađivala, pa da nije primetila...
Juče sretnem direktora finansija. Obradovao mi se k''o da je rođenu sestru video! I kako im nedostajem i bla bla bla... user posted image Ja kao da upadoh u zonu sumraka. Kako majku mu direktor finansija ne zna da sam otpuštena-on pušta zarade!!!
I na to iskuliram... I danas eto sretnem i jednu od koleginica iz mog open space-a, i ona se zgranu žena! Niko nema pojma da sam ostala bez posla, svi misle da se vraćam nakon porodiljskog. Još meni bilo čudno što me par ljudi iz proizvodnje nešto molilo ovih nedelja da im pomognem kad stignem... Nije ni čudo niko ne zna...

I sad mi malo postalo sve ovo sumnjivo. Izgleda da je moja šefica meni mnogo opasnije radila iza leđa nego što sam ja sumnjala. Pretpostavljam da je išla i protiv Pravilnika kompanije-pogotovo što su trudnice u Nemačkoj (tamo nam je centrala) zaštićene kao beli medvedi. I čvrsto verujem da im nije podnela pravi razlog prestanka mog radnog odnosa... E, da sam bar znala za ovu muljažu na vreme. Ne bih ja bila ta koja bi ostala bez posla!!!!!! user posted image

< Poruku je uredio n i n a -- 18.7.2012 22:11:37 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 94
   RE: Problemi sa poslodavcem
18.7.2012 22:25:52   
red3lilu
ej nina, ukratko, kako su tebi uspeli da daju otkaz trudnoj, istekao ti ugovor ili ?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Problemi sa poslodavcem
18.7.2012 22:27:49   
Anoniman
Na prethodnim stranama imaš i poduže user posted image Ali jako ukratko i uprosto-da...

(odgovor članu red3lilu)
  Direktna veza do poruke: 96
   RE: Problemi sa poslodavcem
18.7.2012 22:51:40   
red3lilu
Pročitala sam sada.. mislila sam da tema ima više stranica, pa reko da ne tražim...
Svaki dalji komentar biće suvišan...

Mene sada brine porodiljsko... sa prvom bebom, moj poslodavac je čekao da njemu država isplati pa je tek onda meni prebacivao na račun user posted image , kada sam se žalila protumačili su mi zakon i dodali da, navodno, ima pravo i do godinu dana da mi ne isplaćuje naknadu za porodiljsko? ili kako se već to zove
Ne znam jel se tu nešto menjalo..

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Problemi sa poslodavcem
19.7.2012 13:45:30   
Snelle
Godinu dana? Koje su to gluposti? On bi trebalo da ti uplati čim na firmin račun legne uplata od socijalnog. E sad, sigurno je da će socijalno nekada kasniti sa uplatama, ali godinu dana? Raspitaj se ti dobro, ne dozvoli da te nešto zavrnu! Najbolje bi bilo kad bi ti oni na mesečnom nivou isplaćivali regularno platu, pa socijalno kad njima refundira - refundiralo je. To je po meni jedino korektno i ljudski.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu red3lilu)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Problemi sa poslodavcem
19.7.2012 14:41:57   
Anoniman
Do godinu dana ima poslodavac fore da prijavi porodilju za refundaciju da bi dobio refundaciju. Zato taj jaz. Poslodavac koji nije izmirio poreze i doprinose ne može da preda u socijalno papire za porodilju pa samim tim socijalno ništa i ne isplaćuje poslodavcu. Od trenutka kad je žena otišla na porodiljsko mislim da mi rekoše da ima godinu dana fore da imiri obaveze i preda papire da bi mu socijalno isplatilo.

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 99
   RE: Problemi sa poslodavcem
19.7.2012 15:37:01   
red3lilu
Moja firma je redovna što se tiče plaćanja svih obaveza prema državi. Jedino mi je bezveze da za preko 100 radnika isplate zarade i bolovanja i sve ostale obaveze, a za jednu trudnicu da ne "dohvati", i to sa izgovorom šta ako to država njima tj. firmi ne isplati.... Mislim na te silne novce moj prosek bi bio BAŠ veliki trošak za firmuuser posted image
Ostalo mi ružno sećanje na ta kašnjenja još od prvog bebana, država je kasnila sa isplatom novembra i decembra, pa tako i moj poslodavac, sve je isplaćeno tek u februaru uključujući i januarski iznos user posted image ...tuga je bila ta što bukvalno nismo imali za novogodišnju jelku i pasulj za Badnje veče koje prvi put provodimo sa novim članom porodiceuser posted image
Sad se malo cimam da ne krenu sa istim "forama"...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here