|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 18 19 [20]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vitamini, folna kiselina
25.4.2018 12:49:20   
Maraj
Lesli u kom smislu mislis da visak mg uzrokuje probleme sa probavom? Jer mislis na zatvor ili dijarejuuser posted image
Ja sam pila femibion i presla na elevit jer mi je femibion srozao gvozdje. Cim sam presla na elevit , gvozdje mi je ok.
Ja zbog mutacije pai1 pijem folan 5mg po preporuci hematologa i proslu i ovu trudnocu

< Poruku je uredio Maraj -- 25.4.2018 12:50:02 >

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 476
   RE: Vitamini, folna kiselina
25.4.2018 13:11:17   
lesli
Mozes dobiti dijareju. To mislim da i pise u nekom upitstvu. Ja nisam imala problema ni sa 900-1000mg, doduse podeljeni u 3 doze. I s'' obzirom na osecaj u stomaku danas, mislim da cu i oko rucka uzeti jos jednu dozu.

Mozda da porazgovaras sa hematologom sledeci put o tom folnaku i sta on misli o metilfolatu? Mada ja sam prvo bila kod Elezovica on mi je zveknuo 2x5mg, a u 3. trimestru 3x5mg. Kada mi je d dimer skocio nisam mogla brzo doci do njega, pa sam otisla kod drugog lekara i ona je za metilfolat, o kome sam ja vec citala da je bolji od obicne folne kiseline jer je aktivni oblik i telo moze da ga iskoristi.

Inace, ne znam koliko ti je tolika kolicina folne potrebna zbog pai mutacije. I ja je imam i to cini mi se isto kao i ti 4g/4g, ali nisu pominjali folnu u konjskim dozama zbog pai, vec iskljucivo zbog mthfr-a. Mada naravno, poslusaj savet lekara jer mozda tu postoji jos neka zackoljica koje mi obicni smrtnici nismo svesni user posted image

< Poruku je uredio lesli -- 25.4.2018 13:16:11 >

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 477
   RE: Vitamini, folna kiselina
25.4.2018 13:28:53   
lesli
Sad ukapirah jos jednu stvar. Mozda je kod tebe folnak ok, jer u sustini problem sa mthfrom je sto ljudi koji ga imaju ne mogu da iskoriste dobro folnu kiselinu tj. ne mogu da je pretvore u aktivni oblik - metilfolat, pa mozda zato kod mene nema smisla da uzimam10-15mg folne kiseline, jer pitaj boga sta moj organizam od toga iskoristi.

Elem, da rezimiram, ko ima MTHFR mutaciju, neka umesto ogromnih kolicina folne kiseline proba da nabavi metilfolat. To su bar trendovi napolju da se on daje umesto obicne folne.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 478
   RE: Vitamini, folna kiselina
25.4.2018 13:43:00   
Maraj
Ne znam lesli. Ja sam kod dr Miljica. I u prvoj trudnoci mi je prepisivao folnu, i sada

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 479
   RE: Vitamini, folna kiselina
25.4.2018 13:48:26   
lesli
Pa moguce je da je kljuc u tome sto mozes da je iskoristis vecim delom. Ja od tih 10-15mg sto mi je Elezovic prepisao je diskutabilno sta mogu da iskoristim. Sa time se slaze i ova zena kod koje sada idem, a u prilog toe govore i neke studije i tekstovi koje sam nasla na netu.
Pritom je ona mnogo ozbiljnije oristupila problemu od E. jer je trazila da uradim i nivo vitamina b12, posto je bitan i odnos folne i njega, da vidi da li mi treba suplement koji i njega sadrzi.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 480
   RE: Vitamini, folna kiselina
27.4.2018 22:52:20   
jagodp
Folnu sam pila i mesecima pre trudnoce kao deo terapije za anemiju, sa terapijom nastavila i u trudnoci, folna, Referum za gvoždje i mama vit. I bas mi je dobro bilo, nikakve mucnine nisam imala, a gvoždje mi je bilo 4,5 pre trudnoce, uzas!

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 481
   RE: Vitamini, folna kiselina
27.4.2018 23:05:47   
mama Jo
Da, folnu obavezno i u toku planiranja decice 😊

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu jagodp)
Direktna veza do poruke: 482
   RE: Vitamini, folna kiselina
13.7.2018 20:08:09   
Maraj
Dunja ja celu trudnocu po preporuci hematologa pijem folan 5mg. E sad gin mi rekla da pijem Femibion1 na pocetku. I ja pila . Dakle folan plus femibion. E sad femibion u sebi nema gvozdje tako da mi se hemoglobin srozao. A kako sam u prvoj trudnoci pila elevit i krvna slika odlicna , ja ti tako samoinicijativno predjwm sa femibiona i elevit. Na sledecoj kontroli KKS meni hemoglobin super. Tako da sam ostala na njemu
E sad ti ako pijes femibion moras i neko gvozdje uz njega al se spremi na zatvor. Zato je meni bolja opcija elevit

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 483
   RE: Vitamini, folna kiselina
23.3.2019 14:40:19   
veselicaa
IZVORNA PORUKA: bubulence

Kada su vama uveli vitamine?

Moja dr nista ne spominje, krvna slika mi je onako... Hemoglobin 115 npr...  U prethodne 2 trudnoce sam pila mamavit od 16.nedelje




IZVORNA PORUKA: vonavoj



IZVORNA PORUKA: bubulence

Von draga moja, nemoj vise da me tesis😂




Mnogo te volim! 😘😘necu da te lagim😂😂Ja sam pila prenatal,natural wealth,u sve tri trudnoce,najjeftinije,100kom oko 2500,a ima najvise vitamina nego nasi ginekolozi sad primaju pare za reklamu drugih.


< Poruku je uredio veselica RR -- 23.3.2019 14:42:03 >

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 484
   RE: Vitamini, folna kiselina
23.3.2019 14:42:43   
veselicaa
IZVORNA PORUKA: nata11

Meni promenjeno na Mamavit plus a od danas uvodim i Sideral forte.


Gvozdje ok za sada ali pocelo lagano da opada pa da odrzavamo.




IZVORNA PORUKA: Filadendronka

U prosloj sam pila Centravit prenatal ( ima u kutiji tableta vitamina i kapsula omega 3 mas.kiselina). Posle porodjaja gvozdje bilo 2, jedva sam se oporavila. Sad sam na pocetku trudnoce uzela i detalno pogledala sastav skoro svih kod nas dostupnih prenatalnih vitamina i zakljucila da su svi manje-vise isti. Mozda je Elevit malo iznad ostalih, ali opet i to zavisi kome sta fali u organizmu. Onda sam resila da ne pijem nista sem folne i od petog meseca uzela samo omega 3 u DM-u. Posto je hemoglobin poceo vremenom da slabi, dr mi ukljucila heferol i 1000mg vitamina C. Evo kraj devetog sam, krvna slika odlicna i osecam se skroz ok. Videcemo nakon porodjaja. U pon konacno na ultrazvuk, bas sam nestrpljiva. 


< Poruku je uredio veselica RR -- 23.3.2019 14:43:26 >

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 485
   RE: Vitamini, folna kiselina
23.3.2019 14:44:01   
veselicaa
IZVORNA PORUKA: Sanidej

Imate i Femibion od prenatalnih vitamina sa aktivnim oblikom folne kiseline-Metafolinom.

IZVORNA PORUKA: Sanidej

Imate i staru skolu koja trudnicama propisuje vitC 1000 mg, vit E i folnu kis.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 486
   RE: Vitamini, folna kiselina
24.3.2019 9:36:55   
BubaBubica


      Ja ovu trudnoću pijem samo folnu i nekih mesec dana uzela sam Oligovit. Uz to sam jela mlevene orahe u medu sa koprivovim semenom i meni je krvna slika bolja nego pre trudnoće. Meni su delotvorniji ovi prirodni bućkuriši nego sintetički vitamini ali uzimam oboje jer svakako su sad potrebe organizma veće.

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 487
   RE: Vitamini, folna kiselina
24.3.2019 10:26:59   
Sanidej
Ko ima problem sa anemijom, nije mu dovoljna samo ishrana (moj slucaj).

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 488
   RE: Vitamini, folna kiselina
25.3.2019 6:15:22   
mirana1

IZVORNA PORUKA: BubaBubica



      Ja ovu trudnoću pijem samo folnu i nekih mesec dana uzela sam Oligovit. Uz to sam jela mlevene orahe u medu sa koprivovim semenom i meni je krvna slika bolja nego pre trudnoće. Meni su delotvorniji ovi prirodni bućkuriši nego sintetički vitamini ali uzimam oboje jer svakako su sad potrebe organizma veće.



Bubi ovo je super .

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 489
   RE: Vitamini, folna kiselina
21.7.2019 19:24:42   
MimaKos
Folnu sam pila i tri meseca pre trudnoce zbog terapije zbog anemije, a nakon toga u prvoj mamavit, u drugoj nekoliko razlicitih ali sa omega 3 


(odgovor članu mirana1)
Direktna veza do poruke: 490
   RE: Vitamini, folna kiselina
24.12.2019 6:43:21   
Hortenzija
Devojke, da li je neka od vas koristila Solgar Folat 1000? 

_____________________________

Detelina sa 4 lista <3

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 491
   RE: Vitamini, folna kiselina
24.12.2019 7:44:23   
lepic
Koristila sam MAmavit . ajde oglasice se neka trudnica sigurno, poz

(odgovor članu Hortenzija)
Direktna veza do poruke: 492
   RE: Vitamini, folna kiselina
24.12.2019 19:29:09   
Hortenzija
Hvala lepoc, citala sam vasa iskustva na forumu i vidim da je dosta devojaka imalo mucnine od mamavita. Meni bude muka inace od svih suplemenata...mislila sam da uzmem femibion 1 ali sam procitala u uputstvu da se ne koristi kod hipertireoze i hiperparatireoze...ovo prvo imam povremeno i drugo vec skoro godinu dana...moram da nadjem nesto sto ce mi odgovarati koliko toliko 😊

_____________________________

Detelina sa 4 lista <3

(odgovor članu lepic)
Direktna veza do poruke: 493
   RE: Vitamini, folna kiselina
20.1.2021 16:00:51   
lejlapantic
Dame, da li je neko koristio Gravidon A? Citala sam sastav na njihovom sajtu i pise i za folnu kiselinu ali ne volim da kupujem bez necijeg iskustva. Hvala!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 494
   RE: Vitamini, folna kiselina
26.1.2021 11:32:38   
gordanatenec
Draga @lejlapantic ja sam koristila i meni je iskreno prijao preparat, mada sam pocela da koristim kasno i imam osecaj da nisam dozivela pun efekat. Ako ti je za utehu, koristim i dalje njihove preparate, posle trudnoce u ovom periodu oporavka sa malim bebcom, i nekako me vracaju u balans. Javi ukoliko pronadjes, ako resis, ali da ti posem u inbox gde ja uzimam. Pozdrav

(odgovor članu lejlapantic)
Direktna veza do poruke: 495
   RE: Vitamini, folna kiselina
3.3.2021 11:06:26   
jecapereca81
Ja pijem Gravidon, preporučila mi je prvo drugarica koja je pre mene bila trudna a onda sam pitala i doktorku svoju. Pila sam i pre nego što sam ostala trudna, i nastavila. Pa sad, dal mi je to pomoglo da zatrudnim, ne znam :)

Čitala sam pre nego što sam počela da neke devojke imaju mučninu od toga ali meni na protiv, prija mi, jer ima i folnu i djumbir u sebi pa sve na jednom mestu. Ako treba još nešto detaljnije, piši :)

(odgovor članu gordanatenec)
Direktna veza do poruke: 496
   RE: Vitamini, folna kiselina
11.5.2021 12:32:12   
slavicapeters
Devojke, a ta folna kiselina, Gravidon koji ste uzimale, da li vam je to preporucio lekar ili kako? Meni su samo rekli za folnu jer pokusavam da ostanem u drugom stanju, ali mi nisu jos rekli koji prepart

(odgovor članu jecapereca81)
Direktna veza do poruke: 497
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  16 17 18 19 [20]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 18 19 [20]
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Pregledi u trudnoći i njihov redosled
photo
Od trenutka kada se na testu za trudnoću pojavi druga crtica, posete ginekologu postaju mnogo češće.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here