|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  66 67 [68] 69 70   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Carski rez
7.9.2015 21:15:02   
Valerie
ja se nadovezala na dunju user posted image

to prvo mleko kolostrum je jako znacajno za bebicu. posto je meni mnogo odjednom nadoslo, morala sam i da ispumpavam, a kako nisam tamo sterilisala pumpicu, morala sam i da bacim deo. nisu to velike kolicine, ali kad znas da je dobro za bebicu, zao ti i 50ml... ali samo da ne bude mastitis, to je bilo vaznije.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1676
   RE: Carski rez
7.9.2015 21:17:51   
Maraj
Aha.... skapirala user posted image

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 1677
   RE: Carski rez
7.9.2015 21:27:51   
sonyasha
Ženske, da li je neko dobijao antibiotike posle? Meni nisu ni dali da sisa 48h baš zbog toga, jednostavno to nije bila opcija! Nekako sam tada bila skroz oduzeta, u smislu premorena i zbunjena, a sada mi je žao, kako se bliži, da ne budem sa njim ta dva dana, ali tako je u Gradskoj user posted image

_____________________________

Posle kiše uvek dođe sunce!

"Ne boj se, nego dobro misli i dobru se nadaj!"

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1678
   RE: Carski rez
7.9.2015 21:28:26   
sonyasha
Dupli post!sry

< Poruku je uredio sonyasha -- 7.9.2015 21:29:30 >


_____________________________

Posle kiše uvek dođe sunce!

"Ne boj se, nego dobro misli i dobru se nadaj!"

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1679
   RE: Carski rez
8.9.2015 6:46:47   
serpica

IZVORNA PORUKA: sonyasha

Ženske, da li je neko dobijao antibiotike posle? Meni nisu ni dali da sisa 48h baš zbog toga, jednostavno to nije bila opcija! Nekako sam tada bila skroz oduzeta, u smislu premorena i zbunjena, a sada mi je žao, kako se bliži, da ne budem sa njim ta dva dana, ali tako je u Gradskoj user posted image




Primas antibiotik naravno,sve vreme dok si tamo ali beba moze da sisa. Bar je tako kod nas. Ja sam trazila da bude stalno pored mene cim su mi skinuli katetar i infuziju.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu sonyasha)
Direktna veza do poruke: 1680
   RE: Carski rez
8.9.2015 10:47:41   
janajana
Meni je CR zakazan 14.09. u Gradskoj ali po prici dr-a mozda mi cak uradi i u nedelju 13.09. kad dodjem na prijem. Veca frka me hvata sad sa drugim nego sto sam imala sa prvim CR-om user posted image
Kakva su iskustva u Gradskoj sto se tice izlaska, posle koliko se izlazi? Ovaj mi rece za 6 dana a ja sam u Visegradskoj izasla posle 4 dana.

_____________________________

*Every saint has a past and every sinner has a future.
(Oscar Wilde)

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 1681
   RE: Carski rez
8.9.2015 10:57:13   
Maraj
Kad se radi CR jer ista priprema kao za prirodni tipa klizma?

(odgovor članu janajana)
Direktna veza do poruke: 1682
   RE: Carski rez
8.9.2015 11:00:06   
janajana
Tako bi trebalo

_____________________________

*Every saint has a past and every sinner has a future.
(Oscar Wilde)

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1683
   RE: Carski rez
8.9.2015 11:38:13   
janabons
Da, nista bez klistiranjauser posted image

_____________________________

10.06.2013.- kao poklon mami i tati za godisnjicu rodila se nasa Jana :-))))

(odgovor članu janajana)
Direktna veza do poruke: 1684
   RE: Carski rez
8.9.2015 11:41:24   
Maraj
Pih...ja reko moze bez. Tj sad me tvoj post zbunio jer si rekla da ce ti na dan prijema raditi mozda CR pa sam pomislila da ide bez klizme. Jer ima jos nesto u pripremi ili samo klizma?

(odgovor članu janabons)
Direktna veza do poruke: 1685
   RE: Carski rez
8.9.2015 11:49:17   
Jekica_88
Maraj ti i ja u istom sosu user posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1686
   RE: Carski rez
8.9.2015 11:53:37   
Maraj
Jekice ja ko pala s kruške. Uhvatila me neka panika od jutros da ce bekan da pozuri , pa rekoh daj da se raspitam o svemu

(odgovor članu Jekica_88)
Direktna veza do poruke: 1687
   RE: Carski rez
8.9.2015 12:55:57   
Jekica_88
Znam kako ti je. Ja sledeće nedelje idem na prijem u bolnicu ...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1688
   RE: Carski rez
8.9.2015 13:37:24   
sonyasha
Vidiš Serpice, meni su rekli da ti antibiotici nisu dobri za bebu i da ne sme da siki!
Jana, šta su ti tražili od analiza pred CR u Gradskoj? Jel ista varijanta kao za prirodni? Ja sam prošli put išla na hitan CR pa ne znam koja je procedura kada se ide planski?

_____________________________

Posle kiše uvek dođe sunce!

"Ne boj se, nego dobro misli i dobru se nadaj!"

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 1689
   RE: Carski rez
8.9.2015 13:42:53   
doktorkakristal
zene idem malo u of ali moram da objasnim klizma JE JAKO BITNA,vi kao laici ne znate neke med stvari,svaka operacija koja ukljucuje otvaranje trbuha ima mogucnost komplikovanja parezom creva (prestankom rada),zato se radi klistiranje,prazna creva su jako bitna zbog uspostavljanja peristaltike i sprecavanja nastanka sepse,znate koliko su same fekalije i creva puna bakterijama,druga stvar je kada je nesto hitno pa se onda ovo stavlja u drugi plan,zato morate da sthvatite da se neke stvari rade JER JE TO ZA VASE DOBRO,a ne zato sto tamo neko voli ad vas klistira

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu sonyasha)
Direktna veza do poruke: 1690
   RE: Carski rez
8.9.2015 15:06:34   
janajana
IZVORNA PORUKA: Maraj

Pih...ja reko moze bez. Tj sad me tvoj post zbunio jer si rekla da ce ti na dan prijema raditi mozda CR pa sam pomislila da ide bez klizme. Jer ima jos nesto u pripremi ili samo klizma?

Prosli put mi je rekao da dodjem u nedelju na pripreme, a juce da ce mozda raditi isti dan, ali s obzirom da je dezuran ima vremena za sve pripreme user posted image Rekao mi je samo da ne jedem nista, a dan pre cu samo laganu hranu da jedem i truditi se sto cesce da idem u toalet user posted image
Samo se nadam da u Gradskoj nije daleko toalet kao sto je bio u Visegradskoj od prostorije za klizmu user posted image

< Poruku je uredio janajana -- 8.9.2015 15:10:56 >


_____________________________

*Every saint has a past and every sinner has a future.
(Oscar Wilde)

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1691
   RE: Carski rez
8.9.2015 15:09:06   
janajana

IZVORNA PORUKA: sonyasha

Vidiš Serpice, meni su rekli da ti antibiotici nisu dobri za bebu i da ne sme da siki!
Jana, šta su ti tražili od analiza pred CR u Gradskoj? Jel ista varijanta kao za prirodni? Ja sam prošli put išla na hitan CR pa ne znam koja je procedura kada se ide planski?

Nista mi nije rekao da ponesem ali ja sam spremila fasciklu sa svim izvestajima koje imam i naravno izvestaje od prethodne trudnoce, kao i jos neke od kardiologa i sl. Jedino sto je spomenuo jeste krvna grupa koja mi je uredno spakovana sa svim papirima.

_____________________________

*Every saint has a past and every sinner has a future.
(Oscar Wilde)

(odgovor članu sonyasha)
Direktna veza do poruke: 1692
   RE: Carski rez
8.9.2015 16:40:26   
Valerie
ja sam danas bila kod anesteziologa u gradskoj, na dogovor za cr. treba krvna slika sa faktorima koagulacije i natrijum i kalijum. ispitali me o ranijim operacijama, alergijama, lekovima, sve zapisali.
osim klizme, treba i ekg da mi urade pre cr.
nemam nista protiv klizme, zamisli posle lezis jos nekoliko dana sa ranom, pa bolje da ne stoji u stomaku. i posle cr su nam dali, mozda cetvrti dan, nista to zaista nije strasno. isto bio "hitan" cr, ali ne bas toliko hitan da nisu stigli klizmu. to ide zacas user posted image
na patologiji u Gradskoj wc nije bas blizu. mene vise nervira sto treba vremena i zivaca i snage da se sve dezinfikuje, oblozi... zato bih uzela apartman, da moze natenane user posted image
za dojenje isto, bice verovatno treci dan, vise mi je do mazenja, zao mi da je bebica tamo negde "sama". a ono malkice dohrane, sta da radim, bolje nego koktel lekova. a tesko je i namestiti se.
izvin'te ako pisem po pet puta isto, nemam snage da citam svoje postove user posted image
jao gledala sam danas kako otpustaju bebice, samo sto nisam zaplakala, jedva cekam mojuuuu

(odgovor članu janajana)
Direktna veza do poruke: 1693
   RE: Carski rez
8.9.2015 19:24:26   
LIDIJA STEVAN
Zene,jel postoji tema za spisak za bolnicu za cr?

_____________________________

Dete je najvece blago..

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 1694
   RE: Carski rez
8.9.2015 19:37:24   
Maraj
Lidija ja koliko znam ima tema kamperski vodic za porodiliste. Konkretno za CR koliko znam ne

(odgovor članu LIDIJA STEVAN)
Direktna veza do poruke: 1695
   RE: Carski rez
8.9.2015 22:18:38   
serpica

IZVORNA PORUKA: sonyasha

Vidiš Serpice, meni su rekli da ti antibiotici nisu dobri za bebu i da ne sme da siki!
Jana, šta su ti tražili od analiza pred CR u Gradskoj? Jel ista varijanta kao za prirodni? Ja sam prošli put išla na hitan CR pa ne znam koja je procedura kada se ide planski?




Taj antibiotik je obicno penicilin koji si mogla da primis/pijes i dok si bila trudna naravvno pod nadzorom lekara,mislim da nisu stetni za bebu inace nam ne bi donosii decu na podoj vec treci dan a antibiotke sam primala pet dana na 12h poslednji put pred svega toga jos i longacef i jos jedan lek zbog bubrega,niko od lekara mi nije rekao da nesmem da dojim.
Pa na primer da se sad razbolim i dobijem visoku temp.i moram da primam injekcije,kako cu onda? da prestanem da dojim? Nije to tako strasno kao sto pricaju.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu sonyasha)
Direktna veza do poruke: 1696
   RE: Carski rez
9.9.2015 9:12:45   
branki*
ja cu potvrditi ovo sto je napisala serpi,planiran carski rez oba puta,oba puta antibiotici jer tako svima daju da se ne bi nesto iskomplikovalo oko infekcije,a bebu su mi doneli odmah par sati nakon operacije da sisa.i meni i svim zenicama.zna se koji antibiotici smeju uz dojenje i to daju.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 1697
   RE: Carski rez
9.9.2015 15:41:03   
doktorkakristal
zene ja ne znam odakle tolika paranoja oko svega vezanog za porodjaj i trudnocu,te ovo sme te ovo ne sme,aman user posted image ,ajde malo svi da gledamo pozitivno na to,vec sam pisala za klistir,sad i za te cuvene ozloglasene ANTIBIOTIKE user posted image ,daju se cefalosporini uglavnom to vam je nesto kao palitrex i sasvim je bezbedan i sme se koristiti,ako je neko alergican dobice zamenu OPET antibiotik koji SME da se daje,decu smete dojiti,vasa je stvar da li hocete ili necete,posle carskog mleko obicno nece da krene odmah,mada je sve individualno,tako da i ako pocnete da dojite treci da,ne znaci da necete uspesno dojiti,bice sve ok,treba par dana nekom i par nedelja da se laktacija uspostavi,samo polako i bez panike

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1698
   RE: Carski rez
9.9.2015 17:51:04   
Lisa Simpson

IZVORNA PORUKA: doktorkakristal RR

zene idem malo u of ali moram da objasnim klizma JE JAKO BITNA,vi kao laici ne znate neke med stvari,svaka operacija koja ukljucuje otvaranje trbuha ima mogucnost komplikovanja parezom creva (prestankom rada),zato se radi klistiranje,prazna creva su jako bitna zbog uspostavljanja peristaltike i sprecavanja nastanka sepse,znate koliko su same fekalije i creva puna bakterijama,druga stvar je kada je nesto hitno pa se onda ovo stavlja u drugi plan,zato morate da sthvatite da se neke stvari rade JER JE TO ZA VASE DOBRO,a ne zato sto tamo neko voli ad vas klistira



hvala kristal na objašnjenju kada mi ovako neko objasni onda mi je lakše i da shvatim i da prihvatim, a ne samo te drljaju i ćute, i mi smo razumne žene i treba nam samo lepo reći pa bi i nama i lekarima bilo i bolje i lakše. Jednostavno mnogo toga je u pristupu i nalinu komunikacije

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 1699
   RE: Carski rez
9.9.2015 18:06:02   
doktorkakristal
slazem se ,ja uvek objasnim i volim da objasnim uopste mi nije problem posle imam mnogo laksu i lepsu komunikaciju sa pacijentima,sve sto vas zanima pitajte,sto znam recicu vam sto ne znam ,nacicu pa cu vam reci

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Lisa Simpson)
Direktna veza do poruke: 1700
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  66 67 [68] 69 70   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  66 67 [68] 69 70   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here