|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Carski rez
28.1.2010 17:51:12   
minavb
Ja pitala za astmu, bas zato sto si mi ti pala na pamet, i dr mi rekla da i astam moze biti indikacija za carski.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Carski rez
28.1.2010 17:51:56   
minavb
IZVORNA PORUKA: kaliopi

Zašto, draga?

Volim da čitam tvoja objašnjenja...user posted image



Koga pitas?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Carski rez
28.1.2010 17:53:54   
gagins
Moja drugarica je dugogodisnji astmaticar i isla je kod lekara specijaliste(ne znam kako se zove) i rekao joj je da ide na prirodni,ali da obavezno naglasi da ima astmu i da ne krece na porodjaj bez pumpice!Porodila se bez ikakvih problema!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Carski rez
28.1.2010 17:57:35   
minavb
Ako mene pitate, mislim da zena sama treba da odluci kako ce da se poradja.

(odgovor članu gagins)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Carski rez
28.1.2010 17:58:00   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: minavb

Ja pitala za astmu, bas zato sto si mi ti pala na pamet, i dr mi rekla da i astam moze biti indikacija za carski.


To sam rekla do kraja Daci88, da verovatno zavisi od stanja astme. Jbg, neko ima blaži, neko jači oblik.
No i za totalnu anesteziju su meni dali pripremu zbog astme, mama je visila anesteziologu za vratom dok joj nije rekao da neće zaboraviti. user posted image

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 180
   RE: Carski rez
28.1.2010 18:05:12   
LillyT
IZVORNA PORUKA: minavb

Ako mene pitate, mislim da zena sama treba da odluci kako ce da se poradja.


Da, ali moras da uzmes u obzir da ima zena koje bas i nisu ni obrazovane ni informisane o nekim stvarima. Neki se boje anestezije kao djavo krsta, pa su u stanju da sebe ugroze zbog straha. Mislim da to nisu bas stvari koje se trebaju SVIMA prepustiti slobodnom izboru. Neko se boji prirodnog porodjaja i sve bi dao za CR, ali nije svestan rizika koji nosi opsta anestezija i nikada se ne zna kako ce telo reagovati. Mislim da su to ipak stavri o kojima najbolje znaju lekari, ali ako postoji mogucnost, ja sam uvek za pravo na izbor.


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Carski rez
28.1.2010 18:06:32   
Anoniman
Da, i ja mislim da način porođaja baš i ne bi trebao biti stvar izbora svake žene. 

(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 182
   RE: Carski rez
28.1.2010 18:10:02   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: minavb

IZVORNA PORUKA: kaliopi

Zašto, draga?

Volim da čitam tvoja objašnjenja...user posted image



Koga pitas?


tebe

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 183
   RE: Carski rez
28.1.2010 18:10:08   
minavb
Na zapadu je opsta anestezija retkost. Uglavnom se carski radi uz epidural. U svakom slucaju, mislim da lekar koji vodi trudnocu , mora zenu da upozna sa svim mogucim scenarijima porodjaja i da se zeni treba omoguciti da izabere.

Kaliopi, a sta me pitas?user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Carski rez
28.1.2010 18:12:19   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: minavb

Da nastavim ovde, valjda ce me Tasha naci. Jos u srednjoj skoli na casovima ginekologije, rekla sam sebi da moram na carski rez jednog dana. Ta odluka i dalje stoji. Kad sam to rekla mojoj doktorici, rekla je da nije problem i da sve mozemo da sredimo. Drzim se toga, mada nikad se ne zna. Nagovoricu ovo moje dete da se ne okrene kako treba pa da moram na carski u svkom slucaju.user posted image



user posted image

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 185
   RE: Carski rez
28.1.2010 18:15:49   
minavb
To me pitas? Paaa, profesor doktor nam je lepo i detlajno objasnio sta se desava sa "gospodjicom" tokom vaginalnog porodjaja, sta sve bebi moze da se desi i kakve sve komplikacije i opasnosti mogu da nastanu. Da budem iskrena, ja sam se najvise zabrinula za svoju "gospodjicu" jer hocu da mi ostane lepa i zategnuta dokle god mi treba. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Carski rez
28.1.2010 18:19:23   
LillyT
IZVORNA PORUKA: minavb

Na zapadu je opsta anestezija retkost. Uglavnom se carski radi uz epidural. U svakom slucaju, mislim da lekar koji vodi trudnocu , mora zenu da upozna sa svim mogucim scenarijima porodjaja i da se zeni treba omoguciti da izabere.

Kaliopi, a sta me pitas?user posted image


Nisam bas u fazonu da je na zapadu sve bolje, jer sam ja na istoku, jednostavno bolja mi je i opsta anestezija, nego da mi neko zezne epidural (ako vec nema praksu pa vezba na meni). Da li ti mislis da je tamo neka zena (koja cita samo novine i medicinu iz novina) kompetentna da odluci sta je zdarvije za nju? Sta ako je cula da je tamo neka Bosa iz susednog sela umrla na operaciji, a ista ta nosi veliku bebu i potreban je CR? A takvih ima puno, mozda ne ovde, na ovom forumu, ali ih ima. Ok je ako pricamo o nekome ko je obrazovan ili razume neke rizike, ali sa zdravljem se ne igra. Nekako, ne volim to nase da smo svi svoji najbolji doktori. nadam se da razumes na sta ciljam, nisam za to da bas svako treba da odluci sta je najbolje za njega. I sama znas da su ljudi svi na svoju ruku i da rade po svome (a znam i da to ne volis)


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Carski rez
28.1.2010 18:20:39   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: minavb

Da budem iskrena, ja sam se najvise zabrinula za svoju "gospodjicu" jer hocu da mi ostane lepa i zategnuta dokle god mi treba. user posted image


user posted image ..znala sam....
Šalim se, kakve god razloge da imaš to je samo tvoja odluka.
Iskreno, raduje me što ću se poroditi carskim rezom - opet.
Odavno sam se uverila da prirodno  nije obavezno i dobro tako da ... Gnušam se bola.

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 188
   RE: Carski rez
28.1.2010 18:24:56   
minavb
Sve se ja sa tobom slazem, zato i kazem, izabrani ginekolog od samog pocetka i toj neobrazovanoj zeni, mora potanko da objasni koje sve izbore ima tokom trudnoce i na porodjaju. Ovo ja samo hipoteticki, posto nase zdrvastvo nema veze sa mozgom pa se ono sto ja zamisljam nikad u praksi nece primenjivati. Samo kazem za sta sam ja. Daklem, ja smatram da svaka zena mora od trenutka kaga se trudnoca ustanovi, da bude obavestena o svemu i da joj se obajsne svi moguci nacini na koje se moze poroditi, i rizici koje taj porodjaj nosi. Onda zena treba sama da izabere na koji ce se nacim poroditi. Lepo sam zamislila,a?

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Carski rez
28.1.2010 18:30:06   
LillyT
Lepo zamisljeno, ali nije za ostvariti. Mada, iskreno, nisam cula da zene to biraju (to znam za Italiju, Fra, Swiss, Kanadu i jos neke zemlje), mada te niko i ne tera da se poradjas ovako ili onako, ali sam snosis rizik, ako izaberes ono sto ti se ne savetuje. Kod nas mozes da molis za CR, ako nema vezu ili ne smes prirodno, mozes i mecku da rodis.......

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Carski rez
28.1.2010 18:32:17   
minavb
Prijateljica koja je zivela u Cirihu je mogla da bira. Izabrala carski uz epidural sto je i meni predlozila a na to se moja dr samo namrstila.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Carski rez
28.1.2010 18:32:26   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: minavb

Sve se ja sa tobom slazem, zato i kazem, izabrani ginekolog od samog pocetka i toj neobrazovanoj zeni, mora potanko da objasni koje sve izbore ima tokom trudnoce i na porodjaju. Ovo ja samo hipoteticki, posto nase zdrvastvo nema veze sa mozgom pa se ono sto ja zamisljam nikad u praksi nece primenjivati. Samo kazem za sta sam ja. Daklem, ja smatram da svaka zena mora od trenutka kaga se trudnoca ustanovi, da bude obavestena o svemu i da joj se obajsne svi moguci nacini na koje se moze poroditi, i rizici koje taj porodjaj nosi. Onda zena treba sama da izabere na koji ce se nacim poroditi. Lepo sam zamislila,a?

Jesi , draga.......user posted image
.. toliko stvari iskrsne do samog kraja...koliko njih se odlučilo za epidural pa se na kraju iz nekih razloga porode prirodnim putem bez anestezije ili slično... (ima u temi o epiduralu)...i šta? Hoću da se porodim prirodnim putem ali se u poslednjem momentu ustanovi da je neophodna sekcija? Ima tu puno različitih verzija i faktora koji utiču na to da se stvari do samog kraja mogu promeniti...
Slažem se-kada bi svi doktori razmišljali kao ti i držali do toga da se trudnicama objašnjava ne samo na popčetku trudnoće već i tokom cele, iz sedmice u sedmicu, bilo bi sve mnogo lakše. Žene ne bi imale toliki strah od nepoznatog, opet bi im se približile neke stvari. . .

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 192
   RE: Carski rez
28.1.2010 18:35:36   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: minavb

Prijateljica koja je zivela u Cirihu je mogla da bira. Izabrala carski uz epidural sto je i meni predlozila a na to se moja dr samo namrstila.


ne znam da li ima posebna tema o ovome ali me jako zanima... mihi se tako porodila ali iskreno, mislim da bih se živa usr***! Pazi, budna si a seckaju te...... sve je to lepo, vidiš odmah bebu...sve vreme bih bila u tripu kako će anestezija da popusti...mada, i kod prirodnog porođaja si budna, em te seckaju em nema anestezije....

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 193
   RE: Carski rez
28.1.2010 18:35:38   
minavb
Opet kazem, to sam ja tako zamislila a u praksi se to nikad ne moze ostvariti, na zalost.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Carski rez
28.1.2010 18:40:24   
LillyT
IZVORNA PORUKA: minavb

Prijateljica koja je zivela u Cirihu je mogla da bira. Izabrala carski uz epidural sto je i meni predlozila a na to se moja dr samo namrstila.


Ja znam za slucaj gde nije moglo da se bas tako bira (u Cirihu), nego dr savetuje, pa ti vidi da li hoces. Znaci, mozes da biras ali opet te savetuju.
A ovo za epidural i CR je tacno, kao da im spominjes isterivanje djavola.


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Carski rez
28.1.2010 19:02:29   
gagins
ne znam da li ima posebna tema o ovome ali me jako zanima... mihi se tako porodila ali iskreno, mislim da bih se živa usr***! Pazi, budna si a seckaju te...... sve je to lepo, vidiš odmah bebu...sve vreme bih bila u tripu kako će anestezija da popusti...mada, i kod prirodnog porođaja si budna, em te seckaju em nema anestezije....

Ja sve vise razmisljam o takvom porodjaju,mada mi je sa prvim detetom bilo tesko i da zamislim,na kraju krajeva budna si i mozas da kazes ako te zaboli,mada cisto sumnjam da tako nesto moze da se desi.Drugarica je oba porodjaja imala takva i kaze da joj je bilo super,ekipa lekara takodje i da se lakse oporavila,sta god da joj je to znacilo.Cak sam cula da je u Betaniji ovaj vid porodjaja sad besplatan!

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Carski rez
28.1.2010 19:43:44   
Wioleta
evo i mene..i ja sam prvo dete carski i sad 12.idem .ponovo ce biti carski.jeste bolje jer spavas ali kad se probudis ufff to je tesko jako....user posted image

(odgovor članu gagins)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Carski rez
28.1.2010 19:47:27   
cicko
Mislim da je spinalna anestezija besplatna, pitaju te pre CR da li zelis da spavas ili spinalnu.


IZVORNA PORUKA: gagins

ne znam da li ima posebna tema o ovome ali me jako zanima... mihi se tako porodila ali iskreno, mislim da bih se živa usr***! Pazi, budna si a seckaju te...... sve je to lepo, vidiš odmah bebu...sve vreme bih bila u tripu kako će anestezija da popusti...mada, i kod prirodnog porođaja si budna, em te seckaju em nema anestezije....

Ja sve vise razmisljam o takvom porodjaju,mada mi je sa prvim detetom bilo tesko i da zamislim,na kraju krajeva budna si i mozas da kazes ako te zaboli,mada cisto sumnjam da tako nesto moze da se desi.Drugarica je oba porodjaja imala takva i kaze da joj je bilo super,ekipa lekara takodje i da se lakse oporavila,sta god da joj je to znacilo.Cak sam cula da je u Betaniji ovaj vid porodjaja sad besplatan!


(odgovor članu gagins)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Carski rez
28.1.2010 19:49:45   
gagins
Wioleta,zasto su ti tako kasno zakazali carski,mislim tako blizu termina?
Imam poznanicu koja je otisla u bolnicu da je prate(prvi porodjaj joj je bio carski) lekari jer je imala blage kontrakcije,na kraju su jedva stigli do sale,porodi se zena skoro u hodniku prirodno bez ikakvih problema!A ovamo je bila pod stalnim nadzorom lekara!Imam milion svakojakih primera oko sebe!

(odgovor članu Wioleta)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Carski rez
28.1.2010 19:54:15   
cicko
Gagins, sad po novom zakazuju najranije 7- 10 dana pre termina... Valjda zbog zrelosti bebe...user posted image

(odgovor članu gagins)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...
Pregledi u trudnoći i njihov redosled
photo
Od trenutka kada se na testu za trudnoću pojavi druga crtica, posete ginekologu postaju mnogo češće.



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here