|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnoća i trombofilija
7.7.2015 20:12:11   
Lisa Simpson
Ha pa tek sad videh. Nema potrebe za preračunavanjem to je POTPUNO ISTO. Ja sam mislila da su u nanomolima po litru. To mora da se preračunava. Ovo je identično. Napisala sam to i u postu gde su ref vrednosti.

< Poruku je uredio Lisa Simpson -- 7.7.2015 20:21:15 >

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 251
   RE: Trudnoća i trombofilija
7.7.2015 20:43:56   
Maraj
Pa Lisa ako je isto onda mi je dosta porastao za mesec dana jer da.... ponovicu ja za 2-3 nedje u mojoj llaboratoriji jer tad idem kod hematologa pa treba jos neke nalaze sa uradim

(odgovor članu Lisa Simpson)
Direktna veza do poruke: 252
   RE: Trudnoća i trombofilija
7.7.2015 21:40:40   
Lisa Simpson
E pa sad šta si rekla drugi ili treći trimestar? Ako si drugi onda si na donjoj granici ništa za sekiraciju, ali si i u trećem ok. Mislim da je to tako normalno jer se i refernentne vrednosti tako kreću.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 253
   RE: Trudnoća i trombofilija
18.8.2015 12:50:19   
bockalica
Zdravo, nova sam ovde i mnogo mi je drago da sam naišla na ovaj forum.user posted image
Naime, imala sam 3 spontana, nakon čega mi je ustanovljena trombofilija (LEIDEN V, MTHR i PAI-1) i izvesna intolerancija na glukozu i šećere (zbog čega pijem gluformin). Takođe imam i malo povišen TSH, zbog čega pijem Eutyrox. Trenutno sam opet u drugom stanju, 9. nedelja. Od kraja 4. nedelje sam već krenula sa fraxiparinom od 0.3, pa mi je ubrzo povećana doza na 0.6. U početku je bilo sve u redu, a onda su krenule alergijske reakcije na fraxiparin, na mestu uboda, a iz dana u dan se sve više širilo, tako da na mestima uboda (ubod od tog dana i prethodnih nekoliko dana) imam crvenilo, otok, hematom i neviđeni svrab. Danas imam kontrolu kod mog hematologa, koja je rekla da nikad nije čula za alergiju na fraxiparin, ali da postoji zamena, a moj ginekolog mi je rekao da odem u Narodni front da vidim šta će oni da mi kažu i da to može biti veliki problem.
Jako sam uplašena. Želim da ovog puta uspe i da sa bebom bude sve dobro, a s druge strane, ginekolog mi je rekao da ako se nastavi sa ovim alergijama, meni neće biti dobro i mogu da dobijem anafilaktički šok. user posted image Pomagajte sa savetima što pre!user posted image user posted image

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 254
   RE: Trudnoća i trombofilija
18.8.2015 13:51:25   
wivern
Bockalice ja sam cula, u pitanju je bio vto postupak u pragu gde je zena dobila terapiju fraxijem. Ali njoj nisu otkrili na vreme alergiju, a u sledecoj trudnoci nije imala terapiju tako da ne znam sta je druga solucija.
Idi u front i nadji drugog hematologa. Ako ne zna taj tvoj neki drugi ce sigurno znati.
Drzim palceve da sto pre resis situaciju, bice to sve ok user posted image

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu bockalica)
Direktna veza do poruke: 255
   RE: Trudnoća i trombofilija
18.8.2015 14:45:03   
Maraj
Danas u 33.nedelji radila D dimer rezultat 400 ug/l . Referentna vrednost je do 500ug/l

Bockalice naravno da neki ljudi odreaguju na lek pojavom alergije pa tako i na fraksiparin. Promenice ti lek pa ce ti dati ili fragmin ili obaj na c zaboravih kako se zove. Kako to ta tvoja dr nije cula za alergije na lek.... pa i na fraksiparin...

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 256
   RE: Trudnoća i trombofilija
18.8.2015 21:19:29   
bockalica
Bila danas na kontroli kod ove moje dr i promenila mi je terapiju, dobila sam Clexane 0.4. Rekla je da pratimo situaciju i da vidimo da li ću odreagovati alergijski i na ovaj lek, ali da ne bi trebalo. Bocnula sam se čim sam stigla od lekara i samo je malo peklo. Videćemo da li će biti reakcija. U petak idem i na kontrolu kod ginekologa da vidimo da li je sa bebom sve ok. Držite mi palčeve!user posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 257
   RE: Trudnoća i trombofilija
18.8.2015 21:21:23   
Maraj
Super bockalice. E pa da na taj lek na C sam mislila al nisam mogla da se setim user posted image
bice to sve ok

(odgovor članu bockalica)
Direktna veza do poruke: 258
   RE: Trudnoća i trombofilija
16.9.2015 16:38:00   
Maraj
Lisa pomagaj sa tim preracunavanjem....
danas u 37.nedelji tačnije 36 + 6 D dimer mi je 540 a referentna vrednost je do 500ug.... jer znaci sta ovo odstupanje?

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 259
   RE: Trudnoća i trombofilija
16.9.2015 20:35:25   
Lisa Simpson
Maraj ne sekiraj se u trećem trimestru smeš do 1700 do 500 je za netrudne ljude samo se opusti

Ja sam imala 2800 pre 10 dana a hvala Bogu juče u Frontu 1260 na samoj sam gornjoj granici, jer ja sam drugi trimestar.

< Poruku je uredio Lisa Simpson -- 16.9.2015 20:42:22 >

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 260
   RE: Trudnoća i trombofilija
16.9.2015 21:13:39   
Maraj
O hvala lisa , znaci nije ni nisko onda ovo.... ne znam kako da tumacim
U nalazu -Konzilijum laboratorije napisali da sam trudnica 37.nedelja i napisali tu referentnu vrednost od 500. Onda oni nemaju pojma ako mi stavljaju tu vrednost a pise da sam trudnica..... samo da ti dignu pritisak tj da se uspanicis....

< Poruku je uredio Maraj -- 16.9.2015 21:14:59 >

(odgovor članu Lisa Simpson)
Direktna veza do poruke: 261
   RE: Trudnoća i trombofilija
16.9.2015 21:41:50   
Lisa Simpson
Maraj oni nemaju drugu referentnu vrednost. To je vrednost kada se juri plućna embolija ili sl. kod ljudi koji nisu trudni nama trudnicama koagulacija je prirodno pojačana, a oni to da si trudnica stave samo u napomenu očekuje se od tebe da ti lekar tumači vrednosti, oni ti napišu i terapiju ali to je informacija za lekara, a lekari bi morali da znaju razlike i da umeju da se postave naspram toga.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 262
   RE: Trudnoća i trombofilija
16.9.2015 21:43:59   
Lisa Simpson
D dimer nikad nije nisko važno je da ti trombociti nisu niski. To će ti možda uraditi u Frontu sutra ako ideš obzirom da te uskoro čeka čarobni događaj.

Jesu li ti u konzilijumu uradili trombocite? Jesi li tražila krvnu sliku

< Poruku je uredio Lisa Simpson -- 16.9.2015 21:45:30 >

(odgovor članu Lisa Simpson)
Direktna veza do poruke: 263
   RE: Trudnoća i trombofilija
16.9.2015 21:55:39   
Lisa Simpson

IZVORNA PORUKA: Maraj

O hvala lisa , znaci nije ni nisko onda ovo.... ne znam kako da tumacim
U nalazu -Konzilijum laboratorije napisali da sam trudnica 37.nedelja i napisali tu referentnu vrednost od 500. Onda oni nemaju pojma ako mi stavljaju tu vrednost a pise da sam trudnica..... samo da ti dignu pritisak tj da se uspanicis....


Treba da znaš da referentne vrednosti u lab vuče sistem sam ne unose ih ručno za svakog pacijenta posebno nasparam njegovih dijagnoza i terapija. Za to bi trbalo da lab ima 100 specijalista svih specijalizacija za svaki parametar posebno. Zato nemoj mnogo da se cimaš to su samo uopštene ref.vrednosti.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 264
   RE: Trudnoća i trombofilija
17.9.2015 15:18:40   
Maraj
Hvala lisa. Srce si. Nisam radila sad privatno trombocite. U Frontu su mi ih sigurno danss radili. Do sad su bili ok

(odgovor članu Lisa Simpson)
Direktna veza do poruke: 265
   RE: Trudnoća i trombofilija
21.10.2015 11:55:59   
bockalica
Pozdrav, drage! Nisam se javljala neko vreme, pa rekoh da dam malo znake života.user posted image Od kako su me prebacili na Clexan nisam imala većih problema sa bockanjem, tako da sam na njemu i ostala. U međuvremenu bila i kod čuvenog dr. Miljića (privatno), koji mi, u principu, ništa novo nije rekao, sem što je on malo više za Fragmin, nego za Clexan (bez nekog preteranog objašnjenja), tako da sam ja ostala na Clexanu. Kod mene teče sve kako treba, u principu. Sutra ulazim u 19. nedelju, na UZ beba mrda i super se razvija, saznali smo i pol (devojčica.user posted image D-dimer ok, krvna slika ok, urin ok. Jedino što me muče bolovi u stomaku (donji stomak). Nekad su ti bolovi nesnosni (ne mogu da stanem na noge), a nekad i sasvim podnošljivi. Mnogi mi kažu da je to normalno i da se sad sve širi, rasteže (a i beba mi je nisko), ali ponekad se baš uplašim. Ima li neka iskustva sa ovakvim bolom?user posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 266
   RE: Trudnoća i trombofilija
28.10.2015 12:18:10   
Lisa Simpson
Bockalice izgleda da smo ostale samo nas dve. Probaj malo da odmaraš. Ja sam imala ponekad male bolove, ali ništa alarmantno da bih jurila lekara. Jel sama sebe daješ boce ili ti oh daju u dz.

(odgovor članu bockalica)
Direktna veza do poruke: 267
   RE: Trudnoća i trombofilija
28.10.2015 12:44:10   
branaV
I ja vam se pridruzujem jer sam na Fragminu 0,2, bolove imam stalno ali srecom nemam nikakvih reacija na boskanje osim sto pecccce brate bas puno user posted image

(odgovor članu Lisa Simpson)
Direktna veza do poruke: 268
   RE: Trudnoća i trombofilija
28.10.2015 13:17:30   
Bebana17
BranoV, probaj da dozu istiskujes jako polako, meni je tako bezbolno (skoro), a u suprotnom me boli. Lagano, i nece peci, neces ni osetiti. Ja vec mesecima tako dajem, nemam modrica (osim kad potrefim krvni sud, a tada boli kako god da istiskujes), malo protrljam vaticom mesto uboda posle, da se ne stvaraju cvorici i napred! Dajem fragmin sebi i uvece i ujutru, praksa cini cuda :)

(odgovor članu branaV)
Direktna veza do poruke: 269
   RE: Trudnoća i trombofilija
28.10.2015 14:13:58   
Maraj
Mene fragmin nikad nije pekao.ba bockalice te bolove imas od trudnoce sto bi rekli a ne od injekcija

(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 270
   RE: Trudnoća i trombofilija
28.10.2015 14:25:00   
Lisa Simpson
Meni ne daju inj. Pa svaki dan idem da me oni bodu. A sestre su mahom glupe kao mrak. I sve rade pogrešno prema sopstvenom ubeđenju kako i gde treba zato peče kad se ispravno i lepo da ništa ne boli. Kako bih volela da mi daju boce na ruke. user posted image ali neće baš se na meni slomilo da promene politiku u dz

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 271
   RE: Trudnoća i trombofilija
28.10.2015 14:38:25   
Maraj
Jbg lisa....sva sreca meni su davali. A da trazis da ti dolaze kuci? Meni je sluzba kucnog lecenja donosila injekcije kuci svaki dan. Nekad mi ostave za par dama al to je naravno da niko ne zna.... Ja se sama bocnem ujutru a oni kad dodju ostave mi za taj dan tj za sutradan

< Poruku je uredio Maraj -- 28.10.2015 14:39:16 >

(odgovor članu Lisa Simpson)
Direktna veza do poruke: 272
   RE: Trudnoća i trombofilija
28.10.2015 22:00:31   
bockalica
Ma, naravno da me ne boli donji stomak od inekcija, nisam to ni pomislila. Boli me zato što mi se beba nezgodno i nisko namestila, ali nekad su baš jaki bolovi. Dajem sama sebi inekcije od samog starta (u stomak i u butine, a mužić mi daje u ruke). user posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 273
   RE: Trudnoća i trombofilija
29.10.2015 8:22:06   
Lisa Simpson
Bockalice a odakle ti injekcije jel sam kupuješ? Ja sam sad u sedmam i baš mi je frka da po najvećoj zimi idem preko celog grada a preselili smo se u novi stan, i više ne živim tamo gde mi je karton pa ne mogu ni patronažu da mi šalju.

< Poruku je uredio Lisa Simpson -- 29.10.2015 8:24:19 >

(odgovor članu bockalica)
Direktna veza do poruke: 274
   RE: Trudnoća i trombofilija
29.10.2015 8:29:53   
Maraj
Piiih lisa bas bezveze... a da prebacis karton u novi Dom zdravlja .... user posted image

(odgovor članu Lisa Simpson)
Direktna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here