|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnoća i trombofilija
30.12.2015 10:54:29   
Dragić
Evo i mene, bila sam kod hematologa. Rekla mi je da ću morati u sledećoj trudnoći ići sa niskomolekularnim heparinom, ali pošto još nemam nalaz od stečenih trombofilija već samo od nasljednih, još uvijek ne zna koja će to doza biti i da li će ga pratiti i aspirin. Uspješnost ovakvih trudnoća, kako mi je rekla, je oko 80%, ali zar i normalnih trudnoća nije slična uspješnost? Uvijek postoji rizik pa i ovdje, tako da sam riješila da se ne opterećujem, ali ne znam koliko će biti moguće. user posted image

_____________________________

Jutros me probudilo sunce pa odlučih da ga unesem u svoj život, da obučem najljepšu stvar iz ormara, izađem, idem ulicama i dam malo sunca svojim osmjehom svakoj osobi koju sretnem!

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 326
   RE: Trudnoća i trombofilija
1.1.2016 22:39:47   
dddaca
Opusti se i ne opterecuj se, vec pozitivno razmisljaj i veruj svom hematologu. Ako sam dobro razumela, sada nisi trudna, ali cim vidis user posted image odmah kod hematologa. Mnogo je nas na ovom forumu koje smo se bockale i donele zdrave bebe.

(odgovor članu Dragić)
Direktna veza do poruke: 327
   RE: Trudnoća i trombofilija
3.1.2016 21:55:55   
Dragić
Nisam trudna. Čekam još jedan nalaz pa krećem u nove radne pobjede. Vjerujem da će ovaj put biti sve ok. user posted image

_____________________________

Jutros me probudilo sunce pa odlučih da ga unesem u svoj život, da obučem najljepšu stvar iz ormara, izađem, idem ulicama i dam malo sunca svojim osmjehom svakoj osobi koju sretnem!

(odgovor članu Dragić)
Direktna veza do poruke: 328
   RE: Trudnoća i trombofilija
3.1.2016 22:10:12   
vocicana
Dobro vece drage moje.
Za tebe Dragic ako ikakva pomoc bude, kaogulacioni status se odnosi na vreme krvarenja I koagulacije, protrombinsko vreme I parcijalno protrombinsko vreme, takodje se radi u transfuziji krvi. D dimer je analiza koja u trudnoci zbog hiper cirkulacije ima neka odstupanja kako je neko napisao, kod trudnica povisenu, ali kod zena koje imaju istoriju pobacaja, tezeg zatrudnjivanja ili missed-a a u kasnoj trudnoci, radi se ne bi li se odradila visina u serumu zbog rizika od embolije pupcanika sto je najveci uzrok uterusne smrti fetusa. Zato se I javljate hematologu kao rizicne trudnice, zbog takvih komplikacija I primanja antikaogulantne terapije( Fraxiparin...Clexane....)tokom gestacijskog perioda zbog prevencije pobacaja.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Dragić)
Direktna veza do poruke: 329
   RE: Trudnoća i trombofilija
8.1.2016 12:56:19   
Dragić
Hvala vocicana, svaka informacija mi je korisna. user posted image

_____________________________

Jutros me probudilo sunce pa odlučih da ga unesem u svoj život, da obučem najljepšu stvar iz ormara, izađem, idem ulicama i dam malo sunca svojim osmjehom svakoj osobi koju sretnem!

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 330
   RE: Trudnoća i trombofilija
8.1.2016 15:36:21   
Maraj

IZVORNA PORUKA: Dragić

Uspješnost ovakvih trudnoća, kako mi je rekla, je oko 80%,

Draga ovo ti je cista glupost. Ako budes na teraliji kontrolisanom od strane hematologa verovatnoca je 100%. A i zasto ne bi bila. Opusti se. Bice sve ok user posted image

(odgovor članu Dragić)
Direktna veza do poruke: 331
   RE: Trudnoća i trombofilija
8.1.2016 17:03:18   
dddaca
Slazem se sa Maraj. Opusti se i ne brini. Verovatno je mislila da je uspesnost uz uzimanje terapije kao i kod "normalnih" trudnoca. Ja cak mislim da je ovde i veca jer si pod stalnim nadzorom lekara, prati te i hematolog i ginekolog, sa vise paznje pristupaju trudnici... Ma videces, bice sve ok

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 332
   RE: Trudnoća i trombofilija
8.1.2016 23:24:34   
Sargarepica.
Zdravo svima,
Dobila sam rezultate imam dva visoko rizicna:
Leiden V heterozoit i PAI 1 heterozoit.
Ako neko zna nesto o ovim mutacijama znacila bi mi neka informacija :-).
Inace imam i Insulinsku rezistenciju pa sam izgleda bas nadrljala. :-)

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 333
   RE: Trudnoća i trombofilija
9.1.2016 12:35:57   
Lisa Simpson
šargarepice jesu rizična ali je ipak dobro što si za oba heterozigot. Ipak moraš kod hematologa i zbog tog leidena verovatno ćeš na fraxi ili fragmin, ali važno je da budeš pozitivna i biće sve ok

(odgovor članu Sargarepica.)
Direktna veza do poruke: 334
   RE: Trudnoća i trombofilija
9.1.2016 13:58:46   
Dragić
Hvala na pozitivnoj energiji, djevojke! :*

_____________________________

Jutros me probudilo sunce pa odlučih da ga unesem u svoj život, da obučem najljepšu stvar iz ormara, izađem, idem ulicama i dam malo sunca svojim osmjehom svakoj osobi koju sretnem!

(odgovor članu Lisa Simpson)
Direktna veza do poruke: 335
   RE: Trudnoća i trombofilija
13.1.2016 9:07:35   
mirna32
evo da se i ja prijavim ovdje a i jos da nadjem forum o hipertenzicarkama....ja sam od prije par dana na clexanu 40 i to najvise zbog visokog tlaka je sam bila hospitalizirana...

(odgovor članu Dragić)
Direktna veza do poruke: 336
   RE: Trudnoća i trombofilija
15.1.2016 9:01:42   
Dragić
Zna li neko od djevojaka iz BiH na koji način se nabavljaju clexani, da li se kupuju, mogu li se poslije refundirati preko Fonda? Kakva su Vam iskustva? Mene to tek čeka, ako bog da, za mjesec-dva, pa da se informišem :)
Za sve ženice koje se pitaju zašto meni baš da se ovo desi, zašto ne mogu imati normalnu trudnoću bez inekcija i opterećenja samo ću jedno reći. Pomislite na sve žene koje i pored dobrog zdravstvenog stanja ne uspijevaju da ostanu trudne, pomislite na njih i zahvalite se Bogu što postoji terapija za ovo naše stanje, i što uz bockice možemo iznijeti srećno do kraja. Ja svaki dan kažem, Bože hvala ti. A većina vas zna kroz šta sam prošla i da sam izgubila svoju bebicu skoro pred porod. Opet kažem, Bože hvala ti, On zna šta je za nas najbolje. user posted image

_____________________________

Jutros me probudilo sunce pa odlučih da ga unesem u svoj život, da obučem najljepšu stvar iz ormara, izađem, idem ulicama i dam malo sunca svojim osmjehom svakoj osobi koju sretnem!

(odgovor članu mirna32)
Direktna veza do poruke: 337
   RE: Trudnoća i trombofilija
8.3.2016 23:34:24   
kacolina
Postovani,

treba da radim ANA,ACLA, LA,Anti beta 2 GPA, nivo proteina C,S, antitrombin III, genetska ispitivanja na prosustvo mutaccije za FII protrombin , FV Laiden i MTHFR

imala sam spontani u 8.nedelji , 40 goddina imam.DA li se radi na VMA ili u Centru za trombofiliju, u mom gradu se ne radi. KOliko se ceka,koliko se placa

Svaki odgovor mi znaci.

(odgovor članu hanka)
Direktna veza do poruke: 338
   RE: Trudnoća i trombofilija
11.3.2016 7:02:38   
zece
Ja imam mthfrc677t heterozigotna mutacija i uzimam aspirin100 pon sre i pet ne svaki dan jer je dosao do hiperkoagubilnost krvi vit c1000mg i folgard pre neki dan kad sam razgovarala sa nekim ginekolozima rekli su mi da to moze da bude uzrok za ponavaljajuci pobacaji kao sto je slucaj kod mene

(odgovor članu Dragić)
Direktna veza do poruke: 339
   RE: Trudnoća i trombofilija
11.3.2016 7:08:15   
zece
Jos se nezna kako mthfr uzrokuje spontane pobacaje ali ima neke studije zato da i on moze da bude uzrok za pobacaji

(odgovor članu Dragić)
Direktna veza do poruke: 340
   RE: Trudnoća i trombofilija
11.3.2016 16:14:29   
Maraj
Kacolina , ja sam radila privatno te analize. Oko 35 000 sam platila. Pogledaj ima tema imunoloski faktori i vto. Mislim da sam i tu pisala sta sam sve radila od nalaza.
i da MTHFR jeste uzrocnik spontanih , bar je mojoj prijateljici

(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 341
   RE: Trudnoća i trombofilija
13.3.2016 15:32:57   
kacolina
Hvala zenice puno.Javila mi se Ana koju sam ovde upoznala pa mi je sve objasnila. Ja cu pokusati na VMA


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 342
   RE: Trudnoća i trombofilija
1.4.2016 8:33:36   
Dragić
Drage žene, dobila sam rezultate faktora koagulacije, svi su u ref.vrijednostima osim Faktora XI (p) on je 44 L, a ref. vrijednosti su od 70-120. Može li mi neko objasniti šta to znači pošto tek u srijedu idem kod hematologa. Unaprijed hvala, pozdrav.

_____________________________

Jutros me probudilo sunce pa odlučih da ga unesem u svoj život, da obučem najljepšu stvar iz ormara, izađem, idem ulicama i dam malo sunca svojim osmjehom svakoj osobi koju sretnem!

(odgovor članu kacolina)
Direktna veza do poruke: 343
   RE: Trudnoća i trombofilija
1.4.2016 15:11:29   
vocicana
Dragic hematolog ce ti najbolje objasniti o cemu se radi, terapiju ces uzimati svakako, jer nema razloga da se reskira spontani pobacaj, ako vec terapija postoji. Mozda ces i kao preventivu primati a kasnije u trudnoci svakako. To su male ali jako znacajne doze heparina, koje sprecavaju da se te mutacije isprece i naprave havariju.
Zato slusajte lekare, bockajte se i mazite stomake.
Pitao jeneko u prethodnim postovima da li Frxiparin ide preko fonda, tj da li se moze dobiti na recpet, da, sada moze, pre 5 godina se kupovao, nijebio mnogo skup, ali s obzirom da se bockate jednom ili dve puta dnevno, to jemnogo i fond je priznao to u redovno ostvarivanje zdravstvene zastite, pa trudnice sada mogu da ga uzimaju na rcpt.
Srecno devojke.
Inac emnogo mi je teskokda citam kroz koji pakao prolazite cekajuci da ostvariteuser posted image , ali ako znam uvek cu rado pomoci.
user posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Dragić)
Direktna veza do poruke: 344
   RE: Trudnoća i trombofilija
3.4.2016 20:30:58   
maja_ilic84
Evo i jos jedne trombofilicarke. Imala sam dva spontana, u 6-oj i 8-oj nedelji, uzrok mtfhr heterozigot i pai 4g/4g homozigot. Trenutno pijem aspirin 100, vitamin c, vitamin e, folnu od 5mg i bevipleks pa cekam trecu srecu, a onda bockice 😊

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 345
   RE: Trudnoća i trombofilija
7.4.2016 11:42:06   
Dragić
Hvala Vocicana, svaka informacija mi je dragocjena. maja_ilic84 evo reći ću ti ono što ja znam, pošto imam iste mutacije mthfr heterozigot i pai 4G/4G, plus ja imam nizak faktor XI. Meni je hematolog preventivno rekao samo da uzimam folan 5 mg jedan dnevno, ako kad ostanem u drugom stanju počinjem primati inekcije fragmina ili clexana. Rekla mi je da to nisu neke jake trombofilije, ali zbog prethodnog ishoda treba ići sa terapijom.

_____________________________

Jutros me probudilo sunce pa odlučih da ga unesem u svoj život, da obučem najljepšu stvar iz ormara, izađem, idem ulicama i dam malo sunca svojim osmjehom svakoj osobi koju sretnem!

(odgovor članu maja_ilic84)
Direktna veza do poruke: 346
   RE: Trudnoća i trombofilija
7.4.2016 11:47:33   
maja_ilic84
Tako je i meni receno, obzirom da imam vec dva spontana iza sebe.

(odgovor članu Dragić)
Direktna veza do poruke: 347
   RE: Trudnoća i trombofilija
8.4.2016 8:35:21   
vocicana
I ne racunajte da ce trudnoca opsttai bez tih pomagala, samo budite vredne, do trudnoce dolazi sigurno, odmah cim ugledate user posted image , ne idete pravoginekologu, odmah hematologu, znam sigurno, radim to, znam ih mnoooogooo sa tim problemima.
Ljubim vas i navijam jako da se sto pre torpedujete u user posted image tematiku, da izadjem ja svecano odande.
Moram da narucim i trubace kada budem obajvila novosti. Tako mi treba zurka.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu maja_ilic84)
Direktna veza do poruke: 348
   RE: Trudnoća i trombofilija
8.4.2016 8:41:14   
maja_ilic84
Hvala Vocicana na savetima! 😊 ajde, ajde sazivaj te trubace, dosta cekanja 😊

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 349
   RE: Trudnoća i trombofilija
8.4.2016 8:43:19   
vocicana
Muka mi je vise ako mi verujes.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu maja_ilic84)
Direktna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







VIDEO: Beba spava u vodenjaku, doktori je ...
Neverovatan video bebe rođene u plodovoj vrećici, dok je lekari bude pre dolaska na svet.
D.L.: Moja porođajna priča
Doktor me prima na patologiju i kaze da ne mrdam, jer beba je po svim parametrima sitna i porođaj se može završiti elekt...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here