|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnoća i trombofilija
27.11.2013 0:28:24   
lepao
imam mutaciju na FIi genu...da li iko zna ista o tome?

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Trudnoća i trombofilija
27.11.2013 17:59:54   
pari
Meni. je dr Elezović rekao da nema potrebe baš zbog toga što nisam imala pobačaje... Ostajem pri tome pa ćemo videti...odmaram,leškarim,pijem utrogestan i mamavit...i nadam se najboljem!

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu lepao)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Trudnoća i trombofilija
1.2.2014 17:47:36   
Sosa Mena
Imala sam spontani pobacaj pre par dana. Pa me interesuje kad mogu da uradim test na trombofiliju i da li se radi u drzavnim institucijama?

_____________________________

“Bog nas je stvorio ljudima i traži od nas da to i budemo. Nema takvih vremena u kojima to ne bi mogli biti i ne bi bili dužni da to budemo.”

Patrijarh Pavle

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Trudnoća i trombofilija
1.2.2014 18:10:11   
Štetica
Soso mozes da uradis drzavno i to u institutu za transfuziju krvi,mada se kod njih dugo ceka jer retko imaju reagense i za osnovne analize se doplacuje oko 6000,sa overenim uputom.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Sosa Mena)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Trudnoća i trombofilija
1.2.2014 18:18:54   
wivern
Soso za sada niko od drzavnih ustanova nema reagense za sve trombofilije osim klinickog centra. Ja sam skoro jurila da uradim drzavno i na kraju zavrsila u biomedici...

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Trudnoća i trombofilija
1.2.2014 18:24:05   
Sosa Mena
Koliko kosta privatno?
Videcu u Zrenjaninu na transfuziji. Mozda imaju.

_____________________________

“Bog nas je stvorio ljudima i traži od nas da to i budemo. Nema takvih vremena u kojima to ne bi mogli biti i ne bi bili dužni da to budemo.”

Patrijarh Pavle

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Trudnoća i trombofilija
1.2.2014 19:10:31   
wivern
zavisi sta ti sve daju da odradis, PAI, LEIDEN, MTHFR I PROTRONBIN kosta 17 000.00


_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Sosa Mena)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Trudnoća i trombofilija
2.2.2014 22:31:23   
Sosa Mena
Bas skupo. Videcu da li moze na transfuziji ako ne kad skupim novce.

_____________________________

“Bog nas je stvorio ljudima i traži od nas da to i budemo. Nema takvih vremena u kojima to ne bi mogli biti i ne bi bili dužni da to budemo.”

Patrijarh Pavle

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Trudnoća i trombofilija
7.3.2014 18:01:39   
gogili75
pre mesec dana sam izgubila bebu u 7-om mesecu trudnoće, prošle godine sam imala vanmateričnu i odstrranjen mi je levi jajovod, a pre 2,5 god sam imala dva spontana u 7-oj nedelji oba. Sad krecem na ispitivanja za trombofiliju i hocu dapitam da li se čeka neki odredjeni rok ili mogu odmah da krenem sa analizama

(odgovor članu Sosa Mena)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Trudnoća i trombofilija
10.3.2014 13:12:23   
lepao
Ja sam radila sve nalaze mjesec dana nakon kiretaze...

IZVORNA PORUKA: gogili75

pre mesec dana sam izgubila bebu u 7-om mesecu trudnoće, prošle godine sam imala vanmateričnu i odstrranjen mi je levi jajovod, a pre 2,5 god sam imala dva spontana u 7-oj nedelji oba. Sad krecem na ispitivanja za trombofiliju i hocu dapitam da li se čeka neki odredjeni rok ili mogu odmah da krenem sa analizama


(odgovor članu gogili75)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Trudnoća i trombofilija
10.3.2014 17:14:55   
gogili75
Koliko dugo se čekaju rezultati..

(odgovor članu lepao)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Trudnoća i trombofilija
15.3.2014 18:14:27   
gogili75
gde se može u NS raditi ispitivanja na trombofiliju, ili moram u BGD... I koliko koštaju analize...

(odgovor članu gogili75)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Trudnoća i trombofilija
19.3.2014 21:05:45   
gogili75
da li neko zna da li sledeći simptomi mogu da budu vezani za trombofiliju, visok pritisak, preteinurija i oticanje...a doktori misle da nije preeklampsija iako liči...

(odgovor članu gogili75)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Trudnoća i trombofilija
19.3.2014 23:27:23   
Ivanka 75
A jesi li radila testove na trombofiliju?

(odgovor članu gogili75)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Trudnoća i trombofilija
19.3.2014 23:49:30   
dunja RR
Ja nemam ništa od toga a imam trombofilije.

IZVORNA PORUKA: gogili75

da li neko zna da li sledeći simptomi mogu da budu vezani za trombofiliju, visok pritisak, preteinurija i oticanje...a doktori misle da nije preeklampsija iako liči...




_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu gogili75)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Trudnoća i trombofilija
19.3.2014 23:52:08   
Ivanka 75
Dunja, da li je kod tebe trombofilija urodjena (mojij sestri jeste)?

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Trudnoća i trombofilija
20.3.2014 0:16:11   
gogili75
Bila sam juce u ns i dr mi je rekla daje jako rano za te analize jer je prošlo samo 38 dana od porodjaja (u 30-oj nedelji su me porodili),zakazala me je tek za kraj aprila. To mi je jako dugo da čekam, ali šta ću....

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Trudnoća i trombofilija
20.3.2014 8:04:50   
Ivanka 75
Moja sestra je radila analize na pocetku trudnoce, ne shvatam sta je tu rano, na genetsku analizu ne utice da li su u drugom stanju ili ne.

(odgovor članu gogili75)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Trudnoća i trombofilija
20.3.2014 10:17:51   
gogili75
Hematolog u Subotici mi je rekao da radim analize 3 meseca posle porodjaja odnosno pobačaja, ja ga nisam poslušala nego otišla u NS u klinički centar a tamo mi doktorica ponovi istu priču, i ja sam mislila da su to analize iz krvi i da nema veze kad se rade, ali dr kaže da je to bila velika trudnoća i da treba vremena da se sve vrati na svoje i da ako sad uradim rezultati nece biti merodavni.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Trudnoća i trombofilija
20.3.2014 20:59:56   
gogili75
Ivanka da li je tvoja sestra imala visok pritisak i protein u mokraći...

(odgovor članu gogili75)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Trudnoća i trombofilija
20.3.2014 21:21:50   
Ivanka 75

IZVORNA PORUKA: gogili75

Ivanka da li je tvoja sestra imala visok pritisak i protein u mokraći...

Ona odavno ima visok pritisak a mislim da jeste imala proteine u mokraci, ali pitacu je da budem sigurna.

(odgovor članu gogili75)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Trudnoća i trombofilija
20.3.2014 22:30:44   
gogili75
pitaj pa mi javi, jako sam nestrpljiva, sve mi se odužilo, mislila sam da sve ide brže ali sve se svodi na čekanje....hvala ti ivanka, nisam još čula da je neko imao trombofiliju a slične simptome kao ja.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Trudnoća i trombofilija
24.3.2014 15:53:38   
Anoniman
Dunja,kako planiras da dajes terapiju frax.sada kada se pomjeri satuser posted image

(odgovor članu gogili75)
  Direktna veza do poruke: 148
   RE: Trudnoća i trombofilija
21.4.2014 13:04:26   
gogili75
da li se kod trombofilije počinje sa inekcijama kada se potvrdi trudnoća na uz ili odmah kad beta hcg pokaže trudnoću

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Trudnoća i trombofilija
21.4.2014 13:20:26   
soni
Znam da je moja kuma pocela odmah sa injekcijama, kad su joj potvdili trudnocu, verovatno na uz...I primace ih do 9. meseca

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu gogili75)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here