|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Informacije o usvajanju
23.3.2010 10:23:45   
bebironcic
IZVORNA PORUKA: banini

moj tata radi u socijanoj službi-raspitaću ti se...
skoro je majka 6 dece svoju sedmu ostavila pred vratima službe jer nije imala čime da je hraniuser posted image user posted image user posted image klinka je sa tri i po meseca usvojena od porodice koja ima svoje 2 devojčice i ona je sad njihova najveća radostuser posted image user posted image
Ti si banini jedno veliko user posted image user posted image bila bih ti jako zahvalna na toj informaciji!


_____________________________

Ako problem moze da se resi,nema svrhe nervirati se,a ako ne moze,nerviranje nece pomoci!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Informacije o usvajanju
23.3.2010 10:25:44   
bebironcic
IZVORNA PORUKA: Mari86

A zasto ne moze???user posted image
Pa bas Mari iz razloga koji je Nejt napisala...to su i nama rekli..mada mi je cudno jer su nasi prijatelji u Nisu usvojili decaka od nepinih 2 meseca!user posted image


_____________________________

Ako problem moze da se resi,nema svrhe nervirati se,a ako ne moze,nerviranje nece pomoci!!!

(odgovor članu Mari86)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Informacije o usvajanju
23.3.2010 10:27:26   
bebuska
banini rasplakah se user posted image

_____________________________

Pre nego sto krenete da trazite srecu, proverite - mozda ste vec srecni. Sreca je mala, obicna i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Informacije o usvajanju
23.3.2010 10:28:46   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: bebironcic

IZVORNA PORUKA: Mari86

A zasto ne moze???user posted image
Pa bas Mari iz razloga koji je Nejt napisala...to su i nama rekli..mada mi je cudno jer su nasi prijatelji u Nisu usvojili decaka od nepinih 2 meseca!user posted image



Pa moz'' ako imas vezu (a ima i placanja, nazalost, k''o i za porodjaj), moz'' i ako sredis da rizikujes ili ako znas ko su roditelji, da nisu dusevno oboleli, pa te ne boli glava user posted image

(odgovor članu bebironcic)
  Direktna veza do poruke: 54
   RE: Informacije o usvajanju
23.3.2010 10:29:35   
Dora
IZVORNA PORUKA: banini

moji roditelji su 9 godina čekali bebu.....i dočekali mene i brata,jedva...a u međuvremenu otišli u zvečansku,tražili možda svoju....mama kaže da je u jednom trenutku 12 beba pružilo ruke da baš nju uzmu...a bili su starosti 6 do 9 meseci...jedno malo stvorenje je osuđeno da ga ona koja ga je rodila ostavi,onaj ko ga je napravio jednostavno zaboravi-i toga je bilo svesno....počela je da plače i izašla napolje-kaže da sam mogla sve bi ih ponela sa sobom...plakala danima nad njihovom sudbinom....ali njih onaj gore nije zaboravio-oni će imati svoje mame koje ih možda nisu rodile ali koje će trčati na svaki njihov plač i rečenicu:mama boli me pupa,mama gladan sam.....ta deca će biti kao sopstvena a možda i bolja...imaće tuđe oči ali tvoju dušu.....ješće iz tvoje ruke,tI ćeš ga odvesti u školu i pokazati kako da opere zubiće,napiše slovo....baš ti koja ovo čitaš.......ono će biti tvoja sreća i tvoj korak napred i znaće za to samo i pogledom da kaže hvala....

ZA SVU DECU KOJA SU OSTAVLJENA-DOĆIĆE VAŠE MAMEuser posted image
ZA SVE ŽENE KOJE ĆE USVOJITI BEBU-BOG VAS BLAGOSLOVIOuser posted image
IAKO SVOJU BUDEM RODILA-USVOJIĆU JEDNO SIGURNO-ZNAM KOLIKO TA DECA BUDE RADOST U SRCUuser posted image


Banini, ti si divna! Rasplakala si me draga.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Informacije o usvajanju
23.3.2010 10:31:14   
Anoniman
slušaj,sad sam se čula sa ocem (iako smo u lošim odnosima ali sve u rok službeuser posted image ):
-po zakonu ne može da se usvoji dete do godinu dana starosti, ali može da uzme u hraniteljstvo i da se na prvi rodjendan podnesu papiri za usvajanje
-odete u centar za socijani rad i to sve tamo ispričate, oni će vas dalje uputiti
-kaže da su mere proveravanja potencijanih usvojitelja rigorozne,ali da su šanse 70 % veće za dobijanje usvajanja kad dete prvo bude uzeto u hraniteljstvo i ZNAM da tebi ništa neće biti teško
-ako treba uključićemo i mog tatu i njegove veze samo da ti pomognem
-oset_ljiv je na ta pitanja jer je i sam 9 godina prolazio kroz pakao i zna muku

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu bebironcic)
  Direktna veza do poruke: 56
   RE: Informacije o usvajanju
23.3.2010 10:33:00   
bebironcic
Banini i Nejt imate pp

_____________________________

Ako problem moze da se resi,nema svrhe nervirati se,a ako ne moze,nerviranje nece pomoci!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Informacije o usvajanju
23.3.2010 10:33:05   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Dora




Banini, ti si divna! Rasplakala si me draga.user posted image



user posted image user posted image user posted image dobro ajdeuser posted image user posted image user posted image  i ti ćeš mene kad  još malo budem čitala tvoju porođajnu priču pa smo 1:1user posted image   šalim se malouser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 58
   RE: Informacije o usvajanju
23.3.2010 10:36:57   
Mari86
banini moja lepota user posted image user posted image user posted image

Eto bebi sta kazes na ovo???


_____________________________

Dobro se dobrim vraća :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Informacije o usvajanju
23.3.2010 10:37:26   
Anoniman
Bebi imas pp user posted image

(odgovor članu Mari86)
  Direktna veza do poruke: 60
   RE: Informacije o usvajanju
23.3.2010 10:38:47   
bebironcic
IZVORNA PORUKA: Mari86

banini moja lepota user posted image user posted image user posted image

Eto bebi sta kazes na ovo???

Pa iskreno malo mi je kao laknulo...lepo ja kazem da ne znam sta bih bez vas...da sam u mom Nisu bilo bi mi lakse...ali ovde imam samo RRuser posted image ...i ja sam ono sto jesam,bez obzira sto vas licno ne poznajem!


_____________________________

Ako problem moze da se resi,nema svrhe nervirati se,a ako ne moze,nerviranje nece pomoci!!!

(odgovor članu Mari86)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Informacije o usvajanju
24.3.2010 10:44:37   
MimaR
na brzinu sam procitala vase postoeve i pokusacu da vam odgovorim...
ne bitno je da li ste uzeli stan na kredit ili zivite sa svekrom i svekrvom u zajednici...imate krov nad glavama,pozeljno je da oba potencionalna usvoitelje rade...ali vam niko za zlo nece uzeti ako jedan od partnera ne radi...
Bebe od dva tri meseca ne moze biti usvojena,ona moze samo da ode na smestaj u hraniteljsku porodicu...i netacno je da se deca iz hraniteljskih porodica ne diraju,da ne idu na usvajanje...moj savet vam je da ne brkate jedno i drugo...ako zelite da usvojite dete onda podnosite zahtev za usvojenje,jer ako se dvoumite izmedju usvojenje i hraniteljstva (noseci se mislju da preko hraniteljstva mozete pre usvojiti)je varka i strucni tim koji vrsi procenu moze da vam sa pravom kaze da vasi ciljevi nisu jasni i da niste zreli za proceduru...ne slusajte savete od ljudi koji nisu bili u proceduri i koji vam prenose netacne informacije...
savet svakog neuro psihijatra ce biti da ne usvajate dete pre trece godine zivota,jer tek tada se mogu ustanoviti neki problemi zdravstveni...

(odgovor članu bebironcic)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Informacije o usvajanju
24.3.2010 10:48:53   
MimaR
IZVORNA PORUKA: banini

moji roditelji su 9 godina čekali bebu.....i dočekali mene i brata,jedva...a u međuvremenu otišli u zvečansku,tražili možda svoju....mama kaže da je u jednom trenutku 12 beba pružilo ruke da baš nju uzmu...a bili su starosti 6 do 9 meseci...jedno malo stvorenje je osuđeno da ga ona koja ga je rodila ostavi,onaj ko ga je napravio jednostavno zaboravi-i toga je bilo svesno....počela je da plače i izašla napolje-kaže da sam mogla sve bi ih ponela sa sobom...plakala danima nad njihovom sudbinom....ali njih onaj gore nije zaboravio-oni će imati svoje mame koje ih možda nisu rodile ali koje će trčati na svaki njihov plač i rečenicu:mama boli me pupa,mama gladan sam.....ta deca će biti kao sopstvena a možda i bolja...imaće tuđe oči ali tvoju dušu.....ješće iz tvoje ruke,tI ćeš ga odvesti u školu i pokazati kako da opere zubiće,napiše slovo....baš ti koja ovo čitaš.......ono će biti tvoja sreća i tvoj korak napred i znaće za to samo i pogledom da kaže hvala....

ZA SVU DECU KOJA SU OSTAVLJENA-DOĆIĆE VAŠE MAMEuser posted image
ZA SVE ŽENE KOJE ĆE USVOJITI BEBU-BOG VAS BLAGOSLOVIOuser posted image
IAKO SVOJU BUDEM RODILA-USVOJIĆU JEDNO SIGURNO-ZNAM KOLIKO TA DECA BUDE RADOST U SRCUuser posted image



ovo je prelepo receno...neopterecujte se nekim bitnim stvarima nego se priprmajte za najlepsu ulogu u zivotu...beba,dete koje je rodjeno bas za vas ce pronaci put do vas,bez obzira kakva je njegova biografija volecete ga bas tako kakvo jeste...nemojte se ogranicavati niti postavljati uslove,pustite da ono sto je sudjeno pronadje put do vaseg srca...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Informacije o usvajanju
24.3.2010 10:52:12   
bebironcic
Ok,ali zar nije bolje i lepse usvojiti malu bebu nego dete koje ima tri godine,koje vec ima da kazem neki karakter?!Kada je beba mala odgajas je i vaspitavas po sopstvenoj odluci,a vec dete od tri godine cini mi se teskouser posted image

_____________________________

Ako problem moze da se resi,nema svrhe nervirati se,a ako ne moze,nerviranje nece pomoci!!!

(odgovor članu MimaR)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Informacije o usvajanju
24.3.2010 10:55:58   
Trcosava
banini i tvoja maama i ti ste jedna OGROMNA user posted image

rasplaka i mene drvenjaka sa onim postom, ne nisam se rastužila - samo je divno napisano user posted image


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu bebironcic)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Informacije o usvajanju
24.3.2010 11:01:37   
MimaR
IZVORNA PORUKA: bebironcic

Ok,ali zar nije bolje i lepse usvojiti malu bebu nego dete koje ima tri godine,koje vec ima da kazem neki karakter?!Kada je beba mala odgajas je i vaspitavas po sopstvenoj odluci,a vec dete od tri godine cini mi se teskouser posted image




zelja svakog usvitelja jeste da usvoji sto mladje dete...porazmisli malo,da li je to sebicno sa nase strane...jer mi tu opet stavljamo svoju zelju ispred detetovih potreba...ko smo mi da biramo...nemoj me pogresno shvatiti,jer prolazeci kroz proceduru usvajanja i kroz jako ruzna iskustva koja smo imali,mm i ja smo sazreli..zelim da ti olaksam,na samom si pocetku i nemoj tako brzo da se trosis..ja nisam imala ko da me uputi i objasni neke stvari...jednog dana ce ti moji postovi biti mnogo jasniji,onog dana kada prigrlis svoje cedo i kada budes recimo usla u zatvorenu instituciju pa se susretnes sa deset_inom tuznih okica koje su uprte u tebe i koja imaju samo jedno pitanje...da li si teto dosla bas po mene...bebica takodje ima svoj karakter,samo nije toliko izrazen...neko ovde rece ti mu dajes dusu,bez obzira kog je uzrasta...

(odgovor članu bebironcic)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Informacije o usvajanju
24.8.2011 2:46:49   
Suncicabg
Mi smo resili da usvojimo dete user posted image Kako poceti? Gde prvo da odemo? Mm ima 33, a ja 26, jedna neuspesna vto, spremamo se za drugu, ali sve jedno bi voleli da nekoj user posted image ucinimo zivot lepsim

(odgovor članu MimaR)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Informacije o usvajanju
24.8.2011 9:43:57   
PoisonEve
Suncice, to je predivno!!! Bravo!user posted image

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Informacije o usvajanju
24.8.2011 11:30:54   
viking
Super Sunčice, to je baš plemenito, i ja razmišljam o tome... Znam tri para koji su usvojili i sve su to lepe životne priče.
Gde početi? Od centra za socijalni rad u vašoj opštini. Oni će ti reći šta dalje.

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Informacije o usvajanju
24.8.2011 11:40:09   
degu
Sunčice divno user posted image Želim vam da što pre user posted image dođe kod vas user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Informacije o usvajanju
24.8.2011 17:51:54   
Suncicabg
Hvala vam drage moje user posted image Nas svakako ocekuje jos jedna vto, pa ako uspe user posted image usvajanje bi malo odlozili, ali svakako bi voleli da usrecimo neku user posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Informacije o usvajanju
24.8.2011 17:56:06   
liliana
I meni bi ovakve informacije bile dragocene. Mi čemo, svakako, pokušati ponovo VTO, ne bi li Tina dobila brata ili sestru, ali ako ne uspemo u tome,  usvojili bismo dete njenog uzrasta. Jednostavno, želim da pomognem nekom detetu, a sa druge strane, želim da T. sutra u životu ima nekoga kad nas ne bude bilo.

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Informacije o usvajanju
24.8.2011 18:00:33   
Suncicabg
Liliana divno user posted image

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Informacije o usvajanju
24.8.2011 18:04:15   
liliana
Sunči user posted image . Znaš kako, ima ona braću od stričeva, ali oni će svi sutra sebe da gledaju, a za nju-ako se bude imalo vremena.user posted image Nažalost, to je surova istina. Ona je svog brata izgubila, a ja želim da sutra ima sa kim da podeli i radost i tugu.

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Informacije o usvajanju
25.8.2011 15:32:29   
Suncicabg
Evo malo informacija KLIK

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?
Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here