|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Informacije o usvajanju
16.11.2012 0:25:59   
Suncicabg
Pozdrav Zazik, cestitam na odluci za usvajanje. Moj muz i ja se lagano spremamo i pripremamo za to. Reci mi molim te odakle da pocenmo? Prilicno su svi neinformisani, a nemamo nikog u okruzenju ko je to uradio...

(odgovor članu zazik)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Informacije o usvajanju
19.11.2012 15:13:48   
zazik
    Juuhuhu, danas su nas zvaaliii! Usli smo u centralni registar! Rekla sam da cu se javiti sa novim vestima, i eto me! Jos mi zuje usi. I od srece moze da se umre! Joj, ljudi, jednog dana ce zazvoniti telefon i ja cu dobiti svoje detence...  Uffff...I glava me zabolela, a noge mi se odsekle od srece.
    Suncicebg, to je veoma pametna odluka. Puno smo i mi razmisljali, moj suprug narocito. Sad mu je zao sto nije ranije prelomio. Pricala sam i sa bracnim parovima koji su ostarili bez dece i svi se kaju zbog toga. Imajte vere, budite odlucni, spremni na saradnju i veoma strpljivi.
    Kada smo resili da pocnemo proces, prvo smo otisli u Centar za socijalni rad kome mi pripadamo, pogledajte kada radi Savetovaliste za brak i porodicu. Tamo smo odmah upoznale skoro ceo tim sa kojim smo radili. Oni ce ti reci sta ti je potrebno.
     Mi smo nabavili: 1.IMKR, za oboje 2. IMKV 3. uverenje o drzavljanstvu, oboje 4. lekarsko uverenje, oboje 5. uverenje da niste potpuno ili delimicno liseni roditeljskih prava, oboje 6. kopija LK, oboje 7. uverenje da niste osudjivani u skladu sa cl. 100 stav 2. - tacka 4.   8. uverenje da niste liseni radne sposobnosti, oboje 9. uverenje da se protiv ne vodi istraga 10. potvrda o zaposlenju i prihodima 11. potvrda o imovini. 12. molba (u njoj ukratko napisete svoje licne podatke, u jednoj recenici razlog).
       Sve mozete nabaviti za dvadesetak dana, nesto izdaje SUP, nesto u sudu, nesto u Centru. Mogu da se dese i komplikacije, pa da neki papir kasni, ali posto morate reci za cega vam treba potvrda, uglavnom se ljudi potrude da bude brzo, bar je sa nama tako bilo. Nekih taksi ste oslobodjeni, negde morate platiti. Kad odete da popricate sa ljudima u CZSR, oni ce vam sve napisati i objasniti.
   Mi smo iz male sredini, pa smo bili jedini par i tim je samo sa nama radio. Moja prijateljica je iz Novog Sada i oni su imali grupne radionice. Bilo je teskih momenta, jer taj rad zahteva da pricate o stvarima o kojima je tesko i razmisljati. Meni je takav bio prvi sastanak, kada smo pricali o razlozima za usvajanje, i tu sam otvorila stare rane, gubaitak dve trudnoce, bezuspesne analize, ocekivanja... Posle imate druge teme i nije uopste strasno, zene su bile divne.
Mi smo i uzivali u sastancima, bilo je zanimljivih tema, upoznali smo nove ljude. I to je to. Ovako sve odjednom izgleda komplikovano, ali nije. Ide se korak po korak. Veliki pozdrav!

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Informacije o usvajanju
16.12.2012 0:50:56   
sunce moje
Cestitam.Niste pogresili jer imam devojcicu koja je usvojena pre 18.godina i sada ima 21.Nesto sto bih ponovo uradila

(odgovor članu zazik)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Informacije o usvajanju
16.12.2012 1:13:44   
sunce moje
Nadam se da ces procitati.Usvajanje i brzina usvajanja zavisi od mnogo cega.Dosla sam u Centar podnela molbu tri dana kasnije otisla u zvecanskoj uzela dete koje se bukvalno zalepilo za mene i dovela kuci pa tek onda radila dokumentaciju.Zavisi od psihologa i razgovora kojeg vodite.Imala sam 31.godinu i psihologa ko me je kojim slucajem poznavao od rodjenja.Nije bila protekcija vec da dete niko od 3.godine nije hteo jer je tamne puti.Ja sam srecna moje dete isto i hvala ljudima koji su tada pomogli da se procedura zavrsi sto pre.18.godina je proslo od tada.Ja sam srecna pored svoje cerke kojoj bih skinula sve zvezde sa neba a ponekad poslala na mesec u jednom pravcu.KAO I SVA OMLADINA I ONA JE TAKVA.Kontrole nije bilo samo prvih 6meseci ali nisu ni imali potrebe jer se preporodila za kratko vreme.O bolesima koje je imala ili moze da ih dobije nisam zelela da znam jer ste bih onda mogla uraditi kada sam cula MAMA...vratiti nije dolazilo u obzir vec glavu gore i boriti se dalje

(odgovor članu MamaJedneAne)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Informacije o usvajanju
16.12.2012 13:52:59   
vukosava

IZVORNA PORUKA: sunce moje

Nadam se da ces procitati.Usvajanje i brzina usvajanja zavisi od mnogo cega.Dosla sam u Centar podnela molbu tri dana kasnije otisla u zvecanskoj uzela dete koje se bukvalno zalepilo za mene i dovela kuci pa tek onda radila dokumentaciju.Zavisi od psihologa i razgovora kojeg vodite.Imala sam 31.godinu i psihologa ko me je kojim slucajem poznavao od rodjenja.Nije bila protekcija vec da dete niko od 3.godine nije hteo jer je tamne puti.Ja sam srecna moje dete isto i hvala ljudima koji su tada pomogli da se procedura zavrsi sto pre.18.godina je proslo od tada.Ja sam srecna pored svoje cerke kojoj bih skinula sve zvezde sa neba a ponekad poslala na mesec u jednom pravcu.KAO I SVA OMLADINA I ONA JE TAKVA.Kontrole nije bilo samo prvih 6meseci ali nisu ni imali potrebe jer se preporodila za kratko vreme.O bolesima koje je imala ili moze da ih dobije nisam zelela da znam jer ste bih onda mogla uraditi kada sam cula MAMA...vratiti nije dolazilo u obzir vec glavu gore i boriti se dalje


Svaka cast. Pozdrav i tebi i tvojoj cerci user posted image

(odgovor članu sunce moje)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Informacije o usvajanju
24.12.2012 14:45:46   
zazik
   Hvala, sunce moje. U potpunosti se slazem sa svim sto ste rekli. Naslusala sam se prica o genetici, bolestima,... Moj suprug i ja imamo savrsene rezultate po svim analizama (i genetskim), pa nismo uspeli da dobijemo dete. Toliko o genetici. Jeste, ima tu i straha, i cesto se pitam"Kako cu ja, kako cemo mi to!?", ali to se pita svaki normalan roditelj. Ne usvaja se dete da popunis sebi vreme, da bude savrseno i bez mane, da ti neko doda casu vode pod stare dane. Mi zelimo dete da bismo uzivali u odgajanju, u pruzanju ljubavi, a nadamo se da ce nase dete biti zdravo i dobar covek (to zele svi roditelji). Ne treba nama ni hvalospev, ni spomenik, ne usvaja se dete zbog humanosti, vec iz zelje da ga imas, a ne postoji bioloski nacin za to. Dovoljno mi je da procitam tu recenicu "Sada ima 21 godinu...", to je divno, dvadeset jedna godina ljubavi, smeha, iskrabanih zidova, igracaka po kuci, galame... To je sve ono sto mi nedostaje, a drugi ljudi to uzimaju zdravo za gotovo. A sto se tice finansiranja od strane drzave, pa ni jednu porodicu nne finansira drzava, zasto bi onda drzava brinula o mom detetu i meni?

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Informacije o usvajanju
2.1.2013 21:40:43   
sunce moje
Nisam sigurna da ce ovo funkcinisati ali da probam.Decu volim i za mene je bio veliki problem pomiriti se a time.Danas sam majka svom detetu ponosna i dete sam usvojila iskljucivo iz ljubavi.Drago mi je ko se odluci na tako nesto Puno vam srece zelim

(odgovor članu zazik)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Informacije o usvajanju
2.1.2013 21:43:45   
sunce moje
Osecam se normalno ne neko ko je uradio nesto posebno veruj mi.Hvala ti

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Informacije o usvajanju
3.1.2013 9:56:22   
zazik
Sunce moje, srecna Nova godina i svi praznici! Zelim svima mnogo zdravlja, srece i ljubavi.
Koliko sam razumela iz tvoje poruke, cini mi se da je doslo do nesporazuma izmedju nas. Ja sam tebe potpuno razumela sta zelis da kazes, ali ti mene nisi. Ne znam da li si citala sve tekstove. Mene ova tema veoma interessuje, jer je za mene ovo nepoznata teritorija, tako da sam skoro sve procitala, pa sam svasta videla. To sto si ti napisala je potpuno ispravno i ne mislim da se deo teksta o pogresnim razlozima usvajanja odnosi na tebe. Misliom da mi mozes dosta pomoci, ako zelis (kad dete dodje). Za sada je tvoje iskustvo drugacije, jer su se pravila igre promenila. Nema vise trazenja deteta, sada moram cekati da me pozovu. U registru smo tek dva meseca, ne ocekujem poziv brzo. Kazu da prodje i godinu dana da te ne pozovu. Sad imam vise vremena da mislim o samom detetu, pa me malo zort, ali valjda svaki roditelj ima bar malo straha dok ocekuje dete.

(odgovor članu sunce moje)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Informacije o usvajanju
3.1.2013 10:36:44   
sunce moje
Svaki savet je dobar a ti nadji sredinu jer su sva iskustva drugacija.Postupak je isti ne trazis ti dete vec Centar za socijalno.Dobijes predlog i malo vremena za razmisljanje.Ja sam razumela da su vec nasli bebu za vas.Nemoj se razocarati jer moze potrajati do godinu dana a moze se desiti kao i kod mene za kratko vreme kao i kod mene jer ja nisam imala neke posebne zelje.SLUCAJNOST I SRECA su odigrale veliku ulogu a i bilo je to 1995godine kada je bilo kod nas veoma tesko.Pozdrav

(odgovor članu zazik)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Informacije o usvajanju
3.1.2013 10:46:38   
Verolina

IZVORNA PORUKA: sunce moje

Osecam se normalno ne neko ko je uradio nesto posebno veruj mi.

Divna zenouser posted image

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu sunce moje)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Informacije o usvajanju
3.1.2013 10:47:57   
lesica
Divno user posted image

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Informacije o usvajanju
13.3.2013 1:15:28   
Suncicabg
Divna prica user posted image

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Informacije o usvajanju
11.7.2013 8:33:04   
zazik
E, pa drage moje, ovo bi moglo biti to! Imali smo jedan poziv cetiri meseca posle ulaska u registar, ali se nije realizovalo nista. Pozvani smo ponovo. Cini mi se da bih ovog puta mogla otici po svoje dete. Navijajte za nas.

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Informacije o usvajanju
11.7.2013 9:54:07   
Ana RR
Zazik, držim fige user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu zazik)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Informacije o usvajanju
11.7.2013 9:56:34   
lesica
Držim fige! I najiskrenije se nadam da ćete ovog puta kući doći sa svojim detetom user posted image Sa srećom!

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Informacije o usvajanju
18.7.2013 11:16:50   
zazik
Ufff... Kakva vrtoglavica.... Prosto se plašim da napišem, ali... Suprug I ja sutra idemo na upoznavanje. Ja sutra idem da sretnem svoje dete! Hvala vam svima. Iako vas ne poznajem, puno mi je značilo što mogu doći ovde i pronaći reči utehe, razumevanja i ohrabrenja. Veliki pozdrav od buduće MAME ZAZIK!!!!!!!!

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Informacije o usvajanju
18.7.2013 11:21:49   
viking
Pa to je stvarno da umreš od sreće user posted image Srećno!

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu zazik)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Informacije o usvajanju
18.7.2013 11:23:02   
lesica
Divno, divno!!! Divne vesti za današnji dan! Sa srećom user posted image

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Informacije o usvajanju
18.7.2013 11:27:01   
zazik
Pa, zamalo... Skočio mi je pritisak, povremeno imam napade panike, strah da će ovo divno toplo leto I nasmejano-uplakani ljudi oko mene nestati I da će se pojaviti neka iscerena spodoba I reći mi da je sve bio moj san. Kažu mi da je to normalno. Suprug je još gori. On je prvo rekao ljudima da će čestitke primati za šest meseci... ahahaha

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Informacije o usvajanju
18.7.2013 11:40:05   
Štetica
Zazik drzim fige za sutra,i da to upoznavanje bude ono pravo i da sto pre uzivate svi troje zajaedno. I ocekujemo te sa lepim vestima da nam se javis.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu zazik)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Informacije o usvajanju
19.7.2013 0:52:54   
smeško
Zazik, sve najbolje za sutra! Javi vesti, držimo palčeve!

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Informacije o usvajanju
19.7.2013 8:07:13   
NadaR
Sretno Zazik. user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Informacije o usvajanju
19.7.2013 8:22:01   
Shishica
Mnogo lepo! Svu srecu vam zelim! user posted image user posted image

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Informacije o usvajanju
19.7.2013 16:05:56   
zazik
E, ovako: Posle pet minuta smo otišli na sladoled, pričali, pustili muziku sa mobilnog, igrale smo po parku, hvatali smo bube, čitali bajku, posle je ostala sa suprugom I njih dvoje su crtali I pričali, zagrlila nas je na kraju oboje I pustila da je poljubimo u obraz. Rekla je da dodjemo opet. E, mislim da su ovo dovoljbno dobre vesti za danas.

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - promene na grliću mat...
Kako određivati plodne dane pomoću praćenja promena na grliću materice?
Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here