|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vadila sam danas krv
13.11.2009 10:44:04   
Markovicka
IZVORNA PORUKA: LillyT

IZVORNA PORUKA: Markovicka

Ja sam pre neki dan vadila tek drugi put od pocetka trudnoce, a mislim da je trebalo cesce jer evo fali gvozdja


Dacu ti ja malo mog





Fala, fala, ali evo pijem feroglobin

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Vadila sam danas krv
13.11.2009 10:45:03   
mazuljak
IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Mogu ja to sama lepoo da odem   i uradim........ pa ja jos nemam ni trudnicku knjizicu user posted image a vidim cekajuci njih ....user posted image


Trudnicka knjizica? To je jos jedna stvar koja zavisi od slucaja do slucaja (mesta do mesta; dr do dr...)? Odakle si, Anck?

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Vadila sam danas krv
13.11.2009 10:49:13   
sanji
IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Mogu ja to sama lepoo da odem   i uradim........ pa ja jos nemam ni trudnicku knjizicu user posted image a vidim cekajuci njih ....user posted image

Ma možeš ti sama ali bi valjalo da ti tvoj ginekolog pogleda rezultate, a čudi me da vam to ne rade, to mu dođe kao nešto osnovno! A nije da škodi bilo čemu! user posted image


_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Vadila sam danas krv
13.11.2009 10:54:06   
Anck Su Nmaun
A radi se to ...nego  me prvo slao na double pa posle na krvnu grupu pa na expertni ...pa dok smo sve to obavili ...user posted image  

a ja svaki put kad dodjem  kazem ..''a trudnicka knjizica' a on ''samo ti prvo obavi ovo'' ....

malo je komplikovano dok smo sve obavili jer ja vodim trudnocu u Vrbasu ..a zivim u Subotici ...  a expertni i to obavljali u Ns ........ user posted image user posted image user posted image

Ma sad cu ja  to kad odem sve da pohvatam dr i da obavim to!!! nema nista dok stvar ne uzmem u svoje ruke!user posted image

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Vadila sam danas krv
13.11.2009 10:56:58   
Markovicka
IZVORNA PORUKA: sanji

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Mogu ja to sama lepoo da odem   i uradim........ pa ja jos nemam ni trudnicku knjizicu user posted image a vidim cekajuci njih ....user posted image

Ma možeš ti sama ali bi valjalo da ti tvoj ginekolog pogleda rezultate, a čudi me da vam to ne rade, to mu dođe kao nešto osnovno! A nije da škodi bilo čemu! user posted image


I mene je cudilo, pogotovo sto trudnocu vodim privatno, ali sam bila u fazonu valjda znaju sta rade...ali eto imam i bakterije u mokraci, ko zna od kad su, a da smo ranije radili analize dosad bi ih se otarasila

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Vadila sam danas krv
13.11.2009 10:58:43   
Markovicka
IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun


Ma sad cu ja  to kad odem sve da pohvatam dr i da obavim to!!! nema nista dok stvar ne uzmem u svoje ruke!user posted image


user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Vadila sam danas krv
13.11.2009 11:01:30   
sanji
Pa to je bar jednostavno da se uradi! To radi svaki DZ!!!!! I može da se radi bilo koji dan, nije kao da je nešto ograničeno!
Anck Su, krvnu grupu imaš fore da odradiš do porođaja, a čak i ako je ne uradiš to je nešto što rade na licu mesta, to nije ništa hitno! Mislim da je bitnije odraditi laboratoriju, da se vidi da li je sa te strane sve u redu! user posted image


_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu Markovicka)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Vadila sam danas krv
13.11.2009 11:14:17   
Anck Su Nmaun
radila sam krvnu grupu jer sam se bojala da je ista kao kod buduceg tatice....  a znam da je moja drugarica isla non stop da joj vade krv...  znam kod nas je sad otvoreno i posebna ordinacija za vadjenje krvi deci i trudnicama ... kao da nas nemesaju  jer su guzve uzaaasne!!!!

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Vadila sam danas krv
13.11.2009 11:39:36   
sanji
Traži ti sama uput ako ti Dr. ne spomene! user posted image

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Vadila sam danas krv
13.11.2009 12:43:11   
mejra81
Ja vadim krv na 15-20 dana! Hemoglobin i gvozdje su mi jako niski i onda to redovno pratim!
Danas sam uzela rezultate( pisala u temi "poviseni leukociti") i gvozdje mi je 20 a hgb 115 sto je super (pila sam totemu)!
Ali me brinu leukociti, koji su 13,9!user posted image

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Vadila sam danas krv
13.11.2009 13:16:02   
LillyT
IZVORNA PORUKA: mejra81

Ja vadim krv na 15-20 dana! Hemoglobin i gvozdje su mi jako niski i onda to redovno pratim!
Danas sam uzela rezultate( pisala u temi "poviseni leukociti") i gvozdje mi je 20 a hgb 115 sto je super (pila sam totemu)!
Ali me brinu leukociti, koji su 13,9!user posted image


Meni je gvozdje 26.8, a leukociti su nesto iznad 10? Da li si bila prehladjena?


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Vadila sam danas krv
13.11.2009 13:19:37   
mejra81

IZVORNA PORUKA: LillyT

Meni je gvozdje 26.8, a leukociti su nesto iznad 10? Da li si bila prehladjena?



Nisam bila prehladjena, bas nista! Ne znam sto su toliko skocili,
moja svekrva odnela rezultate kod dr. vidim samo da je stiklirao da je poviseno, ona kaze
da joj nije nista rekao ,ali ko zna... A tek u sredu idem! Ne znam sta moze da bude?

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Vadila sam danas krv
13.11.2009 13:40:54   
Trcosava
ljudi....meni ovde nisu vadili krv iz vene ni jednom???

jednom su me bocnuli u prstić - da provere šećer i hemoglobin i kao ok... i niiiiišta više??????



(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Vadila sam danas krv
13.11.2009 13:45:56   
mejra81
Bolje da ni meni nisu! Svaki put iscekujem rezultate ko na ispitu!
Ja sam mesecno vadila od pocetka trudnoce najvise zbog lekarske komisije jer oni to traze!
A od 5-og meseca, sto zbog komisije sto zbog gvozdja....

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Vadila sam danas krv
13.11.2009 13:48:25   
Trcosava
znam da u srbiji bockaju trudnjače - da na kraju ruka bude kao u najgoreg narkomana. Meni bitno bilo da mi šećer ok jer u porodici imam dosta šećeraša - i to je bilo ok

mislim, drago mi je da me ne bockaju - plus nisam neki paranoik i paničar -pila sam vitamine, voće uvek imam, tako da ne brinem

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Vadila sam danas krv
13.11.2009 13:56:28   
gagins

Pa to je bar jednostavno da se uradi! To radi svaki DZ!!!!! I može da se radi bilo koji dan, nije kao da je nešto ograničeno!
Anck Su, krvnu grupu imas fore da odradis do porodjaja,a cak i ako je ne uradis to je nesto sto rade ne licu mesta,to nije nista hitno!  Mislim da je bitnije odraditi laboratoriju, da se vidi da li je sa te strane sve u redu!

Ovo uopste ne smatram tacnim,JAKO JE BITNO ODREDITI KRVNU GRUPU NA POCETKU TRUDNOCE,narocito ako je zena rh negativna,a otac deteta rh pozitivan!U tom slucaju seredovno moraju raditi antitela pored redovne krvne slike,jer moze doci do odbacivanja ploda!



(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Vadila sam danas krv
13.11.2009 14:05:29   
mejra81
Ja jos uvek nisam uradila krvnu grupu, ali iz razloga sto znam da sam b+
a mm a+.
Ko to zna, a vecina valjda zna koja je krvna grupa moze to pred porodjaj!
Ja je nisam pre uradila jer nisam bila udata,a kad promenis prezime ne priznaju
ti taj nalaz, nego vadis opet! Kao da i krv menjasuser posted image
Zato sad idem u ponedeljak da to regulisem!

(odgovor članu gagins)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Vadila sam danas krv
13.11.2009 14:08:41   
Anck Su Nmaun
IZVORNA PORUKA: gagins

Ovo uopste ne smatram tacnim,JAKO JE BITNO ODREDITI KRVNU GRUPU NA POCETKU TRUDNOCE,narocito ako je zena rh negativna,a otac deteta rh pozitivan!U tom slucaju seredovno moraju raditi antitela pored redovne krvne slike,jer moze doci do odbacivanja ploda!



kod nas je obrnuto ja sam A+ aon O-  , al sam odmah to htela (a i Dr me odmah poslao) da odradim jer mi je i mama O .... zbog toga znam da treba znati na vreme ako je ista krvna grupa!


IZVORNA PORUKA: mejra81

Ja je nisam pre uradila jer nisam bila udata,a kad promenis prezime ne priznaju
ti taj nalaz, nego vadis opet! Kao da i krv menjas
Zato sad idem u ponedeljak da to regulisem!


Pa ja sam moju vadila prosle nedelje a udajem se za mesec dana znaci moracu onda opet  user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Ma neverujem !


< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 13.11.2009 14:10:15 >

(odgovor članu gagins)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Vadila sam danas krv
13.11.2009 14:11:12   
mejra81
U tvom slucaju da, i u svakom gde ima negativan faktor!
Ali kad to nije u pitanju onda moze bilo kada!
Zato kazem, vecina nas zna koja je krvna grupa kao i ti sto si znala!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Vadila sam danas krv
13.11.2009 14:13:24   
gagins
Ne znam zasto mislis da ne priznaju,ja sam sad u drugoj trudnoci svima davala potvrdu krvne grupe koju sam uradila u prvoj trudnoci a jos sam koristila devojacko prezime.Pa postoji dokaz koje ti je devojacko prezime.
OK je ne raditi ako imas neki dokaz koja ti je krvna grupa,ali ne raditi uopste do porodjaja a ne znati mislim da je neodgovorno.Mada sumnjam da bi to bilo koji ginekolog sebi dozvolio!


(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Vadila sam danas krv
13.11.2009 14:13:41   
mejra81

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun


Pa ja sam moju vadila prosle nedelje a udajem se za mesec dana znaci moracu onda opet  user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Ma neverujem !



Ne znam odakle si ali u BG-u je tako! Ja je zato ni nisam vadila pre!
Dobro, ti si morala, u svakom slucaju! Raspitaj se...

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Vadila sam danas krv
13.11.2009 14:15:38   
Anck Su Nmaun
Dobro ja do sada nisam nikad radila K grupu vec sad zbog trudnoce ...
ali mislim mozda da ako si ti radila odavno mozda zbog toga .... neverujem da ce traziti ..ali...nista me nebi iznenadilo user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 13.11.2009 14:18:02 >

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Vadila sam danas krv
13.11.2009 14:17:59   
mejra81

IZVORNA PORUKA: gagins

Ne znam zasto mislis da ne priznaju,ja sam sad u drugoj trudnoci svima davala potvrdu krvne grupe koju sam uradila u prvoj trudnoci a jos sam koristila devojacko prezime.Pa postoji dokaz koje ti je devojacko prezime.
OK je ne raditi ako imas neki dokaz koja ti je krvna grupa,ali ne raditi uopste do porodjaja a ne znati mislim da je neodgovorno.Mada sumnjam da bi to bilo koji ginekolog sebi dozvolio!




Iskreno, licno nisam isla da pitam u zavodu gde se vadi krv, ali su mi tako rekli! Prvo moj doktor a onda i vecina ovako sto ih znam!
Doktor me je odmah pitao za to i rekao ako imam nameru da se udajem da cu opet morati da radim krvnu grupu!
Slazem se sa tobom da je neodgovorno igrati se sa tim stvarima, ukoliko ne znas koja si gupa i faktor!

(odgovor članu gagins)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Vadila sam danas krv
13.11.2009 14:20:33   
mejra81
Sad ste me zbunile!user posted image
U ponedeljak idem da vadim krv i dobicete informaciju iz prve ruke!
I to cu da pitam da li vazi za celu Srbiju ili samo kod njih!
Ako su me zuser posted image sve cu im po spisku...user posted image

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Vadila sam danas krv
13.11.2009 14:21:18   
gagins
Stvarno ne znam,izgleda da je od mesta do mesta(kao i za bolovanje),ali meni nisu pravili problema sa potvrdom na devojacko prezime!

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here