|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   plodni i nepolodni dani
29.10.2008 12:24:53   
Anoniman
Pitanje
Poštovani,
Kako mogu da izračunam kada su mi plodni i neplodni dani? Da li se mogu osloniti na Maybe baby?
Da li postoji više plodnih dana u toku ciklusa? Da li postoji mogućnost začeća pre plodnog dana, ukoliko je bilo ejakulacije (pod uslovom da su se spermatozoidi zadržali)?
S poštovanjem,
Tijana

Odgovor
(dr Zoran Roško, ginekolog akušer)
U svakom menstrualnom ciklusu koji traje 28 dana, ovulacija se odigra 13-14 dana od početka krvarenja. Posle ovulacija, zrela jajna ćelija sposobna je za oplodnju još 24 sata. Takođe, i spermatozoidi mogu preživeti u genitalnim organima do 24 sata. Tako da se kao plodni dani u redovnom ciklusu računa period od 11-og do 16 dana ciklusa.
Analiza Maybe baby je ranije objašnjena, pa te molim da pročitaš odgovore.
Pozdrav
dr Zoran Roško, ginekolog

Izvor: http://www.zcza.org.yu/s01101.htm#Plodni

Odgovore za maybe baby ću staviti u maye baby...
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: plodni i nepolodni dani
29.10.2008 13:37:21   
Lu
E ovo je novost za mene,pa zar smo samo pet dana u mjesecu plodne?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: plodni i nepolodni dani
29.10.2008 13:41:52   
Anoniman
Pa... ustvari da, čak su nas u školi učili i kraće (kao od 14-16 dana ako je nulti dan prvi dan menstruacije). Međutim, ima tu i nekih drugih stvari, kao što je da nemaju svi ciklus na 28 dana. Ili da su meni plodni dani od 8og dana. A ovo što je dr napisao je izvor iz literature, i slučaj kod većine žena na celom svetu, ali ne i kod svih.

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: plodni i nepolodni dani
29.10.2008 18:58:06   
guppy RR
Da, ključan je početak rečenice "u ciklusu koji traje 28 dana", a to imaju žene vrlo retko ovih dana čini mi se. Čim imaš problema sa ciklusom, manje su ti šanse oplodnje. Ja sam imala zadnji ciklus pre zatrudnjivanja dug 6 meseci, pa zamisli sad kako je bilo "uhvatiti" baš tih par plodnih dana. UŽAS!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: plodni i nepolodni dani
30.10.2008 8:42:35   
Anoniman
Jeste ključno to 28 dana, ali ustvari odgovor na pitanje koje je lu postavila je da, koliko god nam trajao ciklus, plodni dani su svega par dana.

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: plodni i nepolodni dani
30.10.2008 10:31:18   
guppy RR
Da... a ja nastavila da brbljam o verovatnoći za zatrudnjivanje, koja se smanjuje dužinom ciklusa user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: plodni i nepolodni dani
7.4.2009 17:51:39   
erna
ej mooolim vas da mi pomognete ....

mislim da sam trudna ali se bojim kupiti test...

M sam dobila 21.3. a spavala sam s momkom 27. i 28. 3. da li su mi to bili neplodni dani ili suprotno,jer ja te neplodne dane ne znam nikako izracunati...pls pomozitee

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: plodni i nepolodni dani
9.4.2009 8:59:27   
Modessty
Erna sve je moguće!
Prvo nisi napisala koliki ti je ciklus. Na 28 dana? kraće ili duže od toga?
pa čak i pored tih podataka niko ne može sa sigurnošću da ti kaže da li su ti to bili plodni dani. Jedino se može ustanoviti ultrazvukom.
A još ti je rano za test.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu erna)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: plodni i nepolodni dani
9.4.2009 9:05:58   
Modessty
Kad smo kd plodnih dana. Moja koleginica je ostala u drugom stanju 6. dana ciklusa, odmah nakon prestanka krvarenja.

Ja sam ostala u drugom stanju "školski", jer mi je par meseci pre trudnoće ciklus bio na 28 dana, pa je i ovulacija bila 14-15 dana ciklusa. Nagadjanje se isplatilo. I to samo tada. Evo prošle su 4 godine i ništa se ne dešava!

Mislim da je apsolutno nesigurna ta metoda računanja plodnih dana na osnovu dužine ciklusa. Čak i doktori imaju problem da na uz utvrde ovulaciju. A mislim da ti plodni dani mogu pasti u različite dane svakog meseca.
Ma trudnoća je čudo!!!

Najgluplja stvar je imati nezaštićen odnos jer se uzdaš u odokativno računanje plodnih i neplodnih dana! Ako već nećeš da zatrudniš koristi prezervativ ili tabletice za kontracepciju! user posted image Valjda će taj 21. vek da dodje i u Srbiju!!!! user posted image



Izvinjavam se ako sam malo gruba ali me stvarno nerviraju komentari odredjene sadržine

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: plodni i nepolodni dani
9.4.2009 13:42:30   
kumara
Erna, kao sto je Mod vec napisala, niko ne moze da ti sa sigurnoscu tvrdi da li su ti bili plodni dani ili ne. Moguce da nisu, ali to zavisi od stvarno mnogo toga.

Ako zelis da procitas nesto vise o tome imamo na RR clanke koji ti mogu pomoci da nesto naucis:
- Ovulacija i plodni dani KLIK
- Mesečni ciklus žene
- Ringerajina tabela za praćenje plodnih dana

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: plodni i nepolodni dani
9.4.2009 14:18:54   
NadaR
Najgluplja stvar je imati nezaštićen odnos jer se uzdaš u odokativno računanje plodnih i neplodnih dana! Ako već nećeš da zatrudniš koristi prezervativ ili tabletice za kontracepciju! Valjda će taj 21. vek da dodje i u Srbiju!!!!

daaaaaaaaauser posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu erna)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: plodni i nepolodni dani
10.4.2009 13:29:21   
Modessty
eto kako je Lenka dobar diplomata!user posted image lepo sve natenane objasni, a ja pravi živac!user posted image

< Poruku je uredio Modessty -- 10.4.2009 13:31:24 >


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: plodni i nepolodni dani
13.4.2009 2:53:04   
kumara
Mod srce!!! user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: plodni i nepolodni dani
20.5.2012 11:48:47   
Anoniman
ako sam ja dobro razumeo...spavao sam sa devojkom 19 maja,ona je imala poslednji ciklus 9-10 maj...da li moze da zatredni...Hvala u napred? user posted image

(odgovor članu kumara)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: plodni i nepolodni dani
20.5.2012 12:54:26   
Maraj
Sve je moguce... Da li ste imali nezasticen odnos? Poslednji ciklus je imala 9-10 maj, tako si napisao, jer to pocetak ili kraj ciklusa, koliko joj inace traju ciklusi?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: plodni i nepolodni dani
21.5.2012 10:54:31   
Jole84
E pa to nije stigo sve da ispita user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: plodni i nepolodni dani
21.5.2012 18:43:35   
Maraj
jao jole, joleuser posted image
sta ce, vidis da se on vise "zanima" nego ona...

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: plodni i nepolodni dani
22.5.2012 16:13:13   
Ricola
Je li moguce da 6 dc moze biti plodan dan?


_____________________________


"Žena stoji, kao kapija, na izlazu kao i na ulazu ovog sveta."
Ivo Andrić

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: plodni i nepolodni dani
22.5.2012 16:16:06   
daca77
Moguce...zena mog kolege, inace dr po zanimanju, je god.dana izgubila muckanjem u sredini ciklusa...na kraju na UZ joj kazu da joj je plodan period odmah nakon user posted image -a to dodje od 4dc.

(odgovor članu Ricola)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: plodni i nepolodni dani
22.5.2012 16:18:26   
Ricola
Pa to me uopste ne cudi, kod mene hoce inace tako sve odprilike mimo svet..
user posted image

_____________________________


"Žena stoji, kao kapija, na izlazu kao i na ulazu ovog sveta."
Ivo Andrić

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: plodni i nepolodni dani
24.5.2012 18:16:12   
jelena26
moze jedno pitanje :) ? dali sam ubola plodne dane , dobila sam 1, maja a odnose sam imala sa deckom 23 i 24 maja, na 28 dobijem m e sad dali sam ubola plodne dane a oni kalkulatori svaki kaze drugacije , unapred hvala user posted image user posted image

(odgovor članu Ricola)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: plodni i nepolodni dani
24.5.2012 18:47:57   
Nataša1
Jelena, najverovatnije nisi. Ako imaš pravilan ciklus na 28 dana, plodni dani su obično od 11. do 18. dana cilusa, što znači negde između 11. maja i 18. maja. Naravno, postoji mala šansa da ti je ovulacija bila jako kasno i da ste ipak "uboli" user posted image


(odgovor članu jelena26)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: plodni i nepolodni dani
24.5.2012 19:28:24   
jelena26
:( user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Nataša1)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: plodni i nepolodni dani
24.5.2012 19:38:00   
Ricola
Polako Jelena, ako nije sad bice sl mesec...ne brini i uzivaj....user posted image

_____________________________


"Žena stoji, kao kapija, na izlazu kao i na ulazu ovog sveta."
Ivo Andrić

(odgovor članu jelena26)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: plodni i nepolodni dani
24.5.2012 19:38:31   
Nataša1
Sledećeg meseca budite vredni od 8. do 15. juna user posted image

(odgovor članu jelena26)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...
Praćenje ovulacije - promene na grliću mat...
Kako određivati plodne dane pomoću praćenja promena na grliću materice?



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here