|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
12.10.2011 23:02:27   
gagana83
Negde sam procitala da je neko svom detetu davao Revitu Fe, mislim da je Olga pisala o tome.
Mene zanima da li i od Revite zubi postaju crni kao i kod "obicnih" preparata gvozdja?


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu boba 11)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
11.4.2012 10:33:25   
cockic
gagana vidim da ti niko nije odgovorio za revitu fe,ja je pila u trudnoci nisam imala problema sa bojom zuba od nje.treba opet da je pocnem user posted image super je stvar ta revita

mada neznam da li bi smela malom pitala sam za obicnu,kao sme ako nije
alergican na med.

e sad mene zanimaju ovi rezultati ks

eritrociti 4,73         3,8-5,4
hemoglob. 112        110-140
hematokrit 0,335       0,35-0,44
MCV 70,8                   73-89
MCH 23,7                    23-31
MCHC 334                   300-340

zanima me ko se razume da mi malo pojasni koliko vidim ove referentne
vrednosti odstupaju na donjoj su granici.

poceo je legofer ali pola pljune mozda je ta revita bolja opcija ako bi mogao
cim sme obicnu sme i fe valjda.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
11.4.2012 10:49:34   
Snelle
Cockic, opet ja user posted image
Mislim da su to referentne vrednosti za odrasle, ali javiće se već Olga, Mishica....

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
11.4.2012 11:11:37   
cockic
user posted image mi smo to radili privatno u k... da ne kazem da ne bude da ih reklamiram.
pise sastrane referentne vrednosti za decu od 1-3 god.e sad koliko
je to tacno sto ti kazes javice se olgauser posted image

ona bolje zna jer je ta terapija gvozdja uzasna jer traje dva tri meseca.
a kao preparati gvodzdja ne smeju da se konzumiraju kad je dete izlozeno
suncu koliko sam ja svatila.bar da ugrabim meseca dana do onih paklenih vrucina.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
11.4.2012 11:13:33   
Snelle
Ako piše sa strane da su referentne vrednosti za decu onda je to - to user posted image

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
11.4.2012 11:30:53   
Olga75

IZVORNA PORUKA: gagana83

Negde sam procitala da je neko svom detetu davao Revitu Fe, mislim da je Olga pisala o tome.
Mene zanima da li i od Revite zubi postaju crni kao i kod "obicnih" preparata gvozdja?


al na vreme vidim user posted image
ako ti jos ista znaci moj odgovor , ne sme dugo da se daje , samo mesec do dva i jednom dnevno
a sto se zubica tice , nisu joj pocrneli , sad ima jako lose zube jer joj je dentin slab pa je gledj otpala ali ne znam da li ima veze sa Revitom
ja sam joj je davala kad je bila oko godinu dana i Hb je bio 101 , davaal sam mesec dana (zbog jetre , kazu da dugotrajna upotreba moze da napravi problem , nesto oko ASTo i sta ja znam , uglavnom zgob jetre) pa sam proveravala ks i Hb je bio 108


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
11.4.2012 12:07:12   
cockic
olga a meni nisi odgovorila jer ovo nase gvozdje kriticnouser posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
11.4.2012 12:45:55   
Olga75
sorry , nisam videla user posted image
pa ja nisam pedijatar ali nije nista kriticno , snizeno jeste i verujem da bi suplementi gvozdja mogli da pomognu , mozda malo ishrana da se promeni , ono da se mleko , sir , pavlaka , jogur ne uzimaju sa mesom tj . da bude bar dva sata razmaka izmedju mlecnih i mesnih obroka i neki suplement gvozdja mislim da ce resiti
mislim da nije za tothemu , foliron , ferrum ili kako li se vec zovu user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
11.4.2012 22:14:56   
madre
ja ne znam gde bih mogla da postavim ovo pitanje, pa cu probati ovde. bogdanu je gvozdje poviseno- 30,5 (8-26). prvi put cujem za ovakav slucaj... sta se sad tu preduzima? dr. kaze da je to ok, ali ne bih ni da prereramo. a radi se o tome, da on skoro uopste ne jede meso, pa sam se bas iznendaila.

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
11.4.2012 22:23:39   
minavb
Jeste li kontrolisali jos nesto, serumsko gvozdje? Zasto ste vadili krv, redovna kontrola?

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
11.4.2012 23:43:03   
madre
danas smo radili neki nazovi alergo test, pa sam rekla kad ga vec bodu da urade i krvnu sliku jer nismo odavno. nismo radili to serumsko gvozdje, ne znam ni sta je?

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
11.4.2012 23:46:22   
minavb
Sadrzaj gvozdja u serumu. Ja to ne bih ignorisala. Ponovite analizu uskoro pa ako je poviseno, trazite od dr da se pozabavi time.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
11.4.2012 23:54:14   
madre
a koji razlog tome moze biti u pitanju? meni jedino pada na pamet to sto on jos uvek pije ad mleko i ujutru i uvece, to je pod obavezno, bas ga voli.  njegova ishrana je stvarno katastrofa, ja se trudim da bude zdravo ali on nesto prcka od kako se rodiouser posted image mozda da mu dajem kravicu ujutru a uvece ad? izgleda da cemo ponovo raditi alergo test uskoro pa cemo ponoviti i gvozdje. ali kad se samo setim danasnjeg vadjenja ne bih vise nikada ponavljalauser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
12.4.2012 7:45:36   
minavb
Razlozi su razni, ne bih da detaljišem, ali mislim da to ne sme da se ignoriše. Ne verujem da je adaptirano mleko krivac za to. Čak i ako je pojačano iskorišćavanje gvožđa iz hrane u pitanju, opet bi to trebalo ispitati. Ja sam sa 9 godina imala hemosideroza koja je uzrokovala povišeno Fe. Imala sam hemolitičku anemiju.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
20.4.2012 14:19:22   
vonavoj
evo i nas u ovoj temi,vadili smo krv,T ima 5 meseci,kaze dr da je anemicna,rezultati su mi ostali kod nje,pa ne mogu da napisem koje su vrednosti,valjda je hemoglobin 98...a donja granica je 120 a odrasle,a 110 za decu.....htela sam da pitam da li moze da joj pomogne,tj,da li smem da pijem kapi od koprive i da joj na taj nacin povecam unos Fe preko mog mleka (jer sisa)...dobili smo Ferum da pijemo...a preko hrane jos uvek ne mozemo da unosimouser posted image

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
20.4.2012 14:22:16   
minna
A zar ona nije jos mala, i ako je dojena beba mislim da je to skroz normalno. Nisam bas strucna pa ce se valjda javiti neko

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
20.4.2012 14:33:36   
vonavoj
ma da,samo je dojena beba..samo me interesuje da li smem da pijem te kapi od koprive,mozda je i meni Fe slabije,jer dojim,malo sam i premorenauser posted image
ona ce piti Ferum,a ja da se malo dopingujem kapimauser posted image

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
20.4.2012 14:38:03   
Snelle
Vonavoj, ja se sećam kada smo mi sa nepunih 6 meseci vadili krv da je dr bila iznenađena što je L hemoglobin dobar s obzirom da je bila samo dojena beba. U pravu je Minna, kod dojenih beba je hemoglobin niži, opet ako vaš pedijatar smatra da treba da pije ferum...Što se tiče kapi od koprive, nisam sigurna da li bi smela, jer mi se čini (nisam potpuno sigurna!) da one sadrže alkohol u sebi, malu količinu, ali ipak ga ima.
Evo, našla sam sastav: Etanolno-vodeni ekstrakt lista koprive



< Poruku je uredio Snelle -- 20.4.2012 14:41:38 >

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
20.4.2012 14:41:31   
vonavoj
user posted image alkohol!
ako mi niko ne odgovori,pitacu u apoteci (ako znaju)user posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
20.4.2012 14:42:31   
Snelle
Gledaj to sa vedrije strane, eto rešenja za (ne)spavanje user posted image

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
20.4.2012 14:46:20   
vonavoj

IZVORNA PORUKA: Snelle

Gledaj to sa vedrije strane, eto rešenja za (ne)spavanje user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
20.4.2012 14:47:17   
lesica
Vonavoj,mislim da mozes da pijes kapi koprive opusteno,to je razblazeni rastvor alkohola koji je potreban da bi se sve aktivne supstance iz koprive izvukle. A ti ces piti po par kapi. Mislim neces da stuces pola flajke domace radze user posted image

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
20.4.2012 14:57:08   
Snelle
IZVORNA PORUKA: lesica

Mislim neces da stuces pola flajke domace radze user posted image


user posted image  Možda joj se osladi kod koprive, pa posle pređe i na radžu user posted image

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
20.4.2012 15:24:41   
vonavoj
samo mi alkohol fali,pa da mi T bude jos ludja!user posted image user posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
8.5.2012 12:26:43   
guppy RR
Ovo pitanje smo dobili na FB, pa molim da pomognete mamiki sa svojim iskustvom:

traživši po internetu nešto a nedostatku gvožđa u krvi kod male tece našla sam i vaš portal i iskustva drugih majki sa ovim problemom. moje dete ima 16 meseci i hemoglobin joj je uvek jako loš zadnji put pre oko mesec dana bio je 110. koristili smo jedno vreme ferum lek ali joj to nije ništa pomoglo. sada nam je pedijatar prepisao sktiferin i rekla da ga možemo naži samo u jednoj apoteci. sasvim slučajno sam pitala u par drugih i rekli su nam da taj lek nije registrovan i da ga nema. zabrinula sam se i nisdam kupila u toj jrdnoj u kojoj ima jer sam bila u nedoumici. neznam šta da radim a brinem se zbog njene krvne slike.


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Click Here