|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
13.4.2014 21:12:08   
Sanjica26 RR
Juce smo uradili krvnu sliku Sofiji zbog povisene temperature. Dezuran dr mi je rekao da joj je gvozdje 105 i da su joj rezerve male.. Danas je mm bio kod nase dr za rezultate, ali ona nije prepisala terapiju. Mene zanima da li je potrebna terapija? Icicu kod nje ako je potrebno.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Mache)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
13.4.2014 21:30:17   
jole82
Sanjice... gvoždje 105? Misliš hemoglobin?

Jel ti imaš taj nalaz kod sebe? Imaš li vrednosti UIBC, TIBC, feritin?
Jel to bilo "obično" vadjenje krvi...ono samo krvna slika...ako jeste tad se i ne radi analiza depoa..da bi mogao neko precizno da ti kaže...


< Poruku je uredio jole82 RR -- 13.4.2014 21:36:58 >


_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
13.4.2014 21:47:34   
serpica
Sanjice to je kod bebe normalan nalaz.I mi smo skoro radili ks i dr mi je rekao da su oni srecni kad hemoglobin kod bebe bude 110,tako da 105 nije malo to ce vec za mesec dana da se sredi,ustvari aparat koji izbacuje rezultate je za odrasle a ne za bebe tako da on to automatski izbacuje,to uopste nije relevantno,moj bebac ima 130 hemoglobin kaze dr ko da zivimo na zlatiboru,a da ga vidis beo je ko sir. Ne sekiraj se,to je normalno kod malih beba.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
13.4.2014 21:54:36   
Maslacak15
Sanjice,

I ja bih se slozila sa Serpi. Narocito u prvih pola godine, kod dojenih beba hemoglobin ume da bude prilicno nizak. Ja bih rekla da sve dok je preko 100 to nije zabrinjavajuce. Puno te pozdravljam.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
13.4.2014 21:58:37   
Sanjica26 RR
Jole obicno vadjenje krvi. Dezurna dr mi je tako rekla, a nalaz nije htela da mi da. Samo je rekla da bi trebalo da se da nesto za gvozdje, ali da vidimo sa nasom dr. Mm je naravno zaboravio da je to pita. Valjda bi joj nesto dala da pije da je strasno. Mi smo to radili zbog povecane temperature.
Sad se secam da pise hemoglobin 105.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
13.4.2014 21:59:20   
Janncica
Sanjice,mi smo S u januaru vodili nocu na institut zbog temperature i vadili mu krv.tamo nam nista nisu spominjali. Onda odemo kod privatnika i ja dam taj rezultat i on nam da feroglobin da pije jer kao nisko je gvozdje. Da bi nam nasa dr kad smo otisli rekla da ona ne bi davala nista,nego da ponovimo krvnu sliku kad skroz ozdravi.Navodno kad su deca bolesna(virus,prehlada) hoce da budu takvi rezultati.
A i sva deca uglavnom pred pocetak dohrane cvrstom hranom budu anemicna. Zato i daju sad svima uput za prvu krvnu sliku sa 6 meseci.Tad se potrose zalihe.
Ne brini,bice to sve ok. user posted image

_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
13.4.2014 22:01:31   
dijana1*
Sanjice kod Koste je bio 95, isli smo kod hematologa i nista mu nije prepisala. Kod dojenih beba je to normalno. Bas kao sto je Serpica napisalauser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
13.4.2014 22:04:53   
jole82
Ma da je nešto alarmantno sigurno bi sam dr to i rekla, bez da je iko pita...
I ja se slažem sa ženama da je rezlutat ok, posebno što znam da je sad imala stomačni i koliko se namučila...vratiće se to u normalu..
Mene je malo "zbunilo" ovo "rezerve male"...pa koje rezerve gvoždja ta dr može da vidi na običnom nalazu KKS...mogao je da bude eventualno nizak i hematokrit, što je i normalno posle toliko proliova i temperature...zato tek mislim da nije nikakva anemija u pitanju user posted image

Sad vidim da sam pobrkala T i S user posted image tj da S nije imala stomačni...al svejedno temperatura...a i da nije temp..opet 105 nije malo...sigurno

< Poruku je uredio jole82 RR -- 13.4.2014 22:07:35 >


_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
13.4.2014 22:05:37   
Torbica
Slazem se sa svim zenama, ne treba terapija za takav nalaz. user posted image


_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
13.4.2014 22:06:19   
Sanjica26 RR
Hvala zenice! Njoj polako prolazi temperatura. Sve zivo je prelezala kao da ona de u vrtic. Kad bude krenula u vrtic bice joj jak imunitet. Tako se tesim.user posted image
Jole jedino Sofija nije imala stomacni virus. Njoj se odrazilo ovako. Samo temperatura.

< Poruku je uredio Sanjica26 -- 13.4.2014 22:08:34 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
13.4.2014 22:09:03   
jole82
Već sam se sama ispravila gore u postu user posted image

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
17.4.2014 12:39:28   
Zemunka85
Nama je gvozdje u virusu bilo 98. Apsolutno nista nam DR nije rekla, sem da je to normalno i da su to komponente koje ucestvuju u borbi protiv virusa, i da je to tada normalno. Ali da je to podlozno kontroli i da cemo proveriti kada ozdravi. Tako i bi, kada je ozdravila, vratilo se na 112, sada je vec 127.

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
28.5.2014 13:06:47   
ivanarepova
Cao majke
naime malac godinu i pol ima manjak zeljeza u krvi bas voli piti mljeko ali sam cula da mljeko samo pogorsava stvari u ovom slucaju vec sedmicu dana mu pripremam meso povrce ribu za jesti i on bas jede uz to mu dajem vocne kasice sto.pripemam ja... al nece sokice!!!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
28.5.2014 14:08:46   
dijana1*
Ivana mlecni prpizvodi se ne daju uz meso.
Kosta pije ferum 2,5 ml . Za dve nedelje vadicu mu krvd da vidim da li se popravilo. Uglavnom kada mu izadju zubici prestajem sa ferumom i pokusacu sa ishranpm da mu popravim hemoglobin. Vuk je 4 meseca pio ferum kao beba i zubi su mu skroz pozuteli.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu ivanarepova)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
16.6.2014 21:58:29   
dijana1*
Sutra vadimo krv. Nadam se da ce nalaz biti dobar i da vise nece piti ferum.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
17.6.2014 18:08:22   
dijana1*
Pre mesec dana hgb je bio 96, jutros smo vadili krv i sada je 104. Dr. je rekla da i dalje pije ferum.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
17.6.2014 19:25:50   
Biserce
Dijana, probaj sa blitvom, koprivom, iznutricama, njih sme, ne znam sme li bese cveklu, V je prosle god dobio da pije ferum 2mes, ali mu nisam davala, popravili smo ks ishranom.

_____________________________

Ako si bogat samo onim sto lopovi mogu ukrasti i moljci pojesti....sa cim ces ostati ako lopovi zbilja ukradu i moljci pojedu???

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
17.6.2014 20:17:07   
Tiziana
Dijana, dok smo se mi borili sa anemijom secam se da mi je dr rekla da kad kuvam govedju supu skidam svaki put onu penu koja se pravi gore,da u tome ima jako puno gvozdja i da dodajem to hrani koju njemu dajem! probaj,nista ne mozes da izgubis.
a evo svim mamam koje se bore sa tim uteha da se to nekad skroz samo sredi. mi smo talno bili na nekoj donjoj granici 114,nekad mali iznad,nekad malo ispod. i sad neko vreme nismo vadili krv,prosto nije bilo potrebe za tim i pred operaciju krajnika izvadimo,a njemu hemoglobin 134! kad se nisam onesvestila kad sam videla...jeste da se ja trudim da pravilno i lepo jede i da sve unosi i da je u poslednje vreme poceo mnogo bolje da jede(jos i pre nego sto smo izvadili krajnik), ali eto...sve dodje na svoje.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
17.6.2014 22:54:02   
dijana1*
Tako mi je bilo i sa mladjim sinom. Jedno vreme je imao hgb oko 110 cini mi se i pio je ferum 3x dnevno ali je imao zubice i svi su mu otisli a i ks mu se i nije nesto popravila. Ali kada je poceo sve da jede hgb se popravio. Mislim da je u prvoj godini i normalno da bude smanjen ali dobro. dok nema zubice davacu mu, cim izrastu prestajem. A svakako sada pocinje da jede tako da ce i na taj nacin popraviti hgb. Sutra mi mama donosi domacu blitvicu.Pa i da pije jos mesec dana mislim da ce se dosta popraviti.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
17.6.2014 22:57:40   
milicicak
Dijana, mozes da probas sa konjskim mesom kada bude vreme da uvedete meso, meni je pomoglo da sredim svoju ks a dugo sam bila na Tothemi i Feofolu. Ja sam ga T uvela sa 6 meseci.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
17.6.2014 23:11:25   
dijana1*
Znam za konjsko meso ali malo mi je problem naci u BL da znam da je sveze i ispravno.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
17.6.2014 23:13:57   
Ivanka 75
Dijana, a kakao? Ako se ne varam i on povećava nivo gvoždja...

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
23.9.2014 9:34:12   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: Maria79

Zdravo svima!
Ovde sam da podelim svoje iskustvo kao mame dvogodišnjeg deteta koje je blago anemično. Moj sin ima 23 meseca, drugo je dete imam i devojčicu od 5,5 godina (koja ima izvanrednu krvnu sliku). Još uvek nije primio vakcinu MMR upravo zbog niskog nivoa hemoglobina koji nikako da pređe 100. Taj problem se javio oko prve godine života, trebalo je da krene u vrtić i krenuo je ali je kad god krene on pokupi neki virus ili prehladu. Nekoliko puta je imao bronhiitis tako da su nam preporučili da malo sačekamo. To gvoždje nam je bilo nisko uvek negde izmedju 90 i 100 i mi koristimo već skoro godinu dana taj preparat ferum lek koji su nam preporučili ali nema nekih rezultata. Doduše nismo ga koristili baš svakodnevno a i pravili smo pauze kad je bio prehladjen. Dojila sam ga do 12 meseci a zatim je pio adaptirano mleko par meseci pa smo prešli na kravicu. Inače on mnogo voli da pije mleko. I to mleko nam je najveći neprijatelj. Razblažim ga ja sa vodom ali ga pije i ujutru i uveče i pred popodnevno spavanje. Tako da prosto ne znam ni sama kad da mu dam gvozdje kako bi moglo da se apsorbuje. Pio je i preparat od aloje i to 2-3 meseca i samo se jos više smanjilo. Zbog anemije njemu je i imunitet oslabljen pa vrlo cesto pokupi viruse i infekcije. Skoro smo bili u bolnici zbog rota virusa, a samo nedelju dana posle toga se prehladio i dobio upalu grla. Ne voli da jede dzigericu i crveno meso a iz namirnica biljnog porekla se teze vezuje gvožđe. Pravim mu sok od cvekle, šargarepe, jabuke, limuna i meda, sve to sveže izceđeno. Dajem po nekoliko puta dnevno na špric. Čula sam za neke kapi aktiferin ali nigde ih nema u prodaji. Dajem mu i folan post nam je dr preporucio, vitamin c i skoro ceo dan samo ga kljukam nečim. Dajem mu i tabletice imunokind za imunitet. Eto ako neko ima sličan problem ili neki koristan savet neka se javi! I da on je vrlo živahno i napredno dete i ni po čemu se ne može primetiti da je anemičan.
Pozdrav svima!



_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
24.9.2014 13:59:50   
Bibilib
Deca koja su anemicna trebalo bi da unose sto vise hrane koja u sebi ima gvozdje npr.da jedu sto vise crvenog mesa (govedina),zelene povrce kao sto su spanac,brokoli a deca sa 2 god.mogu da jedu i grasak i pasulj.Zatim jaja,integralni pirinac,suvo voce,cveklu i ako je mogu piti zbog ukusa bilo bi dobro po 1 soljicu. Imate cveklu organskog porekla i 100 % cedjenu...

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
29.9.2014 10:03:39   
Maria79
Spremam mu i nudim sve što je bogato gvožđem. On najviše voli ribu, pasulj, teleće i juneće čorbice, ostalo ne jede (boraniju, grašak, juneće pljeskavice..). Voli i jaja pojede po dva za doručak ili večeru, voli i paštetu, čajnu pršutu ali to ne računam kao izvore gvožđa. Ne verujem da može preko hrane mnogo da poboljša nivo hemoglobina. Uz to pije mleko pre svakog spavanja. Sada čekamo aktiferrin kapi da nam stignu pa ćemo s njima pokušati, čitala sam da su mnogo delotvornije od ferum sirupa. Ak neko ima iskustva sa ovim kapima svaka informacija mi je korisna. Pozdrav!!!

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here