|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Stednja za buducnost deteta
13.12.2011 20:44:33   
Vika
I ja sam otvorila Bambino u Intesi jer je to i moja banka. Kad legne plata prebacim koliko mogu. Oročila sam na 3 godine, prosto da bih tada videla da li je najbolji izbor pa ću produžavati.
Inače, sav novac koji je dobio smo spiskali pa je ovo jedini način da uštedim za školu ( ili automehaničarsku radnju user posted image )

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Stednja za buducnost deteta
13.12.2011 22:13:29   
Ana RR
Mi nismo ništa potrošili od parica koje je dobio ali nismo sve uplatili na račun. Uplatili smo samo hiljadu i svakog 29og uplaćujemo od plate barem po 30-50 evra a ostatak novca koji je dobio ćemo uplatiti kasnije.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Vika)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Stednja za buducnost deteta
13.12.2011 22:29:35   
Anoniman
Anči, 1000 čega? Post zvuči kao da ste stavili 1000eur, ali mi ono "samo" ispred ipak sluti na dinare. Nemoj se ljutiti, morala sam da pitam, jer kad sam pročitala post pomislila sam u prvi mah da su eur, i pomislih "Bogte, ala je ovo dete dobilo para za babine!" user posted image

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: Stednja za buducnost deteta
13.12.2011 22:30:54   
Didy
Mi nemamo nikakve fondove ni štedne račune za decu. Sve što smo imali ušteđevine smo uložili u kuću+dva kredita koja smo digli da bismo mogli koliko-toliko da završimo i sad svaki višak para ide da se kuća skroz završi. Onda će nam trebati veći auto, jer se u tvinga nas četvoro+kolica jedva spakujemo. Posle toga ćemo početi da skupljamo za njih i za njihovo školovanje. Nekako se nadam da ću ja uspeti da nađem posao za stalno, da će plata mm da raste, da ćemo, kako deca budu rasla, imati više vremena da radimo nešto honorarno... Nekako mi glupo da sad već štedim kad im ni ono osnovno nismo obezbedili. Nadam se nekim boljim vremenima, makar što se finansija tiče.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Stednja za buducnost deteta
13.12.2011 22:48:46   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: Tash

Anči, 1000 čega? Post zvuči kao da ste stavili 1000eur, ali mi ono "samo" ispred ipak sluti na dinare. Nemoj se ljutiti, morala sam da pitam, jer kad sam pročitala post pomislila sam u prvi mah da su eur, i pomislih "Bogte, ala je ovo dete dobilo para za babine!" user posted image


user posted image jeste, evri su u pitanju. Samo od mojih i mm-ovih je dobio oko 2,5 hiljade. Zaradio dečkonja user posted image

< Poruku je uredio Ana RR -- 13.12.2011 22:50:16 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Stednja za buducnost deteta
13.12.2011 22:57:27   
Anoniman
user posted image

Evo rodiću ja još jedno ako ćeš mi poslati te babe i dede na babine. user posted image

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 31
   RE: Stednja za buducnost deteta
13.12.2011 23:02:34   
Ana RR
user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Stednja za buducnost deteta
13.12.2011 23:08:50   
Ana RR
Ključan je bio dever, on se najviše otvorio.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Stednja za buducnost deteta
13.12.2011 23:10:43   
Anoniman
Pa onda mi devera pošalji. user posted image Sve ću da preživim ponovo, i CR, i dojenje, i grčeve... user posted image (muka mi je i dok sve to pišem user posted image )

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 34
   RE: Stednja za buducnost deteta
13.12.2011 23:11:25   
Ana RR
hahahauser posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Stednja za buducnost deteta
13.12.2011 23:11:28   
Anoniman
Ustvai, draga, ne moram ja da rađam, tvoj dever nije bio ni na jednim babinama kod mene. Malo kasni, ali oprostiću mu! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 36
   RE: Stednja za buducnost deteta
14.12.2011 14:29:57   
vukosava
Meni za sada nista ne pretice. Radim samo ja tako da zivimo svi od jedne plate. A para nije dobila nista ni od koga. Tako da nema sta da se cuva kad ne postoji...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Stednja za buducnost deteta
25.2.2012 22:56:55   
Anoniman
Evo da prepišem šta sam pisala u razgovorima:

I mi imamo Bambino stednju u Intesi. Ja sam se ubila čitajući ko šta nudi i ostalo a onda je moj najbolji drug rekao da on želi za babine da joj otvori štedni račun. E reko taman pa ću ja da ponesem ostale pare da dodam. On je odabrao banku, a pošto je ekonomista i vodi finansije u švajcarskoj kompaniji kod nas, valjda je potrefio... Sve što je dobila za babine sam stavila u banku a naknadno ćemo dodavati...

Inače Bambino je u evrima ali se za devizni vezuje i dinarski račun na koji rodbina može da uplaćuje poklone a ti se dinari tokom noći po najpovoljnijem bančinom kursu prebacuju u eure na devizni račun. Ja sam prvi pur oročila na 6 meseci a sad na godinu pa ću produžavati.

< Poruku je uredio gae_gr -- 25.2.2012 22:58:58 >

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 38
   RE: Stednja za buducnost deteta
25.2.2012 22:58:28   
Ana RR
Ja uopšte ne mogu da se setim na koliko smo mi oročili, da l' na 3 ili na 5 god..user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Stednja za buducnost deteta
25.2.2012 23:44:49   
vukosava
Ja imam zivotno osiguranje pa kad otegnem papke, moja cera ce da dobije to od osiguranja...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Stednja za buducnost deteta
27.2.2012 1:06:45   
Anoniman
zvala je teta iz ddor-a, dade mi i telefon ako mi zatreba. mislim da cu da je zovem na kaficu, pa da mi pojasni stogod. volela bih da uzmem zdravstveno osiguranje za G, sa isplatom oko njegovog 18-og rodjendana. kaze mi mm da su oni prilicno pozitivno poslovali proslu godinu.

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 41
   RE: Stednja za buducnost deteta
27.2.2012 1:11:46   
MicinaMama
Mi smo to odmah otvorili u BNP Paribas...50 eura ide joj mesecno od plate na njen racun.I takodje isplata je oko 18 rodjendana...ali to cemo joj umoziti u skolarinu

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Stednja za buducnost deteta
27.2.2012 1:18:22   
Anoniman
ma meni je najveci strah da do njegove 18-te taj novac bude dostatan jedino za par osrednjih patika user posted image

(odgovor članu MicinaMama)
  Direktna veza do poruke: 43
   RE: Stednja za buducnost deteta
27.2.2012 8:43:36   
Lu
IZVORNA PORUKA: Vika

I ja sam otvorila Bambino u Intesi jer je to i moja banka. Kad legne plata prebacim koliko mogu. Oročila sam na 3 godine, prosto da bih tada videla da li je najbolji izbor pa ću produžavati.
Inače, sav novac koji je dobio smo spiskali pa je ovo jedini način da uštedim za školu ( ili automehaničarsku radnju user posted image )

I kod nas ima ova banka, kolika je kamata na slobodnu dječiju štednju ako znaš ili na oročenje?
J

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Vika)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Stednja za buducnost deteta
27.2.2012 8:45:59   
jelena038
Ja ne stedim, ja ulažem. To je moj princip u svemu. Znači, neću štedeti da bi mi dete jednom upisalo fakultet, ali ću svaki dinar dati za knjige, putovanja, radionice, ili svaki slobodan trenutak (umesto da jurim da zaradim) uložiti u vreme u kome mu citam ili ga nesto ucim. Takva sam i u svemu ostalom. Ulažem u imovinu koja ne propada i koju ce svakako naslediti i koju uvek mogu prodati da bih mu dala sa mu treba. Ja sam tip koji kuću zida ciglu po ciglu i svojim ocima vidi svaku koju je zaradio, nego skupljao na kamaru pa nekom dao za gotovu zgradu. Držanje nekog dinara fioci ne mogu da nazovem štednjom, zato što i te pare potrošim ubrzo, pošto moja lična primanja nisu uvek ista i zavise od mnogo stvari, pa kad imam viška, sačuvam za kad nemam posla, pa ih potrosim kad mi zatrebaju, ne držim ih za ukras ni za zaboravljanje. Pare služe da se troše, dovoljno je da se troše pametno. A sa preteranim štedišama i škrticama nikad nisam mogla da stvorim nikakav odnos, takvi ljudi su me oduvek odbijali, uvek mi se činilo da sve gledaju kroz pare, a to mi je skroz bljak.

< Poruku je uredio jelena038 -- 27.2.2012 8:49:54 >


_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Stednja za buducnost deteta
27.2.2012 8:58:47   
jelena038
i da, velika je istina da jedino u sta vredi ulagati jeste znanje, ali ja znam masu roditelja koji su tako stedeli da deci plate velike skole i zivotne izbore, a deca dok su oni rintali da zarade te pare za silne fakultete, postala olos. ulagati u znanje je mnogo ozbiljniji posao od slaganja para na gomilu. ja nemam para na racunu, niti sam ih ikad nasledila, ali sam bez icije pomoci svojom pamecu zavrsila skole i sad u krevetu s laptopom zaradjujem onoliko koliko mi treba. ah da, i koji put se prosetam u stiklama pred publikom, to kosta malo vise user posted image a pisala sam vec, najvece pare zaradjujem pisuci radove za studente privatnih fakulteta, iste one kojima su roditelji stekali pare za skolovanje user posted image ja se za sebe ne brinem. a ni za svoje dete. dok ima glavu i dok ima osecaj za dovoljno, bice srecan i nista mu falit nece.

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Stednja za buducnost deteta
27.2.2012 9:07:15   
Lu
Sad sam gledala Intesu, na 24 mjeseca 3,5 % (toliko ja imam u hypo na slobodnoj dječijoj štednji), ali ima premija 7%.
Šta znači ova premija, ekonomisti?user posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Stednja za buducnost deteta
27.2.2012 10:47:11   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Lu RR

Sad sam gledala Intesu, na 24 mjeseca 3,5 % (toliko ja imam u hypo na slobodnoj dječijoj štednji), ali ima premija 7%.
Šta znači ova premija, ekonomisti?user posted image


Ovde je u Intesi za dečiju štednju na 12 meseci 5 ili 5,5 %.

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 48
   RE: Stednja za buducnost deteta
27.2.2012 10:51:53   
Lu
E moja Bosnouser posted image
Trebam reći mm-u da se raspita u Hr kad već tamo bude, kako mi to nije palo na pametuser posted image


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Stednja za buducnost deteta
27.2.2012 12:05:56   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: vukosava

Ja imam zivotno osiguranje pa kad otegnem papke, moja cera ce da dobije to od osiguranja...


Pored bambino stednje za decu , korisnici smo i osiguranja .

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here