|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Postkoitalni test
23.2.2010 23:00:49   
Alexis79
Doktori kazu da taj test nije bas nesto pouzdan i da ga retko primenjuju.Meni je moj doca radio test i rezultati su bili dobri.
Ali mi je rekao da kad se radi inseminacija da rezultat tog testa nije bitan.
Ko ce ga znati........

_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Postkoitalni test
29.4.2010 7:10:29   
daca77
Juce sam uradila postkoitalni test i ...user posted image user posted image user posted image
Nema ni jednog spermica zivog i pokretnog...samo 1-2 nepokretni...dr je ubedjen da imam neku bakteriju-hlamidiju, miko, ureoplazmu...pokazala sam mu rezultate od pre mesec dana, ali on kaze da je verovatno nestrucno uzet bris...pominje mi da 15-30s se vrsi trenje grlica i prakticno se skida povrsinski sloj sa grlica, sto je karakteristicno kod ovog brisa...
Situacija se komplikuje...user posted image
Po njemu ni folikul nije puko, vec je 23,5x20,5mm, a baz.T pokazuje da je O bila u ponedeljak...uzas!!!

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Postkoitalni test
29.4.2010 11:59:19   
Lilly*
Daco, ponovi briseve, tada ćeš znati šta dalje user posted image

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Postkoitalni test
29.4.2010 12:34:09   
cipiripi
nije nista uzas...ako se isppostavi da imate ta antispermatozoidna tela..pijes neke tabletice..nemoj da te to brine..
a ponovi briseve obavezno, i nemoj da ides u vreme kad treba da bude O...ili neki 20dc..

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Postkoitalni test
5.5.2010 10:33:09   
daca77
Evo sta mi je odgovorio dr koji se bavi sterilitetom
"Postkoitalni test se ne radi već decenijama unazad posto je
utvrdjeno da nije validan za ocenu spermograma po Svetskoj
Zdravstvenoj Organizaciji (WHO).
Ukoliko se sumnja na prisustvo chlamidije, radi se test -
antigen chlamidia."


(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Postkoitalni test
6.5.2010 11:14:50   
Alexis79
I meni je moj lekar rekao isto ,kako je to zastarela metoda koja nije toliko pouzdana i da joj ne treba pridavati znacaja.

Kad ponovo uradis bris znaces tacno o cemu se radi

_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Postkoitalni test
6.5.2010 11:22:41   
daca77
Alexis79, zamisli...dr mi vise ne pominje ponavljanje briseva...sada priznaje one rezultate ...definitivno ga menjam...kada mi je predlozio ovu terapiju sa estrogenom u 2.fazi ciklusa, razocarala sam se...

(odgovor članu Alexis79)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Postkoitalni test
6.5.2010 18:25:27   
Alexis79
Menjaj ga nego sta.Taj test stvarno nije merodavan.
Meni je nekih sat vremena posle odnosa radio test i jedva je nesto izvukao.Bukvalno mi je sve iscurelo(da se tako izrazim).
Pogledao je na mikroskop i rekao da ima po neki pokretan ,ali da to uopste nije zabrinjavajuce .Jer nam je spermogram super.

Stvarno treba da odes po drugo misljenje.

_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Postkoitalni test
6.5.2010 18:29:34   
cipiripi
IZVORNA PORUKA: daca77


Ukoliko se sumnja na prisustvo chlamidije, radi se test -
antigen chlamidia."




ovo se odnosi na dnk analizu???
verovatno ima tal sa nekom genetskom lab...


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Postkoitalni test
8.8.2013 8:43:29   
nata11
Koliko sam shvatila nakon svega ovo je zastarela metoda koja se retko koristi i test koji se neradi ukoliko vec radite asa. user posted image
Jel nekome doktor preporucio skoro da odradi ovaj test? Ja sam za ovo tek juce cula.

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Postkoitalni test
15.11.2013 9:31:10   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: srculence25

Drage moje nasla sam na ringeraji analizu poznata kao Huhnerov test.Ukratko test se radi 2-3 sata posle polnog odnosa u vreme očekivane ovulacije, najčešće 12-14 dan ciklusa, u vreme kada je cervikalna sluz najprikladnija za preživljavanje spermatozoida. Da bi se test izveo uzima se mala količina sluzi iz cervikalnog kanala i posmatra pod mikroskopom. Ukoliko je taj test pozitivan to nam ukazuje da cervikalni kanal nije prepreka nastanku trudnoće. Ukoliko je taj test negativan verovatno će se bračnom paru savetovati intrauterina inseminacija u cilju lečenja neplodnosti.Mene zanima da li je iko radio ovu analizu i da li ima negde da rade u Ns?



IZVORNA PORUKA: nata11

Ja sam se raspitivala ali koliko sam shvatila to je zastarela ili ne bas tacna metoda koja se slabije koristi. Kada se radi insemenacija ilil VTO ona se neradi. Ako saznas gde rade javi.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Postkoitalni test
15.11.2013 9:55:53   
srculence25
pa bas mi je bezveze da je zastarela metoda,moglo bi biti vrlo korisno

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Postkoitalni test
15.11.2013 9:59:22   
Ana RR
Mislim da je korisnije uraditi ASA test iz krvi, a kod muškarca i iz sperme. Radi se na Torlaku i može na uput, a možete i otići sami pa platiti, ne sećam se koliko košta (imamo i temu ASA test pa možeš prelistati).

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu srculence25)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Postkoitalni test
15.11.2013 10:15:48   
srculence25
hvala user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Postkoitalni test
16.10.2014 12:40:57   
bebac2009
Drage moje,drugi mesec sam vec na Klomifenu,osetim ovulaciju,ali zaceca nema.ImamPCOS,i jednodete,tako da je u pitanju sekundarni sterilitet.Do sada nisam cula za taj postkoitalni test,pa me interesuje da li se tako moze videti eventualno zacece,ili barem mogucnost?I jos nesto,posto imam th Lorazepamom,da li neka od vas zna da li to moze uticati na zacece?Doktor kaze ne,ali ja sam nesto sumnjicava...
Hvala vam drage moje,unapred!

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Postkoitalni test
28.10.2014 18:25:05   
nata11
Ne vidi se zacenje on sluzi da bi se uzeli brisevi nakon odnosa i utvrdi da li se slazu sluz i spermatozoidi.

_____________________________





(odgovor članu bebac2009)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Postkoitalni test
6.10.2015 21:22:39   
wivern
IZVORNA PORUKA: Mommys baby

Zdravo svima ! Ja sam od juce nova ovde.Ne znam da li se vec pricalo o temi koju sam postavila ali me zanimaju Vasa iskustva sa postcoitalnim testom,da li ste bili,koliko su tacni,pouzdani... !? Ja sam cula da ako se ne uradi na tacan dan ovulacije,rezultati mogu biti razocaravajuci a ja ,na zalost,ne mogu da izracunam tacan dan ovulacije jer mi menstruacija varira jako...nikad ne znam kada cu sledecu da dobijem.Besna sam sto mi do sada ovaj pregled ni jedan doktor nije spomenuo,niti me poslao tamo a cula sam da je za neke to bio presudan problem za trudnocu.Ja sam vec sve zive preglede uradila ali i dalje ne ostajem trudna...pocinjem da padam u ocaj... Hvala vam unapred na savetima i odgovorima !


_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Postkoitalni test
6.10.2015 21:27:24   
Ana RR
A ima i ova tema koja možda može pomoći Test na antispermatozoidna antitela

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Postkoitalni test
17.2.2017 15:14:16   
debeljuca87
Cure ,suprug i ja se vec godinu i po mucimo oko bebe i nikako :-( Kazite mi da li ako se ustanovi da postoji ne kompatibilnost ,pomogne vto? hvala unapred

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 44
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:







Da li smo zaista prestare za trudnoću nako...
Ne želite bebu posle 35.? U redu, ali nemoj reći da si stara! Postoji bezbroj razloga za rađanje dece posle trideset pet...
Kada je šansa da ostanem u drugom stanju n...
Do ovulacije dođe kad se jajna ćelija koja je sazrevala u jajniku odvoji i započne svoj put jajovodom u matericu.



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa


jupi

DALI VAS PARTNER SE BUDI SA VAMA NOCU I POMAZE OKO BEBE?

Da (53%)

Ne (28%)

Ponekad (19%)


Ukupan broj glasova: 118

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here