|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Farbanje jaja
6.4.2015 20:57:20   
nata11
Didy a to sa papirom je verovatno ovako

_____________________________





(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 401
   RE: Farbanje jaja
6.4.2015 21:04:33   
wivern
Meni to bas izgleda komplikovano.
Ja cu i gumice sigurno, to mi je ispalo super prosle godine.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 402
   RE: Farbanje jaja
6.4.2015 21:11:14   
serpica
Wiv onaj video sto si ubacila izgleda bas lako a lepo,ja cu da probam,samo nisam cula jel su jaja pre toga skuvana i koliko se ceka da se onaj papir stegne.
Koci mi net pa se ne cuje dobro..

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 403
   RE: Farbanje jaja
6.4.2015 21:11:39   
Maraj
Didy probala ja prosle godine sa krep papirom. Dosta je jaka farba. Farba prste i sve zivo oko tebe. Mora se raditi sa rukavicama a boja ne ispadne ujednacena na celom jajetu

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 404
   RE: Farbanje jaja
6.4.2015 21:13:34   
Maraj
Serpi skuvaju se jaja ako hoces i oboje pa umesto onih slicica sti bi lepila , lepis dekupaz tehnikom salvete

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 405
   RE: Farbanje jaja
6.4.2015 21:21:53   
wivern
Serpi evo maraj ti odgovorila. To je najbolje objasnjen dekupaz koji sam nasla.
Bas cu videti kako ce meni ispasti.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 406
   RE: Farbanje jaja
6.4.2015 21:23:56   
Didy
E, jeste, Nato, to je to. user posted image
maraj, meni se baš sviđa što je boja neujednačena i što se tako prelivaju jedna u drugu.
Da, dekupaž ide na skuvana i ohlađena jaja.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 407
   RE: Farbanje jaja
6.4.2015 21:26:21   
New Mom
IZVORNA PORUKA: Didy
A videla sam i jednu odličnu foru farbanja krep papirom: topla jaja (ako su ranije skuvana, potope se u toplu vodu na nekoliko minuta da se ugreju) se oblože krep papirom namočenim u sirće i ostave u posudu s poklopcem da se potpare. Posle pola sata se skine krep papir i dobiju se prelepo ofarbana jaja. Krep papir su sekli na trake debljine dva prsta i mešali su na istom jajetu plavu, ljubičastu i roze i onda je jaje imalo prelive i blage prelaze s jedne na drugu boju. stvarno prelepo! user posted image

Pravila ja prosle godine

EDIT: link sam izbrisala. Nije dozvoljeno kacenje linka ka drugim forumima. Dijana1 RR.

< Poruku je uredio dijana1 RR -- 6.4.2015 22:40:41 >


_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 408
   RE: Farbanje jaja
6.4.2015 21:27:09   
serpica
E super onda cu to da uradim sigurno... a jel hoce onaj belanac bas da zalepi salvetu? Mislim nece da otpadne kad se osusi?

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 409
   RE: Farbanje jaja
6.4.2015 21:31:24   
wivern
Serpi hoce, ali mislim da je bas poenta da bude samo jedan sloj salvete da bi se lakse zalepilo

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 410
   RE: Farbanje jaja
6.4.2015 21:37:16   
Didy
E, pa da, NM, to je to. Zanima me jedino da li boja ostaje na rukama kad se skroz osuše jaja, npr. kad krenu deca da ih gule?

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 411
   RE: Farbanje jaja
6.4.2015 21:49:14   
serpica

IZVORNA PORUKA: wivern

Serpi hoce, ali mislim da je bas poenta da bude samo jedan sloj salvete da bi se lakse zalepilo




Hvala,probacu na jednom jajetu za pocetak pa ako uspe nastavljam user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 412
   RE: Farbanje jaja
6.4.2015 22:08:23   
superm
Ja ću jaja ofarbati u lukovini i sa sinom zalepiti sličice.

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 413
   RE: Farbanje jaja
7.4.2015 7:21:37   
mali_mis
serpi, wiv onaj stampani deo salvete lepite na jaja. I onda cetkicom umuceno belance od sredine se maze prema spolja user posted image
Jel neko probao one gliter saralice zlatna ili srebrna, sto ima u onim setovima po marketima? Jel se razmazuju posle kad cistis jaje, ili se to lepo osusi? Sad su mi oni privukli paznju, a ne bih da kupujem ako ne valja.

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 414
   RE: Farbanje jaja
7.4.2015 7:31:27   
Maraj
Ja cu isto u lukovini. Ostavljam lukovinu vec par nedelja.
Najukusnija su jaja u lukovini. A i najzdravija.
Ja ih umotam u mrezicu pa ih tako nasaram ili sa gumicama

< Poruku je uredio Maraj -- 7.4.2015 7:32:09 >

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 415
   RE: Farbanje jaja
7.4.2015 7:34:08   
daca77
A da li je neka probala da dobije mermerna jaja od ljunicastog luka? Mislim na onu foru kuvanja u aufoliji.

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 416
   RE: Farbanje jaja
7.4.2015 7:38:20   
Maraj
Kako to daco?

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 417
   RE: Farbanje jaja
7.4.2015 8:14:17   
New Mom

IZVORNA PORUKA: Didy

E, pa da, NM, to je to. Zanima me jedino da li boja ostaje na rukama kad se skroz osuše jaja, npr. kad krenu deca da ih gule?

Nije nista ostajalo.


_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 418
   RE: Farbanje jaja
7.4.2015 8:26:22   
ivaMark
Maraj, iseckas lukovinu kao za mozaik...pripremis alu foliju velicine da umotas celo jaje i tu lukovinu stavis na foliju, znaci da lukovina bude izmedju jajeta i folije i to ubacis u boju, tako sam ja prosle godine...nije ispalo lose, neobicno..

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 419
   RE: Farbanje jaja
7.4.2015 8:29:37   
Maraj
Aha. Hvala ivaMark probacu.

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 420
   RE: Farbanje jaja
7.4.2015 9:24:13   
Anoniman
sada ste i mene zaintrigirale, moracu da probam dekupaz tehniku, na nekoliko jajauser posted image

(odgovor članu Maraj)
  Direktna veza do poruke: 421
   RE: Farbanje jaja
7.4.2015 9:25:36   
daca77
IvaMark,a ja ne ubacujem u boju...nakvasim jaje i uvaljam u sitno seckanu ljusku luka, umatom dobro u aufoliju i skuvam najnormalnije. Kad se prohladi, skinem foliju i one ljuspice i to je to...em je zdravo, jer je u lokovini farbano, a neobicnog je dezena.user posted image
UM, i ja cu to probati...poslacu mm da potrazi papir.

< Poruku je uredio daca77 -- 7.4.2015 9:26:32 >

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 422
   RE: Farbanje jaja
7.4.2015 9:50:07   
Mala Elena

IZVORNA PORUKA: mali_mis

serpi, wiv onaj stampani deo salvete lepite na jaja. I onda cetkicom umuceno belance od sredine se maze prema spolja user posted image
Jel neko probao one gliter saralice zlatna ili srebrna, sto ima u onim setovima po marketima? Jel se razmazuju posle kad cistis jaje, ili se to lepo osusi? Sad su mi oni privukli paznju, a ne bih da kupujem ako ne valja.



Mene isto zanima iskustvo sa ovim gliterima... ispod kao osnova ide belance umesto lepka da bi jaje bilo jestivo...ranije sam koristila gliter ali nisam bila dovoljno iskusna-da li se stavlja na mlako ili hladno jaje...verovatno ima neka caka user posted image

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 423
   RE: Farbanje jaja
7.4.2015 9:51:29   
branki*
ja ove godine ofarbam samo nekih 20 jaja simbolicno i to je to.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 424
   RE: Farbanje jaja
7.4.2015 10:02:39   
Maraj
I ja cu 20-25 necu da ih bacim posle.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here