|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Farbanje jaja
12.4.2014 23:57:24   
dunja RR
Naša korisnica pita, pa molimo za pomoć ako neko zna:

"Zanima me samo da li neko zna gde u Beogradu mogu da kupim pero za saranje jaja voskom.
unapred hvala na pomoci"

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Tatamata)
Direktna veza do poruke: 351
   RE: Farbanje jaja
13.4.2014 14:36:58   
mati
Mislim da su zene na prethodnoj str pisale da su nasle u knjizari...
Azra, pakovanje je kao za tempere, samo providno, a unutra je kao lak sa sljokicama, tj gel i sljokice kroz njega.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 352
   RE: Farbanje jaja
13.4.2014 15:44:50   
Azra_
Aha. Hvala Mati. Pokušaću da pronađem, da se malo igramo-jedino to mi deluje jednostavno i brzo. Jesi li viđala ovih dana to po Nišu, ako ne nađem ovde, na planini, da mi muž potraži i donese kada dolazi???

A za pereo sam i ja čitala da ima po knjižarama. Neka me devojke isprave ako grešim, mislim da je to zapravo pero za mastilo, a može i za vosak....

< Poruku je uredio Azra_ -- 13.4.2014 15:46:30 >


_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 353
   RE: Farbanje jaja
13.4.2014 16:34:39   
Torbica
Ja cu da probam krep papir i posipanje sa prehrambenim bojama user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 354
   RE: Farbanje jaja
13.4.2014 22:25:14   
Figaro88
Gledala sam neki video-zalepe se oni stikeri mali u obliku srca,kruga,leptira,i onda se jaja boje u prehrambenim bojama.Kada se ti stikeri skinu ostanu oblici.Ne znam da li bi uspelo da se koristi obicna farba(vruca voda).Bas lepo izgleda,a i lako je...

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 355
   RE: Farbanje jaja
18.4.2014 16:27:08   
Meisje
Evo su moja prva holandskauser posted image
user posted image

_____________________________

Kakve su ti misli,takav ti je zivot

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 356
   RE: Farbanje jaja
18.4.2014 16:31:10   
World
Divna su user posted image

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Meisje)
Direktna veza do poruke: 357
   RE: Farbanje jaja
18.4.2014 16:39:49   
Meisje
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Kakve su ti misli,takav ti je zivot

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 358
   RE: Farbanje jaja
18.4.2014 17:20:41   
Sanjica26 RR
Kakve su boje. Predivna su jaja Meisje.user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Meisje)
Direktna veza do poruke: 359
   RE: Farbanje jaja
18.4.2014 17:25:45   
Meisje
Hvalauser posted image

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 360
   RE: Farbanje jaja
18.4.2014 19:09:01   
Leax

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Naša korisnica pita, pa molimo za pomoć ako neko zna:

"Zanima me samo da li neko zna gde u Beogradu mogu da kupim pero za saranje jaja voskom.
unapred hvala na pomoci"


Umesto pera moze da se upotrebi deblja iglu za sivenje koju cemo zabosti u gumicu tj. obicnu olovku koja na vrhu ima gumicu za brisanje. Svecu, obicnu, upaliti da se razgori dok vosak nepocne da se topi u taj otopljeni vosak umociti iglu i sarati po jajetu .
Ovo sam procitala u casopisu pa moze da posluzi u nedostatku pravog pribora user posted image

_____________________________

-Strasno je to kad imate da ispricate nesto vazno a nemate kome. A jos je strasnije kad imate kome, a nemate sta.-
-Samo kukavice vole po nekoliko zena. Hrabri muskarci ne plase se rizika da vole samo jednu zenu.-
-Dušan Radović-

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 361
   RE: Farbanje jaja
21.4.2014 10:47:48   
mali_mis
Tecne boje koje sam kupila su katastrofa user posted image Crvena je ispala roze, zuta je bila bledo zuta, jedva da se vidi, zelena nikakva, plava kao mastilo, a ljubicasta user posted image pretamna vise je vukla na teget. Srecom nakupovala sam onih u kesicama, pa je ispalo dobro.
I na kraju biser. Ostalo mi par jaja, i jedna kesica zute. Ubacim kesicu u serpicu, i setim se da imam kurkumu. Otvorim teglicu, ubacim kasicicu, kad hm, nesto mi cudno. Oseca se miris cimeta, i onda skontam da sam stavila cimet. Ajd nema veze, dodam i kasicicu kurkume, i boja je ispala bas zuta, samo su jaja mirisala na cimet user posted image

(odgovor članu Leax)
Direktna veza do poruke: 362
   RE: Farbanje jaja
21.4.2014 18:35:10   
nata11
Meni se sve boje odmaste kad uzmes jaje u ruku user posted image Bas su bile lepe nijanse ali nista ti ne vredi kad posle svakog jajeta trcis da peres ruke.

_____________________________





(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 363
   RE: Farbanje jaja
21.4.2014 18:41:52   
NadaR

IZVORNA PORUKA: nata11

Meni se sve boje odmaste kad uzmes jaje u ruku user posted image Bas su bile lepe nijanse ali nista ti ne vredi kad posle svakog jajeta trcis da peres ruke.


Ovo se meni desilo prosle godine sa onim bojama u epruveticama . Grozno. user posted image

Sad klasika , boje u kesici , lukovina, kopriva I crvena (aleva user posted image ) paprika I odlicno je ispalo .
Sve sam ih iscrtala pa su bas sarena . Klinci su se otimali za njih. user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 364
   RE: Farbanje jaja
21.4.2014 18:46:03   
nata11
Pa i ovo je bila neka '' moderna'' boja. Ona sto se rastvara sa sircetom, neka nemacka. Ma nema bolje od one kad nasipam u serpici pa prokuvam user posted image

_____________________________





(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 365
   RE: Farbanje jaja
22.4.2014 20:38:59   
Lu

IZVORNA PORUKA: Figaro88

Ja sam radila prosle godine,umutila sam belanca da ostanu onako tecna,deblje salvete i vec obojena sam radila tako.Ispalo je lepo.sa tanjom salvetom bude bledo.I koristila sam cetkicu za slikanje mekanu najdeblju.

Sve sam tako radila i kad se osušilo odlijepim salvetu a ono ostalo bijelo, znači salveta mi je pokupila boju sa jajeta umjesto da se prenese boja sa salvete na jaje, užas kako sam smotana.
Ali eto bar sam probala i znam da neću višeuser posted image


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 366
   RE: Farbanje jaja
22.4.2014 21:23:04   
New Mom
Lu, ja sam zbunjena. Zar salveta ne ostaje na jajetu? Nigde nisam procitala gde sam gledala upustva da se to skida. Belance samo da se zalepi.

Mi smo ove godine bojili pomocu krep papira i bas sam zadovoljna.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 367
   RE: Farbanje jaja
22.4.2014 21:33:09   
Anoniman
NM i ja sam to isto htela da kazem, belance sluzi da se zalepi, i ostaje salvetauser posted image

(odgovor članu New Mom)
  Direktna veza do poruke: 368
   RE: Farbanje jaja
23.4.2014 8:06:31   
Lu
Meni su se ta jaja svidela ali ja sam totalni promašaj napravila sa ovim user posted image
Nisam ja skinula sve samo sa dva a i ona što su ostala nisu lijepa. Slika je blijeda i jedva se vidi tako da mi se ne sviđa ni to. Ljepše mi je zalijepiti običnu sličicu.
Zato su mi mramorna ispala lijepa, njih sam radila gel bojama user posted image
user posted image
A vidite ova vezena njih sam kupila, prekrasna suuser posted image
user posted image


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 369
   RE: Farbanje jaja
26.3.2015 21:57:10   
bubulence
user posted image
zene gde da nadjem ovakve boje?

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 370
   RE: Farbanje jaja
27.3.2015 10:52:19   
jess021
Bubi, jesu to bas farbe za jaja?
Pitam, posto meni deluju kao tempera.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 371
   RE: Farbanje jaja
3.4.2015 7:44:11   
mali_mis
Naoruzala sam se raznim bojama za jaja, onim klasicnim u kesicama koje su iz godine u godinu sve slabije, neke tecne u kesici, i u kapsulama bugarska proizvodnja. Ove u kapsulama sam uzela na pijaci, od cike od koga uvek uzimam farbe za jajca, ranijih godina su bile u tableticama i farbale su tone jaja, i boja je bila bas ona boja koja treba da bude, sad kaze da su ove u kapsulama isto dobre kao te u tabletama.
Javljam kako je ispalo user posted image

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 372
   RE: Farbanje jaja
3.4.2015 9:46:18   
bubulence
Jess nemam pojma, tako sam nasla na internetu i jako mi se dopalo. Ali se plasim da neci naci takve boje. Prosle god sam uzela one u kesici, morala sam po 5 i vise kesica da stavljamna jedan dl vode i boje su bile bas lose.
Ove godine bih nesto drugacije. Planiram sutra da idem u potragu da ne docekam poslednji dan.
Misu sta ti farbas sa tolikim farbama? Koliko jaja?

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 373
   RE: Farbanje jaja
3.4.2015 10:30:51   
Anoniman
Bubi u pravu si z akesice ocajne su, ni kakva boja.
Misu bas postavi sliku tih kapula , i jaja.
Ove godine sveki i U farbaju, ja sam prosle i pretprosle, a i meni lakseuser posted image

(odgovor članu bubulence)
  Direktna veza do poruke: 374
   RE: Farbanje jaja
3.4.2015 10:44:17   
nata11
I ja cu ove godine posto farbam 30 komada da uzmem samo crvenu boju u kesici i onaj komplet -mermerne boje, sto kapnes na rukavici pa utrljas jaja. E sad planirala sam i nekoliko komada u peni za brijanje ali neznam koju boju tu da dodamuser posted image

_____________________________





(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

FARBANJE U TRUDNOCI
Honey

Da li farbate kosu u trudnoci i kada ste pocele?

DA, jos u prvom tromesecju (53%)

DA, posle prvog tromesecja (19%)

NE farbam se (28%)


Ukupan broj glasova: 163

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here