|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Strani jezik
7.10.2011 19:02:22   
Capa
Ma, ja imam problem s tim što treba da pratim školski program, tj. lekcije koje radi u školi, a njihova nastavnica samo preleće sve to, tj.juri predviđen program. Niti objasni reči, niti nešto vežba. Da napomenem, dete je 5.razred, radi se po Zavodovim udžbenicima (koje ja lično ne volim), a oni koji rade u školi znaju koliki je prelaz sa četvrtog na peti razred... On gomilu reči ne zna, nisam sigurna da će mu biti dovoljno taj jedan dvočas nedeljno, a opet ne mogu da predložim roditeljima da uzme još jedan. I tako dok ja njemu razjasnim o čemu se radi u tekstu, dok ga pročitamo ... ode dvočas...

Moram nešto da smislim user posted image

(odgovor članu bebać)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Strani jezik
7.10.2011 19:06:03   
bebać
Kontaš da džaba furaš dalje, kad bi njega trebalo vratit na početak??? Ako sam te dobro skontala...

_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu Capa)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Strani jezik
7.10.2011 19:08:02   
Anoniman
ne znam stvarno kakvi su tekstovi u tim knjigama, ali mozes da mu zadajes da pise male sastave na temu tok teksta. dakle, u zavisnosti kakav je tekst moze da ga preprica, moze da napise nesto svoje (npr. ako je tekst govorio o, lupam sad, skolskom odmoru - moze da ti napise sta on obicno radi na odmoru), zatim mozes da mu pripremas slicne dijaloge kao sto je tekst, s tim sto mu ti das pola dijaloga a pola on popunjava (npr. ti jednom das ulogu osobe A, a on popunjave tekst koji govori osoba B). zatim kad radite tekst, mozes da mu izdiktiras (ili das odstampano) na srpskom pitanja koja se odnose na skoro svaku recenicu tog teksta a da on treba kod kuce da prevede ta pitanja i da odgovori na njih (sto znaci da ce morati vise puta da iscita i da prepise tekst, a da to mozda nece ni shvatiti), zatim mozete da se igrate pogadjanja reci - kazes mu da se pripremi za sledeci put da ti objasni 2-3 reci, a da ti ne kaze koje su i isto to i ti da uradis...
i isto tako, da mu trazis da on uvek dodje pripremljen sa povadjenim recima iz teksta koji cete raditi, a da zajedno "sklopite" prevod..

< Poruku je uredio ksena -- 7.10.2011 19:09:01 >

(odgovor članu Capa)
  Direktna veza do poruke: 78
   RE: Strani jezik
7.10.2011 19:09:52   
Capa
Pa, možda ne baš na početak. Ali, definitivno je da će baš teško ispratiti ovaj tempo u školi... Ja sam rekla roditeljima da on mora to ozbiljnije da shvati i da ga moraju više kontrolisati da li radi sve što se dogovorimo, ali za sada ne vidim veliki napredak.
Mama mu je malo ... hm, pa recimo nezahvalna za saradnju. Tata je baš OK (u smislu toga da ispoštuje svaki naš dogovor), ali nema veze sa engleskim i trebalo bi mu baš konkretno reći šta da radi sa sinom...

(odgovor članu bebać)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Strani jezik
7.10.2011 19:11:21   
Capa
Ksena, draga, hvala ti nakonkretnim predlozima, većinu i sama radim, izgleda da ću morati više konkretnijeg "domaćeg zadatka" da mu zadajem...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Strani jezik
7.10.2011 21:16:12   
Anoniman
ne zavidim ti uopste sto radis sa decom i moras da se boris i sa njihovim roditeljima. cula sam razne price o odnosu roditelja. mozes da im naglasis da je potrebno ili oni da ga vise kontrolisu kako bi stvarno uradio sve sto mu zadas ili da ubacite dodatni cas pa nek oni biraju - pare ili paznja!

(odgovor članu Capa)
  Direktna veza do poruke: 81
   RE: Strani jezik
7.10.2011 21:23:26   
bebać
Capa probaj za domaći zadatak da mu zadaješ to 'unazadno' gradivo na koje bi ga trebalo vratit, a onda kad doje pitaj ga šta mu od toga nije jasno i pojasniš, a onda pratiš ove lekcije iz škole

Definitivno on mora radit i doma(pošto je napravio propuste) bez kojih ne možeš ići u nove lekcije koje su ti pod 'must have'

Obavi ozbiljan razgovor sa ćaletom(pošto vidim da je on ok) i reci da drugačije nećete uspjeti biće 'Bože žali vremena i para'user posted image

_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Strani jezik
6.9.2012 15:29:23   
Meisje
Енглески+Холандски који још учим јер морамuser posted image

(odgovor članu bebać)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Strani jezik
6.9.2012 19:06:20   
vukosava
Eh, ja sam nakon 6 godina rada u engleskom govornom podrucju pocela da brljam maternji. Nije ni cudo jer nisam ni pogledala a kamoli procitala ni jednu knjigu na maternjem evo vec sest godina...

(odgovor članu Meisje)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Strani jezik
23.9.2012 15:45:49   
boba 11
Ne znam da li je za ovu temu ali cu ipak pitatiuser posted image
Sin mi je prvak i uci obavezno engleski koji je vec kao ucio u vrticu ali nema pojma nista a ja se nisam trudila da ga ucim jer sam kontala da ce sad sve ispocetka pa cu se sad bazirati da nauci kako treba.E sad ,upisala sam ga i na madjarski koji ce verovatno uciti u pocetku kroz igru i pesmice .Oni jadni vec u prvom razredu imaju 8 predmeta + madjarski.Da li sam pogresila i da li je to previse za tako mali mozgic?user posted image

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Strani jezik
23.9.2012 18:04:08   
branki*
oni i engleski u prvom uce kroz igru i pesmice.ne mislim da si pogresilauser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu boba 11)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Strani jezik
23.9.2012 21:37:15   
boba 11
Ma znam da je to za sad sve neozbiljno ali ne znam jel u trecem dobijaju jos neki strani jezik.ALi valda ce biti sve okuser posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Strani jezik
8.1.2017 20:28:18   
emicaa
i ova nije bila aktivna sto godina...ja pricam pored maternjeg Engleski i njemacki,zelja mi je da naucim grcki i arapski user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu boba 11)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Strani jezik
13.9.2017 21:22:13   
Dragce86
Mnogo toga sa bebicom nazalost ne stizem, a jako sam volela da ucim jezike...fino znam engleski, pocela sam nemacki i svedski i nazalost batalila kad sam bila pred kraj trudnoce.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Strani jezik
13.9.2017 21:26:28   
krin 40
Govorim engleski perfektno..dovoljno mi je

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Strani jezik
24.10.2017 20:50:44   
veselicaa
Engleski znam savrseno,ucila jos i ruski i latinski.

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Strani jezik
25.10.2017 7:30:32   
emicaa
Vesi pa fino,nisi se nikad hvalila user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Strani jezik
25.10.2017 8:03:26   
isidora88
Znam engleski, nemacki sam ucila 10 godina, ali sam dosta zaboravila jer nisam orkuzen tim jezikom. I ucila sam latinski. Zelja mi je da se podsetim nemackog i da naucim francuski.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Strani jezik
25.10.2017 8:50:07   
emicaa
mislim da sam jedina ovde kojoj je francuski grozan jezik 🙄

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Strani jezik
25.10.2017 8:59:14   
isidora88
Meni je nemacki bio grozan jezik, ali kako godine prolaze sve mi se vise svidja, isto tako i francuski. Mada ne bih se bunila da naucim bilo koji jezik

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Strani jezik
25.10.2017 9:04:39   
Sanjica26 RR

IZVORNA PORUKA: emicaa RR

mislim da sam jedina ovde kojoj je francuski grozan jezik 🙄

A meni je predivan.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Strani jezik
25.10.2017 9:08:23   
Sarav
Meni je španski predivan jezik. Mislim da njega mogu sama da učim. I francuski jezik divno zvuči. Nemački mi se sviđa samo kad slušam Rammstein. user posted image

_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Strani jezik
25.10.2017 9:15:25   
Anck Su Nmaun
Ja bih volela da usavrsim engleski, ali za to mi je potrebano bas onako stalna konverzacija sa nekim. Odlicno ga znam ali opet.
A uvek mi je Italijanski bio onako user posted image

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Strani jezik
25.10.2017 9:17:24   
Mala Elena
Znam engleski a volela bih da znam latinski i spanski.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Strani jezik
25.10.2017 9:24:22   
nata11
IZVORNA PORUKA: emicaa RR

mislim da sam jedina ovde kojoj je francuski grozan jezik 🙄

Meni
Nista mene oko FR ne odusevljala osim sireva user posted image

Engleski govorim poprilicno dobro, pocetnicki italijanski, zavrsila A2 nemacki. Spanski sve razumem iako ga nisam ucila user posted image a Nemacki citam, pisem ali kada krenu da pricaju brzo uhvatim svaku 3 rec user posted image

< Poruku je uredio nata11 -- 25.10.2017 9:26:26 >


_____________________________





(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here