|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: ojed / plikovi na guzi
28.2.2016 17:45:31   
Maraj
Bubi kada je L imao dijareje , dr rekla da mu damo sok od jabuke da zakiselimo stolicu. Nisam probala , al je ona nas tako savetovala . Mislila je na cedjenu jabuku

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 551
   RE: ojed / plikovi na guzi
28.2.2016 17:46:18   
bebilule
Aha Maraj. Feniramo guzicu guzicama malim user posted image . To podrucje se bas mora dobro osusiti prije kreme i pelena, fenom najbolje. Naravno pazljivo, odmaknes i onako kroz prste.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 552
   RE: ojed / plikovi na guzi
28.2.2016 17:49:03   
Maraj
Bebi prvi put cuh za feniranje te regije , al dobro , ako pomaze user posted image

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 553
   RE: ojed / plikovi na guzi
28.2.2016 17:50:42   
cockic
da ipak je to dugo sa retkom stolicom.sta sme bebama da se da sem tih kesica probiotika nemam pojma.vecoj deci znam,za duzi proliv odmah onaj enterofuril.
a ako ste uveli kasice mada se pravi i kao mleko humana HN valjda tako se zove davno bese.mojima je to pomagalo.ona se pravi ili kao kasa sto se razvkaci ko zvaka ili kao mleko.ko mleko mi nismo mi smo ko kasu.uzasnog i mirisa i ukusa moj sin je to jeo i mljackao u vidu kase jer sam ga dojila.meni je bas imala uzasan miris,ali je delovala.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 554
   RE: ojed / plikovi na guzi
28.2.2016 17:56:18   
cockic
videla sad taj enterofuril sirup smeju i bebe,mi smo ga koristili mozda dva puta,ali bio je sin veci.cera jednom ali isto posle prvog rodjendana je bilo.nisam znala da ga smeju bas male bebe od 1 meseca.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 555
   RE: ojed / plikovi na guzi
28.2.2016 18:09:51   
dddaca
Joj i kod nas je slicna situacija. nema proliv, ali vec pet puta je kakila od jutros. Guza crvena, crvena, ne da mi da je pipnem koliko je boli. Mazala Sudocremom celi dan, ali nista, jos je crvenije. Sad sam probala Cortinat, pa cu da vidim da li ima pomoci od njega. Nego, koji je probiotik najbolje dati da se malo regulise crevna flora? Ubise me ove ceste stolice. Svaki dan po 4 puta user posted image

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 556
   RE: ojed / plikovi na guzi
28.2.2016 18:16:55   
bebilule
Odosmo u off...Daco, i kod M se malo stabilizovalo zadnjih dana. Nije vise stalno proliv, vec cesto kaki i tecnije je. Ja sam prvo davala linex baby pa sam juce uzela Probiotic forte, Ivancic i sinovi. Imas i Bulardi.

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 557
   RE: ojed / plikovi na guzi
28.2.2016 18:22:06   
dddaca
Hvala Bebilule, probacu nesto od toga. Ja sam joj davala Multilac, ali nije bilo neke koristi od njega

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 558
   RE: ojed / plikovi na guzi
3.3.2016 14:12:15   
Animsaj9
mi smo imali redju stolicu , i dr nam je preporucila Biogaia probiotik , posle dva dana se stolica normalizovala , ali do tad je dobio plikove po guzi , nema cime nismo mazali, Sudocrem , Dactanol ,pavlovic , Sebamed protiv ojeda nas je spasio , sad ga koristimo stalno u tankom sloju , preventivno

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 559
   RE: ojed / plikovi na guzi
20.6.2016 14:25:18   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Bebibule, daj mu probiotik da pije. Dr na ringeraji mi reče da se ojed javlja zbog kiselosti stolice i da probiotik to reguliše.



Kiselkasta nam je stolica poslednjih dana, pijemo Bulardi (mada se smanjila kiselost čini mi se poslednjih par dana, ali od danas opet češće kaka), a evo sada se javio i ojed.

Mažem sudocrem redovno i peremo ga posle svakog kakenja (i inače, ne samo sada9, da li da krenem sa još nečim?

Stolicu ću videti sutra da odnesem u DZ.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 560
   RE: ojed / plikovi na guzi
20.6.2016 19:16:55   
choopa choops
dunja a da probaš sa daktanolm? Kako ti izgleda? Je li gadan osip, ili je podnošljivo?
Mojim je Sudocrem bio onako, ponekad pomogne, ponekad ne. Najbolji su nam bili Bepanthen mast i u posljednje vrijeme Flogocid, on je stvarno dobar.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 561
   RE: ojed / plikovi na guzi
20.6.2016 22:10:49   
dddaca
Sad je toplo, pa budite malo gologuzi. Cini mi se da je nama luftiranje najvise pomagalo

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 562
   RE: ojed / plikovi na guzi
20.6.2016 22:26:24   
dunja RR
Hvala vam mame.

Čupo, ne izgleda puno strašno, videćemo sutra. Nabaviću i Flogocid, pa vam javljam.

Ma samo da stane kakanje više.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 563
   RE: ojed / plikovi na guzi
21.6.2016 7:46:28   
Trcosava
Ovaj moj ima proliv. U nedelju je počelo. Zeznula sam se juče ujtru i dala mu mleko da popije. Za doručak sam mu dala suvi kroasan, za ručak supu iz kesice i skuvala pirinča, malo šargarepice dala i malo mesa. Sve je iskakio, onako penasto belo. Guza je katastrofa :( sav je crven. Za večeru sam mu dala viršle dve. Noćas nije kakio (prethodnu noć jeste).

Danas Anu mm vodi da primi drugu dozu hep B, pa će i njega da povede.

Namazala sam mu sudokrem. Ali sam bez ideje šta da mu dam da jede. Doduše, danas ga vodim kod one žene da ga pazi.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 564
   RE: Ojed / plikovi na guzi
26.12.2016 8:41:58   
IvanaSK RR
Andrei se sinoc bas zacrvenela guza, jutros otvorim pelenu i ona se ukakila a guza skoro pocela da krvari.
Namazala sam Pavlovicevu. Posle cu CortinaT, ako Pavloviceva ovo ne smiri.Grozno izgleda. user posted image

< Poruku je uredio IvanaSK RR -- 26.12.2016 8:52:49 >


_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 565
   RE: Ojed / plikovi na guzi
26.12.2016 9:31:41   
vocicana
Ivana identicno kao sa mojim detetom. Odmah krenui Nistatin dva puta dnevno jutro vece, to je super zastita, a u medjuvremenu, Sudocrem mazi. Proci ce. To je zbog promenjene ph stolice, zbog hrane. Ja sam se zezala sa tim 3 nedelje.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 566
   RE: Ojed / plikovi na guzi
26.12.2016 9:37:05   
IvanaSK RR
Voci, malo pre sam mazala neku dm kremu sa cinkom. Posle cu onda Sudocrem ili CortinaT.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 567
   RE: Ojed / plikovi na guzi
26.12.2016 9:39:25   
vocicana
Moras nistatin, najbolje to, jer im je stalno vlazna sredina u peleni, a stolice se menjaju u zavisnosti od hranjenja. Bice to super. I fenom sam mu susila guzanu pre mazanja. Ja sam ocajna bila.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 568
   RE: Ojed / plikovi na guzi
26.12.2016 9:44:43   
Anck Su Nmaun
Sudokrem je stvarno dobar!
V kad se upali odmah sve prodje, nekad mu mazem i kad nije upaljena guza.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 569
   RE: Ojed / plikovi na guzi
26.12.2016 10:11:46   
mali_mis
Nama pomazu Sudokrem, Nivea ona sa cinkom, i uzorci Bioderma (valjda se tako zove).

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 570
   RE: Ojed / plikovi na guzi
26.12.2016 10:18:47   
Sanjalicaaa
I meni je sudokrem odlican! On sebi ima cink i stvarno je dobar. Jednom nam se desila slicna situacija letos. Mazala sam mu sudokrem i malo sam mu provetravala guzicu da moze koza da se zasusi. Brzo je proslo.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 571
   RE: Ojed / plikovi na guzi
26.12.2016 11:10:55   
Anck Su Nmaun
Jeste te sa cinkom su naj bolje za ojede, mi imamo i Chiccovu sa cinkom.

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 572
   RE: Ojed / plikovi na guzi
26.12.2016 11:18:11   
LauraAndrija
Sudokrem je dobar, ali dok ne dodje do ranice. Moja snajka je imala problema dugo sa devojcicom iz čista mira se ojede. Pranje, pa sušenje i kad ne pomogne sudocrem pp pedijatra mazala je eozin tecnost direktno na ojed i za dva dana prodje sve, drugo nije ništa pomagalo.
Ivana u tim slučajevima pavlovicava još gore to upali.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 573
   RE: Ojed / plikovi na guzi
26.12.2016 11:31:49   
IvanaSK RR
Ona i ima ranicu. Opet je bilo pranje guze i Sudocrem.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu LauraAndrija)
Direktna veza do poruke: 574
   RE: Ojed / plikovi na guzi
26.12.2016 11:38:07   
Maraj
Ivana a jesi je ostavila malo bez pelebice da se koza osusi. Verujem da jesi...mozda da cesce tokom dana je ostavljas lo 10-ak min bez pelene

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 575
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here