|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ojed / plikovi na guzi
15.2.2017 21:13:24   
IvanaSK RR
Hvala. Krenucu jedno po jedno, pa sta pomogne :)
I ja redovno i mazem, i perem. Oktanisepta i Sudocrema je potrošeno koliko neces user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 601
   RE: Ojed / plikovi na guzi
17.2.2017 8:57:17   
vocicana
DRaga ivana iAnck,moje iskustvo je ovakvo bilo...
Damjan je dobio ojed u decembru, tj krajem novembra i trajao je skoro mesec dana. U vlaznoj pelenskoj sredini, uz sve pranje i vodjenje racuna, na kraju sam uzela fen za kosu ocajna, da mu susim preponice i nista nisam uradila, dr. Julka me je najadekvatnije posavetovala. Zbog vlage razvija se rpakticno gljivica, naizmenicno mazite bebama pri svakom menjanju pelena, Nystatin mast sledeciput Sudocrem ili sta vec koristite sa cinkom, ja sam mu mazala DM kremu sa nevenom i cinkom. Svakog dana sve je bolje bilo i vise se nije ponovilo.
Stolica ima drugaciju ph vrednost pa i zbog toga nastaju takvi grozni ojedi. Sve treba probati ali kada se desi, sada odgovorno tvrdim da je najbolja kura bas ova kombinacija. Moze se namesto Nystatin masti uzeti Canesten ali u veoma tankom sloju mazati jer je Canesten jaci od Nystatin masti.
Icka ljubi je od mene.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 602
   RE: Ojed / plikovi na guzi
17.2.2017 18:22:01   
choopa choops
Za početak bi se riješila Pampersa. Iako druge mame nemaju takvo iskustvo, ja mislim da su te pelene čisto zlo! L su napravile haos kad je bila mala. Nikakva reklama me ne bi mogla natjerat da ih kupim djeci. Uzmi neke prirodne, bar sad ima izbora...

Drugo, trebala bi da peres obavezno poslije svake kake, a i piškenja po potrebi. Što se mazanja tiče mojima su se najbolje pokazale Sudocrem, Penaten (od tih cinkastičnih) i Flogocid i Bepanthen (od masnih). ALI nijedan od njih neće pomoći ako vec duze vrijeme ima osip, tu mora nesto protiv gljivica tipa Nistatin i kraj.

Nadam se da cete se sto prije rijesiti, znam kako uzasno moze da bude.

P.S. L je redovno imala osipe od citrusa, sokova od citrusa, pa joj nisam ni davala jedno vrijeme. Pa provjeri mozda nesto smeta od hrane..

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 603
   RE: Ojed / plikovi na guzi
17.2.2017 19:26:05   
IvanaSK RR
Choopo, hvala na savetu. Ostalo joj je jos malo crvenila na ribici, pa ako se ne povuce za par dana uzecu Nistatin.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 604
   RE: ojed / plikovi na guzi
17.2.2017 19:32:16   
mati
IZVORNA PORUKA: mati


Nama ta niveina nikako nije odgovarala, samo je bilo gore. A probali smo jos puno krema.
Na kraju nam je dr rekla da ispiremo rastvorom kalijum hipermangana( ja sam topila na tufer i natapala i brisala) , da se lepo osusi, pa triderm mast sasvim malo na promene, pa preko svega puder da drzi. user posted image Ovako sam i ja odreagovala kad mi je sve to ispricala, al eto pomoglo nam je.
I najbitnija stvar koju ja jos sa M praktikujem da se nikako nista ne maze i ne stavlja pelena pre nego se sve osusi od maramica ili vode.

Ivana pogledaj sta sam pisala, nama je jedino ovo pomagalo. A probali smo svasta.Ovo je stvarno za dan dva resilo problem. Ja pamtim da sam se bas zacudila kako tako brzo, pored svega sto smo pre toga probali.

< Poruku je uredio mati -- 17.2.2017 19:34:37 >


_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 605
   RE: ojed / plikovi na guzi
17.2.2017 19:51:12   
IvanaSK RR
Mati, da, ne mazem kremu dok se dobro ne osusi. Perem posle svake kake, nekada i posle piskenja.
Stvarno vam hvala svima, divne ste.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 606
   RE: ojed / plikovi na guzi
17.2.2017 19:57:17   
Sanjica26 RR
Ivana jel si stavljala eozin?

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 607
   RE: ojed / plikovi na guzi
17.2.2017 20:43:23   
IvanaSK RR
Sanjice, nisam nista jos. Nisam isla u apoteku, a muz zaboravio da kupi. Ako stvarno ne prodje za par dana probacu sa eozinom ili hiper manganom, pa ako ni to ne pomogne, onda cu Nistatin. Takav mi je otprilike plan :)

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 608
   RE: ojed / plikovi na guzi
17.2.2017 20:49:41   
mati
Mi na srecu nismo imali vecih problema sa tim ojedom(ili sam zaboravila)user posted image . Ali ja nisam odustajala od vlaznih. Hocu da kaZem da smo uglavnom koristili vlazne, manje sam ih prala, i nije bilo ojeda. Sto se toga tice covek nije pamet, decak ili devojcica, ko je vise podlozan.
Takodje sam i citala da se ojed povezuje sa izbijanjem zubica...

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 609
   RE: ojed / plikovi na guzi
18.2.2017 12:55:43   
vocicana
I hrana i zubici i svasta nesto, jadni oni a i mi pored njih. Pa to pecka, boli, svrbi i strasne muke stvara. Ali proci ce.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 610
   RE: ojed / plikovi na guzi
18.2.2017 13:17:08   
Anck Su Nmaun
E ne znam jesmo li pisali al kupaj je u hipermanganu malo uvece, napunite kadicu pa nek natopi guzu. Moze samo da pomogne.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 611
   RE: ojed / plikovi na guzi
18.2.2017 13:21:26   
vocicana
Jeste i to je dobra stavr, ja sam dete jednom u taj rastvor stavila ali sam napravila i blag caj od kamilice i sve izmesala, sedeo je nekih 10 minuta u tome,crvenilo se bilo bas smanjilo

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 612
   RE: ojed / plikovi na guzi
19.2.2017 6:17:58   
IvanaSK RR
Evo da javimo da se izgleda osip povlači, prala sam je sa kamilicom, stavljala Oktanisept i jedno presvlacenje talk, drugi CortinaT.
Mozda je guzi bilo dosta Sudocrema user posted image
Mada, ako se skroz ne povuce u sledecih par dana, idem ja u apoteku i kupujem sve redom što ste mi pisale, nesto ce "upaliti" :)

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 613
   RE: ojed / plikovi na guzi
19.2.2017 9:01:01   
Mala Elena
Mi smo skroz izbacili vlazne, bas odavno...
Uvek ide pranje guze posle kakenja. Ali ona ima jedan plih visoko gore , bukvalno sa jedne strane trticne kosti...i on ne prolazi. Nekad malo pocrveni, nekad mu se isuse ivice ... pojma nemam sta se desava. Mazala sudocrem, chicco protiv ojeda. Puder nisam...probacu Cortinat.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 614
   RE: ojed / plikovi na guzi
22.3.2017 23:35:58   
Mariya
L ima 2 tačkice prečnika oko 4mm ali su tu već danima i nikako da prođu. To više nisu one tačkice kao bubuljice već kao ranice, skinuo se gornji sloj kože. Vetrim mu guzu, dosad sam mazala sudocrem, danas sam počela Bepanten, problem je što su tačke baš tamo gde su mu spojeni guzovi pa i kad je bez pelene taj deo mu ne bude na vazduhuuser posted image a drugi problem je što on neprestano kaki po malo, kap dve, taman toliko da mu je guza stalno umazana i da se ojedeuser posted image Sutra idem u apoteku pa ne znam šta još da kupim da ga mažem?

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 615
   RE: ojed / plikovi na guzi
23.3.2017 6:56:25   
IvanaSK RR
Mariya, mozes za početak da probas Pantenol kremu, Eozin, hipemangan... Ili Nistatin mast.
Nama se često opet javi takav ojed, mama kupila sebi Nistatin i kad smo bili kod nje ja uzela i mazala njoj, pomaze.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 616
   RE: ojed / plikovi na guzi
23.3.2017 14:34:28   
Mariya
Bepanten je pantenol, imam i kremu i mast, zasad mu mažem mast. Bila sam u apoteci ali nisam zapisala i ne uzeh mu ništauser posted image Sad mogu tek sutra.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 617
   RE: ojed / plikovi na guzi
23.3.2017 15:43:44   
IvanaSK RR
Nisam znala da je Bepanten isto sto i Pantenol. Ako imas Oktanisept prskaj i njega.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 618
   RE: ojed / plikovi na guzi
23.3.2017 16:51:33   
choopa choops
Bepanthen je kao isto kao i pantenol, ali razlika je nebo i zemlja između Bayerovog (i masti i kreme) i bilo koga drugog. Bayer je za sve ostale majka user posted image A i cijena mu je takva user posted image

A mislim da bi trebala da uzmeš Nystatin ako mu se vec stvorila ranica, ali svakako pitaj u apoteci.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 619
   RE: ojed / plikovi na guzi
23.3.2017 16:59:44   
Mariya
Čupo, kao što kažeš, meni je bepanten lek za sve, a i košta bogami.
Imam oktenisept, zar ga to neće peckati?

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 620
   RE: ojed / plikovi na guzi
23.3.2017 17:07:09   
IvanaSK RR
Nece, ja sam stavljala maci. Pisala sam na prethodnoj strani. Ona je imala rane, kao opekotine. I dr mi je rekla da moze Oktanisept.
A za Nistatin sam posle pitala apotekarku, rekla je da moze slobodno.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 621
   RE: ojed / plikovi na guzi
23.3.2017 19:28:33   
Mala Elena
Moja se dva puta ojela njstrasnije u vrticu, u roku od deset dana. Taman je izlecila za vikend, vratila se i opet im se ojela...user posted image
Ne znam ima li jos kod nekog te situacije?

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 622
   RE: ojed / plikovi na guzi
23.3.2017 19:41:12   
Sanjica26 RR
Maryia ja sam prskala ranu od porodjaja sa oktaniseptom. Bas me je hladila. Prijala mi je.

< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 23.3.2017 22:07:06 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 623
   RE: ojed / plikovi na guzi
25.3.2017 19:47:15   
Mariya
Znam da on ne bi trebao da pecka ali mene jesteuser posted image I on ima ranice, baš kao opekotine, kad sam ga brisala danas ostalo je i malo krvi na maramiciuser posted image
Me, to se dešava. One u vrtiću ih ne prate i briskaju kao ti kod kuće i ojed se vrati začas..

< Poruku je uredio Mariya -- 25.3.2017 19:50:07 >

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 624
   RE: ojed / plikovi na guzi
25.3.2017 19:53:17   
IvanaSK RR
Mariya, isto tako je bilo i mojoj maci. Sanjica zna, slala sam joj slike.
Tad mi je pomoglo Oktanisept i posle Sudocrem.
ME, kao što rece Mariya ne brisu ih verovatno u vrticu kako treba.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 625
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Šta određuje krvnu grupu bebe?
Roditelje često zanima koje će krvne grupe biti njihovo dete, naročito ako je jedan od roditelja Rh negativan. Pogledajt...
OJED I OSIP: KAKO LEČITI, A KAKO SPREČITI?
Posle nekoliko dana ovog kombinovanog tretmana (pranje, sušenje i mazanje, uz redovno menjanje pelena), kod većine beba ...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here