|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Plikovi na guzi :(
13.1.2011 15:34:19   
SUPER MAMA
E ovako drage moje.malo pre bili smo kod pedijatra i zbog osipa nam je prepisala DAKTANOL krema jer u pitanje je ojed od pelena ali lako moze d apostane glivino oboljenje koze, rekla mi je da sam dosla na vreme.
A ovo se desilo zbog pelene i zbog toga sto Monika je malo bucmasta u nogicama i kad hoda oznojala se i eto problem nazuljala se.
nadam se da ce ova krema pomoci rekla mi je da je najbolje i brzo deluje.


Ovo gore nama se desilo prosle godine u aprilu mesecu od obica ojed od pelena preslo je u gljivicnu infekciju koja je trajala ceo mesec tada sma joj i skinula pelenu.
Daktanol krema je pomogla ali ne i izlecila na kraju po preporuci pedijatra preporucila nam je da uzmemo Minktura alba(krecno mleko) koje je na kraju stvarno pomoglo, posle 1 dana crvenilo koje se sirilo pocelo da se povlaci i da bledi da na kraju skroz nestane.
najbitnija stvar u svemu ovome je bilo, d aposle svako mokrenje lepo operem guzu i ribicu samo s avodom i blagim sapunom i veoma bitno je bilo dobro osusiti, to znaci i ukljuciti fen da bi ste bili potpuno sigurni d aje suvo.Kod male bebe menjati pelenu ako je potrebno i na sat i po ili dva.
Nadam se da sam pomogla.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Plikovi na guzi :(
13.1.2011 15:43:39   
Shishica
Mi sad cekamo tatu i idemo kod pedijatra.. javicu sta je bilo.. ali od juce je jos gore user posted image

Nisam valjda ja negde pogresila?



_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Plikovi na guzi :(
13.1.2011 15:46:16   
SUPER MAMA
Shishice nisi nigde pogresila, ti najbolje zelis svom detetu, ali ima stvari koje mi mame nemozemo uvek sami da resimo, vec nam treba strucna pomoc.
Zato nemoj da gubis samopouzdanje ti si super mamica, glavu gore i pisi nam sta je bilo kod pedijatra.
Vaziuser posted image

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Plikovi na guzi :(
13.1.2011 15:47:55   
Shishica
Vazi user posted image

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Plikovi na guzi :(
13.1.2011 16:31:51   
jovicaa
ne mogu da verujem  kako je retardiran ovaj grad , nigde ne mogu da nadjem ni jedne pelene osim pampersa!!! i ako i ima drugih marki nema 2, 3....
dok se nisu pojavile te bubuljicice nista mu nije smetalo, i budala moze da vidi da to nije ojed nego bubuljicice neke, a glupi lekari jedu g... sve samo kamilica i pantenol, ma mars! kako prirodno kad im vec u startu stavljamo neprirodno na kozu! da mi je odmah dala nesto ojed se ne bi ni pojavio! ako je osip izazvala kandida nistatin bi morao da pomogne, videcemo.

< Poruku je uredio jovicaa -- 13.1.2011 16:32:25 >

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Plikovi na guzi :(
13.1.2011 22:19:58   
Shishica
Bili smo..neka fina teta.. opredelicemo se za nju..

Kaze da ni slucajno ne dajem maloj mlecno i da je mozda alergija.. ne veruje da je urinarna infekcija jer se Ema lepo ponasa, prica i tako... jako joj se svidela user posted image jos malo pa da popiju kafu njih dve..

Za lice sam isto pitala pa je rekla da nije nista strasno i da ne moram nista sem pantenola kad izadje napolje ili ako bas hocu Sebamed ili tako nesto..

Za guzu TRIDERM da mazemo pet dana po 1 ili 2 puta dnevno i ako prodje ne mazemo vise, a ako jos po koja bubuljica bude onda jos dva dana.

Inace kad sam rekla da smo dosli zbog osipa na guzi prvo su hteli na kartoteci da je gledaju (nisam dala jer je brate mili ispod pelena a ona obucena, gde da je skinem na hodniku!? ) i gore u cekaonici kad sam je skidala sestrica je isto proveravala..
Hteli da nas salju kod bolesne dece, plase se izgleda boginja! Vladaju kanda ovih dana..

Ali ostavise nas tu i tako....

Videcemo da li ce pomoci ova krema...kad sam citala o njoj prestravila sam se...a i pise da je za decu iznad godinu dana.... user posted image

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Plikovi na guzi :(
13.1.2011 23:02:12   
jovicaa
shishice kako to tacno izgleda? zanima me, zato sto i aleksandar ima neke bubljice u guzi

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Plikovi na guzi :(
14.1.2011 11:19:26   
Shishica
Ne znam kako tacno da ti opisem..

Neke su posebno kao crvena maaalo uzdignuta crvena tacka.. i kao.. jao kako da kazem a da ne ispadne gore nego sto jeste user posted image kao... malo drugacija koza je tu..suvlja ili zbrckana.. kad pogledas tu bubuljicu tako je nekako..

A kod guze je grupisano i velicine dinara crveno.. slikala bi nekako da se ostalo ne vidi, ali bi me uhapsili da to stavim ovde user posted image

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Plikovi na guzi :(
14.1.2011 12:44:05   
jovicaa
e shishice i ja sam pomislila slikacu, al nije bas primereno i sto kazes mogu da nas u'apseuser posted image

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Plikovi na guzi :(
14.1.2011 17:43:49   
Shishica
Jedino se bojim za tu kremu jer se koristi posle prve godine... ne znam kako nam je dala tu kremu...

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Plikovi na guzi :(
14.1.2011 23:17:51   
jovicaa
mihi kako se stavlja taj violet? ja sam mu stavila dva puta?

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Plikovi na guzi :(
14.1.2011 23:19:23   
jovicaa
IZVORNA PORUKA: Shishica

Jedino se bojim za tu kremu jer se koristi posle prve godine... ne znam kako nam je dala tu kremu...

sigurno zna sta radi... mislim oni napisu od prve godine da bi se ogradili, ali sigurno da smeju i bebe da koriste ako ti je prepisala

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Plikovi na guzi :(
15.1.2011 9:36:32   
gabrijelaaa
flogocid krema je prava stvar za ojed...desilo nam se par puta da se ojede i da nema sanse da prodje po tri dana...flogocid je spas...

_____________________________

LENA 24.SEPTEMPAR 2009.
PAVLE 18.FEBRUAR 2011.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Plikovi na guzi :(
15.1.2011 10:51:02   
mihi
Jovice kod svakog pranja natapkaj po malo, uveče posle kupanja na to nkad malo osuši Cink sprej ili neka krema za zasušivanje, kako ti se čini?

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Plikovi na guzi :(
15.1.2011 10:59:50   
usamljena
IZVORNA PORUKA: Jeca RR

lukin osip je bio prouzrokovan candidom, ali su maramice i pelene mnogo pogorsale. 6 meseci nakon izlecenja osipa pokusala sam da ga vratim na pampers, kad sam skinula pelenu osip je ponovo bio tu. Mozda je slucajno, ali hemija je hemija

Slazem se! Ni mi ne koristimo pampers, ja nisam experimentisala- nakon prvog ojeda sve promenila i kremu i maramice i pelene! Koristim babylove pelene i maramice ( koje su skoro bez ikakvih dodataka- nesto ipak moraju imati) i pavlovic kremu. Kantarion i ja koristim i to cesto, a u vecini slucajeva guzu perem vodom tako da i to ima svoje.


_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Plikovi na guzi :(
15.1.2011 12:02:10   
jovicaa
ne znam, sve je ljubicasto slabo vidim, cini mi se da se crvenilo povlaci, ali one ranice su i dalje tu. ja mu to stavim pa osusim  i onda preko onu niveinu kremu sa cinkom

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Plikovi na guzi :(
15.1.2011 12:27:19   
mihi
Sve ce to gencijana da osuši videces. Posle svakog pranja maži.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Plikovi na guzi :(
15.1.2011 12:42:27   
Vika
Meni je bebac posle 2 nedelje u bolnici po rodjenju (inkubator, itd.) otpusten ne sa ojedom, vec sa zivim ranama!user posted image   
Takodje je po preponama imao kao sitne, grupisane bubuljicice 8mislim da je to gljivicno)

Mazala sam mu 2 dana Seba Med, i posto se nije ni smanjilo, trk kod dr- terapija:

- ujutro i uvece tusiranje Eozinom i antibiotik Gentamicin
- uvece ispiranje hipermanganom, pa posle 1 h od antibiotika, kortikosteroid Elokom
- pri svakom presvlacenju zinko sprej

Terapija da se smrznes, ali je na srecu urodila plodom. Posizela sam jer mi na otpustu niko nije skrenuo paznju na to, a ja kao prvorotka nisam u stanju da razlikujem malte ne musku i zensku bebu, a ne uobicajen i neuobicajen ojed ali hvala Bogu na knjigama i netu

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Plikovi na guzi :(
15.1.2011 12:59:04   
mlaznjak
probaj mazati nevenovom kremom, ja ju narucujem od jeden zene, kosta oko 13 eura vece pakovanje, za sve mi je dobra....sinu od moje drugarice je pomogla kod ojeda po guzi nakon treceg mazanja, kao i ispiranje guze cajem od kamilice

(odgovor članu Vika)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Plikovi na guzi :(
15.1.2011 13:03:37   
jovicaa
mihi mislis na svakom povoju da mazem?

(odgovor članu mlaznjak)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Plikovi na guzi :(
15.1.2011 13:10:47   
Olga75
jovice a jel' to kod bebana ojed ili pelenski osip ?

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Plikovi na guzi :(
15.1.2011 14:44:31   
jovicaa
pa  ne znam razliku? mislim ojed

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Plikovi na guzi :(
15.1.2011 14:59:14   
Olga75
ako je ojed onda u principu nema potrebe za nistatinom

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Plikovi na guzi :(
15.1.2011 15:15:14   
jovicaa
kako da znam razliku?

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Plikovi na guzi :(
15.1.2011 21:14:40   
jovicaa
jooj meni ovo sve gore izgleda, kao da ima sve zive ranice tamouser posted image user posted image
ne znam vise sta da radim.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako se pravi beba u jednom afričkom plemenu
Roditelji su ti koji odlučuju da li će i kada imati dete, ali dete u stvari samo bira svoje roditelje i pronalazi put do...
Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here