|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  38 39 [40] 41 42   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
5.11.2011 16:27:42   
mihi
Najbolje iz mog iskustva (naravno da neko ima i drugačije iskustvo) Brufen i kad je temperatura preko 39, dodam eferalgan (paracetamol) čepić.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 976
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
7.11.2011 8:21:08   
Tea2
U utorak je procureo nos,u sredu imala 37.6.....Mozda je imala ovih dana slicnu temperaturu?Nisam joj merila jer je bila sasvim ok osim tog nosica...Sinoc 37.6,jutros 38.4.Nista mi nije jasno...

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 977
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
7.11.2011 9:00:10   
Tea2
Ne kaslje,vesela je,temperatura je posle Eferalgana odmah spala.Jutros sam bila sigurna da cemo ici lekaru,a sada se pitam da li da ipak pratim i ne vodim je u jos vece leglo virusa?

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 978
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
7.11.2011 9:00:58   
Olga75
ako temperatura bude rasla ceo dan mozda je najbolje sutra kod dr da je poslusa

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 979
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
7.11.2011 9:12:12   
Tea2
Olga,sta mislis da li da joj uradimo krvnu sliku?

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 980
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
7.11.2011 9:15:29   
Olga75
pa ako uradite ks bicete sigurni da li je virus ili bakt i proveriti kako sve stoji , mada verujem da nema neke potrebe za tim 

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 981
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
7.11.2011 9:18:00   
Tea2
Hvala,Olga...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 982
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
7.11.2011 11:42:08   
gagana83
Mi i dalje imamo temperaturu.
Prvu noc je isla i do 39.6 a juce i danas nije prelazila 39.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 983
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
8.11.2011 10:10:01   
Tea2
Temperatura juce 38.4,odlazimo lekaru i radimo leukocite-cini mi se2.8 ,niski,virusna infekcija.Nocas 38.9,na Eferalganu smo....Stavljam carapice u rakiju,nemam bas iskustva sa tim narodnim lekovima i ne znam koji jos da probamuser posted image

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 984
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
8.11.2011 10:49:44   
Jeca*
čarapice u sirće (malo ga razblazi sa vodom i ugrej do sobne temp, da ne bude hladno). Natopiš ih, obuješ detetu i umotaj nogice u neki peškir
takodje, natopis vatu alkoholom (mozes i njega malo da razblazis) i prebriši dete. Ja sam obično to radila na nogicama, rukicama i stopalima...
u krajnjoj liniji, tuširanje. Ubaci dete u kadu i tuširaj ga mlakom vodom...to bas dobro obara temp

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 985
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
8.11.2011 15:11:20   
mihi
IZVORNA PORUKA: Jeca*


u krajnjoj liniji, tuširanje. Ubaci dete u kadu i tuširaj ga mlakom vodom...to bas dobro obara temp


Ovo mi je privatni pedijatar rekao da ne radim jer samo rashladim dete hladno mu je trese se a temperatura za 15 minuta istauser posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 986
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
8.11.2011 15:12:48   
mihi
Koliko dugo traje Gagana? Proše nedelje si pisala jel to isto ili nešto novo?

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 987
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
8.11.2011 15:17:42   
Lu
Eto meni isto pedijatrica kaže tuširanje, tako se spusti T bar 2-3stepena, ali trljati dijete spužvicom tako da se otvore pore na koži.

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 988
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
8.11.2011 15:22:03   
mihi
Joj Lu on je tako nezgodan kad je bolestan, vrišti za svaku sitnicu, tako da ne mogu mnogo da ga maltretiram, dam Brufen obično, kad je baš visoka onda Brufen u usta a čepić u guzu.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 989
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
8.11.2011 15:27:14   
Ana RR
Ja sam od onda kad je Marko imao temperaturu postala opterećena time, svaki dan mu merim po nekoliko puta. user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 990
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
8.11.2011 15:29:34   
Olga75
i obicno nema temp je li user posted image
nije smesno i ja stalno imam osecaj da je toplija nego sto bi trebalo pa je jurim sa toplomerom , doduse jednom do dva puta nedeljno user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 991
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
8.11.2011 15:29:52   
Lu
IZVORNA PORUKA: mihi

Joj Lu on je tako nezgodan kad je bolestan, vrišti za svaku sitnicu, tako da ne mogu mnogo da ga maltretiram, dam Brufen obično, kad je baš visoka onda Brufen u usta a čepić u guzu.

user posted image  
Vidiš kako su djeca različita a moj bi sve probao samo da ozdravi, mislim sad je velik ali i dok je bio manji znao je reći mama ajmo doktorici da mi da sirup ili daj mi mama obloguuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 992
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
8.11.2011 15:31:54   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: Olga RR

i obicno nema temp je li user posted image
nije smesno i ja stalno imam osecaj da je toplija nego sto bi trebalo pa je jurim sa toplomerom , doduse jednom do dva puta nedeljno user posted image



Hvala bogu, nema user posted image nekad kad ga poljubim u glavicu imam utisak da je baš vruć a kada ga pipnem rukom uopšte nije vruć. I onda odmah toplomer pa prvo izmerim u uhu, ali to mi nije dovoljno pa merim i onim običnim ispod pazuha user posted image


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 993
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
8.11.2011 15:37:14   
Olga75
najbolje je proveriti , cim je sumnjivo toplomer , tako ja radim
toplomer , slusalice ,spatula , nedeljno jednom user posted image
vec sama jadnica po nekad donese stetoskop : mama , cujes mene , tu mi nesto cuje user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 994
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
8.11.2011 15:38:26   
Vika
Pisala sam na temi stomačni virus šta nam se dešava ovih dana. Kod viskoke temperature paraceptamol (febricet) nam nije pomogao, već tek Brufen i to naizmenično na 3h. Ali sam primenjivala i tuširanje i hladne obloge da bih je brzo oborila. Mihi je u pravu da posle toga i brzo skoči, ali se dok ne počne dejstvo lekova mora oboriti brzo a to jedino pomaže.
Čarape su stari poznati "lek", mada i nemaju toliko dejstva koliko obloga na grudima. Za malene ne bi trebalo primenjivati alkohol (mada smo mi to redovno preživljavali bez posledica kad smo bili mali user posted image ).


(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 995
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
8.11.2011 15:38:29   
Lu
Joj Olga, blago tebiuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 996
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
8.11.2011 15:42:26   
Vika
I molim vas za savet: danas mu je jedan testis otekao. Da li to može biti posledica virusa, tj. temperature i plakanja ili... Na opipavanje ga ne boliuser posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 997
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
8.11.2011 15:42:44   
boba 11

IZVORNA PORUKA: mihi

IZVORNA PORUKA: Jeca*


u krajnjoj liniji, tuširanje. Ubaci dete u kadu i tuširaj ga mlakom vodom...to bas dobro obara temp


Ovo mi je privatni pedijatar rekao da ne radim jer samo rashladim dete hladno mu je trese se a temperatura za 15 minuta istauser posted image

Nama je objasnjeno da prvo ide lek-brufen ili febricet pa posle nekog vremena -pola sata kad lek pocne da deluje treba tusirati-naravno ako nije vec pala temp.To nam je rekla dr u koju bas imam poverenja i idem uvek kod nje kad nam se javi bas veliki problem a ne za svaku prehladicu(ipak nemogu placati kad im treba samo sirup za iskasljavanje).
Inace bila sam sa cerkicom u bolnici prosle god kad je imala fras od visoke temp (dala sam joj febricet ali manju kolicinu koju su mi rekli u apoteci na osnovu godina ali je kratko posle toga dobila napad)i onda smo u bolnici bili dva dana pod temp pila je stalno brufen i neke za guzu ali joj je slabo pomagalo pa kad skoci posle leka nakon sat vremena morala sam da je tusiram.Tako su mi govorile sestre -nije joj bilo prijatno ali je to jedino pomagalo .Tako da znate nije strasno tusiranje ni na 39 stepeni ali ne sme se skidati ispod 38ipo da ne dodje do suprotnog -da spadne ispod 35.Inace tad su nas otpustili iz bolnice bolesne i jedva sam cekala da dodjem kuci jer nam je lecenje bilo inhalacija fizioloskim a ona se gusila od kaslja .Imala je godinu ipo i jedva smo to pregrmeli.Naravno da nije bilo te dr kod koje idemo privatno ona bi sigurno imala posledice.Eto ja imam negativno iskustvo iz decije u NS i sad kad su bolesni(pu pu zlu netrebalouser posted image )vodicu ih ako treba i u BG ali ne vise u NS.
Jedna sestra na 30 dece u smeni nikako ne moze da funkcionise-razumem ja njih jedva stignu u wc ali svakom je dete najbitnije i tako da ja necu da rizikujem da se opet provedemo tako.
Eto ja se malo raspricah ali nadam se da ce Vam moje iskustvo pomociuser posted image

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 998
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
8.11.2011 15:45:31   
Olga75
evo tema ISKUSTVA IZ DECIJIH BOLNICA



_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu boba 11)
Direktna veza do poruke: 999
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
8.11.2011 15:47:48   
Vika
IZVORNA PORUKA: Vika

I molim vas za savet: danas mu je jedan testis otekao. Da li to može biti posledica virusa, tj. temperature i plakanja ili... Na opipavanje ga ne boliuser posted image

(odgovor članu Vika)
Direktna veza do poruke: 1000
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  38 39 [40] 41 42   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  38 39 [40] 41 42   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here