|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  66 67 [68] 69 70   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
3.3.2014 21:15:12   
jole82
Sad računah..jesteuser posted image
Dakle 15mg je 0,5 ml.
Ako po 1kg ide 15mg..to je ekvivalento 0,5ml/kg

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 1676
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
4.3.2014 9:47:55   
Torbica
Meni jedan pedijatar rece - prepolovi tezinu deteta i to ti je toliko mililitara. Dakle, ako je dete 20 kg das mu 10 ml.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 1677
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
4.3.2014 13:53:23   
jole82
Pa da Torbi...kad ti lepo tako kažeš jasnouser posted image user posted image
Ja ga matematički zakomplikovauser posted image ...al hB pa mi ovo čudo i nje bilo bilo nešto potrebno a imam i onu kašikicu po kg...

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 1678
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
4.3.2014 14:07:58   
bea83
ja sam tako računala za brufen (ima neka "formula" unutra u uputstvu za lek) i ispadne da Viktor sa njegovom težinom sme da popije oko 4,5 ili 4,75ml u jednoj dozi, mada sam mu ja do tad uvek davala 2,5-3ml i sad poslednji put kad mu je T otišla na 39.4 (deseti dan pod temperaturom) ja mu dam tu dozu i njemu se sroza temperatura na 34.8, odsekla sam se user posted image Kaže doktorka da se to desilo jer virusne temperature umeju jako brzo da porastu ali i da se spuste pa se verovatno poklopio prirodan pad temperature sa popijenim lekom i temperatura se srozala tako nisko. Inače reče da su za malu decu opasnije niske nego visoke temperature. Grozno iskustvo, on je bio leden, poluplav, tresao se i plakao, jedva sam ga utoplila user posted image

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 1679
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
4.3.2014 15:12:10   
Torbica

IZVORNA PORUKA: jole82 RR

Pa da Torbi...kad ti lepo tako kažeš jasnouser posted image user posted image
Ja ga matematički zakomplikovauser posted image ...al hB pa mi ovo čudo i nje bilo bilo nešto potrebno a imam i onu kašikicu po kg...

Hehe, matematicki ali precizno ti to pokaza!
Bea, nikad mi se to nije desilo user posted image Ja sam ljubitelj brufena, nikad nam nije omanuo.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 1680
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
5.3.2014 15:34:22   
Anck Su Nmaun
IZVORNA PORUKA: Torbica

Meni jedan pedijatar rece - prepolovi tezinu deteta i to ti je toliko mililitara. Dakle, ako je dete 20 kg das mu 10 ml.


Da, tako i ja uvek radim!

Inace malopre T Hani 40 user posted image
Palo je odmah i jedno tusiranje uz Brufen.

Inace od sinoc samo kombinacije Paracetamol-Brufne na 4 sata jer toliko izdrzi i opet skace user posted image
kaze Dr samo virus, bez antibiotika.

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 5.3.2014 15:40:33 >

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 1681
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
9.3.2014 7:38:39   
dijana1*
Kod nas je totalni raspaduser posted image Vuk je u petak dosao iz vrtica bled kao krpa i sav malaksao. Dobio je neku blagu temp i poceo da kaslje. Odvedem ga juce kod dr. i dobili smo uput za ORL, 2x za UK i uput za jetru. Sinoc je imao 38,6 a nocas je goreo skroz. Nije dao da mu izmerim ali sigurno je imao preko 39. Ubacim ga u kadu i tusiranje pa se tu jadnice ispovraca a kada izduva sline izlaze kao lude a vreleuser posted image tusiranjem i cepicem sam mu skinula temp. U ponedeljak idemo kod dr i sto posto ce nam dati boce. Bas mi ga je zao, jadno dete vec je pet meseci bolesno. Nikako da ozdravi.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 1682
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
9.3.2014 8:04:10   
serpica
Dijana user posted image zao mi je sto prolazite kroz to,hara grip i nogo je dece bolesno,moju izgleda bog cuva jer se ne razboljevaju tako lako.Uzmi neki sirup za jacanje imuniteta,dobar je imuno cink,cedi mu voce stalno,i uzmi probiotik da mu dajes zbog antibiotika. Brz oporavak vam zelimuser posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 1683
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
12.3.2014 13:50:54   
gagana83

IZVORNA PORUKA: bea83

ja sam tako računala za brufen (ima neka "formula" unutra u uputstvu za lek) i ispadne da Viktor sa njegovom težinom sme da popije oko 4,5 ili 4,75ml u jednoj dozi, mada sam mu ja do tad uvek davala 2,5-3ml i sad poslednji put kad mu je T otišla na 39.4 (deseti dan pod temperaturom) ja mu dam tu dozu i njemu se sroza temperatura na 34.8, odsekla sam se user posted image Kaže doktorka da se to desilo jer virusne temperature umeju jako brzo da porastu ali i da se spuste pa se verovatno poklopio prirodan pad temperature sa popijenim lekom i temperatura se srozala tako nisko. Inače reče da su za malu decu opasnije niske nego visoke temperature. Grozno iskustvo, on je bio leden, poluplav, tresao se i plakao, jedva sam ga utoplila user posted image

Ovo se i nama desilo pre 2-3 godine. Nije bilo toliko strasno, dete se dobro osecalo ali kad sma videla da je temperatura ispod 36 C, odsekla sam se.

Elem, Una ima grip. Temperatura vec 5 dana, uglavnom izmedju 38 i 38.5 , danas malo manje, pa se nadam da se smiruje.
Ona koja inece temperaturu odlicno podnosi, sad je skroz malaksala, pospana, zali se da je bole noge.
Dr kaze da mnogo dece dolazi sa istim simptomima i da temperatura traje po nedelju dana.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 1684
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
12.3.2014 13:53:45   
Sanjica26 RR
gagana nama je temperatura trajala sest dana. Isla joj je i do 39,5. Samo sto je Teodora imala i laringitis. Tek sestog dana se smirila.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 1685
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
12.3.2014 13:59:53   
gagana83
Verovatno taj isti grip.
Valjda ce se skoro smiriti. Sutra na kontrolu ako ne spadne t do tad.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1686
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
13.3.2014 8:54:54   
dijana1*

IZVORNA PORUKA: dijana1 RR

Kod nas je totalni raspaduser posted image Vuk je u petak dosao iz vrtica bled kao krpa i sav malaksao. Dobio je neku blagu temp i poceo da kaslje. Odvedem ga juce kod dr. i dobili smo uput za ORL, 2x za UK i uput za jetru. Sinoc je imao 38,6 a nocas je goreo skroz. Nije dao da mu izmerim ali sigurno je imao preko 39. Ubacim ga u kadu i tusiranje pa se tu jadnice ispovraca a kada izduva sline izlaze kao lude a vreleuser posted image tusiranjem i cepicem sam mu skinula temp. U ponedeljak idemo kod dr i sto posto ce nam dati boce. Bas mi ga je zao, jadno dete vec je pet meseci bolesno. Nikako da ozdravi.


Agonija i dalje trajeuser posted image
U medjuvremenu smo i mm i ja bili bolesni. Beba vec dva dana ima temp a Vuk od petka. Kosti je potvrdjeno da je viroza a Vuka smo vodili kod dr za orl i cim ovo prodje zakazujemo operaciju da vadimo krajnike. Dana vise necu da cekam. Jadnice je tooooliko iscrpljen, imao je preko 18 kg a sada 17. Nista ne jede. Stavi zalogaj u usta, zvace i pljune. Zivi na vodi i cajuuser posted image a juce ujutru je imao 39,5.
Virus je prejak. Osetila sam na sebi. Imala sam jaku temp i glavobolju . Bila sam ubedjrna da umiremuser posted image
Kostu danas vodim na kontrolu a Vuka sutra.
Samo da se sto pre zavrsi sve ovo:-(

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 1687
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
15.3.2014 17:04:31   
dijana1*
Konacno, posle nedelju dana smo se resili temperatureuser posted image
Vuk je i dalje pun slina i kaslje, a Kosta se malo zakaslje i pojavi se po koja slinica. Ipak sam donelaodluku da Vuku izvadimo krajnike tako da do daljnjeg nema vrtica i sada ga spremam tj. cistim za operaciju. Meni samo noje jasno otkud njemu ovoliko slinauser posted image

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 1688
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
14.4.2014 13:04:49   
Наташица
већ други дан има температуру која не пада како треба испод 39. дајем јој фабрицет сируп и туширам, пробала кромпир на ноге, ма ништа од тога. стављам хладне облоге, јадниче моје ни не буни се више што је с тим мучим. били код доктора, вели да је вироза. крв уредна, сад је муж отишао по малаз урина. нема пролив, ноћас је повратила само и није више никако. појела мало смокија и пар кашика супице, пије доста течности.
најгоре сад што сам јој прије више од сат времена дала сируп од којег јој је требала температура да падне, али стоји на 39,3. сад јој се спава, волила бих да само мало откуња, можда падне мало још.
били смо доста вани, мислила сам да је сунчаница (пошто мене редовно пукне, одлежим пар дана са истим симптомима као и малена) па онда сам мислила да нису почеле петице да избијају...
пуна клиника дјеце, баш их је нешто напало.
ово нам је први пут да је болесна са темепратуром, ако не рачуна стомачни вирус прошле год кад је само повратила пар пута и прехладе са само зачепљеним носићем.

< Poruku je uredio Наташица -- 14.4.2014 13:06:44 >


_____________________________

"timeo hominem unius libri"


(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 1689
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
14.4.2014 13:19:09   
Torbica
Natasice, tusiraj je, ne bi trebalo da spava sa temperaturom. Na 4h naizmenicno Febricet cepic i Brufen, ovo ce joj oboriti, ako je obicna viroza.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Наташица)
Direktna veza do poruke: 1690
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
14.4.2014 13:50:56   
Наташица
хвала торбице. ево спавала је 10мин. муж чека код доктора да покаже налаз урина, видјећемо шта ће рећи.
гужва, а доктора ни у причи...да сам ја тамо већ би урлала.
рекох му управо да пита за то, па да да рецепт.
како ми је жао, смлатило је ужас, нема снаге да гледа, а камо ли шта друго.

_____________________________

"timeo hominem unius libri"


(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 1691
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
14.4.2014 14:20:24   
Наташица
упала мокраћних канала, прописали неки клервадин, тако нешто. сутра на уринокултуру. полудићу од бриге.

_____________________________

"timeo hominem unius libri"


(odgovor članu Наташица)
Direktna veza do poruke: 1692
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
14.4.2014 20:10:17   
Torbica
Natasice, desava se, cim pre krene sa terapijom, bice joj bolje. Navijam da prodje sve ok!

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Наташица)
Direktna veza do poruke: 1693
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
14.4.2014 22:59:04   
Наташица
хвала много. не могу да дочекам сутрашњи дан да све то провјеримо. само да ноћ прође добро.

_____________________________

"timeo hominem unius libri"


(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 1694
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
12.7.2014 21:07:34   
Biserce
D od juce ima temp, prvo 37-38 a od jutros ide do 39 sa 1, spadne sat vremena nakon sirupa na 38sa2 i odmah skace...jedva prodje 4h razmak za sirup...tusiranje ne pomaze...dr kaze zubi, dobio dexamethason u nos...odbija cvrstu hranu, samo ga dojim...juce i jutros je bio veseo a od popodne je sav nikakav, spava po 15min

_____________________________

Ako si bogat samo onim sto lopovi mogu ukrasti i moljci pojesti....sa cim ces ostati ako lopovi zbilja ukradu i moljci pojedu???

(odgovor članu Наташица)
Direktna veza do poruke: 1695
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
8.8.2014 7:53:20   
Misha i Ljisha
od juce ujutru D ima temperaturu. Opet neka neobjasnjivauser posted image . Nije joj nista, nos ne curi, ne kaslje, ma nsita nista samo temperatura. I to je nocas isla i preko 39.

Evo dala sam joj sirup i oborio joj je temperaturu na 36,8. Spava sad. Ne znam sta da radim. Mislim zvacu dr ali eto ona samo ima temperaturu. Igra, u principu je vesela jeste malo razdrazljivija ali normalno sve. Ne mogu da verujem da je u zadnja dva meseca imala tri puta temperaturu (jednom isto neobjasnjivu pa ispala viroza, pa drugi put posle revakcine i evo sad) a za godinu i po skoro je imala isto tri puta temperaturu. I to od ta tri puta dva puta je prosla za dan a jednom smo se patili tri dana. Kad bi samo pricala i rekla mi sta je muciuser posted image

(odgovor članu Biserce)
Direktna veza do poruke: 1696
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
8.8.2014 8:28:30   
branki*
uvek imam eferalgan cepice,ne znam ni koje imam,samo tako trazim i te mu i dajem.u njih imam najvise poverenja,uvek deluju.sirup mi se desi da povrati dok je bio manji ili da sporo skida,ovo mi je bolje.pa,moguce da im je neprijatno,ali ja to tako brzo odradim,dok se on opasulji,bude gotovo,samo sklizne.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1697
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
8.8.2014 8:35:09   
Misha i Ljisha
znas kako ja cak umocim cepic u pavlovicevu kremu da sto ti kazes sklizne ali ona redovno njace kad joj to radim jos joj pridrzim guzove bar minut (tako mi je rekla dr jos davno da radim) i iskreno uvek skine cepic temperaturu a sto kazes sirup sporo skine a brzo krene da raste tako da nije ni 4 sata mirna tj mozda je samo nekih pola sata do sat bez temperature i onda opet krene da raste. A kad kazem da cu odmah cepic na temp npr 38,5 krenu svi da kritikuju "Na tu temperaturu se ne daju cepici bla bla bla". Tacno da covek nije pametan.

A koliko tvoj Boza im kg? Moja D ima 13

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1698
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
8.8.2014 8:40:43   
big mum
Čepići su dobri i manje agresivni od Brufena.Mojoj S.nije pomagalo ništa ni tuširanje ni čepići,samo brufen.Srećom nije često bolesna.

Milj prati Dunju možda je onako nešto.Moji su isto znali imati temp 1 ili čak pola dana.Nemoj odmah voditi doktoru.Skidaj temp,dobro je poji.Malo je raskomoti.Nemora ništa da jede,nije bitno,bitno je samo da pije dovoljno tekućine.
SRETNO.

_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1699
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
8.8.2014 8:41:57   
branki*
boza ima vise,ne znam tacno,ima oko 15 otprilike i deluju mu i na njegovu kilazu.ja mislim da to njih ne boli toliko koliko oni misle da ko zna sta ce da bude..boza se dernja i kad mu stavim toplomer ispod pazuha da izmerim temperaturu,pomislio bi neko ko zna sta mu radim.ja dajem otprilike cim krece 38.ne mogu da cekam.to sam pricala i sa doktorima,neki kazu -cekaj 38,5,kao da organizam se sam izbori jer se tako org bori sa virusom,mada mi neki dr kazu-ja svojoj deci dajem odmah lek,ne cekam nista.mene nekako mnogo strah temperature,ne znam zasto.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1700
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  66 67 [68] 69 70   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  66 67 [68] 69 70   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here