|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  68 69 [70] 71 72   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
9.8.2014 6:53:26   
Trcosava
Ani paracetamol ni malo ne spušta temperaturu. Samo brufen!

I uopšte ne razmišljam o neželjenim efektima, jer šta mi znače ti neželjeni efekti ako dobije fras od temperature. Lepo brufen i spadne tempratura. Čepići isto nisu bog zna kako pomagali izprostog razloga, kako joj stavim čepić, tako ga iskaki. Plus joj je bio stres na kub da joj bilo šta dajem u guzu.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1726
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
11.8.2014 6:23:27   
serpica
Mi vec treci dan imamo temp. nista ne moze da je skine,cepici eferalgan,sirup paracetamol ili brufen,tusiranje,nista.
padne na 38,4 i to je najmanja. Mislila sam da su zubici ali izgleda da je virus,nazalost. Nocas je bolje spavao.user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 1727
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
11.8.2014 6:43:06   
Misha i Ljisha
Ja evo da se javim. Ja uvek kazem muzu nismo nista ni trebali da joj dajemo to kod nje uvek prodje samo od sebe jer joj ne pomaze paracetamol. Medjutim eto odlucih se ja za brufen prekjuce i pu pu pu od juce nema temperaturu. Neverovatno. Dete mi se odmah preporodilo i odmorilo. Dve doze brufena ( i to manje doze od polovine njene kilaze) i resen problem. user posted image Hvala mame.

Serpice drzite se kod nas je bilo slicno. Ali setila sam se sta je pokupila, njen brat od ujaka je pre dve nedelje mozda i manje isto tako imao temperaturu. Stalno se druze ali ona meni stvarno ima super imunitet s obzirom da se druzi s decom iz vrtica a ja ne branim da se druzi s bolesnom decom. (ne kazem da su sva deca iz vrtica bolesna ali je cinjenica da su cesce bolesna-nemojte me bombardovati plizuser posted image )

Uglavnom prosla agonija. Hvala mame za sve savete.

Eh da kad sam joj dala brufen sporo je delovao, mislim da mu je trebalo jedno sat vremena da krene da spada temperatura. U tih sat vremena sam ja nju brckala da bih joj olaksala muke dok ne pocne da deluje brufen.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 1728
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
11.8.2014 6:44:33   
branki*
super,ljiljo sto je dunja ozdravilauser posted image
serpi,valja ce brzo da prodje..user posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1729
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
11.8.2014 6:50:55   
17 joka
Šerpi da brzo ozdraviuser posted image

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1730
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
11.8.2014 6:54:07   
Sanjica26 RR
Tako je i nama samo brufen pomagao. Ali kad je virus onda nema sta drugo nego da cekamo da prodje. Prosli put je imala temperaturu vrlo kratko. Bas joj je ojacao imunitet. Bilo je i krajnje vreme, jer ni ne sastavi ni nedelju dana u vrticu vec se razboli.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1731
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
11.8.2014 6:56:35   
Misha i Ljisha
hvala Branki bas je bilo cupavo ajd tako da kazem. Bas je nezgodna ta temperatura, a mm krene da se traumira cim predje 39 jer smo daleko od grada pa da slucajno se ne popne preko 40 tako da mi je u celoj ovoj situaciji bilo mnogo teze sa njim nego sa D. Moram uvek da mu objasnjavam da su deca sa sela prezivela uprkos tome sto su bolnice i lekari daleko, samo na vreme treba krenuti

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 1732
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
11.8.2014 7:00:39   
vikiveki
Nama samo paracetamol pomaže i naravno tuširanje

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1733
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
11.8.2014 7:03:07   
branki*
ma i ja sto sam u gradu,pa se traumiram...bas ne volim tu temperaturuuser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 1734
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
11.8.2014 7:05:33   
serpica
evo ga lezi mi u rukama,drzim toplomer i pokazuje 38,5 ne znam koliko je digitalni toplomer tacan,sta mislite?

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1735
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
11.8.2014 7:07:04   
branki*
jesu ti dobre baterije?ja nesto ne volim te digitalne...

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 1736
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
11.8.2014 7:09:11   
17 joka
Serpi, nevolim ni ja digitalne ali mislim da nemoze pokazivati neku visu temperaturu

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1737
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
11.8.2014 7:11:44   
vikiveki
I ja kao i Branki nemam baš poverenja u te digitalne ,koliko sam ja iskusila oni pokazuju pola stepena veću T,mada to možda zavisi i od baterija...ja najviše poverenja imam u one živine,ali njih više niko ne prodajeuser posted image

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1738
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
11.8.2014 7:12:28   
Misha i Ljisha
kazu da digitalni bas i nije pouzdan, najbolji je zivin a digitalni nazalost cesce pokazuje nizu od zivinog. Nadam se da temperatura nije veca serpice. Ja sam kombinovala i digitalni i zivin kad pomislim da digitalni nije dobro izmerio i stvarno bude uvek razlika bar u 0,3 stepena. Dete mi ovih dana vec svisnulo od merenja temperature, juce uzme sama toplometar i kao stavlja i ja je pitam "jel imas temperaturu?" ona kaze "Da" user posted image

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 1739
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
11.8.2014 7:14:41   
branki*
mislim da na uputstvu i pise ako ste ga sacuvali da digitalni pokazuje pola stepena odstupanje ,da li gore ili dole,ne secam se.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1740
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
11.8.2014 7:15:40   
serpica
ma ni ja ih ne volim jos sam cula da na tu temp koju pokaze doda se jos 0.5 pa da poludim onda user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 1741
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
11.8.2014 7:16:26   
Misha i Ljisha
da Branki je u pravu greska merenje je pola stepena gore dole. To je da se razumemo izuzetno velika greska merenja jer nije svejedno da li dete ima 40 ili 39,5 ili 39 aj sad ti znaj ako izmeris 39,5 da li je pola stepena gore ili dole

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1742
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
11.8.2014 7:21:15   
Torbica
Pola stepena se oduzme da bi se uporedilo sa aksilarnom temperaturom tj onom ispod pazuha.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1743
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
11.8.2014 7:24:12   
Misha i Ljisha
ja uvek D merim ispod mazuha, od rodjenja. Nije bilo sanse da bude mirna dovoljno dugo da joj izmerim temperaturu rektalno. Kazem ima razlike sa zivinim toplomerom, ovih dana sam bas proveravala. Izmerim digitalnim pa odmah zatim izmerim zivinim i bude razlika 0,3 stepena.

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 1744
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
11.8.2014 7:26:21   
branki*
i ja merim ispod pazuha kad god mogu,tako su nam rekli na institutu za m i d.imam i neki digitalni u obliku cucle i digitalni za ispod pazuha,ali sa njima nikad nisam nacisto.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1745
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
11.8.2014 8:49:40   
Torbica
Naravno da se razlikuje, rektalni meri unutrasnju temperaturu a zivin spoljasnju. Pola stepena je najnormalnija razlika. Mora unutrasnja temperatura biti veca.


_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1746
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
17.8.2014 15:41:58   
mtajcica83
Moj svrco juce dobio temp, sinoc imao 37, u toku noci 38.. Imam Ibalgyn, to mu je obaljivalo vatru prosli put kad je imao, paracetamol..nista.
I ja mjerim sa digitalnim i uvijek ispod pazuha.

_____________________________

Moj maji bubicicak 08.10.2010

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 1747
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
17.8.2014 20:48:34   
Misha i Ljisha
mtajcice polako da mu ne srozas temperaturu jako tj da ne bude u hipotermiji. Mislim da se Adulence to desilo sa Ivom. Ja obaram kad ima 38 sa nesto i to jer vidim da ima tendenciju rasta temperatura.

Nesto ga je snaslouser posted image . Jadni malci. Drzite se i da sutra budete ko novi

(odgovor članu mtajcica83)
Direktna veza do poruke: 1748
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
31.8.2014 6:38:05   
dijana1*
Juce ujutru je Kosta imao tem ispod pazuha 38. U toku dana lko 37.5. Sinoc u 20h 38,5. Stavila sam mu cepic i bilo je ok. U 3h se budi , dete gori, izmerim tem 39.2. Istusirala sam ga i stavila cepic. Sta li ga je snaslo nemam pojmauser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1749
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
31.8.2014 6:57:01   
branki*
da brzo ozdraite,dijana!ko zna sta ga je snaslo i koliko ce puta da ih snadje josuser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 1750
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  68 69 [70] 71 72   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  68 69 [70] 71 72   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here