|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  79 80 [81] 82 83   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
1.5.2015 1:02:05   
Azra_
Mi smo visoku temperaturu skidali kombinacija Eferalgan- Brufen, plus obloge alkohola oko zglobova. I naravno, nema spavanja. DrKristal, radiće neka apoteka sutra da pribaviš neki drugi preparat protiv temperature, ako se nastavi, a sigurno dežura i neko od lekara.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 2001
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
1.5.2015 9:02:23   
mila83
I ja sam stavljala obloge alkohola oko zglobova i tusirala toplom vodom, trenutno nam je pomagalo.Posto mi je beba mala, a ne voli da pije na flasicu,onda sam joj i spricem davala vode, svakih 10-15 minuta po dva tri ml da ne dehidrira.
Dr Kristal,javi nam kako ste. Danas sigurno ima neka dezurna apoteka, a i domovi zdravlja imaju dezurne ako bas zatreba,a nadam se da vam nece trebati user posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 2002
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
1.5.2015 10:01:16   
doktorkakristal
nocas t isla do 40,nije reagovala na brufen tusirala sam je,jutros je odvela dala joj 4 jugocilina mada nema nista specijalno grlo malo upaljeno sto sam i sama predpostavila,nadam se da ce joj danas biti bolje

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 2003
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
1.5.2015 10:26:51   
mila83
Kristal,tako je i mojoj Teodori bilo, radili krvnu sliku,gledala joj dr usi i grlo,osim nosa koji je jako curio , nista.Takav je virus. Mozda je ona trodnevna virusna groznica, ako nemas iskustva sa tim, da se ne uplasis.Traje tri dana , na kraju se dete ospe kao znak izlaska virusa.Moja starija cera je sa dve i po godine to imala.Nista ne pomaze oko skidanja t, samo trenutno. i za tu groznicu je karakteristicno da dete nema drugih simptoma. Zelim vam da sto brze i lakse pregrmite temperaturu ! :*

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 2004
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
1.5.2015 10:38:45   
Azra_
Ipak bocke?!user posted image Dobro, neka joj lakne i da se završi na tome...

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 2005
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
1.5.2015 10:41:55   
mila83

IZVORNA PORUKA: Azra_

Ipak bocke?!user posted image Dobro, neka joj lakne i da se završi na tome...


Ja prvi put cujem za jugocilin.to su inekcije ?

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 2006
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
1.5.2015 11:54:27   
doktorkakristal
nije trodnevna imala je vec to se zove eritema subitum user posted image ,jugocilin vam je penicilin nego nasa proizvodnja

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 2007
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
1.5.2015 16:26:20   
mila83
Ma znam da ima neki latinski naziv ta groznica,samo se ne trudim bas to da zapamtim.Nego nisam imala prilike da cujem za jugocilin. Nadam se da je maleckoj sada bolje.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 2008
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
1.5.2015 16:47:22   
doktorkakristal
nisi cula za jugocilin,nemoj pogresno da me shvatis nego to je klasican penicilin koji smo i mi primali kao deca nego se kod nas tako zove

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 2009
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
1.5.2015 16:51:42   
veselicaa
Dr brzo ozdravite user posted image Od devera sincic(18meseci) pre dva meseca primio sedam jugocilina.Malo je muka ali jugocilin bas pomaze.Kada se samo setim koliko sam ih ja kao mala primila user posted image

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 2010
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
1.5.2015 16:58:42   
mila83
Kristi,razumela sam odmah sta si htela da kazes user posted image jel vam bolje ?

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 2011
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
2.5.2015 7:55:52   
doktorkakristal
MILAuser posted image imala je juce popodne opet ali ne tako visoku cim padne dejstvo brufena ona skace

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 2012
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
12.5.2015 10:01:11   
dijana1*
U nedelju uvece je dobio temp. 38.3. Stavila cepic i tek juce oko 4 ponovo skoci na 38.5 i tu je oborio cepic. E onda je sinoc oko 21 h dobio 39. Tusiranje i cepic ali nikako da spadne da bi u 2 h vec bila 40. Do 5 sam ga tusirala, masirala alkoholom i dala brufen. Sada spava i nema temp. Mozda malo. Videcemo danas sta ce biti


_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 2013
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
12.5.2015 10:10:22   
mila83
Drugih simptoma nema ? Zelim vam brz oporavak user posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 2014
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
12.5.2015 14:34:32   
dijana1*
Mila u subotu uvece jepoceo dakaslje ali sam mu dala brsljan i kasalj se smirio. Sada sekret izlazi na nos. Vodila sam ga kod dr i kaze da je grlo malo crveno i odmah mu dao AB. Natavno trazila sam da se izvadi krv i bila sam upravu. Uopste nije za AB. Viroza je u pitanju. Dr. bas olako prepisuju ab.user posted image
Danas 37.5 ali mislim da ce veceras ponovo skociti.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 2015
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
12.5.2015 15:25:48   
mila83
Tako i kod nas,imam utisak da samo sto otvoris vrata ordinacije,prepisu ti Ab.ja da ne trazim da se radi krvna slika, ne bi ni radili. nadam se da cete brzo ozdraviti i da cete imati mirnu noc.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 2016
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
13.5.2015 11:13:45   
dijana1*
I dalje se mucimo. Jako brzo skoci na 39.5 a tesko se skida. Bez tusiranja i alkohola nema sanse da bi spalauser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 2017
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
13.5.2015 11:15:38   
Anoniman
Di bas vas svaki viru uhvati , idu li u vrtic?
Cuvaj se koliko mozes, da ne predje na tebe.
Moja U od kada ne ide u vrtic drugo dete, od novembra nismo bili bolesni..

(odgovor članu dijana1*)
  Direktna veza do poruke: 2018
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
13.5.2015 11:21:04   
dijana1*
UM, Kosta je u pitanju. Za sada ne ide u vrtic a nije ni Vuk isao dve nedelje lecili smo upalu srednjeg uha koja se dugo vuce.
A K kada uhvati drzi ga temp po 4-5 dana a Vuka 1 dan
A Vuk od prosle godine da kazem pupupupu stvarno nije bio nesto bolestan. Vuce to uho zbog greske lekara i konjuktivitis.


_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2019
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
13.5.2015 11:23:12   
Anoniman
Da vas sve to brzo prodjeuser posted image mene je uvek strah te visoke t...

Menis stvarno prija ova pauza od 10 meseci za Unu, odmori s edete od antibiotika, i inhalacija, pupupu da ne ureknem, ali od septembra opet jovo na novo...

(odgovor članu dijana1*)
  Direktna veza do poruke: 2020
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
13.5.2015 12:19:23   
Bibilib
Boze strasno je kako doktori prave greske,meni je dr.rekla da mi dete ima konjuktivitis jer jadnicak nije mogao okice da otvori i dala nam je acidi borici kapi i hloranfenikol mast,kad ja bitam nesto u apoteci oni meni kazu pa kod beba to moze da izazove probleme sa disanjem....Ja rekoh pa dr.nam rekla a on pa dobro ako je tako...

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 2021
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
13.5.2015 14:28:07   
mila83
To sa greskama lekara mi je poznato! Moj sin je tako zaradio gnojnu anginu jer mu je dr dala preslab antibiotik, dala mu je sinacilin a vec tada je imao 39.5 i maaalo crveno grlo.Zalecilo se i posle nepune dve nedelje zaradio inekcije.

Bibi, ja za konjuktivitis pred Hloramfenikola koristim i Tobreks kapi. I obaveznp umivam okice blagim cajem od kamilice. I bebi cesto perem ruke, jer trlja oci pa da se ne vrtimo u krug sa infekcijom.

Dijana,tako i kod mog sina, po par dana visoka t, a cerka ne.nadam se da cete bez velike muke ozdraviti user posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 2022
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
13.5.2015 14:34:27   
dijana1*
Mila , Torbica nam je negde posala da oci nikako ne treba ispirati kamilicom.
Hvala vam sto mislite na nas. Nadam se da ce brzo ozdraviti. Za sada 37.5.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 2023
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
13.5.2015 15:48:23   
mila83
Nisam znala za kamilicu i oci, da ne sme. Ja sam mojim klincima to radila ali vise je to bila voda nego kamiica.A nisu cesto imali konjuktivitis, valjda im nije naskodilo to malo sto jesam, nisam primetila. Nisam mislila nista lose Bibi, samo sam iz svog iskustva dala savetuser posted image

Super Dijana, samo da ne skoci t jako,jer znam koja je to muka,Kosta verovatno reaguje kao i moj Dimitrije, bar u tom uzrastu.Sada vec neko vreme nije imao povisenu t,od avgusta prosle godine, i nadam se da i nece.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 2024
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
13.5.2015 17:22:07   
Bibilib
Mila draga ne opterecuj seuser posted image jer nisi nista lose rekla,znam da je i moja majka sestri ispirala oci kamilicom.Htela sam samo reci da se ne moze vise verovati ni doktorima jer sto je jednom doktoru dobro drugom nije a mi smo spremni da uradimo sve za nasu decu i njihovo zdravlje...user posted image

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 2025
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  79 80 [81] 82 83   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  79 80 [81] 82 83   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here