|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  77 78 [79] 80 81   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
17.2.2015 20:48:11   
veselicaa
Ja sam i dr pitala koliko dugo sme da se koristi sirup za temp.kada se otvori i rekao mi dok se ne potrosi.Mada se ja uvek nesto premisljam,evo sinoc sam dala S.paracetamol jer je boleo zub,i bacih ostatak(imalo je sigurno jos za 2,3 puta da se da) jer mi nesto bio gust.A otvorila sam ga pre mesec dana,mozda nesto vise.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1951
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
17.2.2015 22:56:18   
serpica
Na bocici paracetamola pise da se promucka najmanje 10 sekundi pre otvaranja,on je inace gust ali kad se dobro promucka onda i nije bas toliko. Meni stoji u frizideru i duze od mesc dana,samo da je u roku.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 1952
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
18.2.2015 7:19:10   
Misha i Ljisha
Mame nakon onog pisanja pre neki dan D mi nije vise imala tem preko 38. Preko dana je ok i ima temperaturu koja ide do 37,5. slinci joj malo tek tek cure, ne kaslje ma nista posebno sad da ja kazem da je bolesna. Danas je eto koji dan i probudila se sa tacno 37. Da li da joj vadim krv? jel to virus ili neka bakterija? Ja opet nekako kapiram da je bakterija i dalje bi se mucili sa visokom temp,ne? Ajte mame savet. Znaci proslo 3 dana temprature, danas je cetvrti.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 1953
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
18.2.2015 7:51:41   
milicicak
MiLj, vadi krv za svaki slucaj, bolje da si mirna.
Nasa dr kaze da se kod dece do 3 godine temperatura do 37,5 ne racuna u povisenu temperaturu.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1954
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
18.2.2015 9:53:27   
mama krava

IZVORNA PORUKA: milicicak

MiLj, vadi krv za svaki slucaj, bolje da si mirna.
Nasa dr kaze da se kod dece do 3 godine temperatura do 37,5 ne racuna u povisenu temperaturu.



I kod nas SVE dr kažu da to nije povišene temperatura!

Izvadi krv, ne jede leba, biće ti lakše! Ali to je taj dooooosadni i grozni virus!

Da brzo prodje sve!user posted image

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1955
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
18.2.2015 10:41:55   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: mama krava

I kod nas SVE dr kažu da to nije povišene temperatura!

Izvadi krv, ne jede leba, biće ti lakše! Ali to je taj dooooosadni i grozni virus!

Da brzo prodje sve!user posted image

ijuuuuu kako nije??? Ovu moju lomi 37,7 a kazem vam sa 38,8 joj pomodrele noge. user posted image Ja ne skidam 37,5 ako je ona ok ali ako vidim da nije, cao lekari i svi sto tvrde da to nije temp i nikog ne slusam. Ne zanimaju me. Meni je temp 37,7 kao da umirem ali to je meni za vise od dva stepena nego moja normalna temp pa kapiram da bi to bilo kao nekom normalnom kad bi imao 38,5 i vise. Znaci moja temp je 35,2 ili 35,4 uglavnom i kad mi dodje temp do 37,7 ja imam utisak da umirem sa 38,5 ja buncam.

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 1956
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
18.2.2015 11:17:21   
mama krava
Ljiška I ja isto tako reagujem, na 37,7, ali deca do 3 god ne bi trebalo, mada TI najbolje poznaješ svoje dete i kako reaguje na T!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1957
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
18.2.2015 19:43:24   
veselicaa

IZVORNA PORUKA: serpica

Na bocici paracetamola pise da se promucka najmanje 10 sekundi pre otvaranja,on je inace gust ali kad se dobro promucka onda i nije bas toliko. Meni stoji u frizideru i duze od mesc dana,samo da je u roku.

Serpice jesam ali mi i dalje delovao nekako gust.To je onaj Galenikin meni je on gusci nego paracetamol nekog drugog proizvodjaca.Bas sam danas otvorila Daleron i on je duplo redji od Galenikinog paracetamola.Ja sam inace uvek za Galenikin paracetamol,imali smo lose iskustvo sa drugim proizvodjacima.Danas sam prvi put kupila ovaj Daleron jer nije imao Galenikin ali vidim fino deluje(S je boleo zub i morala sam da joj dam).
Misho I Ljiso najverovatnije je virus,tako su i moje imale temperaturu kada su bile skoro prehladjene,takav je virus.Temperatura od 37,5 nije velika,ne brini.Mada ako bas hoces nije problem da uradis analize. Brzo ozdravite user posted image

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 1958
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
24.2.2015 0:02:44   
Azra_
Evo i ja da se upišem da ovde... Imamo upalu ušiju, grlo crveno. Odrađeni brisevi, kks, dobili antibiotik, ali tek jednu dozu popio. U 22 imao 38,8 , dam brugen 5ml (ima oko 19kg), i u 23h T 38,2! Uvek, uvek do sada T pada u roku od pola sata na skroz normalnu. Ovo nam s eprvi put dešava. MM ga mazao alkoholom, natopili smo čarape, palo na 37,9. E sad, ne smem da ga stavim da spava, a brufen mu pre 2h ne bih davala.user posted image

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 1959
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
24.2.2015 6:01:14   
Ana RR
Azra, kod visoke temperature smeš da kombinuješ brufen i febricet, da ne čekaš da prođe 8 sati od davanja brufena možeš da daš febricet posle 4 sata. Neka me neko ispravi ako grešim ali mislim da sam u pravu.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 1960
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
24.2.2015 10:50:57   
Azra_
Hvala Anči... Tako smo i radili. Na 4h, a između alkohol. Kad ga malo namažemo razblaženim alkoholom, T padne, ali nakon 10ak minuta opet. Ja se prepadoh. Prvi put imamo T koju sirup ne obara. Doduše, nije išlo preko 38,8. Kada je popio dozu eferalgana, , nakon sat vremena se preznojio. Bio je golišav sve vreme, a kad sam mu dala sirup, malo ga pokrila, rekoh, ajde, tako radimo i mm i ja. I stvarno. Preznojio se, T spala, i od noćas od 4h nije se vraćala T. Videćemo kako će biti danas. Očekujem i da antibiotik počne da deluje.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1961
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
24.2.2015 14:42:27   
mila83

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Azra, kod visoke temperature smeš da kombinuješ brufen i febricet, da ne čekaš da prođe 8 sati od davanja brufena možeš da daš febricet posle 4 sata. Neka me neko ispravi ako grešim ali mislim da sam u pravu.


I ja tako radim,kod izuzetno visoke temperature,kad nece da spadne.Sin tako uglavnom podnosi temperaturu,kod cerke lakse spadne.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1962
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
24.2.2015 22:28:28   
Ana RR
Azra, mi smo kroz to prošli kad je imao gnojnu anginu, do 40,5 je išla temperatura. Kad nisam umrla od brige tada.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 1963
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
24.2.2015 22:47:34   
mila83
I kod nas je bila u pitanju gnojna angina,sin je imao i to mu je bila najvisa temperatura ikada.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1964
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
25.2.2015 8:47:18   
ishler
Meni je mladja dobila temperaturu juce oko podne 38,imala ceo dan i nocas je poslednji put popila eferalgan u 23h i istusirala je,slabo joj je skidao lek za jedan stepen,verovatno je virus nema druge simptome prehlade.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 1965
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
25.2.2015 8:50:56   
veselicaa
Mi isto izmedju dve doze sirupa koristimo alkohol jer bas snizava temperaturu i obavezno tusiranje ako je dosta visoka.A kombinacija brufena i paracetamola je odlicna kada dete ima temperaturu koja slabo pada pa se ne moze cekati da prodje sest sati vec se mora ranije dati sirup.Ovako moze na 4 sati.jednom paracet jednom brufen.

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 1966
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
6.3.2015 22:45:16   
mila83
Ja izmedju doza sirupa samo tusiram decu mlakom vodom i stavljam oblog na celo eventulno/Ne praktikujem obloge od alkohola,citala sam da on na jako kratko spusti malo temperaturu a isusuje jako deciju kozu.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 1967
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
6.3.2015 22:49:14   
veselicaa
Da Mila isusuje kozu ali mi je bitnije da detetu skinem temperaturu nego da brinem da li ce joj se koza osusiti.To cemo lako resiti kada ozdravi.Sapunica i alkohol se primenjuju i u bolnickim uslovima pa ne sumnjam u njihovu delotvornost.Mi smo imali bas problema sa temperaturom i ja bas imam neki strah od nje,sreca sada su malo vece pa ih manje pogadja.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 1968
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
6.3.2015 22:52:40   
mila83
Iz naseg iskustva kazem da neznatno obara temperaturu i kazu da su bolje obloge od ciste vode u tom slucaju.Alkohol eventualno ocisti kozu od mogucih infekcija.
Svako ima svoj nacin,bitno da je delotvoran !

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 1969
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
6.3.2015 22:57:09   
veselicaa
Naravno,svako dete je drugacije,Mojoj A,nije delovao sirup jedino su joj obloge od alkohola i sapunice snizavale temperaturu.Recimo Stasu samo tusiram i hladim po licu,ne po celu jer kazu da moze glava da ih zaboli i to je dovoljno da joj temp.padne

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 1970
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
6.3.2015 22:57:24   
nikiteki
iz licnog iskustva kazem da kada dete ima temperaturu pored sirupa na grudi se stavi list od kupusa premazan uljem to izvlaci temperaturu

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 1971
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
6.3.2015 23:00:56   
Bibilib
ili ako je dete vece stavi slobodno komovicu u nogama,pokvasic carapice i obujes dete.....

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu nikiteki)
Direktna veza do poruke: 1972
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
6.3.2015 23:02:02   
mila83

IZVORNA PORUKA: nikiteki

iz licnog iskustva kazem da kada dete ima temperaturu pored sirupa na grudi se stavi list od kupusa premazan uljem to izvlaci temperaturu


Vredi probati.Za kupus sam cula,pa i probala kada su mi se grudi upalile posle porodjaja,stvarno izvuce vrucinu.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu nikiteki)
Direktna veza do poruke: 1973
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
10.3.2015 15:13:03   
acalukic
pa da postoje valjda i jedni i drugi cepici i zavise od kilaze bebe

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1974
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
10.3.2015 15:55:24   
mila83
Ja izbegavam cepice,jer naglo skidaju temperaturu i nisu dobri za bebin mozak, tako nam je nas pedijatar rekao .Samo ako bas nikako t ne ide dole,duzi period i procenim da se dete mnogo pati.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu acalukic)
Direktna veza do poruke: 1975
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  77 78 [79] 80 81   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  77 78 [79] 80 81   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here