|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  83 84 [85] 86 87   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
17.8.2015 18:55:27   
vonavoj
Daaa..kod visokr temp stopala i jesu hladna!

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 2101
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
17.8.2015 20:44:07   
Ivanka 75
Kad krece visoka temp sake i stopala se ohlade jer telo valjda vuce krv u vitalne organe, ili nesto sl.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 2102
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
18.8.2015 16:23:28   
ishler
Hvala svima na odgovorima,dala Sam na 4 data paracet i brufen.poslednji put je imala u 5 nocas,i za Danas sve stolice,nadam se da prolazi,veselija je

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 2103
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
18.8.2015 20:57:44   
vonavoj
Super! Bitno da prolazi!

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 2104
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
18.8.2015 23:16:19   
dijana1*
Da se i mi prijavimo.
Kosta je danas odjednom postao vruc i izmerim temp 37.8. To je bilo oko 16 h i oko 21:30 je skocila na 38.5. Dala sam mu febricet i istusirala.
Obicno je nervozan kada ima temp ali danas je bio poprilicno veseo.
Nadam se samo da ce brzo proci. Obicno kada dobije temp traje po 6-7 dana.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 2105
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
25.8.2015 12:05:38   
Zemunka85
Neverovatno kako je svako dete za sebe.
Ja bih sa temperaturom 6-7 dana flipnula.
Moja Lara nikada nije imala duze od 3dana (treci je vec kraj) ali nikada nema 37,38. To, sta god da je, odmah rokne na >39, molim lepo :D :(.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 2106
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
25.8.2015 17:49:11   
Rosita
D danas pet puta povraca za pola h, t 38.7, u usta da uzme nece nista, jedva koji gutljaj vode. Bem ti vise i viruse i promene vremena i sve.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 2107
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
26.8.2015 17:05:05   
Rosita
Noc grozna, danas mu mm dao nurofen u pola 12, bio super, ali evo sad je 39.3, dobio eferalgan. Eferalgan ga je sinoc poceo raditi tek nakon sat i po user posted image . Mislim da cu sutra ujutro da ga vodim da vadi krv. Sta da trazim, kks i crp?

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2108
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
26.8.2015 21:59:16   
branki*
Uh,rosiuser posted image
Da,kks i crp.kako mu je sad?

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2109
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
26.8.2015 22:11:31   
Rosita
Super je kad spadne T, pa se nadam da je neki virus. Videcemo nocas . Sinoc ne spavam, merim T, cistin povracku i shvatam da se ne nerviram kao pre. .. oguglah malo na bolesti :/. Mada sam slogirana otisla na posao, mm ga cuvao, ja cu sutra . Branki user posted image

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 2110
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
26.8.2015 22:15:40   
branki*
Znam,najteze je prvih par puta,posle malo oguglas,ali je opet grozno kad su bolesni.ver je neki virus,sta bi drugo bilo.user posted image da brzo prodje!

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2111
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
27.8.2015 12:43:00   
Rosita
crp 63. Ostalo sve u granicama, malko gore dole, tek da predje crtu. Je l ovo obavezno bakterija? On je danas dobro, nema T! Popodne kod dr.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 2112
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
27.8.2015 14:52:15   
mama krava
ako su leukociti malko iznad, a monociti ili kako vec malo ispod onda je bakterijska

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2113
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
27.8.2015 15:01:36   
mama krava
E, lupila ja ...

Nama kad je bilo ovako bila je bakt....


Leukociti na gornjoj granici 16,7 a max je 17
Limfociti niski 9% a min je 50%
Neutrofilni granulociti visiki 84% a max je 50%

CRP 17,9

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 2114
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
19.9.2015 19:28:58   
MAMAMAJ
Temperatura 38,5 i više, bez ikakvih drugih simpota ičega. Dete ima 13,5m. Ima šest zubića i ne vidim da je još neki pred izbijanje.
Nije nervozan, više je smoren i spava mu se. Jede normalno, pije vodu, čaj, stolica bila normalna danas.
Kako vam zvuči?
A da, dobio je temp oko 13h,dala mu Paracetamol, istuširala ga, spala je. Posle opet isto oko 17h. Dajem mu i Dentokind, ali opet každm, ne primećujem da je nrki zubić rešio da izađe, osim što su gornje trojke počele da se spuštaju. Vrlo malo, bele se desni.

< Poruku je uredio MAMAMAJ -- 19.9.2015 19:32:28 >

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 2115
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
19.9.2015 19:50:34   
Rosita
U zadnje vreme moj D je imao jedan ili dva takva slucaja i ja jedan, T bez icega drugog, samo glavobolja. Mozda su takvi virusi. Sinoc je malo bio zapusen nos, danas nista, a T ima.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu MAMAMAJ)
Direktna veza do poruke: 2116
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
19.9.2015 19:53:55   
MAMAMAJ
Rosita, i njemu je sinoć bio zapušen nosić, suv onako, suva sluzokoža. A je li lepo ručka? Evo sad je zaspao, a ja kao na oglama, samo ga pipkam, i moram sad nekako da mu dam Dentokind. user posted image
Samo da nije bakterijski, a virus ćemo sami pobediti.
Jeste išli kod dr i koliko ti je staro dete? Šta savetuješ?

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2117
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
19.9.2015 21:48:35   
Rosita
Dve i po. Nismo isli, to je sinoc pocelo, danas sa nosem ok. Jede kad nema T, kad mu skinem normalno se ponasa. A pod t kaze boli ga celo. Danas je interesantno sama spala sa 39 na 38 za sat. Cudno. Al sam mu dala lek da se ne muci. Ne znam, vodila bih ga kod dr ako mu se zadrzi T u pon. Ako ne, ne bih. Da ih sto pre prodje :). Ps nedavno sam ja imala potvrdjen respiratorni virus, t tri dana i glavobolja i nista vise.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu MAMAMAJ)
Direktna veza do poruke: 2118
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
19.9.2015 23:07:44   
MAMAMAJ
Naša dr u utorak radi s bolesnom decom, taman ću do tada da vidim, ako je virusno, proći će do tada, ako je bakterijski, trajaće i u utorak. user posted image
A on ne ume da priča, ali ume da potvrdi kada ga nešto pitam. Pitala sam ga je li ga boli zubić, potvrdio je, pa glava i to je potvrdio, a stomak, piša, rukice, nogice, ništa to ne potvrđuje.
Verovatno su u istom sosu. :-) Neka da Bog, što pre da budu kako treba. user posted image
Ajde čujemo se sutra ovde, da vidimo kakvo je stanje.
Laku nooooć. user posted image

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2119
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
19.9.2015 23:37:28   
vikiii
Mamaj,najverovatnije je virus. Meni je tako F pre desetak dana dobio temperaturu preko 39,bez ikakvih drugih simptoma. Lepo jeo,nije kasljao. Vadili mu krv i rezultati pokazali da je virus. Tri dana ga držala temperatura i prošlo. S tim sto je jutros promukao i naravno opet kod dr. Samo sto je sada laringitis u pitanju. Mrzim ove lude promene vremena!!!user posted image

(odgovor članu MAMAMAJ)
Direktna veza do poruke: 2120
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
20.9.2015 0:02:10   
MAMAMAJ
Vikii, ne znam, evo sada nema temp, u 21h sam mu dala Paracetamol, malopre petu dozu Dentokinda, znači sad u 1h i Paracetamol i Dentokind, pa ću valjda i ja malo odspavati. user posted image Čoveče, u utorak ulazim u 7m trudnoće, baš me sad to našlo.
Sada mu nije ni nosić zapušen. Popio je punu čašu jogurta oko 22h, nacedila sam mu i limuna par kapi u vodu i gurnem mu svako malo flašicu u usta, pa pije u neznanju. user posted image Šta ću, treba se snaći.

(odgovor članu vikiii)
Direktna veza do poruke: 2121
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
20.9.2015 0:32:58   
dijana1*
Mamaj meni to izgleda kao da je virusno. A kako je ludo vreme samo to covek moze i da ocekujeuser posted image
Ja ga isto jos ne bi vodila, sacekaj da vidis da nece poceti da kaslje ili da mu se sliva sekret.
Kosta je par puta tako imao temp bez slina,kaslja, proliva ... traje par dana i to je to.
Da nam drugar sto pre ozdravi.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu MAMAMAJ)
Direktna veza do poruke: 2122
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
20.9.2015 8:58:12   
Rosita
Sve isto. Evo sad je doruckovao i prepire se sa mnom, vice nije mi prosla T, trenutno nema. Sinoc u 11 mu dala lek, imao je preko 39. Ma vreme ubija user posted image

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 2123
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
20.9.2015 9:36:17   
MAMAMAJ
Rosita, dobro jutro.
K je noćas oko 1,2 imao temp, opet isti scenario s Paracetamolom i brzo prošlo, spavao je sa mnom, pipkala sam ga celu noć, sada nema temp i traži njam njam. user posted image
Popio je dosta čaja, ja mu razvodnim, pola voda, pola čaj, mali mi je da pije toliki čaj, i još nacedim limun i malo meda, to je neki polučaj, polulimunada. user posted image
Važno da unose tečnost. Sad pečem prazne kiflice i daću mu jogurt, a za ručak ću mu pilav, to sme?
Di, razumemo se mi u svakoj temi. user posted image

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2124
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
20.9.2015 10:36:34   
Rosita
Prevazicice oni to, nadam se, brzo. U principu kad imaju T laganija ishrana, da se energija ne trosi na varenje, pilav je lagan. Mada ja mu dajem sve normalno. Ne bih dala pasulj i sl, ostalo sve. :*

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu MAMAMAJ)
Direktna veza do poruke: 2125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  83 84 [85] 86 87   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  83 84 [85] 86 87   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here