|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  46 47 [48] 49 50   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Upis u jaslice-vrtić
29.8.2013 11:47:07   
Odri Hepbern
Napokon smo predali sve za regresiranje. 2nedelje smo cekali resenje iz poreske,uzas. I na kraju mi napisu pogresno ime pa su morali da prepravljaju. user posted image
Koliko se ceka resenje?

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1176
   RE: Upis u jaslice-vrtić
30.8.2013 13:27:28   
srna001
Nas sad čeka prikupljanje dokumentacije pa imam par pitanja za vas koje ste to već prošle:

1.Poresko rešenje se vadi u poreskoj upravi na opštini na kojoj živimo?Vadi se za oba roditelja ili domaćinstvo ili kako to ide?
2. MM se tek zaposlio šta za njega da donesem kad on nema prosek plate od 1.1. do 30.6?

(odgovor članu Odri Hepbern)
Direktna veza do poruke: 1177
   RE: Upis u jaslice-vrtić
30.8.2013 16:03:18   
Odri Hepbern
Poresko vadis u poreskoj na tvojoj opstini. Podnesite zahtev za oboje,za muza ce napisati da nije imao prihode i to je to. Manje cete placati zbog toga. Licno se podnosi zahtev da znas.

(odgovor članu srna001)
Direktna veza do poruke: 1178
   RE: Upis u jaslice-vrtić
30.8.2013 18:03:12   
Figaro88
Da li neka mama zna da li moze dete da se upise ali da bude tamo pola vremena,i koliko se onda placa...

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Odri Hepbern)
Direktna veza do poruke: 1179
   RE: Upis u jaslice-vrtić
30.8.2013 20:55:11   
srna001
Za uverenje mi je jasno ali nije mi jasno šta se dešava sa osnovicom tj sa potvrdom o proseku plate kad mm u tom kvartalu nije radio a sad radi.Ne može da donese potvrdu da tad i tad nije bio zaposlen ili može?

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 1180
   RE: Upis u jaslice-vrtić
2.9.2013 10:22:15   
nela79

IZVORNA PORUKA: srna001

Za uverenje mi je jasno ali nije mi jasno šta se dešava sa osnovicom tj sa potvrdom o proseku plate kad mm u tom kvartalu nije radio a sad radi.Ne može da donese potvrdu da tad i tad nije bio zaposlen ili može?



E ovo i mene zanima. Ja sam u racunovodstvu i pitala sta da vam donesem da vam pokazem da nisam radila u tom periodu koji trazite (prvih 6 mjeseci 2013.), ona kaze otidjite na biro i neka vam oni daju potvrdu da tad niste radili. Ovih dana cu otici do njih pa cu ti reci sta se desilo. Ako ti sta ranije uradis , javi meni.

(odgovor članu srna001)
Direktna veza do poruke: 1181
   RE: Upis u jaslice-vrtić
2.9.2013 10:24:03   
nela79

IZVORNA PORUKA: Figaro88

Da li neka mama zna da li moze dete da se upise ali da bude tamo pola vremena,i koliko se onda placa...

Postoji u drzavnim vrticima i ta opcija, tj. poludnevni boravak, ali samo u nekim vrticima. I koliko sam primjetila na tom poludnevnom boravku su uglavnom predskolci. Raspitaj se da li ta opcija postoji u vasem vrticu.

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 1182
   RE: Upis u jaslice-vrtić
3.9.2013 15:24:55   
Figaro88
Trazila sam na internetu,ali nema nista.Zamolila sam i brata da pita kad bude vodio Vuka u vrtic vaspitacice da li to uopste ima u nasim vrticima.Ima i jedan privatan vrtic ali su im cene celodnevnog boravka bas visoke,mislim da je prosle godine bilo oko 19hiljada...

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu nela79)
Direktna veza do poruke: 1183
   RE: Upis u jaslice-vrtić
28.9.2013 15:03:36   
dijana1*
Juce su me zvali iz vrtica da dodjem u ponedeljak u 9 da potpisemo ugovoruser posted image
I mi krecemo u vrticuser posted image

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 1184
   RE: Upis u jaslice-vrtić
22.11.2013 22:51:23   
nallence
Veliki pozdrav, treba mi pomoc.
Ja sam od skoro zaposlena i prijavljena. Suprug radi ali na zalost nije prijavljen. Treba da upisemo dete u jaslice ali znamo da nema sanse da upadne posto po njihovom, jedan roditelj "ne radi". Posto nismo uspeli da nadjemo toliko jaku vezu da ubaci dete kojem jedan roditelj ne radi dosli smo u situaciju da bi se suprug prijavio lazno u drugu firmu. Koliko dugo on mora biti prijavljen, mozemo li sa prvom uplatom plate da odnesemo papire i da li sme odmah posle toga da da "otkaz" jer nam se ne isplati da svakog meseca placamo njegovu prijavu. I da li je problem sto i ja kao ni on necu imati staza vise od mesec ili dva i da li se onda za tih zadnjih 6 meseci (koliko sam ovde razumela) racuna republicki prosek odn. minimalac? Kasnije bismo trazili i regresiranje ali to mi nije toliko bitno sada koliko to da ne moramo duze da placamo suprugovu prijavu.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 1185
   RE: Upis u jaslice-vrtić
23.11.2013 0:06:18   
vikiveki
Figaro88 ta opcija poludnevnog boravka postoji za decu predškolskog uzrasta..i oni plaćaju mnogo manje između ostalog i zbog toga što je predškolsko postalo obavezno u sistemu školstva kao i O.Š.
Neznam koliko je tvoje dete tj.koliko god ima ali ako je malo veće i imate neku vezu možda bi vas vaspitačice mogle primiti u tu grupu ali zavisi od uzrasta a i od popunjenosti te grupe

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu nallence)
Direktna veza do poruke: 1186
   RE: Upis u jaslice-vrtić
23.11.2013 7:00:22   
adulence
Iskreno nalence ti ne mogu bs puno pomoci,od moje mame prijateljica je vaspitac i znam kada sam ja podnosila papire da mi je rekla sve crno na belo bez ikakvog muljanja uzasno su rigorozni i proveravaju bas,bas!!!

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 1187
   RE: Upis u jaslice-vrtić
23.11.2013 16:18:54   
nallence
Ma hvala u svakom slucaju. Mi cemo to morati da uradimo jer ne znam sta cu sa detetom. Uostalom kada se suprug prijavi ko moze tu da nadje muljanje. Ne bih ja to nzavala muljanjem nego snalazenjem. Moj suprug radi od jutra do mraka cesto i bez slobodnog dana a nije prijavljen i apsolutno mi je normalno da me onda bas briga za drzavu kada ta ista drzava ne misli o nama, ako me razumes. Ucinicu sve da nam olaksam situaciju. Koliko samo ima onih gde jedno ili cak dvoje ne rade i idu preko veze preko svih i onih koji rade a cija deca nisu primljena, e to je muljanje. Ja nemam vezu i ovo je jedini nacin.

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 1188
   RE: Upis u jaslice-vrtić
23.11.2013 17:28:52   
Ana RR
Nallence, čim se prijavi odnesite u vrtić m4 obrazac na uvid (pošto nećete odmah imati iz pio fonda) i na osnovu toga ćete upisati dete. Kada ga prime odjavite muža. Drugarica je to uradila sad u septembru, 10 dana je muž bio prijavljen samo dok je prošao upis.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu nallence)
Direktna veza do poruke: 1189
   RE: Upis u jaslice-vrtić
25.11.2013 10:06:10   
tija79
Pozdrav svima....evo jednog pitanja...ja sam drugo dete htela da prijavim za jaslice od godinu dana, odem da predam dokumentaciju i kazu mi PROBLEM,pitam kakav dete vam je rodjeno 10.3.2013. iiiii, 2013.u maju doneta odluka da sva deca rodjena posle 28.02.2013.godine, zahtev za jaslice podnose u maju 2014.......zastanem zatecena, i kazem al meni porodiljsko istice 04.02.2014.sta da radim..javite se u januaru...ima li ko sa ovakvim problemom i sta su vam rekli, ja se nosim mislju da idem direktno u sekretarijat da pitam ko je gore navedu glupost smislio...hvala svima i pozdrav....nisam vam rekla da mi je obdaniste jedino resenje starije dete vec ide

(odgovor članu Odri Hepbern)
Direktna veza do poruke: 1190
   RE: Upis u jaslice-vrtić
25.11.2013 10:19:46   
vikiveki
Ja radim u vrtiću ali za ovo nisam čula

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu tija79)
Direktna veza do poruke: 1191
   RE: Upis u jaslice-vrtić
25.11.2013 10:26:38   
tija79
vikiveki...ja sam u BG mozda se to ne odnosi na ostale gradove....bas sam ocajna i besna ...stalno neka borba zbog ne promisljenih odluka

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 1192
   RE: Upis u jaslice-vrtić
29.11.2013 13:57:56   
jole82
Bila sam danas do vrtića..
T smo regularno prijavili u maju, kad je bio konkurs. Puni godinu dana 01.02.2014. I pošto smo oboje zaposleni i najbliži nam je baš taj vrtić još tad nam rekoše da će primiti u taj (gde je inače i konkursna komisija) i rekoše pred novu godinu da dođem kad prave raspored, pa da vidimo hoće li to baš biti 01. ili 15. februar.
Ja ću uspeti da produžim ostanak kući do maja i mislila sam da T damo u jaslice 01. aprila i zato sam otišla da vidim da to pomerimo. Al oćeš...
Glavna sestra koja to sve vodi kaaže da nema mesta i pokazujemi tamo neku svesku koliko dece ima i koju decu "mora da primi"..pa mislim se i moju ćeš morati da primiš...pa ako je ne prime u aprilu, da ponovo konkurišem u maju. MOOOOLIMuser posted image Ja ponovim šta je i kako..i pitam pa jel veća šansa onda da ostanemo za februar..bla bla...i upisa je ona u tu svesku kao upis od 01. februara do 01. aprila, pa kad i ako bude mesta i ja treba stalno da zovem da se interesujem, da oni (komisija) vide kako sam ja zainteresovana..WTFuser posted image Alo oboje radimo morate da je primite debili?!
I tako poludela sam...otkud sad ova priča..nije mi jasno...al kao i za sve od rođenja do smrti..od akušera-do popa...treba ti veza iako, zakonski ispunjavamo sve kriteriume i taj vrtić nam je najbliži i sve..al džaba...a neki mogu za sopstvenu decu i unuke da primaju pare, kao da su im hranitelji i da ta ista deca idu u vrtiće iako im majke i babe ne rade i nikom ništa, a ja što sam belkinja (pa nazovite me i rasistom) što sam rođena ovde i generacijama unazad i imam fakultet i radim i plaćam račune i poreze i sve u roku moram da jurim vezu za ono što mi pripada...O zemljo Srbijo...

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu tija79)
Direktna veza do poruke: 1193
   RE: Upis u jaslice-vrtić
29.11.2013 14:03:35   
adulence
Jole iskreno mi bi sumnivo kada si rekla glatko ce je primiti i nama su istu ovu pricu rekli da podnesemo saf zahtev a oni ce da traze mesto pa kad nadju...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 1194
   RE: Upis u jaslice-vrtić
29.11.2013 14:06:47   
vikiveki
Jole82 znam kako se osećaš imi u vrtiću ludimo kada nam kažu nemožete više nikoga da primite na grupu i stvarno grupe nam prepune,bude po 33 dece u grupi a nas dve vaspitačice...neprođe ni tri dana a zovu iz direkcije sa pričom ovo dete se mora primiti,a takve veze obično budu da se desi da majka ne radi...mi se pobunimo da ima toliko dece kojima oba roditelja rade...i znaš šta još takve koje nam prima preko nekoga posle se najviše žaleuser posted image dođu sa pitanjima zašto imate toliko dece u grupi,zašto se grupe ne smanje,zašto neradimo duže...dešavalo se da pojedine majke koje nerade i kući su zaborave svoje dete pa smo prinuđeni da ih zovemo tel kući...mislim da čovek poludi...a da ne govorim o tome što po novom zakonu pravo prvenstva imaju ti socijalni slučajevi

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 1195
   RE: Upis u jaslice-vrtić
29.11.2013 14:09:10   
lesica
Jole, ako budu pravili probleme lepo uzmeš i pošalješ jedno molbeno-žalbeno pismo gradskom sekretarijatu, pa kad dobiješ njihov odgovor, a uglavnom su vrlo ažurni, lepo to odneseš u vrtić i završiš priču.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 1196
   RE: Upis u jaslice-vrtić
29.11.2013 14:15:33   
jole82
Pa jbt ja stvarno nisam maloumna niti lakoverna...doduše tad sam pričala sa nekom drugom ženom a ne ovom...i potpuno je drugi ton razgovora bio...Da isterujm pravdu sa njime nema vajde...evo pokaza mi ovo dete je od jedne žene iz opštine, ovo je sin vaspitačice, ovom starija sestra ide u ovaj vrtić , ovome je tata donirao ovo...more zabole me ko je ko..
Baš sam besna zbog samog načina na koji mi se obraćala...e pa sad sam se zaintačila ima sve da ih isproveravam da vidim ko tu kome dođe koliko i šta, malo da se konsultujem sa pravnom službom pa ću da dejstvujem...samo da ohladim glavu za vikendi sledeće nedelje krećem u akciju..
Pa jbt prijavljena 7. maja prvog dana konkursa...i još mi kaže mi vama ne možemo čuvati mesto...ma nemoj a kako čuvate sinu opštinskom mesto user posted image ..i koje čuvanje mesta..o čemu bre ona pričauser posted image
Maa..moram da iskuliram i srediću ja njih ne zvala se ovako...

Hvala L na savetuuser posted image

< Poruku je uredio jole82 RR -- 29.11.2013 14:17:05 >


_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 1197
   RE: Upis u jaslice-vrtić
29.11.2013 14:18:50   
vikiveki
Jole pa jesu li oni vas upisali u vrtić...sda mi nije jasno kako mogu da vam čuvaju mesto ako vas nisu upisali a sa druge strane ako su vam rekli da je upisana kako je sda neprimajuuser posted image

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 1198
   RE: Upis u jaslice-vrtić
29.11.2013 14:59:16   
jole82
To ni meni nije jasno...kad smo je prijavljivali rekli su pošto oboje radimo da moraju da je prime a pošto nam je ovaj vrtić najbliži da će je primiti u njega..e sad ispade kao nema mesta..
A kad je preko naše koleginice s posla drugarica (koja je radila u ovom vrtiću) zvala nekog tamo da prveri za T taj neko (ne znam ko) je rekao da je primljenabaš u taj vrtić i da kreće od 01. februara..
Ova sad što sam pričala sa njom (glavna sestra s kojom prvi put i pričam u životu) nije ni gledala taj neki registar nego njenu svesku (pošto jeona zadužena za raspored u ovom vrtiću) i kaže da T nema na spisku i dodala je na taj papir gde su upisane "veze" odakle mi je i pokazivala ko je čije dete, i opet rekla da zovemo od nove godinejer ovo je spisam dece koja kreću u decembru, pa kao tad da zovem da joj traže mesto dakle od 01. februara (kad puni godinu) do 01. aprila kad je meni da kažem zadnji voz jer u maju krećem da radim...
Tako da mi ništa nije jasno..jel ona to meni pokazivala ko je čije dete i veza i ko je šta donirao, da bih joj ponudila pare...ne znam..a opat što je sad upisala na taj "njen spisak" a ovamo nije ni gledala ako sam joj dala papirić sa brojem i pečatom koji su nam dali na prijavi na konkursu..mislim što nije gledala u taj registar...a ona je kao glavna za upis, a ja treba da zivkam telefonom kad bude konkursna komisija tu..NIje mi jasno ništa iskreno..

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 1199
   RE: Upis u jaslice-vrtić
29.11.2013 15:10:54   
vikiveki
Jao poludim kada napišem esej od poruke a ona ode...suština poruke koju sam napisala je da sistem upisa ovde kod nas nije isti kao tamo,jer je kod nas upis samo jedan mesec i to maj

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 1200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  46 47 [48] 49 50   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  46 47 [48] 49 50   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







OVO JE ZA 5+! Pismeni rad malog Teodora (9)
Pismeni rad devetogodišnjeg Teodora Kovačevića iz Beograda o njegovom ocu Milanu, koji je vrlo brzo postao viralan, razn...
Veliki petak, najtužnija godišnjica i vera...
Godinu dana kasnije bol je i dalje tu. Veo tuge i dalje viori oko škole, na hodnicima, u učionicama ali i nad celom Srbi...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here