|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Upis u jaslice-vrtić
17.3.2011 13:51:00   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Didy


IZVORNA PORUKA: Tash

Kada sam upisivala Luku pre 2 godine, osnvoni preduslov je da su oba roditelja zaposlena. Na to se dobija osnovnih 60 bodova (ili 40 user posted image ). Sem toga dete mora biti redovno vakcinisano.
Dodatni bodovi se dobijaju ako ste podstanari ili ako ste razvedeni. Zatim ako imate vi ili dete neki invaliditet.
Mislim da sam o tome pisala u temi Radosno detinjstvo.
Tada visina primanja nije igrala apsolutno nikakvu ulogu.



Nam niko ovo nije napomenuo, a podstanari smo. Možda to ovde ne igra ulogu, otkud znam.
Niti je iko tražio potvrdu o redovnoj vakcinaciji, samo potvrdu od lekara da dete sme u kolektiv. Pedijatar je samo uzeo papir i potpisao, ništa nije pitao, ništa nije proveravao.user posted image



KLIK

Ima link na potvrdu, pročitaj šta piše. user posted image

(odgovor članu Didy)
  Direktna veza do poruke: 126
   RE: Upis u jaslice-vrtić
17.3.2011 13:52:23   
Anck Su Nmaun
Pihhh , ispade ako imam stan, imamo posao i sve 5 moje dete ce se teze upisati..u jeeeeeee

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Upis u jaslice-vrtić
17.3.2011 13:53:27   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Pihhh , ispade ako imam stan, imamo posao i sve 5 moje dete ce se teze upisati..u jeeeeeee


Da. Kad je Luka bio ispod crte, ja sam pitala tetu u upravi "Znači, ako se do dogodine ne razvedem ili ne ostanem bez stana, moje dete se nikada neće upisati u vrtić, jel?", a ona je slegnula ramenima.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
  Direktna veza do poruke: 128
   RE: Upis u jaslice-vrtić
17.3.2011 13:53:30   
Jeca*
mi imamo stan i "dobre" poslove i upisali smo se bez problema i ikakve veze, samo zato sto smo se prijavili "na vreme"

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Upis u jaslice-vrtić
17.3.2011 13:56:01   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Jeca*

mi imamo stan i "dobre" poslove i upisali smo se bez problema i ikakve veze, samo zato sto smo se prijavili "na vreme"


Ne, nego zato što ste u BG gde imate dovoljno mesta za decu i lepo plaćate punu cenu, pa se od vas ne očekuje da živite na rubu egzistencije da bi dete išlo u državni vrtić. U NS roditelji plaćaju svega 20% cene vrtića, ostalo finansira Grad (pokrajina... neko user posted image ), tako da za one koji imaju "normalan" život, u državnim vrtićima nema mesta.

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 130
   RE: Upis u jaslice-vrtić
17.3.2011 13:56:28   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Pihhh , ispade ako imam stan, imamo posao i sve 5 moje dete ce se teze upisati..u jeeeeeee


Ja mislim da je to fer prema nama kojima nije sve 5 .

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
  Direktna veza do poruke: 131
   RE: Upis u jaslice-vrtić
17.3.2011 13:57:43   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: BubaMira


IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Pihhh , ispade ako imam stan, imamo posao i sve 5 moje dete ce se teze upisati..u jeeeeeee


Ja mislim da je to fer prema nama kojima nije sve 5 .


i ja to mislim...iskreno
ako imas plati, ali budi human pa ustupi onima kojima je stvarno tesko i nemaju

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Upis u jaslice-vrtić
17.3.2011 13:58:30   
liliana
A koja im je to fora- što-ako roditelji imaju sopstveni stan-to dete se može samo čuvati u tom stanu dok su oni na poslovima (koje, takođe, imaju), ili šta...?user posted image

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Upis u jaslice-vrtić
17.3.2011 13:58:30   
bokicans
Još ako imate deciji onda se vrtic neplaca,to je od ove godine novina.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Upis u jaslice-vrtić
17.3.2011 13:58:54   
Anck Su Nmaun
IZVORNA PORUKA: BubaMira


IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Pihhh , ispade ako imam stan, imamo posao i sve 5 moje dete ce se teze upisati..u jeeeeeee


Ja mislim da je to fer prema nama kojima nije sve 5 .
Ne mislim ja nista lose, ali ali po meni nije fer , jer mi ovo nema  veze sa finansijama, vec s tim da nemogu da stignem s dve bebe sama.

U mom rodnom gradu je sad cena svima ista oko 2500, ranije je bilo i do 5 000.

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 17.3.2011 13:59:36 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Upis u jaslice-vrtić
17.3.2011 13:59:19   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: BubaMira


IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Pihhh , ispade ako imam stan, imamo posao i sve 5 moje dete ce se teze upisati..u jeeeeeee


Ja mislim da je to fer prema nama kojima nije sve 5 .


Ja ne mislim, ili bar ne u ovom obliku!
Neka se lepo plaća 50% umesto 20%, pa neka se tih 30% uloži u izgradnju novih objekata, pa da i ovi koji imaju "sve 5" mogu svoju decu da upišu u državni vrtić.

Ne znam zašto bi nama bilo baš super da mesečno umesto 2000din plaćamo 200eur za vrtić, jer imamo stan. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 136
   RE: Upis u jaslice-vrtić
17.3.2011 14:00:48   
bokicans
IZVORNA PORUKA: caca81

IZVORNA PORUKA: *Alexx*

Bebidzon, ja mislim da je cena drzavnog bebi servisa za 10 sati oko 32000 din. Za 4 sata je, cini mi se, oko 16000. Posto ne znam koja je puna cena vrtica, ne mogu da uporedim, ali mi se cini da je vrtic manje. U suprotnom bi svi placali drzavnu dadilju umesto sto bi decu do 3. godine slali u jaslice.


Puna cena vrtića je oko 13000 din, s tim što roditelji plaćaju 65% od te cene, a ostalo grad, tako da je najviša cena oko 8600din.



Je ne poznajem nikog u NS da placa ovu cenu!!!!

(odgovor članu caca81)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Upis u jaslice-vrtić
17.3.2011 14:01:01   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: BubaMira


IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Pihhh , ispade ako imam stan, imamo posao i sve 5 moje dete ce se teze upisati..u jeeeeeee


Ja mislim da je to fer prema nama kojima nije sve 5 .
Ne mislim ja nista lose, ali ali po meni nije fer , jer mi ovo nema  veze sa finansijama, vec s tim da nemogu da stignem s dve bebe sama.

U mom rodnom gradu je sad cena svima ista oko 2500, ranije je bilo i do 5 000.


Tek to ti je minus, po principu "Svakako si kod kuće". user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
  Direktna veza do poruke: 138
   RE: Upis u jaslice-vrtić
17.3.2011 14:01:34   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: bokicans

IZVORNA PORUKA: caca81

IZVORNA PORUKA: *Alexx*

Bebidzon, ja mislim da je cena drzavnog bebi servisa za 10 sati oko 32000 din. Za 4 sata je, cini mi se, oko 16000. Posto ne znam koja je puna cena vrtica, ne mogu da uporedim, ali mi se cini da je vrtic manje. U suprotnom bi svi placali drzavnu dadilju umesto sto bi decu do 3. godine slali u jaslice.


Puna cena vrtića je oko 13000 din, s tim što roditelji plaćaju 65% od te cene, a ostalo grad, tako da je najviša cena oko 8600din.



Je ne poznajem nikog u NS da placa ovu cenu!!!!


Ni ja. user posted image

(odgovor članu bokicans)
  Direktna veza do poruke: 139
   RE: Upis u jaslice-vrtić
17.3.2011 14:01:42   
Anck Su Nmaun
IZVORNA PORUKA: liliana

A koja im je to fora- što-ako roditelji imaju sopstveni stan-to dete se može samo čuvati u tom stanu dok su oni na poslovima (koje, takođe, imaju), ili šta...?user posted image


user posted image user posted image ispade tako.... vi imate pa placajte po 300 e
Ne kupoam se u parama ali ispade...
Izvinite sto imamo posao ..strasno


(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Upis u jaslice-vrtić
17.3.2011 14:02:32   
Anoniman
Oni gledaju to tako da ćeš se lakše snaći ti koja ne plaćaš stan nego ja što ga plaćam , jer ćeš ti tih 150e da daš dadilji , a ja ih neću imati jer ih dajem za kiriju . Mislim , ko mi je kriv što sam podstanar , naravno , ali tako je .

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
  Direktna veza do poruke: 141
   RE: Upis u jaslice-vrtić
17.3.2011 14:03:01   
Anck Su Nmaun


Tek to ti je minus, po principu "Svakako si kod kuće".



Eto  oni kao pomazu natalitetu..... kako da ne! Da zavrsim u ludnici jedino il da mi placaju dadilju!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Upis u jaslice-vrtić
17.3.2011 14:03:39   
MERYEN
I kod nas roditelji placaju 100 %,ne gleda se dali imas stan,kolika ti je plata,bitno je da su oba roditelja u radnom odnosu i odmah imas prvenstvo.Navescu primer iz mog komsiluka ni jedan roditelj se ne vodi kao zaposlen a dobili su pre nas jaslice,imali su vezu,ja sam cekala jos 6 meseci posle njih,i naravno moj svekar je morao da pogura malo inace ne znam kad bi dobili...
para vrti gde burgija nece prosto receno,tako je kod nas!

_____________________________

Starajte se da imate Boga za prijatelja i nebojte se nista!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Upis u jaslice-vrtić
17.3.2011 14:04:08   
Anck Su Nmaun
IZVORNA PORUKA: BubaMira

Oni gledaju to tako da ćeš se lakše snaći ti koja ne plaćaš stan nego ja što ga plaćam , jer ćeš ti tih 150e da daš dadilji , a ja ih neću imati jer ih dajem za kiriju . Mislim , ko mi je kriv što sam podstanar , naravno , ali tako je .



A to sto ja placam ratu za kredit 200 e... to se ne racuna  user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Upis u jaslice-vrtić
17.3.2011 14:04:39   
bokicans
Tash  jel Luka sada trenutno ne ide ,ili sam se ja nesto prešla?Jel išao pre?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Upis u jaslice-vrtić
17.3.2011 14:05:04   
liliana
Anck, ko te bio po ušima da se "kreditiraš"!!!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Upis u jaslice-vrtić
17.3.2011 14:05:24   
Anoniman
Glupo jeste , svakako , trebalo bi da bude mesta za sve , a ne da se dovijamo i odričemo osnovnih pitanja egsistencije da bi nam se dete upisalo u vrtić . Ali , dobro došli u Srbiju , vi koji nemate - 'ebite si mater , a vi koji imate osnovno , daj vamo da vas još malo klepnemo po ušima ne uklapate se u ostalu socijalu ...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 147
   RE: Upis u jaslice-vrtić
17.3.2011 14:07:25   
Jeca*
Inace, mi placamo full cenu vrtica sto je nekih 8500,00

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Upis u jaslice-vrtić
17.3.2011 14:07:29   
Anck Su Nmaun
IZVORNA PORUKA: liliana

Anck, ko te bio po ušima da se "kreditiraš"!!!user posted image user posted image user posted image


pa bolje da placm svoje , nego nekom drugom ko podstanar.
Al sve jedno opet mi deo plate odlazi, ne mogu da verujem  kakve gluposti...ubibicu se user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Mi nemamo baka servis, jer radi..osta je nam samo vrtic...Priiimite naaaas user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Upis u jaslice-vrtić
17.3.2011 14:07:32   
Vučko.ba.
sad ja iz neba pa u rebra, a u čemu je problem, nema dovoljno ustanova (vrtića i jaslica) na broj djece, ili neka naopaka politika ??????

mislim ne kontam kako se tako neke budalaštine nisu dosjetili u Bosni user posted image  samo da ti zagorčaju život

_____________________________

PENDREK JE ČUDO, MOŽDA ČAK I VEĆE NEGO HEPEK

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ko su deca koja nemaju alergije i nisu bol...
Većina nas se sa radošću seća odrastanja, u kojem je igra u blatu i pesku bila svakodenvna aktivnost, a često i vrhunac ...
Zvončići no.1
video
Kad padne prvi sneg, kad zabeli se breg, na put se sprema tad, taj deda večno mlad,...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here