|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Upis u jaslice-vrtić
17.3.2011 14:50:12   
Vučko.ba.
To bi bilo super jer bi država imala pod kontrolom privatne vrtiće, a ako ništa onda zbog kontole kvaliteta što osoblja što nabavke hrane (jer koliko god naopaka država bila opet je neki kontrolor)

_____________________________

PENDREK JE ČUDO, MOŽDA ČAK I VEĆE NEGO HEPEK

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu bokicans)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Upis u jaslice-vrtić
17.3.2011 14:54:32   
Anck Su Nmaun
Ja sam radila u jednom privatnom...boze sacuvaj tu decu sto idu tamo, brzo sam otisla! 

(odgovor članu Vučko.ba.)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Upis u jaslice-vrtić
17.3.2011 14:55:38   
bokicans
Kada smo vec kod hrane ,juce sam citala da deca u vrticu  u ns ,jedu hranu iz robnih rezervi,nema mleka,ribe,jogurta...

(odgovor članu Vučko.ba.)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Upis u jaslice-vrtić
17.3.2011 22:01:35   
Didy

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: BubaMira

Oni gledaju to tako da ćeš se lakše snaći ti koja ne plaćaš stan nego ja što ga plaćam , jer ćeš ti tih 150e da daš dadilji , a ja ih neću imati jer ih dajem za kiriju . Mislim , ko mi je kriv što sam podstanar , naravno , ali tako je .



A to sto ja placam ratu za kredit 200 e... to se ne racuna  user posted image



A šta da kažemo mi - podstanari smo i imamo 2 kredita (stambeni i za građevinski materijal). Znači, uzeli smo kredite za kuću u koju se još nismo preselili, jer je još nismo završili, a uz to smo podstanari već 4 godine i jedva smo dobili vrtić. I da smo imali novca za dadilju, ne bi nam odgovaralo da ga čuva u stanu, jer to automatski znači da ja nemam gde da radim, praktično ostajem bez posla. Privatni vrtić postoji jedan i ne primaju decu pre 3. godine, tj. nemaju jaslenu grupu... Kako rešiti ovu zavrzlamu? Srećom, oni sami su svesni da i taj pravilnik nije baš po pravilima, pa dopuštaju izvesne rupe, na čemu sam im beskrajno zahvalna.


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Upis u jaslice-vrtić
27.3.2011 14:06:01   
New Mom
23.03. je raspisan konkurs za "Radosno detinjstvo" u Novom Sadu za 2011./12.. Konkurs traje od 4. do 20.aprila 2011.god.
Spisak potrebnih dokumenata, kao i formulari, imaju na sajtu -> KLIK

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Upis u jaslice-vrtić
1.4.2011 10:05:40   
*Alexx*
BEOGRAD - Cene boravka u vrtićima za svako dete ponaosob, a u zavisnosti od finansijskog i porodičnog statusa porodice, od ove godine određuju se jednom, umesto dva puta godišnje, kao što je bilo prethodnih godina.

Sekretarijat za dečju zaštitu određuje u septembru novi cenovnik usluga vrtića, ali naknadno umanjenje računa roditelji mogu da zahtevaju ukoliko promene porodični status, dobiju dete, postanu podstanari, kupe stan na kredit ili ostanu bez posla. Jedini uslov jeste da se promena prijavi 15 dana od njenog nastanka.
- Rođenjem deteta porodica se širi, a prihodi se po članu domaćinstva smanjuju, pa se menjaju i obaveze prema vrtićima. Roditelji nas često obaveštavaju i kada ostanu bez posla kako bismo im olakšali plaćanje vrtića - kažu u Sekretarijatu za dečju zaštitu.

Iako i ponovno zaposlenje, ne samo gubitak posla, utiče na promenu materijalnog položaja porodice, malo je onih koji će ovakvu promenu da prijave Sekretarijatu jer ne žele da im Sekretarijat poveća novčanu nadoknadu za čuvanje dece.

Osim porodica koje dobiju novog člana, pravo na smanjenje cene za boravak u vrtićima imaju i roditelji koji naglo odu u podstanare ili podignu kredit za kupovinu stana, ali i oni koji su u svoj dom primili stare roditelje ne čuvanje. Njima se najčešće cena umanjuje za 10 odsto po detetu.

Pošto velika većina beogradskih podstanara nije prijavljena kod stanodavca, Sekretarijat je odlučio da im se popust za vrtiće odobri i bez tog papira, ali je ipak potrebno dostaviti bilo kakav dokaz da stan u kome žive nije njihov, ali da plaćaju njegovo korišćenje.

Kao dokaz mogu da dostave izjavu predsednika skupštine stanara, uverenje o neposedovanju stana ili uplatnicu “Infostana“, koju plaćaju kao zakupodavci.

Samohranom roditelju prihodi se smanjuju za 25 odsto, pa se na osnovu te cifre odlučuje o smanjenju cene vrtića.
- Porodici sa detetom sa smetnjama u psihofizičkom razvoju, detetom obolelim od autizma, distrofije, paraplegije, hemiplegije, cerebralne paralize i dijabetesa pre utvrđivanja prava na smanjenje troškova prihodi koji utiču na tu odluku se umanjuju za 20 odsto.

Vrtić ne plaćaju deca ratnih vojnih invalida, deca korisnika socijalne pomoći ili dete koje boravi u Sigurnoj kući.

Porodicama kojima u vrtić kreće treće i četvrto dete, roditelji trojki, četvorki i duplih blizanaca mesečna cena umanjuje se za 50 odsto po detetu.
- Kada dvoje i više dece koristi usluge predškolske ustanove, svima koji ispunjava uslove za priznavanje prava na regresiranje troškova mesečna cena koju bi trebalo da plate za prvo i drugo dete umanjuje se za 20 odsto po detetu - dodaju u Sekretarijatu.

Opravdanja za izostanke
Za dane opravdanog odsustva deteta dnevna cena se umanjuje za 50 odsto, odnosno smanjuju se režijski troškovi. Odsustvo deteta zbog bolesti se dokazuje potvrdom izabranog pedijatra. Dnevna cena umanjuje se i zbog korišćenja godišnjeg odmora roditelja, koje se dokazuje kopijom rešenja iz firme.

Izvor: Blic


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Upis u jaslice-vrtić
4.4.2011 21:08:01   
pepeljuga
Je l' neko moze da mi kaze gde mogu da nadjem najpotpuniji spisak dokumenata koji se podnose prilikom konkursa za vrtic? (al' sam srocila user posted image )

_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Upis u jaslice-vrtić
5.4.2011 11:14:50   
Jeca*
user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Upis u jaslice-vrtić
5.4.2011 11:15:17   
Jeca*
ne znam koliko se vidi...ovo sam slikala pre neki dan u nasem vrticu

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Upis u jaslice-vrtić
5.4.2011 11:32:55   
*Alexx*
Ide li necije dete u neki od sledecih vrtica (Beograd, Vozdovac): Cika Jova Zmaj 2 (B. Jerkovic), Sestre Bukumirovic (Medak 2), i onaj u Danijelovoj? Kakvi su vrtici?


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Upis u jaslice-vrtić
5.4.2011 14:58:44   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Jeca*

user posted image


Jeco , ja sam stigla do onoga "nema potrebe da donose dokumenta" , dalje ne vidim šta piše user posted image . Može help ?

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 186
   RE: Upis u jaslice-vrtić
5.4.2011 15:10:34   
Jeca*
za umanjeno placanje vrtica, osim onih roditelja koji žele da ostvare jedno od sledećih prava:

1. idu dvoje dece u vrtic
2. ide drugo trece i cetvrto dete
3. podstanari su
4. imaju kredit za kupovinu prvog stana
5. samohrani roditelji

uz upisnicu obavezno dostaviti i krstenicu deteta

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Upis u jaslice-vrtić
10.4.2011 11:29:50   
New Mom
Zakon o predškolskom obrazovanju i vaspitanju Republike Srbije, koji je usvojen krajem marta 2010.godine, daje mogućnost predškolskim ustanovama da upisuju i decu od šest meseci do godinu dana.
Međutim -> KLIK

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Upis u jaslice-vrtić
10.4.2011 11:36:59   
anajid
NM,i kod nas je isti problem.Doneli su zakon a nisu nam pripremili uslove za to.Za bebe od 6 meseci trebaju sasvim drugaciji uslovi od onih koje mi sada imamo.Hej,pa to su bebe,neke jos i sisaju.Inace sam izricito protiv toga da tako mala deca idu u vrtic.Dusa me boli kad vidim i ove jednogodisnjake.Traze VSS kadar u jaslicama,a medicinske sestre su 100 puta kompetentnije od nas vaspitaca.Taj uzrast trazi prvenstveno negu,pa tek onda vaspitanje.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Upis u jaslice-vrtić
1.5.2011 14:21:23   
isidora88
Interesuje me da li u NS imaju jaslice (drzavne ili privatne) i koja je cena,ja bih verovatno od septembra trebala da pocnem da radim a mateja ce tada imati 9 meseci,uopste mi se ne svidja ideja ali nemam bas 300 e za dadilju user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Upis u jaslice-vrtić
1.5.2011 14:36:33   
pepeljuga
Traze VSS kadar u jaslicama,a medicinske sestre su 100 puta kompetentnije od nas vaspitaca.Taj uzrast trazi prvenstveno negu,pa tek onda vaspitanje.


Ja mislim da kod nas u jaslicama i rade medicinske sestre?! U svakom slucaju ne rade obicni vaspitaci, kao u starijim grupama.
A nema sta da se bude protiv ili ne, kad moras na posao, nemas drugog izbora! I meni se srce cepa sto moram da  ostavim dete bilo kome, ali kad malo razmislim, vise mi se svidja da bude sa drugom decom svog uzrasta, igra se i druzi, nego da sedi kuci sa babama.


_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Upis u jaslice-vrtić
3.5.2011 20:05:59   
isidora88

IZVORNA PORUKA: isidora88

Interesuje me da li u NS imaju jaslice (drzavne ili privatne) i koja je cena,ja bih verovatno od septembra trebala da pocnem da radim a mateja ce tada imati 9 meseci,uopste mi se ne svidja ideja ali nemam bas 300 e za dadilju user posted image



_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Upis u jaslice-vrtić
3.5.2011 20:25:21   
simke
Isidora,jaslena grupa u Radosnom detinjstvu je od 1-3 godine,a za privatne nemam pojmauser posted image

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Upis u jaslice-vrtić
3.5.2011 20:36:11   
Anoniman
Privatni su od 160 e najjeftiniji pa naviše.

(odgovor članu simke)
  Direktna veza do poruke: 194
   RE: Upis u jaslice-vrtić
3.5.2011 20:39:09   
isidora88
bubo a koji su to vrtici,aj daj imena da se informisem user posted image
da li tim jaslama rade vaspitacice ili med/ped. sestre?

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Upis u jaslice-vrtić
3.5.2011 20:40:41   
Anoniman
Rade i gladijatori user posted image .
Nem pojma imena, zaboravila, ukucaj u gugl privatni vrtići Novi Sad, ima jedan na kamenjaru, da s' use*eš kako je moćan. Ali tamo bez 300 evra nemoj ni da svraćaš.

(odgovor članu isidora88)
  Direktna veza do poruke: 196
   RE: Upis u jaslice-vrtić
15.5.2011 11:14:52   
LillyT
MM je zvao jaslice i rekli su mu da je konkurs od 16.5. - 31.5. Od dokumentacije treba da predamo detetov izvod, moj M4 i... još nešto za njega (valjda potvrdu o zaposlenju) i popunjen formular. Za mene su rekli da nije potrebna nikakva potvrda da radim  user posted image Predajemo sledeće nedelje, pa šta bude biće....


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Upis u jaslice-vrtić
15.5.2011 16:46:22   
Trbica
Koliko se krecu cene drzavnih jaslica?

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Upis u jaslice-vrtić
15.5.2011 18:28:30   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: LillyT

MM je zvao jaslice i rekli su mu da je konkurs od 16.5. - 31.5. Od dokumentacije treba da predamo detetov izvod, moj M4 i... još nešto za njega (valjda potvrdu o zaposlenju) i popunjen formular. Za mene su rekli da nije potrebna nikakva potvrda da radim  user posted image Predajemo sledeće nedelje, pa šta bude biće....



LillyT...jeste li mi vi beše u komsiluku? jel ovo pricas o Lukinom vrticu? ako da, onda tvoje dete "nasledjuje" Lukine vaspitacice, zato pitam user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Upis u jaslice-vrtić
15.5.2011 18:29:14   
Jeca*
mi placamo punu cenu tj oko 8400,00

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ko su deca koja nemaju alergije i nisu bol...
Većina nas se sa radošću seća odrastanja, u kojem je igra u blatu i pesku bila svakodenvna aktivnost, a često i vrhunac ...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here