|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  75 76 [77] 78 79   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Upis u jaslice-vrtić
11.5.2018 13:09:33   
Duškić

IZVORNA PORUKA: Maraj

Mi smo prosle god konkurisali za jasle. Odbili su nas i ako oboje radimo. Zalili smo se. I zalbu su nam odbili
Ove godine smo konkurisali za vrtic . L u septembru puni 3god.
I evo ni sada nemamo vezu . Ne nadam se mnogo
Al sam i ljuta zbog toga sto i ako oboje radimo. Ja u drzavnoj mm u privatnoj firmi . I to godinama unazad...ne znamo ishod ovog konkursa.
A znam ljude koji ne rade a primljeni su u drzavni....naravno s vezom.




Mi smo primljeni bez ikakve veze, mako je uvucen vrtic i nije nabudzen kao ostali u kraju. Dovode decu i sa Nbg . Ja zadovoljna.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1901
   RE: Upis u jaslice-vrtić
11.5.2018 13:12:11   
Maslacak15
Evo pricala sam sa kumom. Slucajno se pogodilo da me nazvala. Da nisu imali vezu, ali i ona kaze d azavisi od opstine. ISto tako mi je rekla da mnogi ne znaju ali da imate pravo da konkurisete u dve opstine: tamo gded stanujete i tamo gde radite. Mozda to pomogne...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1902
   RE: Upis u jaslice-vrtić
11.5.2018 13:15:33   
jess021
Maraj, ne vredi da se nerviras iako sve znam. Ja u NS ne poznajem nikog ko je redovno primljen. Prosle godine sam bila puna nade i optimizma da ce obe biti primljene, kad ono sipak. A ja sad cak nisam ni zaposlena.
Ovde je lakse dobiti na bingu.

< Poruku je uredio jess021 -- 11.5.2018 13:16:18 >


_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1903
   RE: Upis u jaslice-vrtić
11.5.2018 13:46:01   
Maraj
Pa ne bi da psujem. To ni ne radim. Al dodje mi...
Daj da se pobunimo. Organizujemo.
Neka za svako dete pored imena i prezimena stoji uslov po kom je primljeno. Kako je sad neko dete primljeno u vrtic po tome sto oba roditelja rade, a moje dete nije primljeno. Po kom kriterijumu je to dete imalo prednost?!
Na vratima bude istaknuta lista a nikakvo bodovanje. Ja ne znam kako su neka deca upisana a moje nije
Crno na belo je kada pored imena i prezimena deteta stoji i neko bodovanje jel da


< Poruku je uredio Maraj -- 11.5.2018 13:47:12 >

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1904
   RE: Upis u jaslice-vrtić
11.5.2018 13:51:54   
milicicak
Maraj, verujem da si razocarana i besna. A o transparentnosti mozes samo da sanjas, nazalost.
Upis u drzavni vrtic je prakticno na svim opstinama nemoguca misija, srecom sad ima privatnih u koje mozes da upises dete.

< Poruku je uredio milicicak -- 11.5.2018 13:55:23 >

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1905
   RE: Upis u jaslice-vrtić
11.5.2018 14:00:35   
jess021
Milicicak, bas tako, ali u Ns jaslena grupa u privatnom vrticu sa subvencijom kosta oko 12 hiljada, a drzavni je oko 4000. Kod mene puta dva nije uopste mala razlika.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1906
   RE: Upis u jaslice-vrtić
11.5.2018 14:02:17   
Maraj
Eto jess . I kako je onda drzavni i privatni izjednacen. Nije nikako.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1907
   RE: Upis u jaslice-vrtić
11.5.2018 14:06:38   
milicicak
Toliko je velika razlika? Znam da je finansijski privatni vrtic mnogo skuplji od drzavnog i da mnogo zavisi od toga koliko dete ide u vrtic. Znam da sestra placa oko 7000-8000, mozda malo vise kad joj devojcica ide svaki dan u privatni vrtic. Kad ne ide onda je znacajno skuplje. Drzavni je 5600 ako ide svaki dan

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1908
   RE: Upis u jaslice-vrtić
11.5.2018 14:08:12   
jess021
Milicicak, jeste. Evo sad me drugarica zvala cije dete ide u jaslice privatno i bas sam je pitala, kaze placa 12 hiljada. Sigurno ima razlike u ceni izmedju vrtica ali kako god razlika je u odnosu na drzavni.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1909
   RE: Upis u jaslice-vrtić
11.5.2018 14:09:53   
Ana RR
Naš privatni je 5600 i plaća se isto svaki mesec, bez obzira da li dete ide ili ne. U početku smo više plaćali kada ne ide ali su nakon nekog vremena počeli da vraćaju sve što je preko da bi od skoro uveli istu cenu.

< Poruku je uredio Ana RR -- 11.5.2018 14:16:41 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1910
   RE: Upis u jaslice-vrtić
11.5.2018 14:14:34   
jess021
Ju Ana tako malo? Zar je moguce?
U Ns su privatni vrtici od nekih 17-25 hiljada, pa umanjenje uz subvencije.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1911
   RE: Upis u jaslice-vrtić
11.5.2018 14:17:56   
Ana RR
Jess, ukupna cena je 28 hiljada ali uz subvenciju plaćamo 5600. I sačekamo da grad uplati pa onda mi prebacimo vrtiću.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1912
   RE: Upis u jaslice-vrtić
11.5.2018 14:22:16   
jess021
Aha. Pa to je skroz ok jel da?
Kod nas su subvencije za jaslene grupe 10, a za vrticke 8 hiljada.
Kao dve drzave.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1913
   RE: Upis u jaslice-vrtić
11.5.2018 14:25:15   
milicicak
Jes, u Bg se cene privatnih vrtica dosta razlikuju. Iskreno, ja se o cenama ovde u kraju nisam ni raspitivala. A grad daje subvenciju od cini mi se oko 22000 bez obzira na cenu vrtica.

< Poruku je uredio milicicak -- 11.5.2018 14:27:00 >

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1914
   RE: Upis u jaslice-vrtić
11.5.2018 14:33:12   
IvanaSK RR
Kod nas u privatnom je isto kao kod Ane. Grad daje maksimalno 22000 i par stotina, bio vrtic 28 000 ili 38 000.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1915
   RE: Upis u jaslice-vrtić
11.5.2018 14:40:40   
jess021
Zar je moguce da su tolike razlike?
Maraj, pa onda upisi L u privatni vrtic, sto se nerviras kad uopste nije razlika u ceni.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1916
   RE: Upis u jaslice-vrtić
11.5.2018 15:30:24   
IvanaSK RR
Razlika izmedju privatnog i drzavnog je sto u privatnom kada dete ne ide u vrtic drzava ti umanjuje subvencije (u nasem slucaju 700 din po danu). Na kraju meseca placamo 5600+ ako je jedan dan izostanak 700 din.
U nekim vrticima vaspitaci, vlasnici pisu da je dete islo, iako nije...
U drzavnom placas manje od 5600 ako dete ne ide.
A mislim da je Maraj rekla da nema u blizini privatni vrtic.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1917
   RE: Upis u jaslice-vrtić
11.5.2018 17:30:31   
Maraj
Nemam jess privatni. Tacnije imam jedan koji se zove vrtic ali.... oni su u stanu koji je kao nas. Sva deca su zajedno i jasle i vrtic puls dnevni boravak dece do 4.razreda
Ma katastrofa. Nagurali su sve u 1 stan samo da uzmu sto vise love. Kako moj L koji ima 2 i po god moze biti sa detetom koje ima 6 god ili 8. Meni je to katastrofa

< Poruku je uredio Maraj -- 11.5.2018 17:31:15 >

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1918
   RE: Upis u jaslice-vrtić
11.5.2018 20:32:39   
jess021
O joj Maraj, nisam znala da je tako. Znam da kod nas ima bas puno privatnika, ko se odluci uglavnom nadje da mu odgovara vrtic. Znam uh bas dosta da su zadovoljni.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1919
   RE: Upis u jaslice-vrtić
11.5.2018 20:47:04   
Maraj
Ja bih ga dala u privatni koji ima grupe. Ne slazem se sa tim da deca svih uzrasta budu zajedno. Pogotovo sta sad ovi privatni praktikuju i cuvanje dece koja idu u skolu. Kao dnevni boravak. I pre podne i posle podne. Pa deca koja idu pre podne u skolu, dodju posle nastave u privatni vrtic. A ona koja idu posle podne, od ranog jutra ih roditelji dovode na "cuvanje".
Meni je to katastrofa. Jel to vrtic ili dnevni boravak!?!?
Moj prozor gleda u taj privatni vrtic. Kazem, u stanu je otvoren. Isti stan ko nas. Al mi se ne svidja to čoporativno nabijanje dece svih uzrasta. I sta , oni kao rade sa svom decom. Da , bas sam sigurna da prate plan i program...

< Poruku je uredio Maraj -- 11.5.2018 20:48:49 >

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1920
   RE: Upis u jaslice-vrtić
11.5.2018 21:47:27   
mama Jo
I meni to bas cudno zvuci, jos u stanu.... pa imaju li posebne sobe za spavanje, rucavanje, igranje? Mislim, i nebitno skroz, ne zvuci mi bas kao najbolje resenje.

Mi smo prosle godine odbijeni ali ja tad nisam radila, sad sam u radnom odnosu i nadam se da cemo dobiti. Jess, da li si ti prosle god.bila u radnom odnosu kad ste odbijeni?
Mislila sam kad su oboje roditelja zaposleni da se dobija 100%!

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1921
   RE: Upis u jaslice-vrtić
11.5.2018 21:52:19   
Maraj
Ma kakvi mama jo. Mi smo u radnom odnosu pa smo odbijeni.
Mislim da je jess prosle god bila prijavljena, ako ne gresim...

Inace na N.Bg vecina privatnih vrtica je po stanovima. Sto u prizemlju zgrade, sto u stanovima na nekom spratu

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1922
   RE: Upis u jaslice-vrtić
11.5.2018 22:07:08   
Ana RR
Maraj, to je baš bezveze. Stan ipak nije za takve stvari ili je samo za čuvanje do 10ak dece.

Naš vrtić je u ogromnoj kući i svako ima svoj deo. Jaslice su na spratu, tu imaju i svoju kuhinju, sobu za spavanje, sobu za igranje i imaju oooogrooomnu terasu sa ljuljaškama, igračkama, kućicama a plus imaju ogromno dvorište sa raznoraznim zezalicama. Srednja grupa i predškolci su u prizemlju, svako u svojoj prostoriji (koje su velike, sa puno svetla). Baš je prelepo.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1923
   RE: Upis u jaslice-vrtić
11.5.2018 22:09:35   
Duškić
NistA Maraj ti preko mosta pa kod nas u vrtic user posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1924
   RE: Upis u jaslice-vrtić
11.5.2018 22:47:14   
jess021
Mama Jo, moram te razocarati ali budi spremna na losiji ishod.
Da, mi smo prosle godine oboje bili u radnom odnosu plus smo imali 10 bodova vise jer smo upisivali obe u isto vreme, ali dzaba.
Ja sam bila ubedjena da ce biti primljene, bas sam se razocarala.


_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 1925
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  75 76 [77] 78 79   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  75 76 [77] 78 79   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
Zvončići no.1
video
Kad padne prvi sneg, kad zabeli se breg, na put se sprema tad, taj deda večno mlad,...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here