|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  74 75 [76] 77 78   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Upis u jaslice-vrtić
14.4.2018 17:16:33   
Rosita
Pitacu bas. Hvala drage.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1876
   RE: Upis u jaslice-vrtić
18.4.2018 10:15:42   
Maraj
Od 7.maja krece upis u vrtice.
Nadjoh sad na netu , da je za zaposlene roditeljeod dokumentacije potrebno:

izvod iz matične knjige rođenih (može i fotokopija, bez obzira na datum izdavanja), kao i izvod za svu decu u porodici, ako imate više dece;
potvrda Doma zdravlja da je dete sposobno za boravak u kolektivu;
potvrde da su oba roditelja u radnom odnosu. Potvrde moraju biti zvanične, sa jasno istaknutim nazivom radne organizacije, pečatom, datumom izdavanja i potpisom odgovorne osobe;
za vlasnike preduzeća potrebna je fotokopija rešenja o upisu u registar.
za one koji upisuju treće ili četvrto dete, potrebne su fotokopije izvoda za sve troje, odnosno četvoro dece.

E sad, sta je ova potvrda iz Doma zdravlja? Jeste vi to predavale do sad? Jel ti da je uredno vakcinisano?

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1877
   RE: Upis u jaslice-vrtić
18.4.2018 10:21:13   
lesica
Maraj, ne treba sad potvrda iz doma zdravlja.
To tek kad dete kreće u vrtić. Tada ćeš dobiti, pred sam polazak, tj na upisu zvaničnom nakon konkursa,i papir koji dr popuni i iz to izdaje potvrdu.

Treba ti od papira izvod deteta, m4 obrasci iz pio fonda, eventualno kopije lk-a tm i tebe.
Ili ništa od toga, ako elektronski konkurišete. Oni u suštini sad sve vade po službenoj dužnosti.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1878
   RE: Upis u jaslice-vrtić
18.4.2018 11:36:10   
Maraj
Hvala les. Prosli put sam predala elektronski. Odbili su nas. Sad cu ici licno tamo. Imam iz pio fonda te papire za mm i mene. I naravno izvod iz mk.

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 1879
   RE: Upis u jaslice-vrtić
18.4.2018 11:44:55   
lesica
Maraj, i zahtev za upis u vrtić. Skini sa neta, i popuni kući, da se ne cimaš tamo. Ako nešto zafali, izvadiće oni.

< Poruku je uredio lesica RR -- 18.4.2018 12:02:29 >


_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1880
   RE: Upis u jaslice-vrtić
18.4.2018 12:00:21   
Maraj
user posted image hvala za info

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 1881
   RE: Upis u jaslice-vrtić
18.4.2018 13:33:12   
IvanaSK RR
Potvrda iz doma zdravlja je da je dete zdravo i da moze u kolektiv. To se inace nosi i kad dete odsustvuje minimum pet radnih dana iz vrtica... Potvrda za vakcinaciju se nosi prilikom polaska u vrtic.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1882
   RE: Upis u jaslice-vrtić
8.5.2018 12:34:06   
Maraj
Mame krenuo upis, jel predao neko papire? Ja mislim da cemo mi danas otici da predamo.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1883
   RE: Upis u jaslice-vrtić
8.5.2018 12:50:22   
Dora89
Ja sam juče konkurisala elektronski, stigla mi je poruka samo da je zahtev zaveden, ali ću sutra otići do vrtića da proverim da li je zaista to do njih stiglo.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1884
   RE: Upis u jaslice-vrtić
8.5.2018 15:03:44   
jess021
Ja sam pokusala elektronski, ali nesto mi ne ide. Kad sam htela sa se registrujem kaze da nalog sa mojim jmbg vec postoji?? A ja se ne secam.
Sutra je poslednji dan, vec vidim kako sa njih dve cekam u redu.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 1885
   RE: Upis u jaslice-vrtić
8.5.2018 15:22:12   
Maraj
Jess pa u bg-u je upis od 7. do 18. maja. Zar je u Vojvodini samo jos sutra

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1886
   RE: Upis u jaslice-vrtić
8.5.2018 18:25:56   
Maraj
Ja bila....predala.... bice valjda nesto. Ovo je 3.put da konkurisem
Samo me zanima da li ima neko da je primljen a da nije imao vezu...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1887
   RE: Upis u jaslice-vrtić
8.5.2018 18:47:55   
Ana RR
Maraj, ne znam u kom si kraju, ali kod nas je haos što se tiče državnog vrtića. Prvi put kada smo konkurisali nije primljen u naš već u vrtić u susednom naselju. Godinu dana je išao pa smo ga ispisali. Kada smo posle 2 godine opet konkurisali otvoreno su mi rekli da u naš vrtić nećemo upasti ako nemamo vezu. To su mi rekli u glavnom vrtiću gde smo predavali dokumentaciju. Nakon toga smo ga upisali u privatni i srećna sam što je tako ispalo jer je ovaj privatni vrtić nebrojeno puta bolji od državnog. U junu završavamo sa njim i već mi je žao.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1888
   RE: Upis u jaslice-vrtić
8.5.2018 20:12:01   
Maraj
Ana na Novom.Bg smo. Meni je problem sto su nas prosli put odbili
Zalili smo se. I zalbu su nam odbili. Ni jednu soluciju nam nisu dali. Ni jedan izbor. Samo nema mesta i ako smo oboje zaposleni i to je to. Bar da su ponudili neki vrtic. Nista.
Sad sam opet podnela. Ne znam sta da misljm. Ne nadam se mnogo. I jako sam ljuta zbog toga

< Poruku je uredio Maraj -- 8.5.2018 20:13:05 >

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1889
   RE: Upis u jaslice-vrtić
8.5.2018 20:23:40   
jess021
Maraj, u Ns je konkurs do sutra.
Veruj mi da nisam stigla ni prijavu da popunim, moracu veceras kad njih dve budu spavale.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1890
   RE: Upis u jaslice-vrtić
11.5.2018 8:18:06   
Dora89
Bila sam do vrtića da vidim da li je moja elektronska prijava stigla, i kažu mi da je već uveliko obrađena. Ne nadam se puno, jer su svi podaci tačni. Verujem da oni koji konkurišu "peške" (papirologijom) u malim gradovima uspevaju da izmuljaju neke podatke u vezi sa svojim radnim mestima, ako imaju veze. U krajnjoj liniji ostaju privatni vrtići, svakako ćemo se snaći.

A za Beograd je maltene postalo pravilo da je upis u državni vrtić bez veze maltene nemoguć.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1891
   RE: Upis u jaslice-vrtić
11.5.2018 9:00:06   
AnaTamara
Dora, ja sam iz Lo, do ove godine je moglo da se "mulja", da se fiktivno daju potvrde o zaposlenju itd, ali od ove godine ne. Od ove godine svi dostavljaju svu dokumentaciju, ne bitno da li dete ide u vrtic ili tek konkurises, a to je oko 15 papira, uz to da dostavljas uverenje iz Pio fonda, tako da ne mozes nista da uradis ako si nezaposlen. Mene vec boli glava od ganjanja papira.

_____________________________

Za bolje znam ali mi bolje ne treba

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 1892
   RE: Upis u jaslice-vrtić
11.5.2018 11:27:46   
Maraj
Ana Tamara ako imas vezu ni jedan papir ti ne treba. Sve je to farsa za nas "bez veze".
Evo ja opet kazem; jel ima neko na rr da je upisan u drzavni a da nije imao vezu?
Kod mene u okruzenju niko. Samo ljudi s vezim upisuju decu u drzavne vrticd. To je izgleda postala javna tajna

(odgovor članu AnaTamara)
Direktna veza do poruke: 1893
   RE: Upis u jaslice-vrtić
11.5.2018 11:42:51   
Maslacak15
znam jauser posted image Moja kuma. 100% provereno. Zezali su je za pocetak, morala je da pocne da radi u julu a nisu hteli da ga prime pre septembra ali su ga u principu primili ( krenuoo je u spetembru sa 18 meseci. Inace je malo mladji od tvog L ako se ne varam, mart 2016. I cerku pre toga su primli bez veze. U centru na paliluli, kod hale Pionir....Ima puno muvanja to se slazem , to mi je i ona pricala da je evidentno, da ne davim sad ali ona nije imala vezu. Bitno je da su oboje roditelja u radnom odnosu i da rade inace je nemoguce.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1894
   RE: Upis u jaslice-vrtić
11.5.2018 11:54:16   
AnaTamara

IZVORNA PORUKA: Maraj

Ana Tamara ako imas vezu ni jedan papir ti ne treba. Sve je to farsa za nas "bez veze".
Evo ja opet kazem; jel ima neko na rr da je upisan u drzavni a da nije imao vezu?
Kod mene u okruzenju niko. Samo ljudi s vezim upisuju decu u drzavne vrticd. To je izgleda postala javna tajna


Znam samo samohrane majke koje su regularno upisale decu. Ali i njima sad treba brdo papira, komsinici sam juce bila svedok u CZR da sama brine o detetu , iako ima papir. Kod nas u vrtic je upala revizija i nasla 80% laziranih papira. Onda su prvo hteli da donesu Pravilnik da se za svu decu konkurise kao da se prvi put upisuju, onda je nastao haos, koji traje vec 2 meseca, pa su doneli da vec upisana deca ostaju ali mora sva dokumentacija, s tim da je do sada bila potrebna samo potvrda o zaposlenji i prosek plate ( nista se nije proveravalo ) ali sada pored toga treba Uverenje iz PIO fonda o osiguranju, sto je osnovni dokaz da li si zaposlen.

_____________________________

Za bolje znam ali mi bolje ne treba

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1895
   RE: Upis u jaslice-vrtić
11.5.2018 12:11:58   
milicicak

IZVORNA PORUKA: Maraj

Ana Tamara ako imas vezu ni jedan papir ti ne treba. Sve je to farsa za nas "bez veze".
Evo ja opet kazem; jel ima neko na rr da je upisan u drzavni a da nije imao vezu?
Kod mene u okruzenju niko. Samo ljudi s vezim upisuju decu u drzavne vrticd. To je izgleda postala javna tajna

Maraj, ti njega upisujes u vrtic ili u jaslice?
Ja npr. ne znam nikog kome dete nije primljeno u jaslice a mnogi nisu imali vezu ukljucujuci i nas.
Drugo je upis u vrtic sa tri godine, tu zaista ne znam nikog koje upisao dete bez veze u drzavni

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1896
   RE: Upis u jaslice-vrtić
11.5.2018 12:19:31   
IvanaSK RR
Milicicak, nasi drugari, zive blizu nas. Prosle godine konkurisali za jasle i odbijeni. Oboje roditelja zaposleni (u drzavnoj firmi). Treba veza i kad su oboje zaposleniuser posted image naravno, zavisi i od opstine.


_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1897
   RE: Upis u jaslice-vrtić
11.5.2018 12:38:50   
milicicak
Eto, vidis, ja stvarno ne znam da je neko dete odbijeno za jasle a oba roditelja zaista rade. I sigurna sam da mnogo zavisi od opstine

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1898
   RE: Upis u jaslice-vrtić
11.5.2018 12:54:20   
Milena18
Ni mi nismo imali vezu za jaslice. Ali rekli su nam tada na prvom roditeljskom da je decu u starije grupe gotovo nemoguć upisati jer nema mesta.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1899
   RE: Upis u jaslice-vrtić
11.5.2018 13:04:19   
Maraj
Mi smo prosle god konkurisali za jasle. Odbili su nas i ako oboje radimo. Zalili smo se. I zalbu su nam odbili
Ove godine smo konkurisali za vrtic . L u septembru puni 3god.
I evo ni sada nemamo vezu . Ne nadam se mnogo
Al sam i ljuta zbog toga sto i ako oboje radimo. Ja u drzavnoj mm u privatnoj firmi . I to godinama unazad...ne znamo ishod ovog konkursa.
A znam ljude koji ne rade a primljeni su u drzavni....naravno s vezom.

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 1900
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  74 75 [76] 77 78   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  74 75 [76] 77 78   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
Koji obrok mališani smažu BRZO, BRŽE ILI Z...
Nutrino Junior kaša u zip pakovanju je savršen izbor za doručak, užinu ali i laganu večeru jer ne samo da zadovoljava de...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here