|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  89 90 91 [92] 93   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Upis u jaslice-vrtić
12.5.2020 13:10:25   
pari
Onda je mozda najbolje proveriti tamo gde se podnosi u 27.marta...tad cete biti sigurni



_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu IvanaM83)
Direktna veza do poruke: 2276
   RE: Upis u jaslice-vrtić
12.5.2020 21:56:27   
dunja RR
Mame, čija su deca rođena u martu, kada su vam deca iz jaslica prešla iz jaslene grupe u mlađu, da li sa 2 i po ili sa 3 i po godine? Kod nas su jaslice i vrtić odvojeni, nisu na istim lokacijama. Nisam još predala za upis M, imam 2 dana da se smislim. Po zakonu, ona bi trebala da krene tek sa 3 i po, jer je rođena na samoj granici 1.3. ali meni je nešto kasno da ide u školu sa 7 i po, ili grešim? Moj komšija prvi je rođen 28.2., i krenuo je sa 2 i po u vrtić, sa 6 i po u školu, ali je on po zakonu mogao da bira, tj. načelno je potpadao pod 6 i po za školu, ali su mogli da pomere, i nisu, i sve je ok.
Elem,M je rođena na samoj granici 1.3., i ako krene sa 6 i po u školu, to znači sa 2 i po u vrtić, stiže baš kod Savine vaspitačice, koja je ono, baš naj, naj, naj vaspitačica ikada. JUtros sam joj pisala dilemu, ona kaže da će uraditi sve što je u njenoj moći, najpre da je prime u ajslice (ako sada apliciramo),a onda i da je prime ranije nego po zakonu, da bi upala kod nje u mađu grupu. JUtros sam zvala i jaslice, i kao anonimusu su mi rekli, otvoreno, da preko veze , sve može, može i ranije da krene, i dešava se da se to tako završi, ako je dete u martu ili aprilu rođeno. Nisu imali kažu slučaj baš 1.3., kao naš :)


Baš sam u nekoj čudnoj situaciji, jer ima puno nedoumica u našem slučaju:
- U našem vrtiću braća i sestre imaju prioritet za upis, ali ne zna niko da li to važi i ako dete zapravo preskoči jaslice.
- Za koje jaslice važi prioritet jer S nije išao u te jaslice koje pripadaju našem vrtiću, ili će i M ubaciti u te druge jaslice u koje je S išao (nešto malo), ali mi ne želimo te, jer su nam daleko
- i da li iako M upadne na kraju u jaslice (ako odlučim da je upišem), da li će ići sa 2019. ili 2018- godištem, jer nama odgovara da ide sa 2018. da bi upala kasnije kod S vaspitačice u vrtić. Ali po zakonu ona mora da krene sa 2019. jer je rođena 1.3.


Ja ne znam šta da radim...sutra će me zvati S vaspitačica, i ona će malo istražiti ,..


< Poruku je uredio dunja RR -- 12.5.2020 22:14:02 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 2277
   RE: Upis u jaslice-vrtić
12.5.2020 22:10:35   
milicicak
Dunja, T drug iz vrtica je rodjen 1.3. U vrtic je krenuo sa 3,5 u skolu sa 7,5


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2278
   RE: Upis u jaslice-vrtić
12.5.2020 22:26:47   
dunja RR
Hvala Mili, ne znam šta mi je činiti ..ona je devojčica, u poređenju sa S, mnogo zrelija.
A eto imam primer našeg komšije, kažu da bi se pokajali da je kasnije krenuo, bio bi najstariji, a sasvim se lepo uklopio kao najmlađi, i u vrtić i u školu. Iako je uvek kaskao za drugarima, kasno skinuo pelenu, nije nešto rano ni prigovorio, hoću reći, kao većina dečaka, malo je to sporije išlo, ali je opet sa sve ispalo ok iako je krenuo u školu sa 6 i po.

A ona je devojčica, još su moji visoki.
Ne znam da li me razumete, nekako me više vuče da uči od starijih, nego da bude em najstarija em veća za glavu od ostalih.


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2279
   RE: Upis u jaslice-vrtić
13.5.2020 10:14:09   
dunja RR
Zvala me sada S vaspitačica, kaže da je svakako upišem sada, pa ćemo videti da pređe kod nje, ako procene da je to ok.
Kaže sada u vrtiću imaju jedno dete 1.3. rođeno, i izlazi iz predškolskog sa 6,5 godina i ja je pitam kakav je, kaže razbija u svemu. Ona kaže iz njenog iskustva, češće se ide ako je početkom marta rođeno dete, ranije u školu, bolje nego sa 7,5.


Ništa, sada ću predati elektronski, moram da vidim šta mi treba, i onda kreće borba da upadnemo u ove jaslice kod nas. Zvala sam i njih sada, dala ime, da vide da je upišu tu jer su nam njabliži, a te jaslice su u automatski povezane sa S vrtićem, malo je to specifična situacija ovde. Reče mi upravnica da će na konto Save svakako da probaju da je tu uguraju i u jaslice (u nekom trenutku, čak i ako dobijemo druge jaslice u startu), a u vrtić će svakako ići tamo gde i Sava, kada dođe vreme, pa sada, videćemo da li sa 2,5 ili 3,5 godine.

Rekla sam im otvoreno da je neću od starta voditi, jer radim od kuće, ali plaćaću redovno račun, kažu da ja sve ok.

Šta mi beše treba za elektronski da predam, pojma nemam?

< Poruku je uredio dunja RR -- 13.5.2020 10:20:28 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 2280
   RE: Upis u jaslice-vrtić
13.5.2020 10:35:17   
physio70
Popuni se zahtev preko portala euprava. Prethodno se registruje naravno. Nema vise papira.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2281
   RE: Upis u jaslice-vrtić
13.5.2020 13:15:28   
dunja RR
Hvala, a da li prilikom registracije mogu da unesem sliku lične karte ili mora da bude očitana? Jer mi traži neki dokument da unesem u files..

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu physio70)
Direktna veza do poruke: 2282
   RE: Upis u jaslice-vrtić
13.5.2020 13:19:24   
dunja RR
Piše da može fotografija lične, pa ću tako, slikala sam obe strane.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2283
   RE: Upis u jaslice-vrtić
13.5.2020 13:37:22   
physio70
Moze fotografija licne karte za registraciju.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2284
   RE: Upis u jaslice-vrtić
13.5.2020 13:44:54   
dunja RR
Izgleda da sam imala nalog od ranije, nego, za žaljeni mesec upisa, da li moram navesti septembar, ili mogu i oktobar, novembar, decembar, vidim da ima u ponudi?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2285
   RE: Upis u jaslice-vrtić
13.5.2020 13:55:36   
physio70
Moze se navesti zeljeni mesec upisa. Ne mora septembar.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2286
   RE: Upis u jaslice-vrtić
13.5.2020 22:45:23   
vonavoj
Kod nas se grupe formiraju samo za septembar...posle ypadaju deca.samo ako se neko ispise,sto je retko..jedva se udje u vrtic 


(odgovor članu physio70)
Direktna veza do poruke: 2287
   RE: Upis u jaslice-vrtić
13.5.2020 23:15:52   
Tiziana
Dunja sama ces videti. Jos je mozda rano pricati o skoli.

Ona je devojcica i verovatno ce biti zrela sa 6,5.Moje kume dete je rodjeno pocetkom februara. Na testiranju za skolu su im rekli da je za skolu vise nego spreman jer je izuzetno inteligentan, ali da je emotivno nezreo. Medjutim, on je po zakonu morao da krene sa 6,5 sto se ispostavilo kao odlicno jer ta floskula ''izuzetno inteligentan'' ,koju po mom misljenju precesto izgovaraju i sad su najednom sva deca genijalci,  se ispostavila kao vise nego tacna. Sad je 6.vrazred i ubedljivo je najbolji djak u odeljenju. Na okruznom iz fizike dobio 98 poena, na svim Kengurima unazad do prvog razreda je isao na finalno takmicenje, itd, itd. A sve sam radi. Nikada niko sa njim nije sedeo i radio niti domace, niti ucio sa njim.. tako da je krenuo sa 7,5 to bi za njega bilo nazadovanje.. 

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 2288
   RE: Upis u jaslice-vrtić
13.5.2020 23:28:59   
physio70
Kad se izabere predskolska ustanova izlaze meseci koji su na raspolaganju za upis. Mozda zavisi i od velicine pu.

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 2289
   RE: Upis u jaslice-vrtić
14.5.2020 0:57:24   
dunja RR
Znam Tizi, rano je pričati o školi, slažem se, samo je kod nas još jedan faktor u igri, a to je ono - ako krene sa 2,5 godine u vrtić, upada kod Savine vaspitačice, koja je jedna toliko, nemam reči da opišem koliko, divna žena. I bili bi smo presrećni da bude i M kod nje.

Ali, rešila sam da je upišem, pa ćemo videti, ako svi skupa procenimo (pre svega vaspitačI9 da je ok da krene sa 2,5 u vrtić, tj. da pređe iz jasli, uradićemo tako. Ali to opet ne znači da ide u školu sa 6,5, desi se da dete ostave još jednu godinu u predškolskom ako je nezrelo, što me opet malo plaši, da ne ide sa drugarima u školu, i tako ..

Elem, pratićemo i videti šta i kako.

Sada prvo da vidim da li će upasti u željene jaslice, nama najbliže, jer S pre 4 godine nije upao, pa smo plaćali neke druge jaslice (daleko od nas), u koje maltene nije ni išao, samo da bi smo čuvali mesto za vrtić. Isplatilo se jer je vrtić u koji ide (u koji sam i ja išla) odličan, ali volela bih da M ipak upadne u ove nama bliže jaslice, a kasnije naravno i pređe u vrtić u kome je sada S. Videćemo ..Ne znam da li je tako na svim opštinama, ali kod nas prioritet imaju braća i sestre. Ja sam u napomeni unela da S ide taj i taj vrtić (koji je vezan za željene jasle), ali je problem što njima po automatiznu izlaze jasle u koje je on išao (praktično i nije išao), ali to nisu jaslice koje mi želimo, pa sutra zovemo upravu da obrate pažnju na to (ja sam danas javila rukovodiocu željenih jasli, bia je ljubazna, sve je skapirala, i upisala M ime, da i ona urgira, jer zaista pripadamo njima, i teritorijalno i po vrtiću u koji S ide). Ako uspemo da im skrenemo pažnju i utičemo.



IZVORNA PORUKA: Tiziana

Dunja sama ces videti. Jos je mozda rano pricati o skoli.

Ona je devojcica i verovatno ce biti zrela sa 6,5.Moje kume dete je rodjeno pocetkom februara. Na testiranju za skolu su im rekli da je za skolu vise nego spreman jer je izuzetno inteligentan, ali da je emotivno nezreo. Medjutim, on je po zakonu morao da krene sa 6,5 sto se ispostavilo kao odlicno jer ta floskula ''''''''''''''''izuzetno inteligentan'''''''''''''''' ,koju po mom misljenju precesto izgovaraju i sad su najednom sva deca genijalci,  se ispostavila kao vise nego tacna. Sad je 6.vrazred i ubedljivo je najbolji djak u odeljenju. Na okruznom iz fizike dobio 98 poena, na svim Kengurima unazad do prvog razreda je isao na finalno takmicenje, itd, itd. A sve sam radi. Nikada niko sa njim nije sedeo i radio niti domace, niti ucio sa njim.. tako da je krenuo sa 7,5 to bi za njega bilo nazadovanje.. 



< Poruku je uredio dunja RR -- 14.5.2020 1:00:51 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 2290
   RE: Upis u jaslice-vrtić
14.5.2020 1:02:25   
dunja RR
Ja mislim da je tako i ovde, ali je bio u ponudi i okrobar, i nov i dec pa sam obeležila oktobar, ali kontam da će ipak upis biti od septembra.
Valjda će biti ok, iako sam stavila oktobar..

IZVORNA PORUKA: vonavoj

Kod nas se grupe formiraju samo za septembar...posle ypadaju deca.samo ako se neko ispise,sto je retko..jedva se udje u vrtic 





_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 2291
   RE: Upis u jaslice-vrtić
14.5.2020 9:52:18   
Tiziana
Cerku su, doduse pre 8 godina, morali da prime u iste jasle/ vrtic gde je isao sin, on je tada prelazio u vrric, ona ulazila u jasle, ali tada su rekli da ne razdvajaju bracu i sestre i da nju moraju da prime.

Posto je te godine bila navala, neki iako zive blizu, nisu uspeli da upadnu, a nas su primili. Mislim i mi zivimo blizu, maltene smo u istoj ulici, ali ne pripadamo istoj opstini 🙂 sto je smesno. Tako je i sada sa skolom, u ulici smo u kojoj je skola, vidimo je sa terase, ali nismo na istoj opstini. 

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2292
   RE: Upis u jaslice-vrtić
14.5.2020 10:04:04   
physio70
Treba imati i srece pri upisu. Brat ili sestra u istoj ustanovi mogu uticati  ali uticu i drugi kriterijumi.

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 2293
   RE: Upis u jaslice-vrtić
14.5.2020 10:27:41   
nata11
Dunja i kod nas je kao kod Von. Upis je samo septembar, ostalo su ako se neko ispise ili debela veza.

Nama bas nista nije trebalo, sve papire sami povlace.

_____________________________





(odgovor članu physio70)
Direktna veza do poruke: 2294
   RE: Upis u jaslice-vrtić
14.5.2020 10:44:05   
Sanjica26 RR


IZVORNA PORUKA: Tiziana

Cerku su, doduse pre 8 godina, morali da prime u iste jasle/ vrtic gde je isao sin, on je tada prelazio u vrric, ona ulazila u jasle, ali tada su rekli da ne razdvajaju bracu i sestre i da nju moraju da prime.

Posto je te godine bila navala, neki iako zive blizu, nisu uspeli da upadnu, a nas su primili. Mislim i mi zivimo blizu, maltene smo u istoj ulici, ali ne pripadamo istoj opstini 🙂 sto je smesno. Tako je i sada sa skolom, u ulici smo u kojoj je skola, vidimo je sa terase, ali nismo na istoj opstini. 



Mi nismo u Bg, ali kod nas tako nisu gledali. S je dobila drugi vrtic. Morali smo da zamolimo T vaspitacicu da napise molbu da za T premestaj. I presla je T. Ovako smo norali da T vodimo na drugi kraj grada. 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 2295
   RE: Upis u jaslice-vrtić
14.5.2020 11:36:48   
dunja RR
Zvali jutros, pričali sa ženom koju poznajem 40 godina (mamine koleginice, jer mama je bila vaspitač na mojoj opštini, ali je u penziji 10-ak godina), i kažu da je M upisana tamo gde želim, ušli su u moj zahtev. Ali tako su mi rekle i prošli put, sa S, pa nije bilo tako. Samo, sada je druga situacija jer S ide u vrtić a ovde su braća i sestre priioritet. Tako da čekam spisak, da se uverim :)

E da, uradila sam sinoć još jednu prijavu i unela septembar, pa sam im rekla da tau prijavu uzmu u obzir, ali nisu ooravili problem ni okog zahteva za oktobar, pa ni ne znam koliko ima uticaja to šta se navede, tj. koji mesec.

< Poruku je uredio dunja RR -- 14.5.2020 11:38:00 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 2296
   RE: Upis u jaslice-vrtić
20.5.2020 1:50:14   
dunja RR
Da li neko možda zna kada izlaze spiskovi, i da li će biti na vrtićima/jaslicama, ili se i negde onlien mogu videti?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 2297
   RE: Upis u jaslice-vrtić
20.5.2020 7:38:40   
nata11
Dunja ja sam isto pitala u nasem vrticu odgovor je bio Nikad se ne zna tacno. Pogotovo sto smo sada u guzvi oko ove situacije.



Ja se nadam da mi nesto stigne kao obavestenje preko e uprave. 

_____________________________





(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2298
   RE: Upis u jaslice-vrtić
20.5.2020 7:43:55   
pari
Meni nije nista stizalo preko e uprave...morala sam do vrtica da idem...



_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 2299
   RE: Upis u jaslice-vrtić
20.5.2020 9:15:03   
Misha i Ljisha


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Da li neko možda zna kada izlaze spiskovi, i da li će biti na vrtićima/jaslicama, ili se i negde onlien mogu videti?




Svake godine kod nas u NS bude onlajn. Verujem da ce ove svuda biti bas zbog korone. Ali to nikad nije pre prvog juna. Uglavnom bude prve nedelje juna

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  89 90 91 [92] 93   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  89 90 91 [92] 93   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pepeljuga ( srpska narodna bajka)
Bajke i pripovetke za decu na Ringeraja.rs
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here