|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Problemi u Srbiji
23.4.2010 11:52:56   
minavb
Gde vam je logika? Od cega drzava da plati povlastice i socijalna davanja pojedincu, ako smanji poreze i namete? Nema od cega. Da bi imao za rashode, morad da imas prihode. Prosta matematika. Kad ne bi bilo sive i crne ekonomije, budzet bi se punio mnogo lakse i bolje, pa bi i socijalna davanja bila veca i redovnija. 

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Problemi u Srbiji
23.4.2010 12:02:59   
Mari86
da a do tada ce iz naseg dzepa da idu pare za biznis forume i slicne budalastine...
i na gospodu poslanike koji mlate praznu slamu a pare idu iz naseg dzepa...
Vazno da su rezoluciju usvojili a to sto eno ljudi do grla u vodi to nikoga nije briga...
Boze moj...za Haiti racun da uplatimo novcana sredstva,a nasi ljudi neka se udave..
Povecajmo godine za penziju da bi smanjili broj penzionera...
Njihova obaveza kao drzave je da penzioneri budu mirni i da imaju dobre penzije,drzava je to duzna da im obezbedi,
zato sto su ceo radni vek toj istoj drzavi davali pare i zaradjivali...


_____________________________

Dobro se dobrim vraća :)

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Problemi u Srbiji
23.4.2010 12:13:11   
minavb
Mari, i rezolucija je vazna, ne vidim zasto ne bi bila. Poslanike smo mi birali, pa je i logicno da se placaju iz budzeta, zar ne?
Bice para i za nase poplavljene, to sigurno. ok se voda ne povuce i dok se ne osmisli strategija, ne moze nista da se uradi. Zamisli da su popravljali kuce koje su ponovo poplavljene? Bacene pare. Svako zasto ima svoje zato.
Sto se penzionera tice, ima ih previse i stari dobri penzioneri su ranije odlazili u penziju i sa 55. Znas li ti sta znaci biti na teretu fonda preko 20 godina, a da pri tom nisi toliko doprineo tom istom fondu? Pa plus zdravstvena zastita, uzasno veliki troskovi. Nigde na svetu se u penziju ne odlazi ovako rano i pod ovako povoljnim uslovima. Zato ljudi u inostranstvu sebi mahom uplacuju dobrovoljno penziono. Koliko iha samo ima zdravih koji uzivaju u invalidskoj penziji, a da ne pricam o onima koji su se penzionisali na konto beneficiranog radnog staza, pa sad rade na crno ili imaju ugovore neke vrste i zauzimaju mesto nekom mladom coveku. U nasoj zemlji trenutno ima vise penzionera nego zaposlenih, a to definitivno nije normalno.


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Mari86)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Problemi u Srbiji
23.4.2010 12:22:38   
Mari86
Mene zaista ne zanima inostranstvo zato sto ja tamo ne zivim...
Ne slazem se sa tobom..
Za mene ta rezolucija nije vazna,i ne dozvoljavam nikome da mi stavi etiketu...
ti ljudi koje oni prozivaju ratnim zlocincima su se borili za svoju drzavu i za narod..
Ne priznajem da smo genocidan narod...i za mene je to teska budalastina i sprdnja da izvines...
A te lelemude ili ti poslanike ja birala nisam...moj glas ni jedan od njih dobiti nece...nikada...
Koje zdravstveno,pa sad kada zakucas na vrata Doma Zdravlja treba da platis..
Sa moje plate se skida dosta para za to zdravstveno a kada sam otisla da primim obicni Novalgetol
nisu hteli da mi ga daju pre nogo sto platim 80 dinara...zasto da ih platim?! user posted image
A o tome kako je recimo nasa opstinska uprava donela resenje da se menjaju nazivi ulica i brojevi,
i dostavili nam da uplatimo 2500 dinara...zbog cega,zato sto su oni odlucili da menjaju brojeve..ma daj...user posted image



_____________________________

Dobro se dobrim vraća :)

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Problemi u Srbiji
23.4.2010 12:25:06   
bebironcic
Sto se tice odlaska u penziju i nije tako bajno kao sto je nekada bilo,pogotovo u invalidsku penziju.Mom ocu su prosle godine januara otkrili najgoru mogucu bolest koja postoji,od koje je stradala kicma.Fala Bogu covek se krece ali nije sposoban da nastavi dalji rad i posao kojim se bavio do tada....I,lekari su mu napisali upute za invalidsku komisiju na koju je cekao mesecima,pa je onda isao mesecno da bi gospoda odlucila da li moze u penziju ili ne!Mislim strasno,covek koji boluje od raka,kome su jedva izvukli glavu a oni ljudi godinu dana razmisljaju o penziji!Kakva je to drzava?!A,znam pojedince koji su preko veze otisli u tu istu invalidsku penziju i imaju velike penzije!Sramota velika!Mom ocu su tek sada dozvolili da ide u penziju,i sa velikim radnim stazom i visokim koeficijentom covek ce primati penziju od 20000 dinara.To nema veze sa mozgom,pa njemu je plata bila dosta veca od toga...ali to je na zalost nasa drzava i nas zakon!

_____________________________

Ako problem moze da se resi,nema svrhe nervirati se,a ako ne moze,nerviranje nece pomoci!!!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Problemi u Srbiji
23.4.2010 12:37:05   
minavb
IZVORNA PORUKA: Mari86

ti ljudi koje oni prozivaju ratnim zlocincima su se borili za svoju drzavu i za narod..
Ne priznajem da smo genocidan narod...i za mene je to teska budalastina i sprdnja da izvines...


Ovo je sasvim druga tema i mislim da njoj nije mesto na RR. Postoje brojni geopoliticki forumu na kojima se o tome polemise, pa bih o tome radije tamo user posted image Teska tema u svakom slucaju, oko koje se mnogi ne slazu.
Ne znam sta da ti kazem, meni ne smeta da platim participaciju kad treba. Nekako mislim da je to normalno i da to i nije neki izdatak.
To za opstinske poslove, nekako mi je logicno da gradjani plate deo oko zamene i izrade novih tabli. Mozes da uplatis njima da ti je oni postave, ili da odes sama kod limara da ti napravi novu tablu sa kucnim brojem, mislim da bi te isto kostalo.user posted image Verovatno opstina nije u budzetu predvidela te troskove pa su morali tako da rese finasiranje zamene imena i brojeva. Zasto su menjali ako nisu morali, e to je druga prica.
Dodala bih jos ovo, pre nekih 12-13 godina dok sam isla u srednju, nismo ni imali Novalgetol da damo pacijentima pa su morali da donose. Drenove smo pravili od starih rukavica i urinarnih katetera, i krpili stare hirurske mantile jer nije bilo para za nove. Dobijali smo lekove iz humanitarne pomoci, kojima je istekao rok trajanja. To su bili realni problemi u zdravstvu, ovo sada je pesma!

Bebironcic, bas zato sto su pre mnogo godina  neki zloupotrebili mogucnost odlaska u invalidsku penziju, sada ljudi kojima je to zaista potrebno ne mogu da ostvare prava na istu. Na zalost, tako je. Znam slucaj zene koja sa 49 otisla u invalidsku penziju jer joj je zbog neke havarije na poslu sluh smanjen za 30%, a eto tvoj tata se muci sa birkoratijom godinama, a zasluzuje penziju. Zena o kojoj pricam, sada ima 76 godina pa racunaj koliko je radila a koliko prima penziju koju ne zasluzuje.

< Poruku je uredio minavb -- 23.4.2010 12:39:50 >


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Mari86)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Problemi u Srbiji
23.4.2010 12:41:40   
bebironcic
Na zalost Mina to jeste tako!Moj stric je otiso u invalidsku penziju pre 10 god preko veze,a coveku nije nista!Tada je imao oko 45 god,i bas ga briga,prima veliku penziju i uziva,a jos pored svega toga ima i puno para!Ali to je tako,ocigledno ko se kako snadje,ali je zalosno ispasta neko kome je to stvarno neophodno!Jos naso da pametuje mom ocu i da ga tesi-Ma,bice,ne sekiraj se!user posted image I kada ti tako kaze neko blizi ko je upucen u celu situaciju,sta onda da ocekujemo od nekog deset_og ko ti nije nista!?user posted image Ali to je ocigledno takvo vreme,ilo ko zna sta li je?!
















< Poruku je uredio bebironcic -- 23.4.2010 12:42:18 >


_____________________________

Ako problem moze da se resi,nema svrhe nervirati se,a ako ne moze,nerviranje nece pomoci!!!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Problemi u Srbiji
23.4.2010 12:44:24   
minavb
O tome ja pricam. Na zalost, nepravda ne moze da se ispravi niti ta stara resenja mogu da se poniste. Sad se ide iz pocetka, nova pravila i tacka. 

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu bebironcic)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Problemi u Srbiji
23.4.2010 13:04:06   
LillyT
IZVORNA PORUKA: bebironcic

Moj stric je otiso u invalidsku penziju pre 10 god preko veze,a coveku nije nista!Tada je imao oko 45 god,i bas ga briga,prima veliku penziju i uziva,




Nazalost, to se precesto kod nas dogadjalo, pa su u poslednjih par godina poostrili komisije. Devjka moga brata radi u PIO-u na komisijama i ona je pricala bas o tome. Ljudi su uvek gledali da prevare drzavu i da zaobidju zakone.


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu bebironcic)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Problemi u Srbiji
23.4.2010 13:08:52   
Mari86
mina ocigledno je da ti ne razumes sta ja zelim da kazem a ni ja sta ti zelis da kazes...
Ne nepodrzavam da platim bilo sta Opstini...zato sto sve pare idu u privatne dzepove...
Smeta mi da platim participaciju i izdatak mi je ako vec placam 4000 dinara...
Njen posao je da mi da inekciju koja imace kosta 18 dinara u apoteci...
Ali nekada ne mogu da je popijem pa moram da je primim...

Evo primera kako oni rade...
Pre vise od dva meseca sam odnela peticiju koju je potpisalo 50 komsija oko nas...
Radi se o onom nesrecnom komsiji i njegovim ljubimcima..
Niko se nije pojavio da pogleda i da utice na to sto m ne mozemo da zivimo i fukncionisemo normalno od tih pasa da ne upotrebim neku goru rec...
Juce mi je muz bio u novinama,oni ce objaviti u sledecem broju peticiju,ali nece reci ime ni broj kuce,ajde i to je nesto..
mozda se idiot prepozna...
Ja moram da se pokidam dok nadjem neko resenje a njih bas briga da pomognu svojim gradjanima...

a te zene sto rade u PIO fondu,ponasaju se kao da su od dede nasledilo to radno mesto..nekultura i bahatost!!


< Poruku je uredio Mari86 -- 23.4.2010 13:10:00 >


_____________________________

Dobro se dobrim vraća :)

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Problemi u Srbiji
23.4.2010 13:27:59   
minavb
Mari, malo mi skaces sa teme na temu . Cas pricas o poslanicima i genocisu, a cas o lokalnoj samoupravi, ne mogu da te pratim pa je i logicno da se ne razumemo.user posted image To oko vaseg komsije mi je od samog pocetka nejasno i stvarno ne znam zasto se taj problem ne moze resiti. Sa druge strane, to nije drzavni problem, tj to ne govori o tome kakva nam je drzava, vec kakvi ljudi zive u vasem mestu (mislim i na vaseg komsiju i na ljude u opstini, sanitarnim, komunalnim i ostalim inspekcijama)
Zene u PIO, to sto se  tako ponasaju zene na koje si ti naisla, ne znaci da je to pravilo. Opet, ni to nije drzavni problem, nije posao Vlade, poslanika ili ko zna koga, da ljude menja i uci ih lepom ponasanju.


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Mari86)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Problemi u Srbiji
23.4.2010 13:40:48   
Mari86
ma ne skacem ja sa teme na temu,nego pricam o problemima..
jer to sve jesu problemi,toliko ih ima da mi stalno pada na pamet nesto novo..
To sto je lokalni problem po meni je i drzavni zato sto neko treba to da kontrolise i neko je dozvolio
takvo ponasanje...
Nisam pricala o genocidu nego sam to navela kao primer cime se drzava bavi...user posted image


_____________________________

Dobro se dobrim vraća :)

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Problemi u Srbiji
23.4.2010 13:46:00   
minavb
Zamisli da se Vlada Srbije bavi slucajveima kao sto je tvoj komsija. Doneli su zakon o dobrobiti zivotinja i jos neke druge zakone, na lokalnoj samoupravi je da ih sprovode. Time Vlada i ministarstva ne treba da se bave. Zamisli da si direktor firme, da razmisljas i prihodima, rashodima, poslovima i pravnim zavrzlamama. Mislis da bi imala vremena da se bavis problemom cistacice iz magacina i tome sto joj je Djokica polomio vrata od ormarica? Ne, za to sluzi sef sluzbe higijene ili kako se to vec u kojoj firmi zove. user posted image
Kao sto rekog, o genocidu i o tome sta oko toga treba a sta ne treba, necu da pricam na RR.


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Mari86)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Problemi u Srbiji
23.4.2010 13:51:51   
Mari86
Ako pricamo o svemu ne znam zasto je to zabranjena tema ali ok...
Pa posto niko nece da se bavi,ljudi moraju sami da donese odluke...nazalost...user posted image

_____________________________

Dobro se dobrim vraća :)

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Problemi u Srbiji
23.4.2010 13:56:34   
Rivana

IZVORNA PORUKA: minavb

Gde vam je logika? Od cega drzava da plati povlastice i socijalna davanja pojedincu, ako smanji poreze i namete? Nema od cega. Da bi imao za rashode, morad da imas prihode. Prosta matematika. Kad ne bi bilo sive i crne ekonomije, budzet bi se punio mnogo lakse i bolje, pa bi i socijalna davanja bila veca i redovnija. 

Meni drzava nikad nista nije dala samo uzimala, uzimala, sad cujem kao predlog da se pdv podigne na 22% zbogom pameti!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Problemi u Srbiji
23.4.2010 14:12:09   
minavb
IZVORNA PORUKA: Mari86
Pa posto niko nece da se bavi,ljudi moraju sami da donese odluke...nazalost...user posted image

Ne znam na sta mislis.user posted image




_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Mari86)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Problemi u Srbiji
23.4.2010 14:24:50   
Nana*
Bebi slican slucaj kod mene. Moj tata je operisao kicmu bio vise od godinu dana nepokretan, Misice na listovima nema atrofirali su mu, ali hoda sa onima napred na cevanicama... Svi doktori su se pitali kako hoda... On jednostavno nije hteo da ga gledaju kao invalida, brat i ja smo bili mali i hteo je da se bori za nas i radi. I bez obzira kolika ostecenja ima Invalidniu su mu dali mizernu... Mislim da je sad mozda oko 100 dinara, verovali ili ne... Na kraju nije ni bitno ko je i kako kupio njegovu firmu, direktori sa diplomama Magistara i ne znam ja cega su zavrsavali na njivama da kopaju ( to koliko se ceni obrazovanje kod nas), mi lepo odlucimo da otvorimo firmu... Dosta se patio.. Firmica radi vec 4 godine i ide sasvim lepo, a on ceka da napuni godine i ode u penziju...

Nije tacno da penzionera ima vise od zaposlenih, nego se njihov broj povecao u odnosu na broj zaposlenih jer je drzava sama odgovorna jer ne daje poslove, zatvara Firme... U mom malom gradicu zatvoreno je 5 Gigantskih firmi a niko nista ne radi da ti ljudi ponovo rade i doprinose drzavi...

Penzioneri naravno koji su ceo zivot radili kao moja mama npr. i po zakonu dobili penziju treba po mom misljenju bar jos toliko da uzivaju u toj penziji koliko su i radili. Jer to nije teret drzavi oni su svojim radom 35,40 godina dooobro odradili i otplatili svoju penzijicu koju dobijaju...

_____________________________

" No Martini, No Party" :))))

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Problemi u Srbiji
23.4.2010 15:54:46   
Nana*
Procitala sam temu malopre od pocetka...

A htela bi jos da dodam... U inostranstvu bar ovde gde ja zivim sada, ne zaposleni dobijaju pomoc od drzave koja je za samo 100 evra manja nego neke prodavacice ili nocnog cuvara koji rade svaki dan po 8 sati, oslobodjeni su svih placanja racuna, poreza, pretplata... Drzava redovno isplacuje i penzije i ove pomoci, a ljudima koji rade u zavisnosti koja su grupa odbijaju i 35% i vise od plate. Sa tim sto npr. mm odbiju od plate pomognu jednom nezaposlenom... Cak i nekom ko radi a zivi kod roditelja, nije ozenjen, odbiju 50% od plate....

A trudnica sto se tice, placeno im je 6 meseci posle porodjaja, a 3. godine imaju pravo da budu kod kuce i da ih poslodavac vrati na ISTO radno mesto gde su i radile pre porodjaja...
Deciji dodatak je 180 eura za svako dete dokle god studira i zivi kod roditelja, moze cak da dogura i do 28. godine!!! A tih 180 e sasvim je dovoljno za dete mesecno jer su porezi na stvari i potrepstine na decu mislim ukinuti, ili su minimalni... Dobijaju se pare za Roditelje, stimulacije ako hoces da kupis stan itd... Mozes da vratis porez kao i obican gradjanin itd...
Naravno da su druge stvari skuplje, cigarete 5 evra, kafa u kaficu 3,5 evra ali osnovne stvari za zivot su jeftinije nego kod nas, za luksuz moras da kesiras... Jako puno pereza itd.



_____________________________

" No Martini, No Party" :))))

(odgovor članu Nana*)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Problemi u Srbiji
23.4.2010 15:59:03   
minavb
Znam da se u Svedskoj umanjuje porez na zaradu svakome ko udomi zivotinju. user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Nana*)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Problemi u Srbiji
23.4.2010 16:03:37   
Nana*
user posted image Ovde kod nas placas porez ako imas psa ili macku user posted image Porez na kucnog ljubimca ili kako vec...

_____________________________

" No Martini, No Party" :))))

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Problemi u Srbiji
23.4.2010 16:07:48   
Nana*
Joj sad je nedavno bilo tip nezaposlen, prima tu pomoc i imao zmiju kao kucnog ljubimca. Pobegla zmija, akcija citava neznam ni ja koliko dana da se ona nadje i kad su mu preracunali vatrogasce, celu tu akciju tip treba da plati drzavi 120.000 evra!!! kazna kao. Dobro ste procitali 120.000 evra...

A ako pozoves iz zezanja Vatrogasce ili Hitnu i provale te ko si i to kesiras debelo user posted image

Neverujem da je to ovde tema, pardoniram user posted image

< Poruku je uredio Nana* -- 23.4.2010 16:11:53 >


_____________________________

" No Martini, No Party" :))))

(odgovor članu Nana*)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Problemi u Srbiji
23.4.2010 16:09:26   
minavb
Ma dobro to i treba da se placa, ali ako udomis lutalicu, logicno je da te nagrade. Po meni, porez na kucne ljubimce mora da se placa, i to kao sto su i smislili, duplo vise za nesterilisane. Od tih para lepo plate sluzbu koja ce po ulici da hvata ove sto ne pokupe minuli rad za svojim ljubimcima i lepo naplate dooobre kazne. Od tih parica mogu da se finansiraju vakcine, azili i svasta nesto. Ako ljudi ikad nauce da pokupe za svojim psima, ni ta sluzba nam ise nece trebati.user posted image Lepo sam smislila, jel da?

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Nana*)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Problemi u Srbiji
23.4.2010 16:13:42   
Nana*
Pa jesi, samo sto nasa zemljica treba jos debelo da poradi na zbrinjavanju nesrecnih ljudi, pa tek onda zivotinja user posted image

_____________________________

" No Martini, No Party" :))))

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Problemi u Srbiji
23.4.2010 16:16:25   
minavb
Da, i taj problem treba da se resi.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Nana*)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Problemi u Srbiji
23.4.2010 16:21:12   
Nana*
Znas kako sam jednom rekla tati: " Kako bre ove sve zemlje svi neke dvorce imaju, bogate kraljeve sve nesto izgradjeno a mi ni mali dvorac neki od naseg Dusana, Lazara" Kaze on: " A sta ces kad su nas stalno tukli sa svih strana i u svakom veku" user posted image Ja mislim da i to ima velike posledice na nasu zemlju... Ali trebalo bi i vreme je da se krene na bolje...

_____________________________

" No Martini, No Party" :))))

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here