|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Čime čistite nosić?
18.1.2011 11:33:07   
Cvorak
Nama aspirator nije radio posao, a i plašim se negativnih efekata po bebinu nosnu pregradu. Moja ljubimica je do sada jednom krkljala nedelju dana i za to vreme sam joj redovno čistila nos sa fizioločkim rastvorom i to spric od 5ml u svaku nozdrvu, po uputstvu ovdašnjih forumašica. Noću je spavala na uzdignutom uzgavlju , stavljala sam pod dušek peškire, može i knjiga....

< Poruku je uredio Cvorak -- 18.1.2011 11:36:18 >

(odgovor članu Kvrkac)
Direktna veza do poruke: 301
   RE: Čime čistite nosić?
18.1.2011 16:58:03   
New Mom
IZVORNA PORUKA: marija32

Hvala NEW, a ima li neka posebna marka?

Izvini tek sada ovo vidim.
Mislim da ne, samo pitaj u apoteci za taj tip aspiratora. Negde oko 1000-1200 din. su.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu marija32)
Direktna veza do poruke: 302
   RE: Čime čistite nosić?
30.1.2011 11:38:11   
Vika
IZVORNA PORUKA: New Mom

Dok nisam uzela taj vakum aspirator, nisam primetila da nešto posebno pali da bih joj otklonila sekret iz nosića. Zlata vredi! Jeste da je svaki put potrebna cela ratna akcija da bi se to izvelo (vrišti kao da je neko tuče, užas, ne voli da joj se dira nos), ali user posted image
A evo šta smo sve probali do sada:
user posted image


Ljudi, od kako "usisavam" bebu, progledali smo! U pitanju je ovaj aspirator iz žute kutije, oko 1100 din. naprskamo "Tetrisal" sprej i usisamo! Nije teško ni traumatično bebi kao kad sam pokušavala chicco vakum pumpicom i sve izvuče. hvala na preporuci

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 303
   RE: Čime čistite nosić?
31.1.2011 20:56:39   
strahinja11
ja za sad samo stavljam fizioloski, ali mislim da mu nista ne pomaze:(

probacu sa vakumom...

(odgovor članu Vika)
Direktna veza do poruke: 304
   RE: Čime čistite nosić?
31.1.2011 21:26:51   
bebablue
mi smo Simoni usisavali sa aspiratorom na usisivac, delovalo je bas traumaticno, jer je vristala, ali taj aspirator bas lepo izvuce, i to nam je orl specijalista preporucio. 

_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu strahinja11)
Direktna veza do poruke: 305
   RE: Čime čistite nosić?
2.2.2011 8:36:02   
Sanjica26 RR
Pitali smo juce pedijatrra za pumpicu da li mozemo da koristimo. Rekla nam je da Teodora jos nije za to, jer ima tek 14 dana. Stvarno sam u dilemi sta da joj radimo. Sinoc je opet tesko disala. A, stavljamo joj filioloski rastvor i provetravamo sobu zbog suvog vaduha. Stavili smo i mokar peskir i podigli stranu duseka na kome spava. Stvarno nisam pametna. Mislila sam sad da je odvedem kod nekog privatnog pedijatra da nas posavetuje. Ova juce u dz sva je bila neodredjena.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 306
   RE: Čime čistite nosić?
15.3.2011 16:04:21   
Anoniman
U apoteci su imali OVU nista mi se ne svidja.

(odgovor članu Cvorak)
  Direktna veza do poruke: 307
   RE: Čime čistite nosić?
15.3.2011 17:15:23   
jovicaa
ja koristim onu - ja vucem ustima, a beba urla! ali izvuce slince..

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 308
   RE: Čime čistite nosić?
20.3.2011 12:54:41   
Vekilica
ukapamo nekoliko kapi "sunce moje malo" i onda izvlacimo, jedan kraj nama na usta a drugi bebi, mi smo zadovoljni kako to funkcionise, beba se u pocetku bunila, vremenom je navikla pa joj sad ne smeta user posted image

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 309
   RE: Čime čistite nosić?
28.4.2011 10:44:56   
Mala Loojka
POMOC,... Mom malom od 3meseca je zapusen nos vec tri nedelje skoro... Doktorka kaze da mu nije nista da samo curi i da mu cistim i sipam bebi sol... Sve je to ok ali juce kad smo mu cistili u slinici je bio krvi, tanka nit, tako i jutros... Sta je to

(odgovor članu Vekilica)
Direktna veza do poruke: 310
   RE: Čime čistite nosić?
28.4.2011 10:48:18   
*Alexx*
Hoce tako malo da curne krv kada se kapilari isforsiraju. Po mom misljenju, nije za brigu. E, sad, ako krv stalno curi, ako se pogorsava, treba ici kod lekara.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Mala Loojka)
Direktna veza do poruke: 311
   RE: Čime čistite nosić?
28.4.2011 10:50:58   
Mala Loojka
Ne curi stalno, samo kad mu pumpicom usisam slinice pa u nekoj od njih bude ta kao krvava nit...

Hvala ti na odgovoru user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 312
   RE: Čime čistite nosić?
28.4.2011 10:54:28   
*Alexx*
Moguce je da pumpica malo osteti sluzokozu, pa odatle krv. Pusti pumpicu dan, dva, a slince probaj da "proteras" sa spricem i fizioloskim - bar sam ja tako, posto moje dete nikad nije bilo dovoljno mirno za pumpicu. A ionako se pumpica ne preporucuje bas zbog ostecenja slozokoze. Mozda da probas sa onim apiratorom sto se kaci na usisivac, ili sto ti usisavas? user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Mala Loojka)
Direktna veza do poruke: 313
   RE: Čime čistite nosić?
28.4.2011 10:55:58   
Mala Loojka
Pa to i koristim, taj aspirator sto ja vucem... Ali bas je nemiran dok mu cistim, mozda ga to povredi kad se mrda???
A kako to sa spricem i rastvorom?

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 314
   RE: Čime čistite nosić?
28.4.2011 11:04:57   
*Alexx*
2.5ml fizioloskog ubacis u spric, okrenes ga na bok, i brzo uspricas u nozdrvu blizu tebi (tj. onu koja je gore). Brzo i snazno, da mu protera slince. Ja sam to radila od rodjenja Andreju, i njemu je vecito nos bio pun slinaca.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Mala Loojka)
Direktna veza do poruke: 315
   RE: Čime čistite nosić?
28.4.2011 11:10:22   
Mala Loojka
Ok, hvala jos jednom...

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 316
   RE: Čime čistite nosić?
28.4.2011 11:12:01   
*Alexx*
Naravno, to isto ponoviš i za drugu nozdrvu, to nisam napisala user posted image  

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Mala Loojka)
Direktna veza do poruke: 317
   RE: Čime čistite nosić?
28.4.2011 11:23:23   
Mala Loojka
Predpostavila sam :)

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 318
   RE: Čime čistite nosić?
28.4.2011 11:39:43   
AndreaK
jao..ovo je moj veciti problem za koji nalazim samo osrednja resenja... ovo sa spricem mi nije palo na pamet... probacu.

ja fizioloski ubacujem iz ampulice u kojoj se nalazi, ona je plasticna pa samo pritisnem jednom i rastrvor je u nozdrvi, samo je problem kod malog, on ga nekad uvuce nekad ne... uglavnom se otima jer ne voli da mu cackamo nosic...

koristim i aspirator kojim sama izvlacim slince...ali to nije bas najefikasnije resenje...

moram da kazem da se vise i bolje izvuce na nacin na koji to mm radi, priznacu da je mozda bljak...i uglavnom se bunim kad to radi, ali on mu sam isisa sline iz nosa user posted image

mali se manje buni, jer krace traje...ali deluje skroz bezveze... i dalje tragamo za resenjem...

(odgovor članu Mala Loojka)
Direktna veza do poruke: 319
   RE: Čime čistite nosić?
28.4.2011 11:53:13   
Mala Loojka
I ja sam mom tako prvi put pre nego sto sam uyela pumpicu...user posted image Pa sta, moje je...

(odgovor članu AndreaK)
Direktna veza do poruke: 320
   RE: Čime čistite nosić?
28.4.2011 13:46:14   
nencydrew
Samo babysolom, ja ne bih pumpicu

(odgovor članu Mala Loojka)
Direktna veza do poruke: 321
   RE: Čime čistite nosić?
28.4.2011 14:36:40   
Zvoncica77
I ja sam nesto protiv pumpice,imam utisak da ce ih povrediti.Mi isto sa fizioloskim iz ampulica,pola u jednu nozdrvu,pola u drugu.Onda ga stavim potrbuske meni u krilo,da mu glava bude slobodna,al sam ovo objasnila user posted image al valjda kapirati.U tom polozaju ga ostavim par minuta,malo trljkam po ledjima,kao kod podrigivanja.Izadje bas dosta slinica tako,vrlo cesto i kine pa i sam izbaci.Za tu metodu mi rekla drugarica,farmaceut.Nama pomaze

(odgovor članu nencydrew)
Direktna veza do poruke: 322
   RE: Čime čistite nosić?
28.4.2011 23:44:56   
AndreaK

IZVORNA PORUKA: Mala Loojka

I ja sam mom tako prvi put pre nego sto sam uyela pumpicu...user posted image Pa sta, moje je...


i to sto kazes... u kriznim situacijama moramo pribegavati i ovakvim merama...samo da detetu bude bolje... jer ne daj boze da krene na usi...samo se toga plasim...
za sada je nosic bio jedini problem i nadam se da ce tako ostati.

(odgovor članu Mala Loojka)
Direktna veza do poruke: 323
   RE: Čime čistite nosić?
6.5.2011 9:59:04   
Anoniman
Jel neko kupio ovaj elektronski aspirator? Jel valja?

user posted image

KLIK

(odgovor članu AndreaK)
  Direktna veza do poruke: 324
   RE: Čime čistite nosić?
6.5.2011 10:03:55   
eni26
Ma jok,to nista ne valja .Samo ovaj postupak sto je opisala Zvoncica,nista bolje nema.Bar za meneuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here