|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Čime čistite nosić?
27.4.2010 12:19:06   
gagana83
 Nama do sad nije trebala pumpica,stapicem sam joj cistila nosic.Kad je zaslinavila kupila sam je i samo tad je koristila jer stapicem nisam mogla nista da uradim.Sad joj opet cisim samo stapicem.
Sta znam,neki pedijatri ne preporucuju pumpicu,kazu da moze da osteti sluzokozu nosa!


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Čime čistite nosić?
27.4.2010 12:23:22   
Anoniman
jaoj gagana znam...ja mrzim tu pumpicu ali Teodori ne cure sline...nego ona ne moze da dise...I onda joj stavim fizioloski i pumpicom povucem i izadju onako cvrsti lepljivi slinci a ne oni koji cure tako da pomisljam da je to sakupljena prasina ili sta vec...ali to se ne vidi ovako  niti ja mogu da dohvatim stapicem...ne bih ni znala da je ne cujem kako dise...samo jednom dnevno ima taj problem...negde pred jutro.user posted image

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 102
   RE: Čime čistite nosić?
27.4.2010 12:26:04   
Nena81
Ti slinci mogu da budu od mleka, mojoj maleckoj se javljaju svremena na vreme. Ona kad podrigne malo i bljucne, nekad podrigne i lezeci na stomaku, tako da to mleko umesto da izadje napolje zavrsi u nosu.
Mi ispiramo nos svako drugo vece radi preventive, tako smo i sinu od prvog dana i nikad nije bio slinav.

_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Čime čistite nosić?
27.4.2010 12:27:25   
Anoniman
neno ja vidim da nije prehlada...jednostavno nije prehlada...niti curi niti je stalno..samo jednom dnevno cujem da joj smeta i tad sklonim...



(odgovor članu Nena81)
  Direktna veza do poruke: 104
   RE: Čime čistite nosić?
27.4.2010 12:29:35   
Anoniman
imas pp NENO

(odgovor članu Nena81)
  Direktna veza do poruke: 105
   RE: Čime čistite nosić?
27.4.2010 12:40:59   
Nena81
A kada joj isperes fizioloskim jel izlete kuglice bele ?
Nama tako izlete ti slinci, jer mi peremo po 2 sprica u svaku nozdrvu ne bas skroz puna. MM je drzi uspravno,jednom rukom joj pridrzava glavicu da ne mrda ja strcnem jednom sacekam da izadje onda drugi put u stu nozdrvu, pa prelazimo na sledecu.

_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Čime čistite nosić?
27.4.2010 12:43:18   
Anoniman
meni pedijatrijska rekla dok lezi da joj sipam user posted image user posted image user posted image \

ne izleti nista...

(odgovor članu Nena81)
  Direktna veza do poruke: 107
   RE: Čime čistite nosić?
27.4.2010 14:01:22   
Nena81
Da dok je mala, lezi na levom boku ispiras kroz desnu nozdrvu i obrnuto. Cim krene da drzi glavicu uspravno kad ojaca bolji je ovaj polozaj jer ovako moze da ode na usi pa onda dobijes jos jedan problem. Nama je tako rekao pedijatar.

_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Čime čistite nosić?
27.4.2010 14:13:22   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Nena81

Da dok je mala, lezi na levom boku ispiras kroz desnu nozdrvu i obrnuto. Cim krene da drzi glavicu uspravno kad ojaca bolji je ovaj polozaj jer ovako moze da ode na usi pa onda dobijes jos jedan problem. Nama je tako rekao pedijatar.


meni je rekla: kad leži na levom boku ispiram levu nozdrvu ???user posted image user posted image user posted image user posted image

joj, a koliko će bre da traje to u nosu pošto nije prehlada nego šta već...

I još nešto...kad vučem pumpicom na primer levu nozdrvu da li desnu zapušim???

(odgovor članu Nena81)
  Direktna veza do poruke: 109
   RE: Čime čistite nosić?
27.4.2010 14:28:44   
Nena81
Pazi nije logicno da na levom boku ispiras levu, zato sto tecnost ne moze da se penje navise zar ne user posted image

Na levom boku ispiras kroz desnu,fizio. rastvor prolazi kroz desnu ide na dole kroz levu izlazi napolje.
Mislim zakon akcije i reakcije user posted image user posted image
Salim se, ali stvarno logicnije je ovako zar ne?
A nosic ces ispirati dok ne poraste da moze sama da izduva kad joj nesto smeta, znaci do neke II godinice.

Nozdrvu drugu mi ne zatvaramo, a nista nam pedijatar nije ni rekla.
Pitaj jos nekoga kako radi.

< Poruku je uredio Nena81 -- 27.4.2010 14:30:15 >


_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Čime čistite nosić?
28.4.2010 11:52:45   
Anoniman
A koliko dugo ce ovo da traje?
nocas nam je bas bilo zeznuto...user posted image

(odgovor članu Nena81)
  Direktna veza do poruke: 111
   RE: Čime čistite nosić?
28.4.2010 11:54:48   
Rivana
jao draga kod beba to malo duze traje jer ne znaju da izduvaju, e sad vremenski ne znam zavisi...Samo joj stavljaj fizioloski bice to ok. I cisti joj nosic.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Čime čistite nosić?
28.4.2010 11:56:53   
Jeca*
ZA OTI


IZVORNA PORUKA: Jeca RR

ja sam za to da se tako mala beba odmah odvede kod pedijatra. Luka je imao mesec i 23 dana kad mu se zapusio tako nosic i ja sam ga odvela odmah kod lekara. Kod njih se bilo kakav sekret jako brzo spusta u pluca jer su mali i taj put je kratak...ako imalo sumnjas odmah je odvedi. Necu da te plasim, ali bolje da sprecis nego da lecis...



_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Čime čistite nosić?
28.4.2010 12:06:17   
Jeca*
moje misljenje je da je ona premala da bi joj pod pritiskom izbacivala sekret iz nosa fiz.rastvorom. Drugo to se ne radi ampulom nego spricem. Ali premala je..ona bre jos ne zna ni da dise ljudski..znate sta hocu reci
A sto se tice svega ostalog, veruj mi iz iskustva, nazalost, kad ti budes sigurna da li je bolesna ili nije do tad ce njoj vec biti dosta tesko da se bori sa punim nosicem. Sad dok jos uvek samo sumnjas, vodi je kod pedijatra. Ja i sad Luku ovako velikog, čim krene vodim. Neke majke vode tek kad dete dobije temp, ali ja mislim da je tad već "prekasno" za bilo kakvu preventivu i onda kreću lekovi.


_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Čime čistite nosić?
28.4.2010 12:11:00   
Anoniman
joj jeco nisam pametna...u halo bebi isto kažu fiziološki...



(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 115
   RE: Čime čistite nosić?
28.4.2010 12:14:21   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

IZVORNA PORUKA: Rivana

Ja sam isto Luki vadila sa tom pumpicom drao se da ga je mislim celo naselje culo...


I Luka isto, ali mi je bilo draže da se dee 5min dok mu izvadim, nego da se dere ceo dan jer ne može da diše. Ja nisam imala milosti po pitanju začepljenog nosa, i nemam i dalje. Slinci se slivaju u grlo, kreće kašalj, a kod Luke već dva puta otišlo i na pluća (naravno, milion puta nije otišlo na pluća).

A za sipanje fiziološkog u nos, OTI, ja te skroz razumem. Prvi put sam za to čula ovde na forumu, nikada mi niko uživo to nije predlagao, niti demonstrirao, i mislim da ne bih bila u stanju to da uradim.



IZVORNA PORUKA: Tasha RR

IZVORNA PORUKA: Jeca RR

Ja i sad Luku ovako velikog, čim krene vodim. Neke majke vode tek kad dete dobije temp, ali ja mislim da je tad već "prekasno" za bilo kakvu preventivu i onda kreću lekovi.


Da... ali kada bih vodila Luku kod pedijatra svaki put kada sumnjam, dva put nedeljno bismo sedeli kod pedijatra. Meni se ni tvoj, a ni moj recept ne čini dobrim. Ja čekam temp, jer me drugačije pošalju kući iz DZ, a privatnik ga pregleda reda radi i kaže "Ništa to nije, ako dobije temp, zovite me!"



IZVORNA PORUKA: Jeca RR

ne slažem se. Nas naš dr nikad ne pošalje kući. Pogleda mu grlo, posluša pluća i onda da neku prevenciju ili ako misli da treba da i terapiju. Ne bukvalno čim curne, ali ako mu nos curi 5 dana i vidim da se on muči sa tim to neće proći samo od sebe. Ako dobije temp onda je bakteriološki, a ako ne onda verovatno virus. Prehlada je retka i to obicno mogu sama da zakljucim da je to to. Recimo prosli put kad mu je curnuo nos ja sam procenila da je garant neka bakt jer je nedavno bio bolestan i pio antibiotike. Uradila sam samoinicijativno briseve i bila je bakterija. Prosto, vremenom se majke uigraju, ali kada su bebe male, ma čik nek me pedijatar vrati kući....

ali ovo je sve off topic




(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 116
   RE: Čime čistite nosić?
28.4.2010 12:14:37   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: OTI

jeco naravno nego sto mi se cini logicno da je prehlada onda bi bilo stalno i cureo bi...njoj se napuni nocu...i ispadne kuglica slina...onda je mirna...

a za fiziološki...Neno ja nemam hrabrosti da ubacim toliko..ja uzmem onu ampulu i u jednu nozdrvu bojažljivo gurnem malo...ma cetvrtinu ampule...možda ni toliko...



ja istisnem malo, ona pocne da place pa onda taj fizioloski krene da leti napolje..nekad tacno vidim da je otisloi u grlo...i onda ne smem dalje...
možda ja ne sipam dovoljno..

imam i spric i sve..možda da tako probam...a sve mi se ove ampule cine humanijim...kako god ovo zvučalo...user posted image



(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 117
   RE: Čime čistite nosić?
28.4.2010 12:15:46   
gaganele
i meni su rekli to za fizioloski rastvor ali je meni nesto uzasno! pa smo kupili chicco punpicu za izvlacenje user posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Čime čistite nosić?
28.4.2010 12:17:21   
Anoniman
pa onda razmišljam...
možda joj prašina ulazi jer pored naše terase dižu zgradu i ima dosta prašine na terasi..pa se mislim da možda ulazi i u stan..
ili kad je šetam...čitave ulice su mi raskopane ovde...

jer se normalno ponaša ovako...jede normalno, spava normalno (sem noćas ali ni noćas nije plakala nego kenjkala), preko dana je normalna...

samo kad je taj nos stisne onda...

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 119
   RE: Čime čistite nosić?
28.4.2010 12:17:57   
Anoniman




IZVORNA PORUKA: Jeca RR

ne slažem se. Nas naš dr nikad ne pošalje kući. Pogleda mu grlo, posluša pluća i onda da neku prevenciju ili ako misli da treba da i terapiju. Ne bukvalno čim curne, ali ako mu nos curi 5 dana i vidim da se on muči sa tim to neće proći samo od sebe. Ako dobije temp onda je bakteriološki, a ako ne onda verovatno virus. Prehlada je retka i to obicno mogu sama da zakljucim da je to to. Recimo prosli put kad mu je curnuo nos ja sam procenila da je garant neka bakt jer je nedavno bio bolestan i pio antibiotike. Uradila sam samoinicijativno briseve i bila je bakterija. Prosto, vremenom se majke uigraju, ali kada su bebe male, ma čik nek me pedijatar vrati kući....

ali ovo je sve off topic


Boldovano nije tačno, draga.
Luka ima visoku T kada god je virusno. UVEK! I tada pedijatar uvek kaže "Imaće temp narednih 5 dana, za virusne upale ne daju se antibiotici, skidaj mu temperaturu, pa dođite na kontrolu tad-i-tad."
I ja nisam za davanje prevencije. Jedno je da ću mu ja staviti kapi u nos odmah kada počne da mu curi nos (pričam o starijoj deci), a drugo je da dete dobije preventivno antibiotik.



(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 120
   RE: Čime čistite nosić?
28.4.2010 12:19:07   
Anoniman
gaganele,imam ja pumpicu ali me strah da mnogo vucem.,..mala je...možda preteram pa joj pukne neki kapilar u nosicu...
pumpicom izvučem nešto ili poteram napolje a onda štapićem pokupim...

i nisu kod nje one tečne sline sto cure nego ..kako da objasnim...lepljivi delici...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 121
   RE: Čime čistite nosić?
28.4.2010 12:24:25   
LillyT
Ja mislim da su te pumpice prilagodjene bebama i da ne mozes ti bas da tako lako ostetis sluzokozu (neces ni ti da cistis tako svaki dan narednih par nedelja). Mm je tako vadio sline pre neki dan Lari, jeste da se derala, ali je izvadio koji komad, ja nisam smela da gledam. 

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Čime čistite nosić?
28.4.2010 12:26:04   
Anoniman
I ja sam od prvog dana koristila pumpicu. Prvo onu ručnu, ima slika na početku teme, pa posle ovu što se montira na usisivač, ali sam je retko montirala na usisivač, nego sam vukla ustima, tako tačno osetiš dokle smeš. 

(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 123
   RE: Čime čistite nosić?
28.4.2010 12:27:15   
Anoniman
sad mi mama kaže da postoji neka kremica za sline bebama...NISITA se zove user posted image user posted image user posted image user posted image

niti sam čula za to niti mi je jasno kako kremica za nos a ona kaže  da se stavi bebi u nos user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 124
   RE: Čime čistite nosić?
28.4.2010 12:30:08   
Anoniman
Pa verovatno isto kao svinjska mast (nisam probala, ali kažu da kada namažeš bebi svinjsku mast na ulaze u nozdrve, beba izbaci sve sline. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here