|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Čime čistite nosić?
28.4.2010 20:17:28   
Anoniman
Jeco, ja zvala danas par apoteka u NS i nikad culi za taj sprejuser posted image user posted image user posted image

A eto, kad sam se hvalila da mi dete odavno nije bilo bolesno, danas smo se oboje razboleli, nos, kijanje, temperatura...sad cekam, zaspao je, pa da vidim kad ce se probuditi od zacepljenog nosicauser posted image

(odgovor članu Mishica 77)
  Direktna veza do poruke: 151
   RE: Čime čistite nosić?
28.4.2010 20:23:22   
Mishica 77

IZVORNA PORUKA: Nedja

Jeco, ja zvala danas par apoteka u NS i nikad culi za taj sprejuser posted image user posted image user posted image



Neverovatno da nisu čuli! Pa to postoji već nekoliko godina.


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Čime čistite nosić?
28.4.2010 20:24:18   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Mishica 77


Ja nisam pristalica korišćenja dekongestiva za nosić tipa Olynth ili Operil, deci pre druge godinice. Čak i kada su bolesna.



Ni ja! Ali sam Luki stavljala, kao baš maloj bebi, Efedrin kapi za nos 0,5%, sme valjda max 3 dana, po jedna kap u svaku nozdvu, 1x  dnevno. Proverite sa pedijatrom, naravno.

< Poruku je uredio Tasha RR -- 28.4.2010 20:25:04 >

(odgovor članu Mishica 77)
  Direktna veza do poruke: 153
   RE: Čime čistite nosić?
28.4.2010 20:28:14   
Mishica 77

IZVORNA PORUKA: Tasha RR
Ni ja! Ali sam Luki stavljala, kao baš maloj bebi, Efedrin kapi za nos 0,5%, sme valjda max 3 dana, po jedna kap u svaku nozdvu, 1x  dnevno. Proverite sa pedijatrom, naravno.


U pravu si za to. Verovatno da je on procenio da treba. Ako bebac baš plače i ne može da diše i to ga jako muči, onda OK. Bolje i to nego da se nakalemi još i neka upala uvca.


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Čime čistite nosić?
28.4.2010 21:06:47   
lanajelena
mi imamo tek deset dana i vec nam je pomalo zapusen nosic...dobili smo bebisol 

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Čime čistite nosić?
28.4.2010 23:20:40   
Mishica 77
Bebisol je fiziološki rastvor u malom pakovanju. 

_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Čime čistite nosić?
30.4.2010 22:29:17   
Nensi*
Koju pumpicu za ciscenje nosa koristite? Onu sto roditelj izvlaci isisavanjem ili onu na vakuum?

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Čime čistite nosić?
30.4.2010 22:41:20   
SUPER MAMA
IZVORNA PORUKA: nensi27

Koju pumpicu za ciscenje nosa koristite? Onu sto roditelj izvlaci isisavanjem ili onu na vakuum?


nensi27 ja imam vakvu pumpicu ili ti aspirator za nos.
user posted image

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Čime čistite nosić?
1.5.2010 12:01:24   
Mishica 77
Ja imam onu običnu, sa vakumom. Za sada smo zdravi(kucam u drvo) pa pumpicu koristimo samo s vremena na vreme da malo očistimo nosić. Kada se jednom bude razbolela i pumpica bude trebala da se koristi više puta u toku dana, kupićemo tu što roditelj izvlači zato što se sa vakumskom može da napravi hematom u nosiću. 

_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Čime čistite nosić?
2.5.2010 17:42:47   
micketta
meni te pumpice deluju strashno, mada, ukoliko, ne daj boze, bude nekad potrebe, moracemo da koristimo.

za sada joj shpricamo bebisol fiz. rastvor u nos nekoliko puta dnevno i otprilike 2x dnevno stapicem vadim slince user posted image


_____________________________

zna baba

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Čime čistite nosić?
6.5.2010 8:15:00   
Anoniman
Tea ima bas zapusen nos danas i juce...Sipam fizioloski, vucem pumpicom...pumpica izvuce po nesto a nekad cujem zvuk kao da nema nista a ima...

Da li neko moze ponovo da mi objasni:
- stavim je na levi bok i onda sipam u desnu nozdrvu
- pa na desni bok i onda sipam u levu nozdrvu?

tako mi cini mi se nena rece...

inace normalno spava (nocas je spavala sest sati u kontinuitetu), smeje se,,,isto se ponasa...sem ponekad kad se zagrcne jer pokusava da dise a zapusena je..

vise nisam pametna ni sta da kupim: operil, marisol...pojma nemam...



(odgovor članu Mishica 77)
  Direktna veza do poruke: 161
   RE: Čime čistite nosić?
6.5.2010 8:19:58   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: sanji

Mojim curicama se baš bili zapušili nosići. Pumpica mi ništa nije značila. Čistila sam im fiziološkim u špricu. Sama, mm nije mogao ni da gleda! user posted image Jedina razlika od ovoga što je Dora napisala je što mi je pedijatar rekao da mlaz bude jači, tako da beba to ne proguta nego dok ubrizgavaš u jednu na drugu izlazi sa sve sekreton! Grozno zvuči ali je jako efikasno! user posted image Za par dana se skroz očistilo!


ja ubrizgam iz sprica ali ne izlazi na drugu stranu,,,mozda malo ...
ne znam.

(odgovor članu sanji)
  Direktna veza do poruke: 162
   RE: Čime čistite nosić?
6.5.2010 8:25:04   
buhla
meni Pavle kad su sipam kapi lezi na ledjima a ja mu pomerim glavicu na levu stranu, pa sipam bebisol kapi iz onih ampula u desnu stranu i obrnut, a nekad ga neko drzi pa mu ja sipam.. nekad iscuri sve nekad ne, kao da proguta i ja isto cujem da ima, nekad mi se cini da tesko dise i da je pun nosic a nista ne izlazi!
jutros sam mu stavila moje mleko u nosic, vidim da zene pisu da pomaze, tako cu danas ceo dan, pa cu da vidim ima li efekta!


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Čime čistite nosić?
6.5.2010 8:30:28   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: buhla

meni Pavle kad su sipam kapi lezi na ledjima a ja mu pomerim glavicu na levu stranu, pa sipam bebisol kapi iz onih ampula u desnu stranu i obrnut, a nekad ga neko drzi pa mu ja sipam.. nekad iscuri sve nekad ne, kao da proguta i ja isto cujem da ima, nekad mi se cini da tesko dise i da je pun nosic a nista ne izlazi!
jutros sam mu stavila moje mleko u nosic, vidim da zene pisu da pomaze, tako cu danas ceo dan, pa cu da vidim ima li efekta!



buhlic, prvo LJUBIM TEEEEEEEEEEE
bre, ne vidjam te vise toliko na rr, nedostajes mi
drugo, tako i meni..nekad tea napravi lice kao da ce da povrati...
nekad izadje nesto nekad nista...

danas mi je bas zapusena...

ajde mi molim te javi ovo za mleko...i ja sam danas pomislila da probam...nego se sve plasim da nece mleko da se zalepi??user posted image

(odgovor članu buhla)
  Direktna veza do poruke: 164
   RE: Čime čistite nosić?
6.5.2010 11:01:44   
usamljena
Nisita, sprej za vlazenje sluznice nosa

_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Čime čistite nosić?
6.5.2010 11:07:50   
jelena038

user posted image
buhla, ja sam ovo pocela da koristim odmah, ja mislim vec nakon mesec dana, i dok nije naucio sam da dune, nista drugo nisam koristila. oni uski nastavci su super, sve izvuce i ne maltretiras se ni ti, ni dete.


_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Čime čistite nosić?
6.5.2010 11:24:30   
*Alexx*
Jeste, ali to ne preporučuju više zato što može da ošteti sluzokožu nosića. Ja imam tu pumpicu, i koristila sam je jednom, kada smo svi bili slinavi u kući, i ništa drugo nije pomagalo.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Čime čistite nosić?
6.5.2010 11:41:34   
jelena038
kako? pa ne mora da se gurne ceo vrh unutra, ja bar nisam, dovoljno je bilo da nasonim na rupicu, ili da uvucem tek pola milimetra unutra. 

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Čime čistite nosić?
6.5.2010 11:44:31   
*Alexx*
Pretpostavljam da ljudi mnogo gurnu u nosić. Kažem, mene su naplašili, ali i nisam imala potrebe osim tada jednom (da sam imala, verovatno bih koristila češće).

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Čime čistite nosić?
6.5.2010 11:51:02   
Jeca*

IZVORNA PORUKA: Jeca RR

Moram da podelim sa vama šta mi je rekao jedan čuveni stari pedijatar, čiji je sin sad nasledio tatin posao (a njegovu priču sam posle proveravala kod još nekih lekara i svi su rekli da to ima smisla). Naime, kada maloj bebi čistimo nos onom pumpicom sa srkalicom, valjda se tako zove user posted image  mislim na pumpicu čiji jedan kraj ide u bebin nosić, a drugi u naša usta (objasnih plastično user posted image ). Problem sa tom pumpicom je u tome što "nasilno" vučemo sekret iz bebinog nosića, a beba ima urođen refleks da od straha vuče nazad (što je živa istina, proverila ja sa svojim detetom). E, kad beba vuče nazad može da uvuče sekret u sinuse, koji kod beba praktično nisu razvijeni i kaže onda nastaje haos. Može doći i do oštećenja sluzokože... Sve u svemu, on je nas "molio" da tu pumpicu ne koristimo, osim ako sekret nije baš vidljiv u nosiću pa ga samo treba umesto štapićem izvaditi eventualno pumpicom, ali da ni slučajno ni izvlačimo sekret iz "dubine" nosića, da bebi ne bi oštetili sinuse.


ovo sam ja pisala ranije i odnosi se na ovakve pumpice
KLIK

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Čime čistite nosić?
6.5.2010 12:49:02   
jelena038
ma, jeco, taj iz dubine ni ne može ovom malom pumpicom. ona služi za vađenje slinica koje su u nozdrvama, a zapušenost nosića u dubini se rešava kapima, eventualno majčinim mlekom, i čak SVINJSKOM MAŠĆU, to sam jednom i probala, sasvim je prirodno, a dete iskija sve slinice u rekordnom roku. na štapić se stavi mrvica masti i blago se nanese u nosić.

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Čime čistite nosić?
6.5.2010 12:51:57   
*Alexx*
Kad bi još dete bilo mirno kada mu se radi sa nosićem... Moj se brani i rukama i nogama samo kad priđem nosu.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Čime čistite nosić?
6.5.2010 12:53:44   
jelena038
Alexx, imas uvek onu varijantu da ga nateras da pogleda u sunce ili sijalicu, ili da prineses malo bibera user posted image

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Čime čistite nosić?
6.5.2010 13:13:33   
Jeca*

IZVORNA PORUKA: jelena038

Alexx, imas uvek onu varijantu da ga nateras da pogleda u sunce ili sijalicu, ili da prineses malo bibera user posted image


kako slatko kijaju na sunce user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Čime čistite nosić?
6.5.2010 13:19:20   
jelena038
slatko kad ne izlazi nista iz nosa. al kad se mama spremi, nasminka, namesti frizuru, cvike, namaze nokte, umiriše i spremi dete i najzad pokusa da se priseti kako su setnje gradom izgledale pre bebe, i jos posteno ni ne izadje, taman komsije upilje u nju i krecu da je ureču (je l to prezent treceg lica mnozine od "ureći"?), a beba kihne, pa se još sve razvuče i još te onako kezavo pogleda user posted image da se ubiješ!

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pet NAJLEPŠIH IMENA ZA DEČAKE od samo tri ...
Sve češće je praksa roditelja da deci daju zanimljiva i neobična imena koja imaju snažna značenja, a uz to se uglavnom t...
5 grešaka koje ne bih ponovila kao mama po...
Roditeljstvo je izazov, a novi roditelji su posebno podložni greškama.



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here