|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Greske koje cine mlade mame
23.5.2012 20:17:12   
minavb
Meni ce svakako biti savrsen devojcurak.user posted image
Nas je profesor hirurgije upozoravao vise puta na skalpiranje mikserom i onom rol peglom, i ja obavezno vezujem kosu kad nesto mutim.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Greske koje cine mlade mame
23.5.2012 20:23:07   
Anoniman
moja je greska , nisam ni pomislila da to moze da se desi

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 52
   RE: Greske koje cine mlade mame
23.5.2012 22:10:05   
Mama 78
Ovo je najludja stvar koja mi se desila u odrastanju moje K.Moja sveki čuvala k. dok sam na poslu ova mala imala oko godinu ipo.Stigo kiseo kupus i ova joj da da klopa,ali mi to nije pomenula kad sam došla.Ujutru ja uzela K da presvučem,dok sveki skuva kafu,skinem joj pampers,obrisem i primetim da joj nešto viri iz guze,ja polako počnem da to izvlačim,ali kad sam izvukla 2cm i provalila da toga ima još uunutra(a ličilo je na crevo)pocinjem da vrištim:"Kevooo"Zena stoji iza mene zacenila se od smeha,jer ona zna šta je ja bleda,noge mi se tresu,suze ko potok.Ona jadnica pokušava da mi kaže da je kiseo kupus.Kad sam ga izvukla bio je dugačak bar 10cm i stvarno je onako prljav ličio na crevo:)

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Greske koje cine mlade mame
23.5.2012 22:27:25   
Mama 78
Sad sam se smejala na glas dok sam vas čitala.MM me gleda čudno nezna šta na RR-ji može da bude toliko smešno:)Ali neverovatno koliko nam se dešavaju slični pehovi.Ovu stariju sam u prolazu x puta udarila(zakačila) da jadno dete samo pljesne dole.MM kaže pusti je vidiš da je gabaritna:)

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Greske koje cine mlade mame
24.5.2012 10:28:51   
minna
Jao ribizla to se i meni desilo kad sam bila mala, samo sam bila malo starija od Petre, imala sam 4, 5 godina... Mutila sam sama mikserom, mama je bila pored u kuhinji i ja da pomirisem uleti pramen i ceeeelu kosu mi uvije. Sva sam bila u testu, jedva su mi to otpetljali i odmrsili. Uplasila sam se dosta, ali cim su mi to skinuli sa glave proslo je. Ne brini nista, porasce kosicauser posted image

Moja najveca greska je sto sam da bi mi bilo lakse popustala u nekim stvarima... a da sam izdzala na vreme nekoliko dana da mi bude teze cini mi se da bi posle bilo bolje. U smislu budjenja nocu, koriscenja cucle i tako nekih stvari...

A juce izlazimo iz prodavnice, ja drzim Vladu jednom rukom, u drugoj kese i torbu, podigla torbu da otvorim vrata i tresnem ga malo torbom u glavu, nije bilo strasno, i dok smo izasli vrata se zatvarala i tresnu ga i u guzu, isto nije bilo strasno. A stoji prodavacica i ja kako sam rekla- Ju Vlado tresnula te mama torbom, izvini. A ona kaze - I vratima, mama!! E pa da si se setila da mi ih mozda pridrzisuser posted image Uvek se smorim kad se tako nesto desi, a ona se nasla jos da me nervira

(odgovor članu Mama 78)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Greske koje cine mlade mame
24.5.2012 10:34:16   
Anoniman
minna user posted image
Petra od jutros prica nema kosa i pokazuje na glavu user posted image jaoo zivote

(odgovor članu minna)
  Direktna veza do poruke: 56
   RE: Greske koje cine mlade mame
24.5.2012 10:34:18   
majathegreat
Jooooj mukice Petrine...

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Greske koje cine mlade mame
24.5.2012 10:48:36   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: ribizla

minna user posted image
Petra od jutros prica nema kosa i pokazuje na glavu user posted image jaoo zivote


Jao duša lepa user posted image user posted image

Žene, iskidah se od smeha user posted image ko zna šta mene čeka user posted image user posted image


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Greske koje cine mlade mame
24.5.2012 11:06:30   
ishler
Umrla sam od smehauser posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio ishler -- 24.5.2012 11:07:09 >

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Greske koje cine mlade mame
24.5.2012 12:19:33   
Snelle
Ribizla, baš mi je žao, verujem da si se istraumirala, ali crkoh od smeha na Petrinu izjavu da nema kose user posted image

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Greske koje cine mlade mame
24.5.2012 12:50:04   
Sesilija 83
joo j jadna petra.. ali porasce joj kosica

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Greske koje cine mlade mame
24.5.2012 12:52:57   
PoisonEve
user posted image
Mila Petra...user posted image

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu Sesilija 83)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Greske koje cine mlade mame
24.5.2012 13:00:28   
Anoniman
ribizlo user posted image za Petricu a i za tebe user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu PoisonEve)
  Direktna veza do poruke: 63
   RE: Greske koje cine mlade mame
24.5.2012 13:54:00   
Anoniman
user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 64
   RE: Greske koje cine mlade mame
24.5.2012 14:16:31   
vukosava
ribizla, pishijada... Ja bi ovo preimenovala - "zelene mame". Ja nisam bas nesto posebno mlada, zavisi kako definises mladost, ali sto se tice mamovanja sam totalni junior.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Greske koje cine mlade mame
24.5.2012 14:19:08   
jovicaa
ribizlauser posted image mogu zamisliti kako si se osecala, desava se svasta...

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Greske koje cine mlade mame
22.8.2012 13:32:35   
anchy83
Da se pridruzimo grupi paničara. U porodilistu se često grebao noktićima po licu. Ja sam bila u tripu da će sam sebi da iskopa oko i tražila rukavice. user posted image Ni mm nije daleko, samo je vikao po kući pazi ovo, pazi ono, u halo bebi ga već znaju.
Sad Andrija ima još malo pa tri meseca, a mi smo konačno uspeli malo da se opustimo. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Greske koje cine mlade mame
22.8.2012 14:04:45   
isidora88
1. previse sam razmazila dete user posted image
2. nisam ga naucila sve da jede i imamo ogroman problem sto se tice hranjenja i to sve zato sto nisam bila dovoljno istrajnauser posted image
3. previse ga pazim, na igralistu mi je uvek na pola metra(bojim se da ga neko ne udari ili da ne padne)
4. preterujem u svemu

mislim da cu sa drugim detetom da pravim manje gresaka i da budem opustenija i sa matejom.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu anchy83)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Greske koje cine mlade mame
22.8.2012 14:08:01   
tijatija

IZVORNA PORUKA: isidora88

1. previse sam razmazila dete user posted image
2. nisam ga naucila sve da jede i imamo ogroman problem sto se tice hranjenja i to sve zato sto nisam bila dovoljno istrajnauser posted image
3. previse ga pazim, na igralistu mi je uvek na pola metra(bojim se da ga neko ne udari ili da ne padne)
4. preterujem u svemu

mislim da cu sa drugim detetom da pravim manje gresaka i da budem opustenija i sa matejom.

Ovo sve rade i mame koje i nisu bas toliko mlade user posted image
Ja mislim da se greske prave uopsteno bilo prvo, drugo, trece dete ili 18,20 ili 35 godina.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Greske koje cine mlade mame
22.8.2012 22:46:29   
Lu
Previše skupljanja neprovjerenih  informacija po netu.


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Greske koje cine mlade mame
22.8.2012 23:09:41   
Anoniman
Nedovoljno skupljenih informacija na netu kad dr cuti i misli da sve znas da moze da te njaka kad se pokaze da ne znas ('oce kaki-nece kaki)
-konkretno - prijateljica ne zeli da cita na netu ili po knjigama, nego da slusa dr-a. dr kaze ne zumance do 10-og meseca pa mu je ova dala celo jaje.
"nismo uveli gluten ali gricka hleb ceo dan"
"zitarice goje, ne treba da ih jede" .... itd, itd, itd.
treba napraviti razliku, ne bas ici iz krajnosti u krajnost (ona koja se ne informise i ja koja se previse informisem i mogla bi da 'oladim malo)

moje greske - ne trazim pomoc jer necu da budem kao mame koje stalno zavise od nekoga pa posle ne mogu da se snadju. volim kad me stigne da se suocim sa problemom a ne da panicim (control freak, znam). a to znaci da sam umorna 24/7
ne umem da delegiram poslove, ja sve najbolje uradim user posted image , i to onda povlaci umor.
mislila sam da dr-ovi vole da rade svoj posao i da su predani, vise no jednom sam im se prepustala jer sam mislila da znaju najbolje. NE ZNAJU! Control Freak strikes back i vise nikom ne dopustam da odlucuje u moje i detetovo ime, mogu da me pitaju ali krajnja odluka je moja! da, da, to se tice i lecenja!
redom - sa mesec dana lupila sam mu glavicu o metalnu kuku na kolevci (nosac kolevke, koji idijot je to tako pravio!). od tada pa do kraja cetvrtog meseca ta kuka je bila toliko izlepljena i omotana da je kolevka izgledala kao mesto za odlaganje odece user posted image
zavukao se ispod kreveta i nije umeo da izadje napolje - manijakalno sam se smejala a on je jadnicak plakao ... nisam mogla da se suzdrzim.
Mislila sam da nema sanse da padne sa kreveta ... Aha ....
I za sada poslednje ali ne manje bitno - cutala sam kad su mi solili pamet da ne bi bila neprijatna, a sad imam etiketu azdaje jer mi je dok........
To je stvar koju treba od pocetka sankcionisati!

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 71
   RE: Greske koje cine mlade mame
22.8.2012 23:13:23   
minavb

IZVORNA PORUKA: isidora88

1. previse sam razmazila dete user posted image
2. nisam ga naucila sve da jede i imamo ogroman problem sto se tice hranjenja i to sve zato sto nisam bila dovoljno istrajnauser posted image
3. previse ga pazim, na igralistu mi je uvek na pola metra(bojim se da ga neko ne udari ili da ne padne)
4. preterujem u svemu

mislim da cu sa drugim detetom da pravim manje gresaka i da budem opustenija i sa matejom.

Ja mislim da ovo nisu greske user posted image Mozda gresim, ali nikad ne mozemo biti previse oprezne ili previse brizne kad su nasa deca u pitanju.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Greske koje cine mlade mame
22.8.2012 23:31:36   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: minavb


IZVORNA PORUKA: isidora88

1. previse sam razmazila dete user posted image
2. nisam ga naucila sve da jede i imamo ogroman problem sto se tice hranjenja i to sve zato sto nisam bila dovoljno istrajnauser posted image
3. previse ga pazim, na igralistu mi je uvek na pola metra(bojim se da ga neko ne udari ili da ne padne)
4. preterujem u svemu

mislim da cu sa drugim detetom da pravim manje gresaka i da budem opustenija i sa matejom.

Ja mislim da ovo nisu greske user posted image Mozda gresim, ali nikad ne mozemo biti previse oprezne ili previse brizne kad su nasa deca u pitanju.


O nego šta nego možemo, tako stvaramo nesamostalnu decu koja odrastaju i još nesamostalnije ljude. Otud i svi mamini sinovi i tolike nezadovoljne žene udate za svoje svekrve umesto muževa.

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 73
   RE: Greske koje cine mlade mame
22.8.2012 23:41:05   
minavb
Ja pricam o oprezu i brizi, ne o mesanju u neciji zivot i bolesnom vezivanju deteta za majku. user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Greske koje cine mlade mame
22.8.2012 23:44:19   
nenja22
jedno je oprez i brižnost, a jedno biti neopušten u tome...dakle, po meni sve dok to dvoje ne idu zajedno, sve je ok user posted image

elem, po godinama definitivno en spadam u ovu temu, ali ako se govori o majkama kao prvim, a ne nužno godinama mladim...ček da smislim neku svoju grešku...hmmm...i tako ja mislim i mislim, i ne mogu da smislim ,dok nam dete spava u našem bračnom krevetu sa sve mmom koji zaspao pri uspavljivanju, jerbo dete ne zaspiva samo i neće da spava u krevecu user posted image

šalu na stranu, ja stvarno mislim da se greške koje pravimo u hodu, ne mogu nazivati greškama, pa ljudi smo, nismo ga sa uputstvom za upotrebu dobili (a kako smo umeli da kažemo na početku, ipak ga ne bismo vraćali ni kad bi moglo user posted image )

_____________________________

početak je kad sam se ja rodio, a kraja nema

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Šta određuje krvnu grupu bebe?
Roditelje često zanima koje će krvne grupe biti njihovo dete, naročito ako je jedan od roditelja Rh negativan. Pogledajt...
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here