|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Žvakanje
22.9.2011 13:32:58   
MASHKA
Staša je napunila godinu i samo hoće pasirano. poludeću više...sve ostalo se gadi i pljuje  user posted image

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Žvakanje
22.9.2011 15:35:37   
minavb
Polako Maso, ne mora bas svako dete za prvi rodjendan da zvace cevape.user posted image Evo Vanja zvacka voce, povrce, dvopek, plazmicu, makarone, meso jos nisam probala ali i to cu uskoro. Prozvakace. Tutni joj tu i tamo da glocne nesto lepo i ukusno iz vaseg rucka, recimo neki ukusni peceni krompir i slicno, mozda joj se svidi. 

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Žvakanje
23.9.2011 10:10:39   
MASHKA
Mina i ona tako hoće da gricka koru hleba, piškotu, smoki ali konkretne obroke ne.  zamisli kada sam morala da joj pasiram poparu i špagete!user posted image

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Žvakanje
23.9.2011 10:16:54   
*Alexx*
Nije ni Andrej žvakao sa godinu dana. Jeste plazmu i hleb, ali ovo ostalo skoro pa nije. Polaaaakooo. Pogledaj temu, videćeš da ni jedno dete nije žvakalo u tom uzrastu.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Žvakanje
23.9.2011 10:17:49   
Modessty
Ne sekiraj se! Evo i ja kuburim s Danilom a on ima vec 19 meseci!!! Od voca jedino hoce jabuku i krusku da gricka iseceno na kriske. Sve ostalo sto mu je ljigavo pod prstima nema sanse da stavi u sta. Ali ako je lepo izgnjeceno onda nema problema. Za rucak od skoro samo malo izgnjecim povrce viljuskom a meso iscepkam na sto sitnije. Od pre par nedelja je poceo da doruckuje i vecera pitu, kiflu, proju. Do skoro je bio samo lini, tj. cokolino, voce sa keksom i zitaricama, griz... Dajemo mu da sam jede kad hoce i da nas hrani. Izmisljamo svasta samo da bude interesantno dok se ruca. A keks, grisini, cokoladu, hleb sve gricka sam.

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Žvakanje
23.9.2011 10:23:56   
minavb
Vanja hleb ne podnosiuser posted image Maso ozbiljno ti kazem, ne nerviraj se. DOk trepnes sve ce se promeniti. Polako. I ja sam pasirala poparu, palentu, ma sve zivo, a sad polako gricka makarone, povrce, kruske...user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Žvakanje
23.9.2011 11:14:51   
MASHKA
utešiste me malo! a svi nam kažu neće ti primiti dete u vrtić ili će ostati gladno jer tamo niko ne pasira hranu!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Žvakanje
23.9.2011 11:17:18   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: MASHKA

utešiste me malo! a svi nam kažu neće ti primiti dete u vrtić ili će ostati gladno jer tamo niko ne pasira hranu!


Kako da ne. Kao da si ti JEDINA čije dete ne žvaće.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Žvakanje
23.9.2011 11:35:15   
minavb
Aha, i mora vozacku dozvolu da ima da bi je primili. Polako, prozvakace.user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Žvakanje
23.9.2011 12:50:10   
MASHKA
samo vi zezajte... user posted image

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Žvakanje
23.9.2011 12:50:25   
ivaj
Kod nas postoji caka kad je zvakanje u pitanju-hoce da jede samo kad joj rukom dajem,kasicicom nikako!
Odavno jede plazmu,voce i tako svasta nesto u komadicima ali rucak nikako.To i dalje pasiramo.I naravno i dalje kupujemo gotove jer nista domace nece da okusi.Osim supe.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Žvakanje
23.9.2011 12:54:20   
minna

IZVORNA PORUKA: ivaj

Kod nas postoji caka kad je zvakanje u pitanju-hoce da jede samo kad joj rukom dajem,kasicicom nikako!
Odavno jede plazmu,voce i tako svasta nesto u komadicima ali rucak nikako.To i dalje pasiramo.I naravno i dalje kupujemo gotove jer nista domace nece da okusi.Osim supe.



Ovako je i kod nas. Samo sto to onda mnooooogo dugo traje, a pojede i mnogo vecu kolicinu kad je pasirano nego ako su komadici, jer izgubi strpljenje i nece vise da sedi.

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Žvakanje
23.9.2011 13:00:30   
ivaj
minna,nista mi ne pricaj.Ajde sto traje nego sto se zamazem do lakta.Jos kad je banana u pitanju,pa je lepljivo,jedva cekam da zavrsiuser posted image

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Žvakanje
23.9.2011 13:10:05   
MASHKA
ma ne želim ni da probam da joj dajem rukom, i ovako hrana leti na sve strane...
moja jede kašice koje joj ja spremam i to jede sve, ne bira....ali samo pasirano!

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Žvakanje
23.9.2011 13:37:32   
gagana83
IZVORNA PORUKA: minna


IZVORNA PORUKA: ivaj

Kod nas postoji caka kad je zvakanje u pitanju-hoce da jede samo kad joj rukom dajem,kasicicom nikako!
Odavno jede plazmu,voce i tako svasta nesto u komadicima ali rucak nikako.To i dalje pasiramo.I naravno i dalje kupujemo gotove jer nista domace nece da okusi.Osim supe.



Ovako je i kod nas. Samo sto to onda mnooooogo dugo traje, a pojede i mnogo vecu kolicinu kad je pasirano nego ako su komadici, jer izgubi strpljenje i nece vise da sedi.

I kod nas slicno. A napunila je 2 godine user posted image
Nije joj problem ni badem, ni suva sljiva, ali rucak nece nikako da zvace. Ja sam digla ruke user posted image
I u vrticu jede pasirano.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Žvakanje
26.9.2011 22:53:03   
gagana83
Ja sam juce izludela sa ovim mojim detetom user posted image
Za rucak sam joj spremila pilecu corbicu sa brokolijem, sargarepom i krompirom. Piletinu sam izmiksala a povrce sam seckala na komade ne vece od 3-4mm. Ja je hranim ona guta, i ne pokusava da zvace. Kazem joj "Una zvaci" a ona mi kaze "E necuuu" i tako nekoliko puta dok joj nisam zapretila, ne znam vec cime, valjda sam joj rekla da nece moci da gleda Pepu. E onda je uhvatila foru pa je mrdala ustima kao da zvace a u stvari nije zvakala, samo je gutala. Glumica! Par puta se zagrcnula da bi na poslednjem zalogaju povratila sve sto je pojelauser posted image
Odemo popodne kod mojih, moja snaja spremila punjene paprike, ja je nudim, nema sanse da jede. Nekako joj na prevaru ubacim jednu kasicicu, pa drugu i ona opet povrati !
Nudili smo joj svasta nesto, na kraju je moj brat izvadio krem i ona je pojela celo parce hleba sa kremom kao velika.
Pre neki dan se zagrcnula sa pire krompirom!
Poludecu vise user posted image
Vocke i grickalice zvace normalno, ali rucak....



_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Žvakanje
26.9.2011 23:01:11   
minavb
Jesi li probala da joj das komadice rukom, ili viljuskom? 

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Žvakanje
26.9.2011 23:08:51   
gagana83
Viljuskom se isto zadavljuje a rukom nece ni meso ni povrce da jede, ni da je ja hranim ni sama.
Cak nece ni u ruku da uzme.
Veceras sam ja jela kuvana jaja i brokoli.  Sela sam pored nje i u poceku je nisam ni nudila, onda sam je terala da me hrani. Jaje nije htela ni da pipne, grozi se a brokoli je posle oklevanja nekako uzela u ruke i davala mi komadice ali nije htela da proba.
Resila sam da sledeceg vikenda, kad ne ide u vrtic joj za dorucak ponudim peceno seckano povrce da jede sama. Ako ne bude htela, isto ce dobiti i za rucak pa i za veceru. Bas da vidim da li ce trpeti gladna ceo dan.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Žvakanje
26.9.2011 23:14:26   
minavb
Uh al si se naostrila. Drzim fige da prozvace.user posted image

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Žvakanje
26.9.2011 23:18:55   
gagana83
Thanks Mina.
Pa krajnje je vreme da pocne da zvace. Ebote, ima dve godine a i dan danas kad krenemo negde ja moram da joj nosim kasice. Ili blender.
Hleb ili kiflu na primer hoce da jede sama ali pojede par komadica i onda odustane. Nema sanse da pojede obrok kad sama jede.
Do skoro se grozila i na palacinke. Jednom prilikom smo bili u gostima i ona je uzela palacinku u ruke ali je drzala sto je dalje moguce od sebe i grozila se. Brze bolje je vratila u tajir. Svi su se smejali na to a meni je doslo da placem.
Pre neki dan je moja svekrva spremila palacinke sa kremom. Prvo ih je onako oprezno pipala jednim prstom, onda ih je malo busnula prstom i olizala krem i tek onda je pocela po malo da jede. Pojela par komadica i to je to.



_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Žvakanje
26.9.2011 23:31:31   
minavb
Sto bi zvakala kad zna da ces joj na kraju lepo izmiksovatiuser posted image . Kreni sad ovako kako si planirala i nema popustanja. Ja Vanji dajem dvopek da glodje, seckano voce, a pocela sam za rucak da mu dajem komade povrca. Meso se jos ne usudjujem. Zvacka, zanimljivo mi je, ali mi nije jasno zasto se gadi na hleb i kifle. Nista tako mekano nece ni da lizne.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Žvakanje
26.9.2011 23:35:55   
gagana83
Ma ko ce ga znati sta im je.
Una nema sanse da proba bilo sta sa stola sto mi jedemo. Mislim na povrce i meso.
Sir ponekad i to je to.
A keks i hleb je zvakala sama bez problema sa 9-10 meseci, bez ijednog zuba.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Žvakanje
26.9.2011 23:47:34   
Anoniman
Žene, tako sam se ja nervirala za Luku, a onda je moja mama rekla "Ja ne poznajem ni jednu odrsalu osobu koja jede pasirano, a ti? Počeće da žvaće, mani ga!", i ja ga se manula, i eto žvaće.
Jeste, nedavno, zimus, je mogao da se udavi za večerom, ali to je zato što ne ćuti nikada, pa mu smeta zalogaj da bi pričao i hoće na brzaka da ga proguta, a bude mu veliko (jer turi pola sendviča u usta iz istog razloga iz kog guta nesažvakano. user posted image I pre koji dan se mogao udaviti od pršute, turio celu u usta, i žvaće, kaže Ovo je kao žvaka, ja mu kažem da žvaće i guta delić po delić, ali ne, baja je odlučio da proguta celo, završio je naglavačke u mm-ovim rukama.
Marku ni ne pomišljam da dajem nepasirano. user posted image Mrzi me bre da se mlatim sa tim. Ali sam počela da mu dinstam mleveno meso, pa povrće ispasiram, a meso ubacim, tako da nije skroz kašasto, ima malo komadića.

< Poruku je uredio Tash -- 26.9.2011 23:48:37 >

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 73
   RE: Žvakanje
26.9.2011 23:58:20   
Mivica
Boris uskoro puni 4 i opet je u fazi kada ga bukvalno mrzi da žvaće. Meso obavezno lageruje u ustima (ne razumem, meni bi se zgadilo),a ume da ide i do te mere da čak i makarone ili poparu ne žvaće. Što je najgore, neće ni da pljune, nego ja na kraju poludim, pa mu bunarim po ustima user posted image .
Pretpostavljate-čokoladu sažvaće bez problema, brzinom svetlosti user posted image


_____________________________

"Zeko, zeko, zeko...
tape meke...gude usi...lep...
zeko, zeko, lep!" :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Žvakanje
27.9.2011 0:14:31   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Mivica

. Meso obavezno lageruje u ustima (ne razumem, meni bi se zgadilo),



Ti to nisi radila kad si bila mala? Ja jesam. Tačno se sećam. I nisu mi dali da pljunem, nego sam morala deo po deo iz usta da gutam.

(odgovor članu Mivica)
  Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here