|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
7.5.2012 15:48:00   
anajid
zatvarati, i ove koji daju, i ove koji primaju



user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 351
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
7.5.2012 15:52:27   
mlada_mama
upravo to.
a imam jos 6mj da se pripremim vise psihicki da istrpim i uslove gore a i doktore i babice, kao i bol, ali znam da ce sve da se isplati tako da pored svega jedva cekam taj 30.10 user posted image

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 352
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
7.5.2012 16:18:38   
Nova mamica
Nece nikoga manje boleti zato sto gore radi neko poznat,to je normalno i svaka od nas se sprema na te bolove i neugodnosti koje moramo pretrpeti. Ja imam poverenja u svog doktora i samo iz tog razloga sam kod njega. Novac niko ne trazi,a na nama je dali cemo ili necemo nekoga castiti. Ja i ne razmisljam o tome,samo cekam svoj porod i znam da cu biti disciplinovana i poslusna,pa valjda je to u mom interesu.

(odgovor članu mlada_mama)
Direktna veza do poruke: 353
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
14.5.2012 15:31:40   
nina1988
termin za porod mi je 27 ovog mjeseca. vodila sam provatno trudnocu jer sam imala problema oko zatrudnjivanja sto sam vec rekla kod sanje sibincic sad u petak mi je rekla odo do paprikovca i prijavi se gore mada da ti zadnji pregled odrade gore i da odaberes doktora. sve sam to uradila prvo kad sam dosla na paprikovac uzas prvo sestru kad pitas na hodniku lijepo je zamolim moete li mi objasniti gdje da se prijavim nije mi ni pogledala okrenula je glavu kao da je duha vidjela nista. zatim dodjem do sestre sto mi je objasnila sta trebam i kad je vidjela karton pocela me napadati zasto si vodila trudnocu privatno ja joj lijepo kazem to nije vas problem. i tako jako ruzno iskustvo kakvi ce biti na porodjaju ne znam. uglavnom javicu vam i to iskustvo.

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 354
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
14.5.2012 15:37:04   
jelena038
nina, samo hrabro, misli na svoju bebu i prezivi, a iskustva nam svakako napisi, i ovo jeneka vrsta borbe za lepu rec i ljudski odnos medicinskog osoblja prema pacijentu user posted image

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu nina1988)
Direktna veza do poruke: 355
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
15.5.2012 0:18:24   
Nova mamica
Meni je termin za mesec dana,mada nosim jako nisko i ja mislim da cu mnogo ranije roditi... Kakvi god su prema meni,sve bih ja to podnela samo ne da budu losi prema bebi,ako me razumete...da,ne daj Boze,vidim da su grube prema bebi ili tako nesto. Mi smo odrasle,mi cemo sve podneti user posted image

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 356
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
15.5.2012 18:24:56   
purplish
Odlučila sam da prvi post ostavim baš na temi nama svima "dragog" porpodilišta user posted image . Ja sam se porodila tamo 2009. godine i moje prvo iskustvo sa osobljem tamo je bilo ovakvo kao što ga je nina 1988 opisala. Isto, otišla prvi put gore na kontrolu (inače, trudnoću sam vodila privatno), nekoliko sedmica prije porođaja, kada me tamo dočekala neka sestra Hitlerovka sa pitanjima: ko si ti, šta si ti, šta hoćeš,....Ali, evo za utjehu, na porođaju je osoblje bilo ok, mislim niko me nije sada tamo mazio, pazio, ali su bili korektni. Ja, s druge strane, nisam vrištala, psovala, itd što sam imala priliku čuti od jedne druge porodilje koja se porađala upravo u momentu kada su mene doveli u porođajnu salu user posted image . Tako da mislim da se trudnice koji prvi put idu tamo nemaju čega plašiti ako budu slušale šta im govore i ne budu histerisale. Što se tiče sestara na 4. spratu gdje su porodilje 2 mlađe su bile super, druge 2 starije tako-tako, malo nadrndane, ali eto prošlo je i to iskustvo. Ima naravno tu još puno detalja o boravku na Parikovcu, ali da vas ne smaram sada...

(odgovor članu Nova mamica)
Direktna veza do poruke: 357
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
15.5.2012 18:47:43   
nina1988
mene samo zanima dal su one takve i kod kuce te sestre dal se ponasaju isto tako grubo kao i prema pacijentima. pa one cistacice su ljubaznije i vise ti objasne nego sestre.

(odgovor članu purplish)
Direktna veza do poruke: 358
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
15.5.2012 19:07:05   
jelena038

IZVORNA PORUKA: nina1988

pa one cistacice su ljubaznije i vise ti objasne nego sestre.

user posted image sto posto istina! one cuvaju svoj posao i iskreno zale lljude u nevolji. isto mogu da kazem za servirke koje nose hranu, jako prijatne osobe u svakom pogledu, uvek spremne da ti pomognu, ne samo sto se hrane tice, nego i da ti poprave jastuk, dodaju nesto, prinesu veceru u krevet.. ja se na sestre na drugim odjelima ginekologije ne mogu zaliti, lezala sam i na konzervativi i na operativi, uglavnom su divne (ima namcora, al vecina ih je jako fina), ali za babice na porodjaju i sestre koje su mi bile dok sam lezala posle porodjaja, na zalost, ne mogu isto da kazem.

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu nina1988)
Direktna veza do poruke: 359
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
16.5.2012 17:13:02   
mj85
ja sam u 16 nedelji trudnoce, trudnocu vodim privatno, i prezadovoljna sam sa svojom doktoricom ali slusajuci iskustva iz svog okruzenja sto se tice porodilista ( koja inace i nisu bas pozitivna) moram priznati da me malo strah. Inace ovo mi je prva trudnoca, tako da ce svaki savet ili neko pozitivno iskustvo pomoci...

_____________________________

milkica85

(odgovor članu purplish)
Direktna veza do poruke: 360
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
16.5.2012 21:23:52   
komplikovana
Ja sam vodila trudnocu privatno u sedmom mjesecu sam presla na paprikovac zbog rizicne trudnoce i nisam imala nikakvih problema zbog toga
Lezala sam na patalogiji sestre nisu bile lose. U radjaoni mi je bilo super,a zamisljala sam da je tamo uzas. Stvarno nije lose. Na trecem mi je bilo katastrofa. Ali stvarno to sve brzo prodje. I slazem se tete sto nose hranu su divneuser posted image

(odgovor članu mj85)
Direktna veza do poruke: 361
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
16.5.2012 22:43:14   
jelena038
komplikovana, mozda si se poradjala na dan kad leze plata user posted image

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu komplikovana)
Direktna veza do poruke: 362
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
16.5.2012 22:58:54   
mlada_mama
ove price ovde su dokaz da je sve individualno, ne moze se reci: gore je pakao, svi samo cekaju da se gurne koja marka, nisu ljubazni, bla bla...

,,Tako da mislim da se trudnice koji prvi put idu tamo nemaju čega plašiti ako budu slušale šta im govore i ne budu histerisale.,, user posted image user posted image user posted image ja to rece jednom u diskusiji, samo se normalno ponasati, oni ipak znaju sta rade i treba ih slusati, i ja bi da mi se neka dernja bez razloga i da je drska i bezobrazna, bila ne ljubazna prema njoj, koliko god da je trudna...tako da, mislim da se i mi, trudnice trebamo spremiti za porodiliste...

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 363
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
17.5.2012 11:13:41   
mj85
mlada mama mislim da si u pravu sto se tice dernjanja trudnica, bila sam u prilici da cujem jednu porodilju da posle porodjaja kaze da joj uopste nije jasno zasto se toliko dernjala kada nisu bas toliko strasni bolovi da mora citavu bolnicu dignnuti na noge...


_____________________________

milkica85

(odgovor članu mlada_mama)
Direktna veza do poruke: 364
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
17.5.2012 15:52:31   
dijana1*
I ja sam negde napisala da ako se lepo ponasas u radjaoni bice dobri prema tebi i to ti oni sami kazu. Zenu pored mene su par puta opominjali i na kraju su je ostavili bukvalno samo, prisli su joj kada je beba krenula da izlazi. Dosle smo zajedno u radjaonu i u pocetku je dosta pricala i bezveze se trosila i onda kada naidju kontrakcije ona vristi. Ja sam joj par puta rekla da mi je lakse da cutim i da zelim da se skoncentrisem da pravilno disem i proslo je sve kako treba. Mozda sam samo 2-3 puta pozvala sestru da mi natopi gazu jer sam bas bas bila zedna.

Pre nekih mesec dana sam isla na kontrolu i cekala sam 4 sata, pre mene je dosla trudnica ( 7 meseci) i isto je cekala pregled. mene su uveli pre nje i kada je ona pitala a kada cu ja sestra joj je drsko odgovorila "TI CEKAJ TI SI TRUDNA ". Bilo me je sramota sto ulazim pre nje ali sta da radim kada su mi rekli da udjemuser posted image

(odgovor članu mj85)
Direktna veza do poruke: 365
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
17.5.2012 17:06:44   
purplish
Uf, bas ruzno user posted image ...ja bih, da sam na mjestu te trudnice, dosla u iskusenje da joj nesto jako drsko odbrusim user posted image .

Sto se tice porodilja, ova iz moje price, je u isto vrijeme uspijevala i da vristi i da prica. Mislila sam do tog momenta da je tako nesto nemoguce, ali eto ima nas svakakvih. Pri tome je toliko glasno vristala da sam imala osjecaj da lezi do mog kreveta, a ne u drugoj porodjajnoj sali.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 366
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
17.5.2012 18:15:22   
mj85
u pravu si nismo svi isti... Neznam sta me ceka u oktobru, prva mi je trudnoca, ali se nadam da necu biti kao ta iz tvoje price user posted image user posted image

_____________________________

milkica85

(odgovor članu purplish)
Direktna veza do poruke: 367
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
17.5.2012 18:42:08   
mlada_mama
mj85, kada ti je termin, meni 30.10... kako god, sigurno bolje prodje ona sto se iole normalno ponasa u skladu sa situacijom, bolje od one koja gore ide sa misljenjem da ce gore svi da je maze, paze i da bude glavna, to nece sigurno, cim si toga svjestan sve ti je lakse

(odgovor članu mj85)
Direktna veza do poruke: 368
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
17.5.2012 18:57:26   
komplikovana
user posted image user posted image izgleda da je taj dan legla plata. Nisu se one nesto trudile oko mene, mislim da je to sve do srece. Meni je babica rekla pa gdje si ti danima te cekam da sidjes sa patalogije inace sam prenjela. Neka moja rodica rekla kao da me pripazi.pokazale se da postoji i nestala. Naravno bila je tu da uzme mustuluk user posted image .. meni je stvarno bilo super, a zamisljala sam horor. Iznenadila sam se jer mi je u radjaoni bilo bas prijatno. Dosla sam tamo odmah mi ukljucili drip a babice sve nestale. Gotiva ja se sjetila da imam mob user posted image malo ga ukljucila javila se svojima pricala..gledala na sat, disala, sve u svemu vrijeme mi je bryo proslo imala sam bolove ali nista strasno ili ipak imam visok prag bola jedino napone nisam imala pa mi je babica legla na stomak ali nije bolila. sve u svemu mogla bih opet . ali ne bih mogla lezati na trecem to bih preskocila.user posted image

(odgovor članu mj85)
Direktna veza do poruke: 369
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
17.5.2012 19:02:01   
anajid
Komplikovana i ja sam lezala na trecem i bila sam jako zadovoljna pedijatrijskim sestrama,ali su zato sestre zaduzene za nas zene bile ocajne.Moja cimerka ih je kupovala sa sitnim slatkisimauser posted image .Pedijatar na trecem je uzasan,obavezno nadje nesto kod bebe da bi ostala jos koji dan u bolnici.

Moja kolegica skoro u isto vreme lezala na cetvrtom i rece da je tamo prica puno drugacija.

(odgovor članu komplikovana)
Direktna veza do poruke: 370
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
17.5.2012 21:26:10   
mj85
mozda se i sretnemo, meni je termin 28.10user posted image

_____________________________

milkica85

(odgovor članu mlada_mama)
Direktna veza do poruke: 371
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
17.5.2012 21:39:54   
jelena038
je l pedijatar onaj sto pri otpustu dodje da ti iscita s onog papira sta si rodila? meni je taj dosao i rekao ovako: aha, e pa ovako, jelena, rodili ste musko termisnko dijete, rodjeno s ovolko, dugacko onolko.. prilikom rodjenja djetetu slomljeno lijevo rame.. ja se prenerazila. tek su mi psle objasnili da se to desava, da nije strasno, al ovaj kreten me je zivu istraumirao i nije se uopste potrudio da mi to objasni. nemam pojma koji je, ne znam nijednog.

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu mj85)
Direktna veza do poruke: 372
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
17.5.2012 21:43:33   
komplikovana
anajid u pravu si za pedijatra nas je ostavio dva dana duze, da lezimo. Malo je cudan pedijatar.. Sestre za bebe su me izludile jeda je govorila imas mlijeka druga nemas treca da imam...i tako u krug. Nisu bile zainteresovane da nesto pokazu, a stalno su vristale na mene jer mi beba place.. Jos mi je bebac grlat pa ih sve budio user posted image Sestre za nas sam vidjela samo kada su me dovezle, i kada su prozivale za posjetu.

(odgovor članu mj85)
Direktna veza do poruke: 373
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
17.5.2012 22:19:48   
purplish
Izgleda da sestrama za bebe niko ne moze udovoljiti . Na mene su vristale da sam nemajka, jer kako sam zaboga mogla pustiti dijete da mi spava cijelu noc user posted image .Da napomenem jos, preko dana sam, kada je dijete bilo budno, normalno dojila i nije gubila na kilazi. Naravno, i patronazna je rekla kada smo dosle kuci da zdravo dijete ne treba buditi navece da doji, nego pustiti da spava.

(odgovor članu komplikovana)
Direktna veza do poruke: 374
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
18.5.2012 11:18:06   
mlada_mama
daa, ko ce znati, i ja sam 16+4 danas :)

(odgovor članu purplish)
Direktna veza do poruke: 375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pol deteta na osnovu oblika stomaka i drugog?
Može li se na osnovu oblika trudničkog stomaka ili nečeg drugog odrediti pol deteta? Imate stomak u obliku lopte, gadne ...
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



Anketa

вртић.
пеперутка16

Који вртић похађа ваше дете?

Click Here