|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  36 37 [38] 39 40   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kada privikavati na nošu?
20.11.2016 23:08:49   
Animsaj9
Mi posle spavanja obavezno na nosu, i zna vec sta treba da se radi... u poslednjih mesec dana mislim da ni jednom nije kakio u pelenu. Ujutru odma obavi u nosi, i nekad se desi posle podne posle spavanja kaki jos jednom. Kad pocne da prica ice to mnogo bolje... polako cemo i piskenje da regulišemo

_____________________________

...jer nisam u mogucnosti :P ...

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 926
   RE: Kada privikavati na nošu?
21.11.2016 1:05:13   
choopa choops
Animasaj ne kapiram je l' ti njemu staviš pelenu, ili gaćice? Kako znaš kad će da piški/kaki ako ne govori?user posted image

Ja i dalje mijenjam jedno 10-12 presvlaka dnevno (znači od glave do pete se sve skvasi). Ovo je mučenje za sve! Ali sad kad sam krenula ne smijem da odustanem, a bih drage volje!user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 927
   RE: Kada privikavati na nošu?
21.11.2016 9:51:05   
SunFlower
Choopa, pa jel ima malo bar pomaka na bolje? Da sam na tvom mestu, ako ni nakon 7-10 dana bas nimalo nema poboljsanja odustala bih. Pa ne mozes glavom kroz zid, dete jednostavno nije psihicki spremno na taj korak i to je to. Bolje da menjas pelenu na svaka 2 sata, ako se plasis infekcija, nego da je po ceo dan mokra, prehladice se. Ne znam, ako je mucenje odustani, zasto da ne, prodje 2 meseca pa kreni opet. Sta ima veze.
Ja sam isto misljenja da je oko 2. Rodjendana idealno vreme za to, sin mi je isto rodjen u februaru, u aprilu nakon 2. rodjendana sam mu skinula i za nedelju dana je naucio, cak je i nocnu odma skinuo, nikad mi se nije u krevet upiskio. Milina, tako planiram i sa malom, e sad videcemo.


_____________________________

"I don't insult, I diagnose."

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 928
   RE: Kada privikavati na nošu?
21.11.2016 9:52:20   
Ed83
Mog sinceta, dok jos nije hodao, sam stavljala kao i Anim, posle spavanja na nosu i on je brzo ukapirao sta treba da radi... Dala bih mu malu stolicicu da mu bude kao stolic i autice i on bi se igrao i izvrsio nuzdu unutra... Ee onda kad je prohodao, noje bilo sanse vise da sedne na nosu, jer Boze moj, on nema vremena za to....
Ja kao i Branki nisam imala zivaca da se bakcem sa nosom i presvlacenjem i pranjem, tako da sam odustala... svaki dan bih ga pitala hoce li na nosu/solju (i adapter smo kupili), dok jednog dana, negde sa 2 god i 8 meseci sam nije dosao i rekao da hoce na solju.. i to je bilo to... od tad ne koristi pelene i do sad nijednom se nije desilo da izvrsi nuzdu u gacicama...
Tako cu, ako Bog da, i sa bebcem... Kad on bude bio sam spreman, onda.... Lakse mi je pelene par meseci duze da menjam nego da trckaram sa nosom i da stalno presvlacim dete i da mi tih par dana (a mozda i duze), njegova nuzda bude prioritetuser posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 929
   RE: Kada privikavati na nošu?
21.11.2016 10:48:44   
Animsaj9
choopo , napisala sam vec gore ... na nosu ga stavljam od nekog mozda 8 meseca , ujutru cim ustane -kaki , nekad i piski , posle podne kad ustane opet ga stavim na nosu ako hoce kaki ako ne nista ,naravno pelenu jos nosimo ima 11 meseci , ali ne secam se u poslednjih mesec dana da se ukakio u pelenu , uglavnom to obavimo ujutru na nosi i miran je , mislim da je polako skontao " sta se u njoj radi" i da ce nam lakse biti kad progovori da cemo se lakse sporazumeti da sam trzi

_____________________________

...jer nisam u mogucnosti :P ...

(odgovor članu Ed83)
Direktna veza do poruke: 930
   RE: Kada privikavati na nošu?
21.11.2016 14:26:37   
choopa choops

IZVORNA PORUKA: SunFlower

Choopa, pa jel ima malo bar pomaka na bolje? Da sam na tvom mestu, ako ni nakon 7-10 dana bas nimalo nema poboljsanja odustala bih. Pa ne mozes glavom kroz zid, dete jednostavno nije psihicki spremno na taj korak i to je to. Bolje da menjas pelenu na svaka 2 sata, ako se plasis infekcija, nego da je po ceo dan mokra, prehladice se. Ne znam, ako je mucenje odustani, zasto da ne, prodje 2 meseca pa kreni opet. Sta ima veze.



Ima pomaka, ali na gore. Sada kad vidi nošu buni se, neće da sjedne. Niti je ko vikao, ni ništa, samo normalno sam je stavljala svako malo na nju.

Da Animasaj, nego sam ja mislila da mu stavljaš gaćice. Kod nas ne pali to za kakenje, jer ona ne kaki u određeno vrijeme, nego kad joj se ćefne. Nemam nikakav predznak da će da kaki.

Ma, još idući vikend vjerovatno idemo na dalji put radi posla, tek sam onda nagrabusila.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu SunFlower)
Direktna veza do poruke: 931
   RE: Kada privikavati na nošu?
21.11.2016 14:37:47   
IvanaSK RR
Choopo, ako se toliko buni, mozda treba da vratis pelenu?
Uf, bas losa situacija, ne znam sta da ti kažem user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 932
   RE: Kada privikavati na nošu?
21.11.2016 21:12:56   
SunFlower
Uh, uh. Ja bih joj na tvom mestu definitivno vratila pelenu. Pogotovo ako ide na gore kako kazes, pocinje da se buni, plasi...
Secam se, na faksu smo ucili iz mentalne higijene, da je to vazna faza razvoja, navikavanje deteta na cistocu, i da ga nikako ne treba siliti ako ono ne zeli i pruza otpor. Kao moze ostaviti psihicke posledice po dete. Ako se neko bolje razume u tematiku neka objasni. user posted image
Ti znas najbolje, drzim fige da bude sve ok.

_____________________________

"I don't insult, I diagnose."

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 933
   RE: Kada privikavati na nošu?
24.11.2016 10:05:03   
IvanaSK RR
Choopo, kako ide skidanje pelene?

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu SunFlower)
Direktna veza do poruke: 934
   RE: Kada privikavati na nošu?
24.11.2016 12:40:27   
choopa choops
Ma št aznam...ni vino ni voda. Nekad se boji tute, nekad ne, nekad traži kao da piški/kaki, nekad samo obavi. Ništa konkretno. user posted image Ne znam šta bih rekla. Ali definitivno će da traje.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 935
   RE: Kada privikavati na nošu?
24.11.2016 12:57:18   
Animsaj9
cupo, jel ona nema jod dve godinice ?
Od drugar mali ima vise od dve godine , sve obavlja u pelenu, mada koliko ja vidim oni tome ne pridaju značaja , ali on ni ne govori jos uvek nista, niti hoce da saradjuje dete u nekom svom svetu

_____________________________

...jer nisam u mogucnosti :P ...

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 936
   RE: Kada privikavati na nošu?
24.11.2016 13:01:20   
choopa choops
Nema, ima 20 mjeseci. Ne bih ni ja još skidala, nego pokušavam jer je imala te urinarne infekcije. Mene ako pitate za iskreno mišljenje, mislim da je ludost pokušavati uopšte prije 2 godine. Iako zavisi od djeteta, mislim da je jako, jako mali broj djece spreman na to da ostavi pelenu normalno. Pod normalno miislim na dva do tri dana, a ne na sedam i više dana. Mislim može svako, ali je to mučenje i za dijete i za roditelje user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 937
   RE: Kada privikavati na nošu?
24.11.2016 13:07:07   
IvanaSK RR
Choopo, nama je trebalo sigurno sedam dana, a imao je malo vise od dve ipo godine. Jedino je prednost bila što je bilo leto.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 938
   RE: Kada privikavati na nošu?
24.11.2016 13:09:34   
Animsaj9
cupo, i ja i moj brat smo ostavili pre pune dve godine , a komsinica ima devojcicu kpja je sad u septembru napunila 2, početkom leta je ostavila bez problema ... eto sto i sama kazes sve zavisi od deteta...

_____________________________

...jer nisam u mogucnosti :P ...

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 939
   RE: Kada privikavati na nošu?
24.11.2016 16:00:10   
choopa choops
Pa kažem ja da ima djece, ali to je vrlo rijetko. Recimo moja drugarica je počela malo iza prve godine, a mala je bila us+ana i upišana baš dugo. Ne znam tačno koliko ali se sjećam male kako onako ukakana skače dok je mama ne vidi i nosi kući da je presvuče. Sada tek kapiram koliko se ona tek naprala robe...
Moji su se odvikli sa oko 2 i po, bez ikakvih problema. Kažem ne sjecam se da su se ijednom ukakili, a upiskili jesu ali vrlo kratko (manje od sedam dana sigurno)!
Evo danas sam je stavljala svakih sat vremena na nošu da piški, jednom je čak i sama nešto kao tražila, ali se zato ukakila u gace u momentu dok smo MM i ja trazili nosu.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 940
   RE: Kada privikavati na nošu?
11.12.2016 14:58:49   
choopa choops
Vratili smo pelenu sinoć, nakon što nisam imala više garderobe da joj obučem. Mislim da smo i predugo izdržali i baš me boli briga da li smo se sad vratili unazad, ali ja ovako više ne mogu. Ovo je mučenje u svakom smislu te riječi. Ako kojim slučajem opet dobije UI, ne znam šta ću da radim, ali sada je mogla da zakači i upalu pluća koliko slini i kašlje, bez obzira što bi je presvukla odmah. Eto tako, moj savjet nakon ovoga iskustva ni u ludilu prije druge godine.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 941
   RE: Kada privikavati na nošu?
11.12.2016 17:09:08   
emicaa
Choopo zaovina curica ostavila sa tri godine,sin ima tri i koji mjesec.Polako,kad bude spremna ice to bez problema

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 942
   RE: Kada privikavati na nošu?
11.12.2016 17:15:43   
wivern
Ja se ne opterećujem Choopo, pa oni su jos blentavila. To ne zna gde je levo a ne da piski u nosu. Skoro sam mu obukla gace i pustila usranog i upisanog, ma nista on.. Pici kao da je suv. A stan izasran svuda.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 943
   RE: Kada privikavati na nošu?
11.12.2016 17:41:45   
Anck Su Nmaun
Moje devojcice su obe ostavile pelene sa pune dve godine. A na nosu poceli da navikavamo sa 1 god.
H sam probala ranije da odviknem ali dzaba dok nije bila spremna . Znaci dok im ne udje u naviku da ujutru po budjenju traze nosu odnosno da ih vi stavite i oni obave sta treba i pred spavanje nista.
A kad smo krenuli da ostavljamo pelenu bili mso istrajni. Prvih sedam dana nekontrolisano pisanje i kakanje. Tek posle sedam dana se viseo pomak. Posle mesec i po smo mogli reci da smo uspesno ostavili pelenu. Tako da nije to ni malo lako, a naj bolji period za to je leto naravno da se ne prehlade.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 944
   RE: Kada privikavati na nošu?
11.12.2016 18:23:28   
Sanjalicaaa
Slazem se sa Anck, i ja mogu da kazem da tek posle mesec dana smo se skroz odvikli od pelena. Prvih nedelju dana je bilo najgore.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 945
   RE: Kada privikavati na nošu?
11.12.2016 19:47:47   
mali_mis

IZVORNA PORUKA: wivern RR

Ja se ne opterećujem Choopo, pa oni su jos blentavila. To ne zna gde je levo a ne da piski u nosu. Skoro sam mu obukla gace i pustila usranog i upisanog, ma nista on.. Pici kao da je suv. A stan izasran svuda.


Sto mi ovo poznato user posted image
Mog sina ce zena da odvikava user posted image

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 946
   RE: Kada privikavati na nošu?
11.12.2016 21:08:23   
choopa choops
Ma wiv nisam se ni ja opterecivala sa ovo dvoje, ali sam htjela sa njom da pokusam zbog tih glupuih UI. Ali ja stvarno, ali stvarno nemam ni vremena ni živaca da pored svih ostalih obaveza još za njom skupljam pišu i kaku mjesec dana. Stvarno ne. Mnogo je brate.



_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 947
   RE: Kada privikavati na nošu?
12.12.2016 14:41:36   
IvanaSK RR
Choopo, brzo ce prolece, pa ćete tada sigurno skinuti. Sta da radis, jednostavno nije spremna.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 948
   RE: Kada privikavati na nošu?
12.12.2016 14:48:55   
veselicaa
Choopo ja mislim da tek posle druge godine vredi pokusavati nikako pre.Ti si se potrudila kao niko ali kad ne ide,ne vredi na silu.Moje obe ostavile posle druge,A.sa 2,5 a S.sa dve ona je bas brzo naucila.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 949
   RE: Kada privikavati na nošu?
12.12.2016 15:12:44   
Anck Su Nmaun
Pa znam decicu da su i ranije skinuli pelenu, kako ne znam ali ja pre pune dve god vise ne pokusavam user posted image

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 950
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  36 37 [38] 39 40   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  36 37 [38] 39 40   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...
BUDUĆE VOĐE: 7 osobina prolećnih beba
Zima, proleće, leto ili jesen ... Da li znate da godišnje doba utiče na našu ličnost? Mnoga istraživanja pokazala su kak...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here