|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
23.7.2012 15:15:31   
tanjica85
hvala puno, razmisljala sam da bacim taj tepih. user posted image

_____________________________

"...jer sve što ljubimo - stvorili smo sami "
Jovan Dučić

(odgovor članu red3lilu)
Direktna veza do poruke: 401
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
1.10.2012 12:49:53   
zeljo
Svi su me ubedjivali da ne treba da kupujem keramicku plocu, i cini mi se da su me presli!
Listala sam, listala, ali nisam nasla odgovor na moje pitanje... Kako najefikasnije ocistiti inox elektricnu plocu?
Svesna sam da inox promeni boju (tj., pozuti) od upotrebe, ali u upotrebi je tek par meseci, a izgleda kao da joj je 100 godina, i bas me nervira user posted image

(odgovor članu tanjica85)
Direktna veza do poruke: 402
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
2.10.2012 9:17:53   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: zeljo

Svi su me ubedjivali da ne treba da kupujem keramicku plocu, i cini mi se da su me presli!
Listala sam, listala, ali nisam nasla odgovor na moje pitanje... Kako najefikasnije ocistiti inox elektricnu plocu?
Svesna sam da inox promeni boju (tj., pozuti) od upotrebe, ali u upotrebi je tek par meseci, a izgleda kao da joj je 100 godina, i bas me nervira user posted image



Ja moju ploču od inoxa ribam kao i moja mama svoj inox šporet, arfom tj tečnim vimom i sunđerom, moja ploča ima 4 godine a mamina skoro 20 i obe su kao nove.

(odgovor članu zeljo)
  Direktna veza do poruke: 403
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
2.10.2012 9:19:36   
Modessty
Cif je dobar. Namažeš i ostaviš par minuta i onda samo obrišeš onom grubljom stranom sundjera

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 404
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
2.10.2012 9:21:34   
Modessty
Pisala sam u temi o Norveškim rolnicama, ali da ubacim i ovde.

Kad razvlačite testo koje je lepljivo ili treba da bude vrlo tanko, radite to na pek papiru. Mnogo je lakše i zgodnije na taj način prebaciti testo u tepsiju, a i ne prlja se radna površina user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 405
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
2.10.2012 9:27:51   
Anoniman
Ja kod razvlačenja testa ne brašnjavim površinu i ruke, nego ih namažem margarinom i testo bude ekstra elastično i ne lepi se user posted image Pogotovo mi znači kod recimo krofni ili mekika, jer na ulju višak brašna odmah pocrni

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 406
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
2.10.2012 13:55:53   
Ana RR
Sunđer za sudove pokvasite i ubacite u mikrotalasnu na 2 minuta, na taj način uništićete bakterije koje se natalože.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 407
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
2.10.2012 13:58:31   
vonavoj
Anci,na najjace mikrotalasna?

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 408
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
2.10.2012 14:02:38   
Ana RR
Da. Moja je na 800w i ja sam uključim 2 min.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 409
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
9.10.2012 10:16:46   
jance
kako da se otresem dosadnih vinskih musica? puna mi ih je kuca vise, sve sam izribala, praznu kantu za otpadke sam izbacila napolje, opet kako izvadim hranu iz frizidera tako mi ih je puna kuhinja!
sveki je prekjuce dok smo mi bili u kupovini jednostavno morala da opere njenu serpu u kojoj smo kuvali pindzur, a nije znala da otvori sudoperu pa je ta prljava voda tako stajala jedno sat vremena sigurno i ukiselila se i tad su se naselile. od tada sam valjda vec sto puta sve izribala, jedino mi jos sa domestosom ostaje...

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 410
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
14.11.2012 21:30:51   
vikiveki

IZVORNA PORUKA: n i n a

Ja kod razvlačenja testa ne brašnjavim površinu i ruke, nego ih namažem margarinom i testo bude ekstra elastično i ne lepi se user posted image Pogotovo mi znači kod recimo krofni ili mekika, jer na ulju višak brašna odmah pocrni

user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 411
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
6.1.2013 23:27:17   
jance
dva pitanja:

1. kako brisete zalepljeno testo i brasno sa drvene daske ili stola na kome ste razvlacili testo? jako je vec pocelo da me nervira kad mi se ulepe sundjeri za sudove od svog silnog testa, kad krenem tako da mesim, ili kad pravimo hleb, pola pakovanja pobacam, jer su sve od testa, ne mogu ih oprati, i onaj abrazivni deo je totalno neupotrebljiv...

2. kupljena veca kolicina prasetine je u zamrzivacu povukla odredjeni ruzan miris na "nesto" , pojma nemam sta, nije bio u pitanju moj zamrzivac. sad kako god da je spremim, taj neki miris se oseca, jedino ako spikujem sa belim lukom, a i to ne mogu stalno... jer moze generalno nesto da se uradi kad tako hrana povuce mirise ili sada to mi je sto mi je?user posted image

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 412
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
6.1.2013 23:30:21   
Olga75
za prvo imam odgovor : nikako sundjerom , sagrebem tupom stranom velikog noza ili suvom krpom sazuljam
a ovo za meso koje je povuklo sagu nemam pojma , mozda da je umesto sa belim likom spremis sa dunjom ili jabukom

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 413
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
6.1.2013 23:32:26   
boba 11
dasku ocistis nekom casom ili kolutom sto se seku kolaci -one mustre pa tek onda prebrises.Ameso bih verovatno bacila.Moja tetka ga zapece sa kupusom ili krompirom-ne znam

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 414
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
6.1.2013 23:35:42   
lesica
1. ja svo to brasno i testo,prvo sakupim i "zgulim" drvenom spatulom,pa tek posle ono eventualno preostalo lepo prebrisem sundjerom.

2. stavi u neku plasticnu posudicu sodu bikarbonu da ne dozvoli u buduce da se to desava, a za trenutno stanje nemam bas neki savet,jedino da spremas jela u koja ide vise zacina.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 415
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
19.1.2013 11:33:43   
nata11
Jel neko probao da ocisti kuhinjske sundjere tako sto ih ubaci u masinu za pranje sudja? Interesuje me da li to zaista funkcionise.

_____________________________





(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 416
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
19.1.2013 12:42:50   
isidora88
Ja nisam,menjam sundjer na 4,5 dana. Ne znam ni kako bi se oprao sundjer u masini jer bi ostao natopljen vodom i deterdzentomuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 417
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
19.1.2013 12:45:57   
Olga75
moja baka je kuhinjski sundjer iskuvavala sa jako prljavim kuhinjskim krpama na sporetu


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 418
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
19.1.2013 21:29:36   
boba 11
Moja sveki pere trulex u ves masini sa kuhinjskim krpama ali mislim da ne izdrzi duze od tri-cetiri pranja.Ja moj bacim kad se isprlja od neke generalke a sundjer ne perem vec bacam

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 419
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
19.1.2013 22:39:38   
Ana RR
Ja mokar sunđer ubacim na 2 minuta u mikrotalasnu da ubijem bakterije. Ali kako god treba ih često menjati, jednom u 10 dana barem.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu boba 11)
Direktna veza do poruke: 420
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
19.1.2013 22:42:30   
Ellenica
Sunđer preživi jedno pranje-otkuvavanje, pa možeš da ga baciš.
Dok truleks možeš da pereš dok se ne raspadne.
meni najduže 6 meseci.



_____________________________

Veliki sam mamin dečak

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 421
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
19.1.2013 22:53:54   
Sanjica26 RR
Ja sundjere bacam i to bas cesto. Samo truleks krpe otkuvavam.

(odgovor članu Ellenica)
Direktna veza do poruke: 422
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
23.1.2013 19:03:43   
jance
sa cime da operem natalozenu sapunicu ba bebi kadici? Ogi je ne koristi vec skoro godinu dana, tada sam je oprala, ali sad kad sam je ponovo uzela opet se vidi taj talog od sapunice na njoj. a neznam dali smem da tretiram sa nekom hemijom, ipak bi trebala mala beba uskoro da se kupa u njoj...? jel bi alkohol tu pomogao?

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 423
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
23.1.2013 19:06:44   
nata11
Jance a da probas da trljas kadicu presecenim limunom. Nisam probala ali sma citala nesto o tome.

_____________________________





(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 424
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
11.2.2013 16:51:12   
nata11
Jeste nekada prale kaput i kako, jel to izvodljivo u masini na programu za pranju vune?

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here