|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  96 97 [98] 99 100   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dojenje - vaše iskustvo
9.11.2011 17:50:36   
Mivica
Puno vam hvala. Ja nisam ljubitelj ni kafe ni čajeva, popijem kafu ponekad radi druženja user posted image , ali, onako, interesovalo me je.

_____________________________

"Zeko, zeko, zeko...
tape meke...gude usi...lep...
zeko, zeko, lep!" :)

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 2426
   RE: Dojenje - vaše iskustvo
11.11.2011 9:54:45   
Anck Su Nmaun
Vec 2 dana  Hana dok sisa kao da se bori sa sisom user posted image  
Neznam, mislila sam da nema mleka al ima, nije ni nesto puno iskreno, al ga ima.  Do nekle sam je pustila da vuce pa proverila i nestalo , pa sam je prebacila na drugu.

Posle sam joj ponudila dohranu misleci da je gladna, pa bar pred spavanja al nije htela.

Sto se tako da kazem gica dok sisa??? bojim se da je gladna user posted image user posted image


< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 11.11.2011 10:01:43 >

(odgovor članu Mivica)
Direktna veza do poruke: 2427
   RE: Dojenje - vaše iskustvo
11.11.2011 10:15:09   
Anck Su Nmaun
I jos nesto, pijem najvise mleka , tu i tamo vode, al mi jedna prijateljica rece , da je njoj dolazilo mleko naj vise od sokovauser posted image
ja ih ne pijem, pa sam juce uzela breskvu  al nista posebnouser posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 2428
   RE: Dojenje - vaše iskustvo
11.11.2011 10:18:24   
Anoniman
Pokusaj da se bas iznalivas, kod mene je varijanta da onda bas tece reka mleka, probaj sa sokom od jabuke

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
  Direktna veza do poruke: 2429
   RE: Dojenje - vaše iskustvo
11.11.2011 12:52:05   
PoisonEve
Anck, sok od jabuke stvarno resava stvar i kisela voda isto.
Nego ja imam problem sa Minom. Od 3 ujutro ne spavamo ni ona ni ja sve hoce da sisa,cokce gura prstice u usta i kad joj dam siku ona malo povuce i ona je ispljuneuser posted image Ne znam u cemu je fora. Izmuzla sam se onda, nakupila jedno 100ml ali mleko nije bilo onako jako i masno kao i obicno vec vodenksato, ne znam zbog cega. I tu smo se mucili da i to popije, mada opet nije spavala. Sad sam joj dala 30ml izmuzenog mleka popila je evo je u kolicima, putila sam joj fen i dremka. Da nije zbog neceg sto sam pojela? Ne bi trebalo...
Za dorucak sam pojela musli sa jogurtom i malo narendane cvekle i sargarepe, malo sam pojela i slaninice i luka negde pred rucak a za rucak corbicu od sargarepe, krompira i kelerabe i spanac sa prezenim jajima, vecera pica (kecap, sir, sunkarica,masline) .

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2430
   RE: Dojenje - vaše iskustvo
11.11.2011 13:49:13   
vision
PE, nemoj da jedes luk, kazu da to smeta bebi. E, sad otkud znam.
Inace, ja se ne izmuzavam uopste, sve popije Pavle, tj posisa.
Nadam se da je zadovoljan, lepo spava i kaki. Spava po 3 sata, tako danju, tako i nocu.

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 2431
   RE: Dojenje - vaše iskustvo
11.11.2011 15:10:18   
PoisonEve
Pa kako sad covece...jela sam ga ranije pa nista. Ako je to opet sam se zeznula jer sam jela sad za rucak ribu i krompir salatuuser posted image
Palo mi je napamet da nije odbijala bas siku jer sam stavila baby puder ispod miske a inace jos od porodilista koristim samo baby sapun. Evo ona spava od onda, nije se budila, videcemo sta ce biti posle.
Ali ako je do luka, opet sam zeznula stvar!

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu vision)
Direktna veza do poruke: 2432
   RE: Dojenje - vaše iskustvo
11.11.2011 16:08:48   
Anoniman
Pa pazi, jedino ako si pojela gomilu luka, mislim da ne smeta ako je u okviru jela, neka umerena kolicina, jedna manja glavica npr. Mislim da nije zbog hrane, mozda joj takav dan i nama se to desava ponekad ... mozda da se ne izmuzavas, jer je ocigledno bila isto sisala ili pila iz flasice ili kako joj vec dajes A mleko prvo bude vodenkasto na pocetku podoja, to je normalno a kasnije krece zrelije, da ne kazem masnije. No, kad idete na prvu kontrolu?

(odgovor članu PoisonEve)
  Direktna veza do poruke: 2433
   RE: Dojenje - vaše iskustvo
11.11.2011 16:26:25   
jance
sta radite kad beba histerise dok sisa? juce sam mu dala da siki posle cela 3 dana izmlazanja zbog ragada, i sikio je 3 puta lepo bez problema, da bi uvece poceo da histerise dok sisa, vuce lepo tacno 5min pa onda krene da place, da se baca, pa onda malo uhvati bradavicu pa je razvlaci a meni se muti pred ocima user posted image
jutros isto tako, totalni fijasko, ako je sisao ukupno 5min puno sam rekla... pre podne sam se morala izcediti i dok sam se izcedila on je bio gladan pa sam mu dala to, a sada evo sisao opet bez ikakvih problema... pojma nemam sta mu je.

da, i mene dojke bole sada ne samo sa strane ispod pazuha nego i oko bradavica, bukvalno me sve boli, totalno sam sve izmuzla i opet boli....

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 2434
   RE: Dojenje - vaše iskustvo
11.11.2011 16:48:48   
PoisonEve
Joj Jance ne znam, nije nam se to desavalouser posted image
Ali mislim da sam provalila od cega nije htela da siki- od baby pudera sto sam stavila ispod pazuha. Kad sam se okupala, ona se probudila i fino je sikilauser posted image
Na kontrolu idemo u utorak, tad cemo znati kako napredujemo.

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 2435
   RE: Dojenje - vaše iskustvo
11.11.2011 16:55:48   
Anoniman
Devojke, ne zaboravite da spavate i odmarate sto vise. Znam po sestri koja sad ima malu bebu i klinca. Skoro joj je stalo mleko jer je imala puno obaveza oko njega, ali cim ga je pedalirala kod mame i spavala kad i beba, odmah joj se vratilo mleko. Ona pije samo sok od jabuke i vodu.. Ne preterujte sa pijenjem mleka.

(odgovor članu PoisonEve)
  Direktna veza do poruke: 2436
   RE: Dojenje - vaše iskustvo
11.11.2011 17:02:04   
Leki 77
E svašta. Kakav istančan njuhuser posted image
Ja samo da ponovim, možda nekome znači, jer sam ja slučajno to otkrila, mojoj bebi smeta dinstani luk u jelima. Dakle, jedna manja glavica sitno iseckana pa izdinstana na ulju, bilo u djuveču, boraniji itd. uvek daje zelenu kaku.
Sveži luk mu ne smeta. Svaki bebeći trbuščić ima neke svoje prohteveuser posted image

Inače, ja pijem i kafu, i čajeve, i gazirano....to nam ne smeta. Voćne sokove ne pijem jer ih ne volim. Naravno, kada kažem pijem, mislim na jednu nes kafu dnevno, čaj-dva nedeljno, koka-kolu-dve nedeljno. Nisam baš ništa menjala zbog dojenja.

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 2437
   RE: Dojenje - vaše iskustvo
11.11.2011 17:43:07   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: jance

sta radite kad beba histerise dok sisa? juce sam mu dala da siki posle cela 3 dana izmlazanja zbog ragada, i sikio je 3 puta lepo bez problema, da bi uvece poceo da histerise dok sisa, vuce lepo tacno 5min pa onda krene da place, da se baca, pa onda malo uhvati bradavicu pa je razvlaci a meni se muti pred ocima user posted image
jutros isto tako, totalni fijasko, ako je sisao ukupno 5min puno sam rekla... pre podne sam se morala izcediti i dok sam se izcedila on je bio gladan pa sam mu dala to, a sada evo sisao opet bez ikakvih problema... pojma nemam sta mu je.

da, i mene dojke bole sada ne samo sa strane ispod pazuha nego i oko bradavica, bukvalno me sve boli, totalno sam sve izmuzla i opet boli....


Meni ovo zvuči kao grčevi... Ja bih probala sa Biogaiom - prirodan je probiotik, izdvojen iz majčinog mleka i ne može da škodi a definitivno je pomogao mnogim bebama, uključujući i moju. Po 5 kapi dnevno, ja se nisam opterećivala da li je pre ili posle obroka, davala sam uz obrok, kad i vigantol, to mi bilo najjednostavnije, malo mog mleka u kašičicu i nakapam 5 kapi i milina... Treba 3 do 5 dana da počnu da deluju ali sam ja već posle drugog osetila poboljšanje...

(odgovor članu jance)
  Direktna veza do poruke: 2438
   RE: Dojenje - vaše iskustvo
11.11.2011 19:15:30   
vision
jance, to sto ti beba radi je zato jer ima grceve. to se i meni desava. mada, ja ga mazim i pricam mu i on se smiri koliko toliko. ali sisa onako nervozno, preplaseno, ne znam kako bih objasnila, sisa onako histericno...to je samo zato jer ga cepaju grcevi.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2439
   RE: Dojenje - vaše iskustvo
11.11.2011 19:54:26   
PoisonEve
Ljudi ja morma Minu da snimim da vidite kako halapljivo sisa!user posted image Ja ovako nesto u zivotu nisam videla! Prvo me stegne sa obe rucice za siku i onda se bukvalno davi kako brzepoleto sisa!user posted image
Nego htela sam da pitam kada bi trebalo da beba sisa na svaka tri sata? Da li je i sada ona suvise mala da se uobroci tako ili ne?

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu vision)
Direktna veza do poruke: 2440
   RE: Dojenje - vaše iskustvo
11.11.2011 20:39:08   
Anoniman
Mi smo počeli da se uobročavamo tek posle puna 3 meseca ako ne i malo kasnije...

(odgovor članu PoisonEve)
  Direktna veza do poruke: 2441
   RE: Dojenje - vaše iskustvo
11.11.2011 21:17:00   
PoisonEve
Tek tad? Mislila sam da to moze i ranije, al nema veze samo da ona fino napreduje.

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2442
   RE: Dojenje - vaše iskustvo
11.11.2011 21:22:01   
Ana RR
PE, to zavisi od bebe, nije svaka ista. Moj Marko već dugo jede na svaka 3 sata, tačan je kao sat.Ali mi smo na formuli, tako da je to malo drugačije.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 2443
   RE: Dojenje - vaše iskustvo
11.11.2011 21:52:38   
jance

IZVORNA PORUKA: vision

jance, to sto ti beba radi je zato jer ima grceve. to se i meni desava. mada, ja ga mazim i pricam mu i on se smiri koliko toliko. ali sisa onako nervozno, preplaseno, ne znam kako bih objasnila, sisa onako histericno...to je samo zato jer ga cepaju grcevi.


evo i veceras se to ponovo desilo, lepo je sisao iz leve (tu voli inace) pa je onda na desnoj vise histerisao nego sto je sisao. no, i nije bas bilo puno, posle svega sam izcedila ukupno 30ml. imam kuci espumisan pa pomisljam da mu sutra dam, al evo , budan je sada vec sat vremena i nikom nista, ne place, mm se igrao sa njim, ko da se nista desilo nije.
mene vise zabrinjava to sto mene bole cele dojke i to kad su bas bas prazne, znaci posle sisanja i izmlazanja....
a mazim ga i ja, stavim mu ruku na stomacic, onako da ga ugrejem pa se na trenutak smiri, opet trazi da sisa, povuce koji put pa ponovo...

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu vision)
Direktna veza do poruke: 2444
   RE: Dojenje - vaše iskustvo
11.11.2011 21:55:46   
jovicaa
meni se cini da su mi bile osetljive grudi tokom celog tog prvog perioda... nemoj da brines ako nemas grudvice, ako su grudi meke... jedino ako se ne javi bas jak bol

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 2445
   RE: Dojenje - vaše iskustvo
11.11.2011 21:58:08   
Anck Su Nmaun
IZVORNA PORUKA: MaliMis

Devojke, ne zaboravite da spavate i odmarate sto vise. Znam po sestri koja sad ima malu bebu i klinca. Skoro joj je stalo mleko jer je imala puno obaveza oko njega, ali cim ga je pedalirala kod mame i spavala kad i beba, odmah joj se vratilo mleko. Ona pije samo sok od jabuke i vodu.. Ne preterujte sa pijenjem mleka.


Eeee to je moj naj veci problem, nemam odmora al sta da radim user posted image

A zasto manje mleka? Ja pijem oko 1 l dnevno, bas svi volimo mleko!Pijemo ga u ogggromnim kolicinama!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2446
   RE: Dojenje - vaše iskustvo
11.11.2011 22:03:02   
Anoniman
Zbog zatvora, a mislim da mi je neko rekao da ono stvara grceve. Mislim da je dve case vise nego dovoljno za dan. Ali opet je sve individualno. Treba probati par stvari pa videti sta najbolje funkcionise.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
  Direktna veza do poruke: 2447
   RE: Dojenje - vaše iskustvo
11.11.2011 22:03:06   
Anck Su Nmaun
IZVORNA PORUKA: PoisonEve

Nego htela sam da pitam kada bi trebalo da beba sisa na svaka tri sata? Da li je i sada ona suvise mala da se uobroci tako ili ne?


Moja Taca nikad nije ni sisala na 3 sata. Dojila sam je 4 meseca , i to na 2,5 jer je njoj tako odgovaralo i ja sam tako i tempirala a i sad mi je slicna situacija.
Hanica bi non stop sisala, cak i na 2 sata ( mada mi je DR rekla da sacekam bar na 2,5 da svari ali kad ona trazi ja joj dam)

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 2448
   RE: Dojenje - vaše iskustvo
12.11.2011 1:26:27   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: MaliMis

Devojke, ne zaboravite da spavate i odmarate sto vise. Znam po sestri koja sad ima malu bebu i klinca. Skoro joj je stalo mleko jer je imala puno obaveza oko njega, ali cim ga je pedalirala kod mame i spavala kad i beba, odmah joj se vratilo mleko. Ona pije samo sok od jabuke i vodu.. Ne preterujte sa pijenjem mleka.


Eeee to je moj naj veci problem, nemam odmora al sta da radim user posted image

A zasto manje mleka? Ja pijem oko 1 l dnevno, bas svi volimo mleko!Pijemo ga u ogggromnim kolicinama!



Mleko uopšte nije zdravo za odrasle da ga piju... Treba izbegavati mleko a unositi mlečne prerađevine poput jogurta...

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
  Direktna veza do poruke: 2449
   RE: Dojenje - vaše iskustvo
12.11.2011 1:29:54   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: jance


IZVORNA PORUKA: vision

jance, to sto ti beba radi je zato jer ima grceve. to se i meni desava. mada, ja ga mazim i pricam mu i on se smiri koliko toliko. ali sisa onako nervozno, preplaseno, ne znam kako bih objasnila, sisa onako histericno...to je samo zato jer ga cepaju grcevi.


evo i veceras se to ponovo desilo, lepo je sisao iz leve (tu voli inace) pa je onda na desnoj vise histerisao nego sto je sisao. no, i nije bas bilo puno, posle svega sam izcedila ukupno 30ml. imam kuci espumisan pa pomisljam da mu sutra dam, al evo , budan je sada vec sat vremena i nikom nista, ne place, mm se igrao sa njim, ko da se nista desilo nije.
mene vise zabrinjava to sto mene bole cele dojke i to kad su bas bas prazne, znaci posle sisanja i izmlazanja....
a mazim ga i ja, stavim mu ruku na stomacic, onako da ga ugrejem pa se na trenutak smiri, opet trazi da sisa, povuce koji put pa ponovo...


To definitivno zvuči kao grčevi. I opet savet, pre nego što kreneš sa espumisanom, ja bih probala biogaiu pre svega jer je prirodna i derivat je majčinog mleka za razliku od espumisana koji je ipak čista hemija. Da radi, radi, a ako ti se učini da je malo skuplja od espumisana, računaj da se daje po 5 kapi dnevno a ne po 2 kao espumisan te jedna bočica mnogo duže traje...

(odgovor članu jance)
  Direktna veza do poruke: 2450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  96 97 [98] 99 100   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  96 97 [98] 99 100   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prepucijum - šta roditelji dečaka treba da...
Gotovo svi dečaci su rođeni sa uskim prepucijumom koji je spojen s glavićem. To je normalno fiziološko stanje i nije raz...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here