|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Koliko dnevno zena ima mleka?
6.3.2011 8:33:09   
vukosava
Koliko neko ko uopste ne doji dete uspe max dnevno da izvuce mleka? Ne zanima me koliko neko ko doji pa se izmuzava posle dojenja nego neko ko uopste ne doji...
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Koliko dnevno zena ima mleka?
6.3.2011 9:37:49   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: jovicaa

vuki mislim da je to individualno... ako redovno budes izmlazala ne bi trebala da se smanji kolicina...


(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Koliko dnevno zena ima mleka?
6.3.2011 15:50:03   
Brana
I ja mislim da je to individualno ja sam imala hiperlaktaciju pa sam dnevno izmuzala pored redovnog bebinog sisanja 6-7pumpica od 125ml.user posted image
A sada izmuzem 2 pumpice dnevno pored bebinog sisanja,znace smanjuje se konacno posle 14 meseci dojenja.


_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Koliko dnevno zena ima mleka?
6.3.2011 15:51:19   
Brana
Sada sam videla da pitas za mame koje ne doje sorry to vec ne znam.

_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Koliko dnevno zena ima mleka?
6.3.2011 21:50:10   
vukosava

IZVORNA PORUKA: Nedja RR

IZVORNA PORUKA: jovicaa

vuki mislim da je to individualno... ako redovno budes izmlazala ne bi trebala da se smanji kolicina...




sve je individualno pa opet diskutujemo svako malo o svacemu

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Koliko dnevno zena ima mleka?
6.3.2011 21:51:22   
vukosava

IZVORNA PORUKA: Brana

I ja mislim da je to individualno ja sam imala hiperlaktaciju pa sam dnevno izmuzala pored redovnog bebinog sisanja 6-7pumpica od 125ml.user posted image
A sada izmuzem 2 pumpice dnevno pored bebinog sisanja,znace smanjuje se konacno posle 14 meseci dojenja.



u covece ja ne mogu toliko ni bez sisanja... jel se secas koliko si dugo vremenski odjednom da dobijes 125 ml?

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Koliko dnevno zena ima mleka?
6.3.2011 22:43:32   
Brana
IZVORNA PORUKA: vukosava


IZVORNA PORUKA: Brana

I ja mislim da je to individualno ja sam imala hiperlaktaciju pa sam dnevno izmuzala pored redovnog bebinog sisanja 6-7pumpica od 125ml.user posted image
A sada izmuzem 2 pumpice dnevno pored bebinog sisanja,znace smanjuje se konacno posle 14 meseci dojenja.



u covece ja ne mogu toliko ni bez sisanja... jel se secas koliko si dugo vremenski odjednom da dobijes 125 ml?

da to je bilo strasno bolje receno jako tesko za izdrzati....
Pa meni su se posle mesec dana od rodjena Lakija dojke razradile pa cim krenem da se izmuzavam odmah napunim jednu pumpicu od 125ml.I dan danas je tako,posle 14.meseci,kada se napuni dojka a ja nisam u mogucnosti da ga nasikim onda se izmuzem i to je to.ako me za to pitas.


< Poruku je uredio Brana -- 6.3.2011 22:44:37 >


_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Koliko dnevno zena ima mleka?
6.3.2011 22:48:18   
Nensi*
Ja sam se 2 meseca samo izmlazavala i davala Vuku moje mleko na flasicu jer tako nije povracao,i prvih desetak dana sam ujutru izvlacila i po 400ml,i u toku dana jos 2 puta po 200-300ml,skoro litar za ceo dan...E sad,posto sam ja imala bas mnogo mleka,izmlazala sam se samo 2-3 puta dnevno i vremenom se mleko smanjilo jer ni jedna pumpica ne moze da izvuce kao beba...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Koliko dnevno zena ima mleka?
6.3.2011 22:51:15   
Brana
slazem se beba najbolje izvuce.user posted image
A da zaboravila sam da naglasim da samo iz jedne dojke sam izvlacila 125ml.i isto toliko i iz druge i tako 6-7 pumpica.
Sada imam mleka samo u jednoj dojci i iz nje izvucem sada pored sisanja 125ml i dve flasice dnevno.Hvala Bogu malo se smanjilo.


_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Koliko dnevno zena ima mleka?
6.3.2011 22:58:10   
Dada81
Joj,Brano,i meni sad samo u jednoj ima mleka..user posted image ajde što je ta sada malo veća,bila je i pre, mada sada primetnije,nego se nadam da mu je dovoljno...Smešno mi je bilo to,kontam,kako to organizam tako održava, samo u jednoj mleko,sve očekujem da se brzo izgubi i odatle...user posted image

_____________________________

U trenutku,ceo svet je stao,kada me je gledalo lice malo ..I moj ceo svet u jednom trenu što sam baš ja majka njemu!

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Koliko dnevno zena ima mleka?
6.3.2011 23:00:03   
choopa choops
Pa ne znam za zene koje ne doje uopste, ali evo recimo ja sam mozda samo jednom ili dva puta uspjela da izvucem oko 100ml mlijeka, obicno bi to bilo oko (jadnih)40 ml user posted image . Aventova pumpica. Medjutim to nije uticalo na njegovo napredovanje, jer sam ga dojila a on je super napredovao. E sad, nemam pojma kako bi to sve izgledalo da sam morala samo da se izmlazam user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Koliko dnevno zena ima mleka?
6.3.2011 23:05:21   
bebuska
Ja sam dojila sina 7.5 mjeseci kada sam vidjela da mi se mlijeko dosta smanjilo a iz jedne gotovo nestalo i tad sam uzela pumpicu i iz jedne izvukla 100ml a iz druge jedva 30ml e onda sam shvatila da to njemu vise nije dovoljno...

_____________________________

Pre nego sto krenete da trazite srecu, proverite - mozda ste vec srecni. Sreca je mala, obicna i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Koliko dnevno zena ima mleka?
6.3.2011 23:05:24   
Brana
IZVORNA PORUKA: Dada81

Joj,Brano,i meni sad samo u jednoj ima mleka..user posted image ajde što je ta sada malo veća,bila je i pre, mada sada primetnije,nego se nadam da mu je dovoljno...Smešno mi je bilo to,kontam,kako to organizam tako održava, samo u jednoj mleko,sve očekujem da se brzo izgubi i odatle...user posted image

joj mila i meni je kada se napuni leva primetno vecauser posted image i ona ima mleka za izvoz tako da ima i sada dovoljno za njega ali ja jedva cekam da polako krene da se smanjuje ako se ne povuce do godinu ipo dana primicu inekcijeuser posted image
Ni meni to nije jasno zasto samo u jednoj mada uvek jedna ima vise mleka.


_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu Dada81)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Koliko dnevno zena ima mleka?
6.3.2011 23:08:58   
Vika
U početku, oko 360-400ml dnevno, sa 5 izmlazanja, a sada sa 1-2 izmazanja svega 80 ml

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Koliko dnevno zena ima mleka?
6.3.2011 23:12:52   
Dada81

IZVORNA PORUKA: choopa choops

Pa ne znam za zene koje ne doje uopste, ali evo recimo ja sam mozda samo jednom ili dva puta uspjela da izvucem oko 100ml mlijeka, obicno bi to bilo oko (jadnih)40 ml user posted image . Aventova pumpica. Medjutim to nije uticalo na njegovo napredovanje, jer sam ga dojila a on je super napredovao. E sad, nemam pojma kako bi to sve izgledalo da sam morala samo da se izmlazam user posted image


Ja sam nešto imala averziju na tu pumpicu,sama sam sebi smešna bila gledajući širom otvorenih očiju kako mi se sisa razvlači u vakuumu,bojala sam se neću je nikad moći izvući odatleuser posted image
Brano,i meni leva...joj,pa baš ne bi moglo bez injekcije,jel' ?user posted image

_____________________________

U trenutku,ceo svet je stao,kada me je gledalo lice malo ..I moj ceo svet u jednom trenu što sam baš ja majka njemu!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Koliko dnevno zena ima mleka?
6.3.2011 23:21:24   
Brana
IZVORNA PORUKA: Dada81

Brano,i meni leva...joj,pa baš ne bi moglo bez injekcije,jel'''' ?user posted image

pa probala sam postepeno da smanjim ali mi se onda upali dojka ali ne zurim jos sa prekidanjem lepo mi je i sve mi tesko da prekinem ali ako se ne smanji do godinu ipo dana moracu da primim inekcije!
otisla sam u off!user posted image da ne bude pecuser posted image

< Poruku je uredio Brana -- 6.3.2011 23:26:45 >


_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu Dada81)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Koliko dnevno zena ima mleka?
6.3.2011 23:26:26   
Dada81
Meni se vidi razlika u veličini,a pošto ga više ne dojim preko dana,samo pred spavanje,u toku noći neka dva puta,ujutro obavezno,opet nije da je baš tvrda,a eto ceo danne dojim...A,osetim,ima dovoljno kad nadođe,sad kolka je količina... user posted image

_____________________________

U trenutku,ceo svet je stao,kada me je gledalo lice malo ..I moj ceo svet u jednom trenu što sam baš ja majka njemu!

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Koliko dnevno zena ima mleka?
6.3.2011 23:29:12   
Brana
ja se nadam da kada skroz stanemo sa dojenjem da ce sve da se izjednaci.user posted image
A Laki meni sada popije sigurno oko 200ml mleka za jedan podoj.


_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu Dada81)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Koliko dnevno zena ima mleka?
6.3.2011 23:31:57   
bebuska
Da vas utjesim... mislim da ce jedna ipak ostati veca... Ja evo gotovo vise da nemam mlijeka ali ipak primjetim da nisu jednake.

_____________________________

Pre nego sto krenete da trazite srecu, proverite - mozda ste vec srecni. Sreca je mala, obicna i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide!

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Koliko dnevno zena ima mleka?
6.3.2011 23:34:27   
Dada81

IZVORNA PORUKA: bebuska

Da vas utjesim... mislim da ce jedna ipak ostati veca... Ja evo gotovo vise da nemam mlijeka ali ipak primjetim da nisu jednake.


user posted image To i ja predpostavljam,ali samo neka ne bud erazlika baš ovoliko,kao sada..


_____________________________

U trenutku,ceo svet je stao,kada me je gledalo lice malo ..I moj ceo svet u jednom trenu što sam baš ja majka njemu!

(odgovor članu bebuska)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Koliko dnevno zena ima mleka?
6.3.2011 23:35:03   
Brana
IZVORNA PORUKA: bebuska

Da vas utjesim... mislim da ce jedna ipak ostati veca... Ja evo gotovo vise da nemam mlijeka ali ipak primjetim da nisu jednake.

user posted image ali tesim se da nece toliko da se vidi kao kada se jedna puni mlekom.
ali neka ipak su one nasim bebama dale zivot pa neka su i ne jednake!user posted image


_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu bebuska)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Koliko dnevno zena ima mleka?
6.3.2011 23:49:39   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: Dada81


IZVORNA PORUKA: choopa choops

Pa ne znam za zene koje ne doje uopste, ali evo recimo ja sam mozda samo jednom ili dva puta uspjela da izvucem oko 100ml mlijeka, obicno bi to bilo oko (jadnih)40 ml user posted image . Aventova pumpica. Medjutim to nije uticalo na njegovo napredovanje, jer sam ga dojila a on je super napredovao. E sad, nemam pojma kako bi to sve izgledalo da sam morala samo da se izmlazam user posted image


Ja sam nešto imala averziju na tu pumpicu,sama sam sebi smešna bila gledajući širom otvorenih očiju kako mi se sisa razvlači u vakuumu,bojala sam se neću je nikad moći izvući odatleuser posted image
Brano,i meni leva...joj,pa baš ne bi moglo bez injekcije,jel' ?user posted image


Joj,bas me nasmeja Dado user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Dada81)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Koliko dnevno zena ima mleka?
7.3.2011 4:13:22   
vukosava
ja sam pocela da radim kad mi je beba bila manja od mesec dana. sisala je prvih 5 nedelja jos kako tako dok dodjem sa posla, danju sta izmuzem... al sam nesto citala na netu da zene izmuzavaju od 750 do 1 l pa sam kontala sta cu ja sa ovih mojih 600 ml. sad mi je raspust - sedam dana pa sad pokusavam da dostignem tu cifru

nekad izvlacim sat vremena i iz obe nahvatam samo po 50 ml, 100 ukupno...

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Koliko dnevno zena ima mleka?
7.3.2011 7:20:27   
bebuska
IZVORNA PORUKA: Brana

IZVORNA PORUKA: bebuska

Da vas utjesim... mislim da ce jedna ipak ostati veca... Ja evo gotovo vise da nemam mlijeka ali ipak primjetim da nisu jednake.

user posted image ali tesim se da nece toliko da se vidi kao kada se jedna puni mlekom.
ali neka ipak su one nasim bebama dale zivot pa neka su i ne jednake!user posted image


Tacno takouser posted image


_____________________________

Pre nego sto krenete da trazite srecu, proverite - mozda ste vec srecni. Sreca je mala, obicna i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide!

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Koliko dnevno zena ima mleka?
7.3.2011 16:03:09   
vukosava
evo danas sam krenula u ofanzivu - nocas - 2 x 100 ml i sad 2 x 125 ml - ujutru je kod mene.. znaci do sad imam 450 ml...

(odgovor članu bebuska)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prepucijum - šta roditelji dečaka treba da...
Gotovo svi dečaci su rođeni sa uskim prepucijumom koji je spojen s glavićem. To je normalno fiziološko stanje i nije raz...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here