|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
1.5.2011 22:48:48   
Lu
Nešto me zanima, jel se kod pravoslavaca ispovijed obavlja naglas pred svima ili svećenik sjedi u ispovjedaonici ili na klupama ako je velika ispovjed pa svako dođe do njega i tiho govoreći da ostali ne čuju ispovijeda se?

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
1.5.2011 22:51:07   
Brana
Ima ispovedaonica i tu udjes i sama si sa svestenikom samo on tebe cuje i naravno Bog.

_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
1.5.2011 22:51:21   
Anoniman
Ne znam da li je smesno ili strasno i tuzno user posted image
IZVORNA PORUKA: Brana

Nikada necu zaboraviti svestenika iz Bogorodicine crkve iz Zemuna,kada on ispoveda cuje te cela crkva,kada je ispovedao jednu zenu ispovest je ovako glasila:
"Zeno jel si ti varala svog muza?"
Zena:nesto sapuce nista se ne cuje..
svestenik:"A koliko puta si varala?"
Zena:opet nesto sapuce..
Svestenik:AUUU
Zamislite a mi stojimo i cekamo da se ispovedimo...ja sam izasla iz reda...user posted image user posted image


(odgovor članu Brana)
  Direktna veza do poruke: 128
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
1.5.2011 22:52:15   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: MaliMis

Pa i prvi put ja sam je verovatno rekla naglas (ne drzi me za rec, davno je bilo), ali ne njemu u lice, nego mislim da sam klekla, on mi stavio nesto preko glave.... Ali bas da mu govorim u lice i da me ispituje kao ovaj drugi.... Malo previse za mene


Eto a ja više volim te koji te pitaju - takvih je danas malo. I nikada me niko nije osudio pri ispovesti, uvek sam dobila podršku i savet, i uvek sam pomisila da je to zato što je taj sveštenik video moju iskrenost i želju da se promenim na bolje. Možda i nije to, možda on to rutinski govori ali je hoću da verujem da je ovo prvo jer to mi uliva nadu user posted image

< Poruku je uredio dunja RR -- 1.5.2011 22:55:27 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
1.5.2011 22:52:32   
Anoniman
Ja u dve crkve u kojima sam bila nije bilo u ispovedaonici, moguce zato sto sam bila o Bozicu ili Uskrsu pa nije bilo vremena

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 130
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
1.5.2011 22:52:57   
Brana
Meni je tada bilo strasno i tuzno a sada pomalo i smesno,takav je covek sav glasan i goropadan.

_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
1.5.2011 22:54:48   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: Lu RR

Nešto me zanima, jel se kod pravoslavaca ispovijed obavlja naglas pred svima ili svećenik sjedi u ispovjedaonici ili na klupama ako je velika ispovjed pa svako dođe do njega i tiho govoreći da ostali ne čuju ispovijeda se?


Sveštenik kod pravoslavaca stoji (osim ako nije bolestan) - nema klupa; u ispovedaonici se ispoveda, posebno, mada rekoh dešavalo se retko da bude i grupna ispovest, ali nikada nisam čula da je neko nešto javno ispovedio.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
1.5.2011 22:55:51   
minavb
IZVORNA PORUKA: dunja RR

IZVORNA PORUKA: MaliMis

Pa i prvi put ja sam je verovatno rekla naglas (ne drzi me za rec, davno je bilo), ali ne njemu u lice, nego mislim da sam klekla, on mi stavio nesto preko glave.... Ali bas da mu govorim u lice i da me ispituje kao ovaj drugi.... Malo previse za mene


Eto a ja više volim te koji te pitaju - takvih je danas malo. I nikada me niko nije osudio pri ispovesti, uvek sam dobila podršku i savet, i uvek sam pomisila da je to zato što je taj sveštenik video moju iskrenost i želju da e promenim na bolje. Možda i nije to, možda on to rutinski govori ali je hoću da verujem da je ovo prvo jer to mi uliva nadu user posted image


Dunja, ja nekako imam utisak da u tvojoj ispovedi nema ama bas nicega za osudu.user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
1.5.2011 22:58:07   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: minavb

IZVORNA PORUKA: dunja RR

IZVORNA PORUKA: MaliMis

Pa i prvi put ja sam je verovatno rekla naglas (ne drzi me za rec, davno je bilo), ali ne njemu u lice, nego mislim da sam klekla, on mi stavio nesto preko glave.... Ali bas da mu govorim u lice i da me ispituje kao ovaj drugi.... Malo previse za mene


Eto a ja više volim te koji te pitaju - takvih je danas malo. I nikada me niko nije osudio pri ispovesti, uvek sam dobila podršku i savet, i uvek sam pomisila da je to zato što je taj sveštenik video moju iskrenost i želju da e promenim na bolje. Možda i nije to, možda on to rutinski govori ali je hoću da verujem da je ovo prvo jer to mi uliva nadu user posted image


Dunja, ja nekako imam utisak da u tvojoj ispovedi nema ama bas nicega za osudu.user posted image


jao jao minče, ženo razveseli me, hvala ti od srca user posted image

ALI to je baš zato što sam se promenila, pravila sam ja gluposti u "mladosti" ali eto odlučila da se promenim i pokajala se

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
1.5.2011 23:01:52   
Lu
Aha, pa kod nas recimo budu velike ispovijedi desetak dana prije Božića, Uskrsa, Velike Gospe, pa dođe nekoliko svećenika i tako sjednu na stolice i onda ljudi prilaze, kleknu i ispovijedaju se.
Meni je ispovijed obavezna ova tri puta godišnje a ako imam potrebu onda i više, nekako imam potrebu da se rasteretim i popričam, kao sa psihologom, uvijek se poslije bolje osjećamuser posted image


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
1.5.2011 23:03:20   
choopa choops
Popovi...pa istina je da su najbolji oni iz vremena komunizma, ali ni medju ovim danasnjim nisu bas svi losi. U svakom zitu ima kukolja, pa tako i ovdje. Kod nas su vecinom svi OK. Kod onih koji mi ne odgovaraju ni ne idem, tako da mi ni ne smetaju user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
1.5.2011 23:04:08   
Snelle
IZVORNA PORUKA: dunja RR

IZVORNA PORUKA: MaliMis

Pa i prvi put ja sam je verovatno rekla naglas (ne drzi me za rec, davno je bilo), ali ne njemu u lice, nego mislim da sam klekla, on mi stavio nesto preko glave.... Ali bas da mu govorim u lice i da me ispituje kao ovaj drugi.... Malo previse za mene


Eto a ja više volim te koji te pitaju - takvih je danas malo. I nikada me niko nije osudio pri ispovesti, uvek sam dobila podršku i savet, i uvek sam pomisila da je to zato što je taj sveštenik video moju iskrenost i želju da se promenim na bolje. Možda i nije to, možda on to rutinski govori ali je hoću da verujem da je ovo prvo jer to mi uliva nadu user posted image


Sveštenik ne sme da osuđuje! Kakav bi on bio duhovnik i svešteno lice bio kada bi to činio?

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
1.5.2011 23:04:15   
minavb
IZVORNA PORUKA: dunja RR
jao jao minče, ženo razveseli me, hvala ti od srca user posted image

ALI to je baš zato što sam se promenila, pravila sam ja gluposti u "mladosti" ali eto odlučila da se promenim i pokajala se

Sta da ti kazem, ti i tvoj muz ste me odusevili kao onaj popa koga pomenuh. user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
1.5.2011 23:04:54   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: Lu RR

Aha, pa kod nas recimo budu velike ispovijedi desetak dana prije Božića, Uskrsa, Velike Gospe, pa dođe nekoliko svećenika i tako sjednu na stolice i onda ljudi prilaze, kleknu i ispovijedaju se.
Meni je ispovijed obavezna ova tri puta godišnje a ako imam potrebu onda i više, nekako imam potrebu da se rasteretim i popričam, kao sa psihologom, uvijek se poslije bolje osjećamuser posted image



Da baš si dobro rekla, samo - ja sve te psiho/loge/terapeute/ihijatre ne volem UOPŠTE

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
1.5.2011 23:06:34   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: minavb

IZVORNA PORUKA: dunja RR
jao jao minče, ženo razveseli me, hvala ti od srca user posted image

ALI to je baš zato što sam se promenila, pravila sam ja gluposti u "mladosti" ali eto odlučila da se promenim i pokajala se

Sta da ti kazem, ti i tvoj muz ste me odusevili kao onaj popa koga pomenuh. user posted image


user posted image

minče a inače moj komšija je super (pisala sam već negde, ne znam da li si naišla na to), ko lutka je, ugojio se, oporavio user posted image

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
1.5.2011 23:09:12   
Lu
IZVORNA PORUKA: dunja RR

... samo - ja sve te psiho/loge/terapeute/ihijatre ne volem UOPŠTE


Ma nisam ni ja bila ni kod jednoguser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
1.5.2011 23:11:17   
minavb
Procitala sam i drago mi je. Ko zna, mozda da nije bilo tvog muza...user posted image
Laku noc. Ja se nadam da ce bit jos svestenika kao sto je popa iz moje price. Ja sam ateista, i to se nikada nece promeniti, ali bih zaista volela da je vise svestenih lica koja ulivaju poverenje, pomazu.
Lepo spavajte.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
1.5.2011 23:13:16   
dunja RR

Meni je kuma monahinja, starija žena - kada god mi bilo šta zaškripi ja odem kod nje, preko puta u crkvu (živi oduvek u malom sobičku u dvorištu naše crkve) i kažem joj šta imam i uvek od nje dobijem pravi savet i mirna se vratim kući a njena blagost me drži danima - da mi je ona još dugo živa i zdrava user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
1.5.2011 23:13:58   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: minavb

Procitala sam i drago mi je. Ko zna, mozda da nije bilo tvog muza...user posted image
Laku noc. Ja se nadam da ce bit jos svestenika kao sto je popa iz moje price. Ja sam ateista, i to se nikada nece promeniti, ali bih zaista volela da je vise svestenih lica koja ulivaju poverenje, pomazu.
Lepo spavajte.


Laku noć user posted image

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
3.5.2011 17:37:51   
minavb
user posted image

Sasvim slucajno naleteh na ovu fotku, i prosto sam morala da je podelim sa vama.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
5.5.2011 15:22:52   
minavb
Đavo možda nosi Pradu, ali zato biskupi nose Armanija
I.S. | 04. 05. 2011. - 15:21h | Komentara: 3
Đorđo Armani je dizajnirao haljine za novog biskupa Domenika Mogaverea i njegovu inauguraciju na malom italijanskom ostrvu Pantelerija, gde poznati dizajner ima kuću na litici stene.
Novi biskup monsinjor Domeniko Mogavero je pokazao svoju novu liturgijsku haljinu ove nedelje u novoj crkvi.

Armani (76), četvrti najbogatiji čovek u Italiji čije bogatstvo se procenjuje na 4,6 milijardi evra, dizajnirao je zelenu haljinu na kojoj su izvezeni detalji simbolični za ostrvo- školjke, maslinove grančice i morske zvezde.


Armani je jako vezan za ovo ostrvo koje se nalazi između Sicilije i obale Tunisa. On tu letuje već 40 godina, a 2006. je proglašen za počasnog stanovnika.

- Ne pokušavam da budem moderan. To je bila inicijativa kreatora koji voli Panteleriju i želeo je da svoju originalnost posveti služenju veri i Bogu - rekao je biskup.

Ovo nije prvi put da se katolička crkva povezuje sa modnim svetom. Benedikt XVI je nosio nadimak Prada Papa pošto je snimljen u crvenim mokasinama s potpisom čuvene italijanske modne kuće “Prada”. Vatikan je demantovao ove navode, a rečeno je je crvene mokasine pravio Papin lični rimski obućar.

BLESSED ARE THE MEEK

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
6.5.2011 13:42:18   
viking
Da li se i ovo računa? Mufty user posted image

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
6.5.2011 13:43:39   
Ana RR
E pa strašno user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
6.5.2011 13:44:56   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu viking)
  Direktna veza do poruke: 149
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
6.5.2011 14:15:29   
pepeljuga
Ma je l' to moguce?!?!?! Nije neki zez?? Ja ionako nemam lepo misljenje o svestenim licima, ali ovo je too much user posted image

_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here